Jump to content
fandomen

Przyszłość domen .eu

Recommended Posts

widzisz Misiu magiel to no wypowiedzi w tkaim stylu:

 

"myślałem że skoro zajmujesz się domenami to od czasu do czasu czytasz statystyki, dlatego podawanie "twardych danych" wydawało mi się zbędne

ale skoro sie myliłem to proszę" - naprawde daruj je sobie.

 

o do trendów, to widzisz to, ze liczba rejestracji .eu rosnie nie jest niespodzianką - nikt zdaje się nie twierdził, że maleje, tylko co z tego wynika: czy rośnie szybciej niż .pl. czy to poprostu oznaka ogólnej tendencji dla większości tld ?

 

o trendzie który mówiłbym o jakimś szaleńczym zrywie domen .eu, który mógłby wieszczyć wieksze zmiany za parę lat, moglibyśmy pisac, jakbyś np pokazał,że % comeisięczny wzrost liczby rejestracji .eu bije na głowę pozostałe popularne europejskie tld.

 

wiek domeny .eu jest jescze zbyt mody, zeby stawiać tezy, jaka to ona nie bezi emocna w przyszłości. ilośc rejestracji to ciągle mozę być efekt: mody, reklam i własnie to o czym juz ktoś wsominał chęci do poczucia się europejczykiem B)

 

jest jeszcze jedno niebezpieczeńśtwo dla ej domeny: kruchość samej unii. ale to już tak na marginesie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiekszosc wlascicieli tych serwisów z koncówkami .eu co podał miś miała by w dupie eu gdyby tylko mogli miec .pl

 

Jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma...

 

To jest forum dla domeniarzy i tu liczy sie domena a nie serwis !!! a jesli chodzi wlasnie o domeny to .pl bije na głowe eu.

 

.pl - bmw

.eu - seicento, chyba ze ktos woli matiza

Share this post


Link to post
Share on other sites
widzisz Misiu magiel to no wypowiedzi w tkaim stylu:

 

"myślałem że skoro zajmujesz się domenami to od czasu do czasu czytasz statystyki, dlatego podawanie "twardych danych" wydawało mi się zbędne

ale skoro sie myliłem to proszę" - naprawde daruj je sobie.

 

o do trendów, to widzisz to, ze liczba rejestracji .eu rosnie nie jest niespodzianką - nikt zdaje się nie twierdził, że maleje, tylko co z tego wynika: czy rośnie szybciej niż .pl. czy to poprostu oznaka ogólnej tendencji dla większości tld ?

 

o trendzie który mówiłbym o jakimś szaleńczym zrywie domen .eu, który mógłby wieszczyć wieksze zmiany za parę lat, moglibyśmy pisac, jakbyś np pokazał,że % comeisięczny wzrost liczby rejestracji .eu bije na głowę pozostałe popularne europejskie tld.

 

wiek domeny .eu jest jescze zbyt mody, zeby stawiać tezy, jaka to ona nie bezi emocna w przyszłości. ilośc rejestracji to ciągle mozę być efekt: mody, reklam i własnie to o czym juz ktoś wsominał chęci do poczucia się europejczykiem :D

 

jest jeszcze jedno niebezpieczeńśtwo dla ej domeny: kruchość samej unii. ale to już tak na marginesie

 

problem leży w tym że jak nie podam faktow to jest magiel, jak podam to też jest magiel. B)

Poprosiłeś mnie o twarde dane i wykazanie trendu (dla mnie prawie 40% wzrost rejestracji to jest trend) a jak go wykazuje to mówisz że to nie niespodzianka. Po co wiec ta pusta dyskusja?

Mam wrażenie że z góry załozyłeś sobie takie inne twierdzenia, a ja nie zamierzam zmieniać twojej ani swojej opinii w tym temacie.

Takie masz zdanie i wypada mi je uszanować...ale skoro włączyłeś sie do dyskusji to miałem nikłą nadzieję że bedzie bardziej merytoryczna.

