Jump to content
Sign in to follow this  
DD

Domeny IDN nie mają żadnej wartości - to koniec

Recommended Posts

Słuszność takiego działania jest, ale na konkretne efekty nie liczyłbym za szybko, a szkoda w sumie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wykopane ;) Kropla drąży skałę..

 

DD

 

Dzięki za pełne zrozumienie istoty tego wykopu

 

Słuszność takiego działania jest, ale na konkretne efekty nie liczyłbym za szybko, a szkoda w sumie :)

 

Nie od razu Rzym zbudowano.

O zmiany nieraz trzeba powalczyć, a skoro wykop efekt jakąś tam jednak siłę ma, to warto próbować nawet w ten petycyjopodobny sposób. Choć sam uważam, że petycje są trochę śmieszne, to może jednak śmieszny czy nie ale ten chłyt marketingowy podziała ;) i pobudzi odpowiednie osoby do wprowadzenia niezbędnych ulepszeń.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może to mrówcza robota, ale trzeba zwiększać świadomość społeczeństwa w tej sprawie mój wykop: http://www.wykop.pl/artykul/332359/dyskrym...-google-i-inne/

 

przykład@przykład.pl to nie jest xn--przykad-rjb@xn--przykad-rjb.pl, tylko =?UTF-8?B?cHJ6eWvFgmFk?=@xn--przykad-rjb.pl.

A większość serwerów SMTP nie obsługuje 8BITMIME i nie akceptuje takich adresów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
przykład@przykład.pl to nie jest xn--przykad-rjb@xn--przykad-rjb.pl, tylko =?UTF-8?B?cHJ6eWvFgmFk?=@xn--przykad-rjb.pl.

A większość serwerów SMTP nie obsługuje 8BITMIME i nie akceptuje takich adresów.

Wydaje mi się że się mylisz, przed chwila sprawdziłem, wysłałem z gmaila na mój adres z ł w imieniu@i nazwisku.pl (czyli analogicznie do przykład@przykład.pl) zamieniony na ASCII ( xn-- itd.)i doszło. Z onetu czy wp na pełen adres w ASCII tez dochodzi.

Edited by beldziu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serwer docelowy ma takie aliasy, ale w żadnym standardzie nie ma informacji o zapisywaniu w punycode nazw kont mailowych.

 

Chyba że masz *@przykład.pl, to musi dojść.

Edited by michkol1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Serwer docelowy ma takie aliasy, ale w żadnym standardzie nie ma informacji o zapisywaniu w punycode nazw kont mailowych.

 

Chyba że masz *@przykład.pl, to musi dojść.

 

Nie rozumiem Twojej odpowiedzi, mógłbyś to jakoś jaśniej ująć.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam

IDNy trzeba tępić w zalążku, najlepiej przez masowe pozwy właścicieli dobrze prosperujących stron, które powstawały w czasie gdy ogonki nie istaniały(...)CWANIACZKOM MÓWIMY NIE.

 

:) Wiesz czytałem ostatnio Ziemię Obiecaną i tam podobne sprzeciwy wznosili robotnicy, którzy też się oburzali że maszyny zabierają im ich pracę. Rozwój internetu też jest nieunikniony, jaki by on nie wyglądał i w jakim kierunku nie szedł.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam

IDNy trzeba tępić w zalążku, najlepiej przez masowe pozwy właścicieli dobrze prosperujących stron, które powstawały w czasie gdy ogonki nie istaniały - to powinno przemówić do rozsądku cybersquaterom, którzy chcą zarabiać na reklamie z ewentualnych przypadkowcyh wejść.

CWANIACZKOM MÓWIMY NIE.

Myślę, że to powinien być jedno z pierwszych działań stowarzyszenia - powodzenia Panom życzę!

 

Kolejny ktory zaspal, a teraz ma pretensje do calego swiata.

 

Moze od razu polska mowe wytepic, co?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja już 3 pozwy złożyłem...

Przeciwko komu? - bo mnie to interesuje.

Ogonków może bym nie tępił ale zasadę ich rejestracji (pre-rejestracji) tak - brak fazy początkowej. Teraz będą (już są) z tym problemy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...czy nask raczył poinformować moja firmę...

Ja już 3 pozwy złożyłem ...

