Jump to content
Sign in to follow this  
DD

Domeny IDN nie mają żadnej wartości - to koniec

Recommended Posts

Zagrożenie: HEUR:Trojan-Downloader.Script.Generic http://xn--pociel-4ib.pl/ :D

 

 

 

Łożeż ... W pościeli to zawsze jakieś zagrożenie ;) ...

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Łożeż ... W pościeli to zawsze jakieś zagrożenie :D ...

 

I to tłumaczy wysokie ceny pralek Beko.pl i wzmożone zainteresowanie nimi. :P Teraz wszystko jasne. ;)

 

#pralkosuszarki.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozytywnie:

 

...Kamila Matysika, który prężnie prowadzi dwa e-sklepy: KrainaHerbaty.pl oraz KrainaKawy.pl, a w przygotowaniu ma KrainaZiół.pl. Rozmawialiśmy głównie o sposobach promocji sklepu internetowego (...) http://www.ekomercyjnie.pl/ekomercyjnie-vs...andel-w-polsce/

 

KrainaZiół.pl zabezpieczona.

 

oraz

 

iKsięgowość24.pl

 

banerksiegowosc24plidn.jpg

 

Co prawda łamaniec, no ale ważne, że jest domena zarejestrowana, bo czasem zdarza się, że na iny adres w reklamie i inny w rzeczywistości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

iksięgowość24.pl strasznie przekombinowana, a wracając do tematu mysle ze autor sie troche zagalopowal, nie mozna stwierdzic ze to koniec gdyz domen zwyklych brakuje, kazdy sie ratuje jak moze kupuje inne koncowki lub wlasnie ideeny i maja one racje bytu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

http://www.portalżeglarski.pl/

 

iKsięgowość24.pl

 

banerksiegowosc24plidn.jpg

 

Co prawda łamaniec, no ale ważne, że jest domena zarejestrowana, bo czasem zdarza się, że na iny adres w reklamie i inny w rzeczywistości.

Albo MeetDomainers było słabo rozreklamowane, albo ComArch nie interesuje się domenami ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Albo MeetDomainers było słabo rozreklamowane, albo ComArch nie interesuje się domenami ;)

Hmm, nie wiem, IMHO to nie jest taki głupi.

 

Budują marki na iFraza24.pl. (iSklep24.pl, iGaleria24.pl i jeszcze kilka inne)

 

Jasne, że lepiej byłby:

księgowość.pl (+nIDN).

sklep.pl

galeria.pl

 

Ale nie zawsze można mieć te domeny najbardziej chciane...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Widzę, że nie tylko ja korzystam z takiego rozwiązania ;)

 

http://fpięć.pl (wersja bez polskich znaków figuruje jako literówka i jest przekierowana)

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Michal, masz literowke w swoim nicku. Wstyd! :)

To nie jest literówka, tylko moja międzynarodowa nazwa.

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites

TAK BTW jak wpiszę www.JakasDomena.pl w okienko dialogu na Skypie to automatycznie rozpozna, że to adres internetowy i doda hyperlink. Jak wpiszę www.JakaśDomena.pl (IDN), żeby komus przekazać, to nie ma takiej możliwości, nie rozpoznaje, że to adres www.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
TAK BTW jak wpiszę www.JakasDomena.pl w okienko dialogu na Skypie to automatycznie rozpozna, że to adres internetowy i doda hyperlink. Jak wpiszę www.JakaśDomena.pl (IDN), żeby komus przekazać, to nie ma takiej możliwości, nie rozpoznaje, że to adres www.

To sobie przekonwertuj :)

http://testuj.net/idn-konwerter/

 

To samo o czym piszesz mają niektóre fora internetowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
I tym sie wlasnie pogrzebales w tym momencie. :)

Nie, bo na IDNach się stawia serwisy dla Polaków, a nie Chinczyków albo Niemców. Przecież oni i tak nie zrozumieją strony w nie swoim języku, więc tym bardziej na niej niczego nie kupią.