 

 

 

 

 

Wiekszosc wlascicieli tych serwisów z koncówkami .eu co podał miś miała by w dupie eu gdyby tylko mogli miec .pl

 

spora grupa ma .pl i wykupuje .eu ...przypadek?

 

 

Jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma...

 

z tym się akurat zgodzę... dlatego IMO jak klient nie będzie chciał / nie będzie go stać na .pl ..to rozglądnie się za innymi końcówkami.

 

 

 

To jest forum dla domeniarzy i tu liczy sie domena a nie serwis !!! a jesli chodzi wlasnie o domeny to .pl bije na głowe eu.

 

Jak to jest forum dla domeniarzy to powinieneś wiedzieć że domeniarze dywersyfikują swoje portfolia ze względu właśnie na trendy.

Zastanów się kto i dlaczego kupił np. lekarze.pl, ....dlaczego domeniarze którzy inwestowali dotychczas w .com inwestują także w cctld.

Edited by Alex (MisUszatek)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Takie masz zdanie i wypada mi je uszanować...ale skoro włączyłeś sie do dyskusji to miałem nikłą nadzieję że bedzie bardziej merytoryczna.

 

i znowu to samo. moze jednak postarabyś się następnym razem napisać coś nie próbując mnie przy tym obrazić ?

 

 

nie rozumiem też twojej wypowiedzi o niespodziance: sugerujesz, że nikt nie wie, że ludzie rejestrują domeny .eu ? no rejstrują, nawet to zdaję się napisałem w swojej pierwszej,czy drugiej wypowiedzi. sam też zdaję się napsiałem ogólna liczbę domen .eu zarejestrowaną przez polaków. więc z łaski swojej odpuść sobie nic nie wnoszące uwagi. pytanie zasadnicze jeśli idzie o trendy to porównanie rejestracji eu do innych tld .pl, .de i innych europejskich. tylko takie porownanie moze wskazywac na jakiekolwiek przewagi danej końcowki i oceniać jak zmienia się ich popularność.

 

zakońćzę w twoim stylu: myślaem, zę jak na kogoś kto chwali się rozległą wiedzą z zakresu domen, marketingu i wogóle intenretu jest to oczywiste. widac myliłem się B)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiekszosc wlascicieli tych serwisów z koncówkami .eu co podał miś miała by w dupie eu gdyby tylko mogli miec .pl

 

 

Coś w tym jest. Moi niedoszli klienci, którzy nie mogli kupić ode mnie upatrzonej domeny *.pl oprócz jednego przypadku, gdzie klient wziął wszystkie końcówki jak leci - nigdy nie interesowali się *.eu

 

Ich strategia była taka: nie mogę mieć tej domeny *.pl to kupię inną, dłuższą (gorszą, lepszą) ale też domenę *.pl mimo, że eu leżała wolna. Niektórzy nawet wybierali, tworzyli sobie subdomeny.

 

Moim zdaniem, w oparciu o fakty i doświadczenie powiem, iż na bez rybiu i jak ryba. Wzrost serwisów pod *.eu będzię rzeczą naturalną. Musi być jakaś alternatywna wobec "niedostępności" peelek. Nie każdy będzie w stanie wydać krocie na *.pl, ale wsród rejestrujących *.eu z pewnością świadomość wyższości peelki będzie większa (choćby w oparciu o artykuły, MD, inne konferencje i niusy o rekordowych sprzedażach/zakupach dużych firm czy też uciekającym ruchu B)).

Edited by novitz

Share this post


Link to post
Share on other sites

przyszłośc dla .eu ? biorąc pod uwagę inne końcówki to ta jeszcze jest w miare sensowna i też uważam, że potrzeba większej promocji tego rozszerzenia poprzez wielkie serwisy czy reklamy stron w .eu - to kwestia czasu a dotrze się do świadomości ludzi. Wczoraj np. przy okazji tego wątku zapytałem znajomej czy wie, że istnieje coś takiego jak .eu to powiedziała, że oczywiście i że nawet była wczoraj na jakiejś stronie .eu ale nie pamięta jakiej hehe ale już jakaś świadomość tego istnieje tak czy inaczej.