Używasz dla jednej firmy trzech domen i każda z nich ma odpowiednik IDN ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@turboIDN...

 

To ze walczysz z cwaniaczkami, rozumiem i popieram. Ale dlaczego od razu IDN'y jako calosc?

 

A o jakie domeny sie sadzisz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to Wnioski powinieneś złożyć przeciw Namedrive, Sedo i Google, a potem do każdego domainera, który ma konto na parkingu. Tylko że każdy właściciel domeny ma prawo umieścić reklamy na swojej domenie. Zatem szkoda Twojego czasu na sądy, chyba, że dany domainer łamie prawo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam

IDNy trzeba tępić w zalążku, najlepiej przez masowe pozwy właścicieli dobrze prosperujących stron, które powstawały w czasie gdy ogonki nie istaniały - to powinno przemówić do rozsądku cybersquaterom, którzy chcą zarabiać na reklamie z ewentualnych przypadkowcyh wejść.

CWANIACZKOM MÓWIMY NIE.

Myślę, że to powinien być jedno z pierwszych działań stowarzyszenia - powodzenia Panom życzę!

Efekt świstaka - to choroba posiadaczy domen, którym się wydaje iż ciągle jest ten sam dzień i świat stoi w miejscu, a oni są jego pępuszkiem. ;)

 

Kupiłeś niepełnowartościowe narzędzie i Ci się wydaje, że pełnowartościowe musi należeć do Ciebie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Równie dobrze mogliby nagle zablokować wszystkie domeny nonidn - bo taki jest trend aby korzystać tylko z idn - czy to jest normalne?

Ja już 3 pozwy złożyłem,

 

zamiast tracić czas i pieniądze na pozwy, zamknij te strony, oddaj nonidny, bo bez idnów, to fatalnie wyglądają i stały się bezużyteczne ;)

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Niemieckie sądy już rozstrzygnęły tę kwestię: abonenci nonIDNów nie mają jakichkolwiek praw do generyków IDN.

 

Kupiłeś niepełnowartościowe narzędzie i Ci się wydaje, że pełnowartościowe musi należeć do Ciebie?

Dokładnie.

 

Już dzisiaj nonIDNy są jedynie dodatkiem do IDNów, a w przyszłości będą kompletnie zbędne.

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
nazwy nie majątu nic do rzeczy.

95% domen podkupionych jest przez domeniarzy w celu handlu/zarabiania na reklamie - z tym chcę walczyć a nie z domenami jako całość,....

 

W innym wątku oferujesz sprzedaż domeny fergie.pl - czyli to Twoja domena, zgadza się?

 

Czy przypadkiem nie usiłujesz przy użyciu tej nazwy / domeny zarobić na reklamach? Domena zaparkowana w Sedo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Takie uwagi możesz zachować dla siebie bo zaśmiecasz wątek, zresztą korneliusz przeszedł samego siebie w tej kwestii.

 

dostałeś wsparcie :) ktoś źle doradził, więc czas pomyśleć, bo pozew to strata pieniędzy, jakie masz argumenty w przypadku roszczeń o idny dla domen generycznych, np. z przedrostkiem e-, kiedy na dodatek treść serwisu jest wprost związana z nazwą domeny,

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niemieckie sądy już rozstrzygnęły tę kwestię: abonenci nonIDNów nie mają jakichkolwiek praw do generyków IDN.

Tam nie ma takiej korupcji i kolesiostwa. Oczywiście nie wszyscy u nas tacy są, ale wyrok świstak.pl wprowadzi zamieszanie na lata. Zachowania takie jak turboIDNwydymamoMENa to dopiero początek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kupiłeś niepełnowartościowe narzędzie i Ci się wydaje, że pełnowartościowe musi należeć do Ciebie?

 

Kupil jak najbardziej pelnowartosciwe. Pomysl zanim napiszesz :) Troche obiektywizmu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie było kreseczek z powodu braku technicznej możliwości. On to widział i akceptował. Gdyby tak nie było to mógł zarejestrować nazwy bez polskich znaków.

Edited by korneliusz.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chlopaki, wasza propaganda jest czasami rozbrajajaca :) Nic nie wskoracie :)

 

To nie propaganda. Ale proba sprowadzenia Was na ziemie:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×