 

Ale po co ja znów będę rozmawiał ze słupami? :D Powodzenia w wydziale historycznym, za 5 lat zobaczymy, kto miał rację ;)

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pierwsze kroki w obsłudze emaili z domenami IDNowymi. Myślę, że to kwestia czasu (1-2 lata max), kiedy wszystkie programy pocztowe i webowe będą obsługiwały IDNowe emaile. A tutaj próbka:

 

http://afilias.org/news/2010/10/29/afilias...-internet-users

 

DD

Za 2 lata wejdzie tysiące nowych TLD i nikt nie będzie pamiętał o IDN-ach :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Za 2 lata wejdzie tysiące nowych TLD i nikt nie będzie pamiętał o IDN-ach :wub:

Ja nie mówię tylko o IDNach typu IDN.TLD, ale również IDN.IDN. W Chinach czy w krajach arabskich prędzej nie będą pamiętać o nonIDNach za parę lat :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja nie mówię tylko o IDNach typu IDN.TLD, ale również IDN.IDN. W Chinach czy w krajach arabskich prędzej nie będą pamiętać o nonIDNach za parę lat :wub:

 

DD

idny.png

:P

Share this post


Link to post
Share on other sites
To nie jest literówka, tylko moja międzynarodowa nazwa.

 

Przejawiasz całkowity brak konsekwencji. Twoja opinia zmienia się jak chorągiewka na wietrze :wub:

Rozumiem więc, że od tej pory wszystkie twoim zdaniem "literówki" ( czytaj: domeny nidn) zostaną przechszczone na wersje "międzynarodowe domeny narodowej"?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Przejawiasz całkowity brak konsekwencji. Twoja opinia zmienia się jak chorągiewka na wietrze :wub:

Rozumiem więc, że od tej pory wszystkie twoim zdaniem "literówki" ( czytaj: domeny nidn) zostaną przechszczone na wersje "międzynarodowe domeny narodowej"?

W Niemczech się nazywałem "Michal", a nie "Michał". Tak samo w USA. Prosząc kiedyś tmi o zmianę mojego nicka na forum, chciałem pozostać przy wersji "Michal", z której korzystam na forach zachodnich, żeby ludzie mogli mnie łatwiej rozpoznać. W paszporcie również chyba nie masz napisane "przemowild"?

 

Nie widzisz różnicy między nazwą własną (np. imię), a nazwą rodzajową? Człon "ksiazka" w domenie ksiazka.pl jest nazwą własną ("ksiazka" nie jest słowem języka polskiego), a domena ksiazka.pl przejawia się jako literówka domeny książka.pl.

 

PS:

Te Wasze dywagacje na temat IDNów robią się powoli na prawdę męczące (tym bardziej, że często brakuje w nich jakiejkolwiek logiki). Ciekaw jestem, ile jeszcze czasu minie, aż zrozumiecie wreszcie, że jesteście w błędzie. Niektórzy na szczęście już zrozumieli, o co chodzi, i siedzą cicho.

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przejawiasz całkowity brak konsekwencji. Twoja opinia zmienia się jak chorągiewka na wietrze :P

Rozumiem więc, że od tej pory wszystkie twoim zdaniem "literówki" ( czytaj: domeny nidn) zostaną przechszczone na wersje "międzynarodowe domeny narodowej"?

 

z tym miedzynarodowe wersje to dobre..

lzy w oczach mi stanely :P

 

 

ps. piszac ze za iles tam lat sie przekonamy ze idn`y beda wszedzie mozna rowniez stwierdzic ze za 100 lat nie bedzie polskiego alfabetu i wielu innych tylko bedzie binarny zapis - zero-jedynkowy wiec moze juz zaczne nawracac ludzi ze sa w bledzie i lepiej zapisywac jakies slowa w postaci 0001001010010011101010101010 doklejajac .pl :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×