Pozycja .pl jest i będzie jednak nie zagrożona i to jest fakt nawet jak powoli powoli .eu będzie procentowo podbierało rynek dot peelce.. Rozumiem doskonale postawę domainerów mających bogate portfolio peelek że tak zaciekle dyskredytują .eu B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tam jeszcze biorę poprawkę, że wiele serwisów, które powstają za pieniądze Unii Europejskiej z funduszy strukturalnych, powstaje na .eu. Poza tym DOT EU jest ulubiona wśród badaczy naukowych, też korzystających z pieniędzy UE na badania. No ale mówimy tu bardziej o projektach edukacyjnych a nie komercyjnych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
czy uważasz że faktem nie jest wzrost rejestracji domen .eu w Polsce?

 

ilośc domen .eu w Polsce (kwartalnie)

 

2008 rok 1Q - 119,003

2008 rok 2Q - 132,730

2008 rok 3Q - 159,672

2008 rok 4Q - 170,060

 

niestety, wygląda na to, że nie jest już faktem

 

domeny .eu w Polsce

2008 rok 4Q - 170 060

2009 rok 1Q - 172 929

stan aktualny -165 616

 

Spadek -7 313 tj. -4,2% w stosunku do końca 1 kwartału 2009.

 

Eurid chwalił się na początku 2009 roku, że liczba domen przekroczyła 3 mln, aktualnie ledwo przekracza tę wartość i ... spada.

 

domeny .eu - łączna ilość

2008 rok 4Q - 2 995 022

2009 rok 1Q - 3 043 070

stan aktualny -3 007 415 > Aktualizowane co godzinę.

 

Spadek -1,2% w stosunku do końca 1 kwartału 2009.

 

http://www.eurid.eu/pl/o-nas/fakty-i-liczby/statystyki

 

domeny .pl

2008 rok 4Q - 1 323 454

2009 rok 1Q - 1 370 942

stan aktualny -1 550 169

 

Wzrost +179 227 tj. +13,1% w stosunku do końca 1 kwartału 2009

 

http://dns.pl/zonestats.html

 

Brak tylko sondy, czy Misio powinien teraz przeprosić networkera. B)

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Spadek -7 313 tj. -4,2% w stosunku do końca 1 kwartału 2009.

 

to w dużej mierze wina domainera B)

Share this post


Link to post
Share on other sites
i znowu to samo. moze jednak postarabyś się następnym razem napisać coś nie próbując mnie przy tym obrazić ?

 

czym obrazić?

napisałem "Takie masz zdanie i wypada mi je uszanować...ale skoro włączyłeś sie do dyskusji to miałem nikłą nadzieję że bedzie bardziej merytoryczna."

Jesteśmy chyba dorośli i poziom "obrażania się" mamy trochę wyższy. No ale jeżeli uważasz że cię obraziłem to przepraszam. Naprawdę nie było to moją intencją

 

 

 

 

nie rozumiem też twojej wypowiedzi o niespodziance: sugerujesz, że nikt nie wie, że ludzie rejestrują domeny .eu ? no rejstrują, nawet to zdaję się napisałem w swojej pierwszej,czy drugiej wypowiedzi. sam też zdaję się napsiałem ogólna liczbę domen .eu zarejestrowaną przez polaków. więc z łaski swojej odpuść sobie nic nie wnoszące uwagi. pytanie zasadnicze jeśli idzie o trendy to porównanie rejestracji eu do innych tld .pl, .de i innych europejskich. tylko takie porownanie moze wskazywac na jakiekolwiek przewagi danej końcowki i oceniać jak zmienia się ich popularność.

 

zakońćzę w twoim stylu: myślaem, zę jak na kogoś kto chwali się rozległą wiedzą z zakresu domen, marketingu i wogóle intenretu jest to oczywiste. widac myliłem się ;)

 

Networker...nie musisz rozumieć tej wypowiedzi bo to nie jest odpowiedź na Twój cytat :blink: To był fragment w odpowiedzi na cytat Brownpointa, także ta uwaga nie była wogóle skierowana do ciebie ;)

 

 

 

Coś w tym jest. Moi niedoszli klienci, którzy nie mogli kupić ode mnie upatrzonej domeny *.pl oprócz jednego przypadku, gdzie klient wziął wszystkie końcówki jak leci - nigdy nie interesowali się *.eu

 

Ich strategia była taka: nie mogę mieć tej domeny *.pl to kupię inną, dłuższą (gorszą, lepszą) ale też domenę *.pl mimo, że eu leżała wolna. Niektórzy nawet wybierali, tworzyli sobie subdomeny.

 

Moim zdaniem, w oparciu o fakty i doświadczenie powiem, iż na bez rybiu i jak ryba. Wzrost serwisów pod *.eu będzię rzeczą naturalną. Musi być jakaś alternatywna wobec "niedostępności" peelek. Nie każdy będzie w stanie wydać krocie na *.pl, ale wsród rejestrujących *.eu z pewnością świadomość wyższości peelki będzie większa (choćby w oparciu o artykuły, MD, inne konferencje i niusy o rekordowych sprzedażach/zakupach dużych firm czy też uciekającym ruchu :P).

 

Zgoda..nie można negować faktu że kazdy klient ma inny plan działania i nie kazdy zdecyduje się na domenę z inym rozszerzeniem. Ba..niektórzy klienci do tej pory szukajac domeny pod business zaczynają od przeglądania domen .com.pl :D

 

Zgadzam się także w 200% z drugą częścią wypowiedzi. Rynek domen .pl ....nawet wtórny , nie jest nieskończony a inne końcówki które istnieja w świadomości Polaków są jak na razie idealną alternatywą.

 

 

przyszłośc dla .eu ? biorąc pod uwagę inne końcówki to ta jeszcze jest w miare sensowna i też uważam, że potrzeba większej promocji tego rozszerzenia poprzez wielkie serwisy czy reklamy stron w .eu - to kwestia czasu a dotrze się do świadomości ludzi. Wczoraj np. przy okazji tego wątku zapytałem znajomej czy wie, że istnieje coś takiego jak .eu to powiedziała, że oczywiście i że nawet była wczoraj na jakiejś stronie .eu ale nie pamięta jakiej hehe ale już jakaś świadomość tego istnieje tak czy inaczej.

Pozycja .pl jest i będzie jednak nie zagrożona i to jest fakt nawet jak powoli powoli .eu będzie procentowo podbierało rynek dot peelce.. Rozumiem doskonale postawę domainerów mających bogate portfolio peelek że tak zaciekle dyskredytują .eu ;)

 

Dokładnie... .pl zawsze będzie priorytetowa przy wyborze domeny, ...ale rynek nie lubi pustki a dobrych domen .pl jest coraz mniej dlatego nie dziwie sie że coraz wiecej ludzi zna i uzywa .eu.

 

 

 

niestety, wygląda na to, że nie jest już faktem

 

domeny .eu w Polsce

2008 rok 4Q - 170 060

2009 rok 1Q - 172 929

stan aktualny -165 616

 

Spadek -7 313 tj. -4,2% w stosunku do końca 1 kwartału 2009.

 

Eurid chwalił się na początku 2009 roku, że liczba domen przekroczyła 3 mln, aktualnie ledwo przekracza tę wartość i ... spada.

 

domeny .eu - łączna ilość

2008 rok 4Q - 2 995 022

2009 rok 1Q - 3 043 070

stan aktualny -3 007 415 > Aktualizowane co godzinę.

 

Spadek -1,2% w stosunku do końca 1 kwartału 2009.

 

http://www.eurid.eu/pl/o-nas/fakty-i-liczby/statystyki

 

Dzięki Andro ;) to jest dla mnie argument.

Pomimo tego że nie do końca się zgadzam z interpretacją tych statystyk a tym bardziej nie wiem czemu ma służyć zestawienie ich z domenami .pl, ale doceniam ten post bo to są konkrety.

 

Co do samych statystyk to .....dla .eu ...zgoda ...jest weryfikacja ,..ciężko powiedzieć czym spowodowna bo .eu to nie jedyna końcówka która notuje spadki (jest w końcu kryzys).

Tak czy inaczej dopóki nie poznam zestawienia za 4Q 2009 ani powodów ~4% spadku (który co prawda nie jest wielki ale jest) ...nie będę się upierał przy używaniu tego zestawienia jako argumentu w dyskusji. Co zatem idzie przepraszam Networkera za użycie tego argumentu. Nie powinienem go używać dopóki nie ma pełnego obrazu sytuacji w EURID.

 

Nie zmieniam jednak swojego stanowiska co do domen .eu, Rozumiem że panują rózne opinie w tym temacie i tak jak pisałem wczesniej , szanuję to, ale nie zgodze sie z twierdzeniami które rozpoczeły tą dyskusję i zakładam że zdania te za 2-3 lata będą odmienne (pzynajmniej spora ich część). W sumie to powinienem być zadowolony z takiego nastawienia co poniektórych domainerów w stosunku do .eu. Im mniej konkurencji tym lepiej :D

 

wracajac jeszcze na chwilę do tego zestawienia:

 

domeny .pl

2008 rok 4Q - 1 323 454

2009 rok 1Q - 1 370 942

stan aktualny -1 550 169

 

Wzrost +179 227 tj. +13,1% w stosunku do końca 1 kwartału 2009

 

http://dns.pl/zonestats.html

 

nie bardzo wiem czemu miało posłużyć.... podkreslałem wielokrotnie że bezdyskusyjna jest popularność końcówki .pl w Polsce

Porównywanie .eu do .pl jest bezprzedmiotowe, bo świadomość w społeczeństwie jest dopiero budowana wiec trudno byłoby spodziewać się choćby zbliżonych statystyk.

 

Tak czy inaczej jeszce raz dzięki z konkretny post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pomimo tego że nie do końca się zgadzam z interpretacją tych statystyk a tym bardziej nie wiem czemu ma służyć zestawienie ich z domenami .pl, ale doceniam ten post bo to są konkrety.

To ja bardzo chętni odpowiem. Porównywać można tylko coś względem czegoś, w tym wypadku domeny .pl z .eu dlatego, że to będzie najlepszym odniesieniem. Dlaczego? Przypuśćmy, że ilość zarejestrowanych domen .eu wzrasta co roku o 5%, w tym samym czasie tan sam wskaźnik dla domen .pl jest na poziomie 15% i co z tego wynika? Że oba rozszerzenia się rozwijają? - Przeciwnie, to wskazuje, że domeny .pl zyskują coraz większą przewagę nad domenami .eu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To ja bardzo chętni odpowiem. Porównywać można tylko coś względem czegoś, w tym wypadku domeny .pl z .eu dlatego, że to będzie najlepszym odniesieniem. Dlaczego? Przypuśćmy, że ilość zarejestrowanych domen .eu wzrasta co roku o 5%, w tym samym czasie tan sam wskaźnik dla domen .pl jest na poziomie 15% i co z tego wynika? Że oba rozszerzenia się rozwijają? - Przeciwnie, to wskazuje, że domeny .pl zyskują coraz większą przewagę nad domenami .eu.

 

zwróce ci nieśmiało uwagę że porównujesz domenę regionalną z domeną krajową ;) Obie domeny mają odmienną specyfikę, czas egzystencji na rynku, rozpoznawalności, marketingu etc etc. IMHO porównywać można rzeczy porównywalne np. Audi A8 do BMW 7 a nie Audi A8 do Subaru Impreza (nie to żebym miał coś do Subaru :D)

 

 

.... i co z tego wynika? Że oba rozszerzenia się rozwijają? - Przeciwnie, to wskazuje, że domeny .pl zyskują coraz większą przewagę nad domenami .eu.

 

To co napisałeś trąci trochę synkretyzmem. Jak ze wzrosu statystyk obu domen można wywnioskować że obie sie nie rozwijaja :blink:

Przewaga jest oczywista (tego nigdy nie negowałem) ale rozwój wiekszy lub mniejszy istnieje w obu przypadkach :D

 

To zwiększanie przewagi jest naturalne biorąc pod uwage uwarunkowania rynku ale nie jest też wieczne.

Domeny w moim odczuciu to naczynia połączone z założeniem że głownym naczyniem jest zbiór domen .pl

Niestety ilość dobrych znaczeniowo domen .pl jest liczbą skończoną i tu otwiera sie pole dla alternatywy

Edited by Alex (MisUszatek)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Porównywać można tylko coś względem czegoś, w tym wypadku domeny .pl z .eu dlatego, że to będzie najlepszym odniesieniem.

Na statystyce można usłyszeć, że należy porównywać wyłącznie dane porównywalne.

I choć pomiędzy domenami .pl i .eu można znaleźć wiele wspólnych mianowników, to zarówno wiek obydwu, zasięg terytorialny, przeznaczenie, przyzwyczajenia użytkowników, wymowa rozszerzenia, etc. etc. nie są do końca porównywalne w tych przypadkach.

 

Z pewnością istnieją metody badawcze, które możnaby tutaj zastosować a ich wyniki uznać za miarodajne ale chyba nasze opinie powinny mieć jedynie charakter subiektywnych prognoz, które z upływem lat mogą ewoluować.

 

Czesi mawiają 'nikto ne je neomylny'.

Czas pokaże zapewne, że prawda lezy gdzieś po środku.

 

edit: Następnym razem powinienem szybciej pisać :blink:

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
zwróce ci nieśmiało uwagę że porównujesz domenę regionalną z domeną krajową ;) Obie domeny mają odmienną specyfikę, czas egzystencji na rynku, rozpoznawalności, marketingu etc etc. IMHO porównywać można rzeczy porównywalne np. Audi A8 do BMW 7 a nie Audi A8 do Subaru Impreza (nie to żebym miał coś do Subaru ;) )

Mowa oczywiście o polskich keywordach w obu domenach bo tylko to jest sens porównywać i to leży w kręgu naszych zainteresowań.

 

To co napisałeś trąci trochę synkretyzmem. Jak ze wzrostu statystyk obu domen można wywnioskować że obie sie nie rozwijaja :blink:

Przewaga jest oczywista (tego nigdy nie negowałem) ale rozwój wiekszy lub mniejszy istnieje w obu przypadkach :D

Rozwój względny owszem bo powiększa się ilość zarejestrowanych domen, jednak ten wskaźnik ma dla nas małe znaczenie. Spada procentowy udział domen .eu, co wyraźnie wpływa na mniejszą ich popularność - spadek rozwoju mierzonego bezwzględnie. Kto chciałby inwestować w cokolwiek, co zmniejsza swój udział w rynku? Czas nie stoi w miejscu Alexie, a ty o tym zapomniałeś :D

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Spada procentowy udział domen .eu, co wyraźnie wpływa na mniejszą ich popularność - spadek rozwoju mierzonego bezwzględnie.

Nie chciałbym aby ktoś pomyślał, że przez jedną, fajną domenę .eu stałem się nagle ich wielbicielem ale jeśli spada procentowy udział domen .eu, to należałoby przede wszystkim odpowiedzieć sobie dlaczego tak się dzieje ?

Mam wrażenie, że można to nazwać 'korektą inwestycyjną' tzn. wielu inwestorów domen postanowiło nie przedłużać swoich średnich lub słabych domen europejskich bo zauważyło, że słabsze keywordy nie mają szans szybko uzyskać oczekiwanej stopy zwrotu.

 

Zarejestrowane zostają więc głównie dobre i bardzo dobre keywordy w celach inwestycjnych + domeny aktywnie wykorzystywane.

A to oznacza naturalną regulację rynku przez co trend spadkowy może mieć charakter krótko- lub średniookresowy a nie trwały.

Kto chciałby inwestować w cokolwiek co zmniejsza swój udział w rynku.

Szaleniec, wizjoner lub analityk rynku dysponujący odwagą, wolnymi środkami i danymi niedostępnymi dla ogółu.

Zwłaszcza jeśli jest przekonany, że to trend tymczasowy i wie, że najlepiej kupować aktywa wtedy gdy są tanie.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie chciałbym aby ktoś pomyślał, że przez jedną, fajną domenę .eu stałem się nagle ich wielbicielem ale jeśli spada procentowy udział domen .eu, to należałoby przede wszystkim odpowiedzieć sobie dlaczego tak się dzieje ?

Mam wrażenie, że można to nazwać 'korektą inwestycyjną' tzn. wielu inwestorów domen postanowiło nie przedłużać swoich średnich lub słabych domen europejskich bo zauważyło, że słabsze keywordy nie mają szans szybko uzyskać oczekiwanej stopy zwrotu.

 

Zarejestrowane zostają więc głównie dobre i bardzo dobre keywordy w celach inwestycjnych + domeny aktywnie wykorzystywane.

A to oznacza naturalną regulację rynku przez co trend spadkowy może mieć charakter krótko- lub średniookresowy a nie trwały.

 

Szaleniec, wizjoner lub analityk rynku dysponujący odwagą, wolnymi środkami i wiedzą nie dostępną dla ogółu.

Zwłaszcza jeśli jest przekonany, że to trend tymczasowy i wie, że najlepiej kupować aktywa wtedy gdy są tanie.

 

dlaczeo tak się dzieje? bo był kryzys, to jest oczywiste, kryzys mija i znowu w góre :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

dodam także może tak trochę obok tematu aczkolwiek trochę i na temat, że porównywanie statystyk rejestracji a potencjał domen rejestrowanych w oparciu o odmienne niż .pl końcówki, nie mają w/g mnie w sobie tak do końca pokrycia.

 

Istnieje grupa serwisów które przez fakt dostarczania wartościowych tresci egzystują na bardziej lub mniej egzotycznych rozszerzeniach, które nie rzadko też są postrzegane jak .eu

 

Ot choćby przykład z dzisiaj gdzie TVN24 cytuje informacje za serwisem internetowym OFERTY.net

 

wiem wiem ....ile jest takich przykładów a ile jest .pl ...zgoda ..ale widać też że nie jest brak osób które nie zastanawiają sie dwa razy nad wykupieniem dobrej nazwy w innej końcówce i postawieniem konkretnego serwisu. I liczba osób myślących podobnie nie maleje.

 

 

Mowa oczywiście o polskich keywordach w obu domenach bo tylko to jest sens porównywać i to leży w kręgu naszych zainteresowań.

 

tak tak ...mówimy o polskich domenach z końcówką.eu

 

 

 

Rozwój względny owszem bo powiększa się ilość zarejestrowanych domen, jednak ten wskaźnik ma dla nas małe znaczenie. Spada procentowy udział domen .eu, co wyraźnie wpływa na mniejszą ich popularność - spadek rozwoju mierzonego bezwzględnie. Kto chciałby inwestować w cokolwiek, co zmniejsza swój udział w rynku? Czas nie stoi w miejscu Alexie, a ty o tym zapomniałeś :blink:

 

Oczywiście że przy rapidalnym wzroscie domen .pl można odnosić się do zwiekszajacej sie między nimi róznicami w statystykach. Nie ma jednak moim zdaniem nic wspólnego z ich popularnoscia ...ośmieliłbym się zauważyć przytoczone przeze mnie przykłady gdzie jeszcze w 2006 nikt nei wymieniłby .eu jako domeny a jak pokazują przykłady zwykli ludzie wiedzą już że jest taka domena.

 

. Kto chciałby inwestować w cokolwiek, co zmniejsza swój udział w rynku? Czas nie stoi w miejscu Alexie, a ty o tym zapomniałeś :D

 

No własnie czas nie stoi w miejscu :D spróbuj wyobrazić sobie sytuację gdzie ilośc konkretnych domen .pl się zmniejsza (to kwestia czasu) ...teraz wyobraź sobie jak bedzie wyglądał ten wzrost w momencie gdy część domen spadnie (bo nie oszukujmy się część tych rejestracji to parodie - vide Di.pl dział wycena) ...na części powstaną serwisy a pozostała pula wejdzie w rynek resale po cenach już zupełnie mało atrakcyjnych dla Kowalskiego.

 

To nie jest kwestia CZY tylko KIEDY .....i teraz zastanów się jak będzie wyglądać wzrost / przewaga domen .pl vs. inne rozszerzenia / konkretne nazwy, które są w dalszym ciągu chociaż coraz mniej dostepne ;)

 

Ja osobiscie zakładam że ta różnica się zmniejszy, nie przekraczajac oczywiscie statystyk .pl

Nie wiem czy jest to dobry przykład (jeżeli nie to proszę mnie poprawić) ale Niemcy jako było nie było potega internetowa w Europie, pomimo nieprawdopodobnej popularnosci domen .de są także w czołówce rejestracji .eu i .com

 

Zakładam że świadomość domenowa w Polsce jeszcez raczkuje i za rok / kilka będziemy używali internetu tak jak Niemcy. Dlatego wierze w dywersyfikacjęrynku domen pomimo ze nie jest to kierunek dzisiaj popularny.

 

Ale jak sam napisałeś "Czas nie stoi w miejscu" i na to liczę ;)

Edited by Alex (MisUszatek)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szaleniec, wizjoner lub analityk rynku dysponujący odwagą, wolnymi środkami i danymi niedostępnymi dla ogółu.

Zwłaszcza jeśli jest przekonany, że to trend tymczasowy i wie, że najlepiej kupować aktywa wtedy gdy są tanie.

Jacek, w tym momencie zrujnowałeś najważniejsze prawo i zasadę :blink: jakię kierują się inwestorzy na Forexie(domyślam się, że na giełdzie papierów wartościowych jest podobnie):

NIE OTWIERAJ POZYCJI PRZECIWNIE DO TRENDU.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jacek, w tym momencie zrujnowałeś najważniejsze prawo i zasadę :blink: jakię kierują się inwestorzy na Forexie(domyślam się, że na giełdzie papierów wartościowych jest podobnie):

NIE OTWIERAJ POZYCJI PRZECIWNIE DO TRENDU.

Przepraszam jeśli zrujnowałem Mr. Forex'a :D - nie inwestuję na giełdzie - lecz pamiętam, że warto trzymać się zasady "kupuj tanio, sprzedawaj drogo".

Domen dotyczy to chyba także :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
To nie jest kwestia CZY tylko KIEDY .....

 

 

ale tak dla ścisłości nie jest to poparte żadnymi badaniami, statystykami, faktami czy trendami, tylka tak sobie przypuszczasz ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem czy jest to dobry przykład (jeżeli nie to proszę mnie poprawić) ale Niemcy jako było nie było potega internetowa w Europie, pomimo nieprawdopodobnej popularnosci domen .de są także w czołówce rejestracji .eu i .com

 

nawet bardzo dobry

 

w niemczech mamy

 

prawie 13 mln zarejestrowanych domen .de i prawie 1 mln .eu

 

 

w Polsce ponad 1,5 mln .pl i do 0,16 mln domen .eu

 

zatem czy bardziej zaawansowany i swiadomy rynek czy mniej proporcje .eu do domeny krajowej są podobne, a nawet na tym bardziej rozwinietym rynku lepiej stoją proporcjonalnie domeny krajowe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×