Jump to content
Sign in to follow this  
DD

Domeny IDN nie mają żadnej wartości - to koniec

Recommended Posts

Ładny wynik jak na tak popularne zapytanie :) Gratuluję zdolności SEO!

 

DD

U mnie po wpisaniu, pojawiło się na 1 miejscu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Ładny wynik jak na tak popularne zapytanie :) Gratuluję zdolności SEO!

Też tak sądzę, ale jakie zdolności SEO? Wydawało mi się, że algorytm Google jest zbudowany tak, żeby najbardziej wartościowe strony się pokazywały jak najwyżej w SERPach ;)

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli tak jak na załączonym screenie ;) Powyżej to są reklamy AdWords.

 

Rzeczywiście, umknęło mi to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Za 2 lata wejdzie tysiące nowych TLD i nikt nie będzie pamiętał o IDN-ach :)

 

taaaaa ;)

 

Jak na razie ostatnio weszło sporo nowych TLD i jakoś nie ma rewolucji.

Pozatym jeżeli spodziewasz się że polacy przestaną pisaś po polsku (szczególnie wyszukiwując) to się IMO mylisz ;)

 

Wbrew temu co głosili niektórzy "specjaliści" okazuje się że IDNy pozycjonują się rewelacyjnie.

Domena Michała jest tego najlepszym przykładem, choć wystarczy wpisać np. budyń w Google i zobaczyć że nie jest jedyny.

 

 

Pieknie ;)

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poza tym jeżeli spodziewasz się że Polacy przestaną pisać po polsku ....

Polacy już przestają pisać po polsku... :)

 

Wbrew temu co głosili niektórzy "specjaliści" okazuje się że IDNy pozycjonują się rewelacyjnie.

Domena Michała jest tego najlepszym przykładem, choć wystarczy wpisać np. budyń w Google i zobaczyć że nie jest jedyny.

 

Zgadzam się, co prawda "budyń" to nie to co "wizytówki" jeśli chodzi o liczbę wyszukiwań, ale wynik przez niego osiągnięty jest całkiem ładny. Szkoda, że nie napisał jak długo bawi się w SEO z tą domeną i od kiedy domena jest w TOP 10 (aby wykluczyć mityczny fresh site bonus), ale to nie umniejsza efektu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
od kiedy domena jest w TOP 10

Domena wspinała się po TOP 10 przez ostatnie kilka miesięcy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pierwsze kroki w obsłudze emaili z domenami IDNowymi. Myślę, że to kwestia czasu (1-2 lata max), kiedy wszystkie programy pocztowe i webowe będą obsługiwały IDNowe emaile. A tutaj próbka:

 

http://afilias.org/news/2010/10/29/afilias...-internet-users

 

DD

 

Ogladnałem właśnie to video. I jest tam sporo dobrych argumentów.

Kraje azjatyckie ze względu na swoją populację i rozwój internetu w pewien sposób "wymuszają" wprowadzanie IDNów do wszelkiego rodzaju systemów.

Raz zbudowane narzędzia otwierają drogę do implementacji dla innych grup językowych w tym Polski.

 

BTW tu osobny blog o IDN (postawiony oczywiscie na IDN) i info o supporcie IDN przez Andoida.

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pierwsze kroki w obsłudze emaili z domenami IDNowymi. Myślę, że to kwestia czasu (1-2 lata max), kiedy wszystkie programy pocztowe i webowe będą obsługiwały IDNowe emaile.

Nawet jeśli tak będzie, to należy spodziewać się wielu pomyłek.

Bardziej lub mniej świadomych.

Jeśli ktoś uzyska zgodę na przesłanie oferty handlowej od abonenta domeny wizytowki.pl ( np. z adresu biuro@wizytowki.pl ) a wyśle ją na wizytówki.pl ( np. na adres biuro@wizytówki.pl ) , to jego korespondencja będzie mogła być traktowana jako spam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nawet jeśli tak będzie, to należy spodziewać się wielu pomyłek.

Bardziej lub mniej świadomych.

Jeśli ktoś uzyska zgodę na przesłanie oferty handlowej od abonenta domeny wizytowki.pl ( np. z adresu biuro@wizytowki.pl ) a wyśle ją na wizytówki.pl ( np. na adres biuro@wizytówki.pl ) , to jego korespondencja będzie mogła być traktowana jako spam.

 

Chyba jednak nie, bo Michał ma i http://wizytowki.pl i http://wizytówki.pl to korespondencja trafi zawsze pod dobry adres. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba jednak nie, bo Michał ma i http://wizytowki.pl i http://wizytówki.pl to korespondencja trafi zawsze pod dobry adres. :)

Michałowi gratuluje zakupu do kompletu wersji podstawowej ( nIDN ) ale ten adres miał być tylko przykładem.

A co z bardziej kontrowersyjnymi adresami, które nie należą do tego samego abonenta ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena wspinała się po TOP 10 przez ostatnie kilka miesięcy.
?

Chyba dużego "kopa w górę" dostała dzięki grusza.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co z bardziej kontrowersyjnymi adresami, które nie należą do tego samego abonenta ?

 

To wtedy moim zdaniem jest jak piszesz, a z tym spamem to jeszcze małe zło, mogłaby trafiać nie do tych skrzynek korespondencja prywatna, a nawet taka, która nigdy nie powinna wyjść za firmę np. zakładając, że dwa różne, duże serwisy istniałyby pod:

 

bezpieczenstwo.pl

bezpieczeństwo.pl

 

w rękach dwóch firm zajmujących się zapewnianiem bezpieczeństwa danych i coś by trafiło nie do tej skrzynki to nie byłoby jakoś specjalnie bezpiecznie. :) Oczywiście to wszystko przy założeniu, że kiedyś IDN i non-IDN byłyby równoważne i można by było bez problemu na IDN wysyłać również korespondencję, a póki co to raczej w kategorii gdybania.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
TAK BTW jak wpiszę www.JakasDomena.pl w okienko dialogu na Skypie to automatycznie rozpozna, że to adres internetowy i doda hyperlink. Jak wpiszę www.JakaśDomena.pl (IDN), żeby komus przekazać, to nie ma takiej możliwości, nie rozpoznaje, że to adres www.

Wyjaśnienie tego problemu jest dość proste i jak dla mnie tylko kwestia czasu aż będzie to możliwe także przy polskich IDN'ach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To nie jest literówka, tylko moja międzynarodowa nazwa.

 

 

Nie, bo na IDNach się stawia serwisy dla Polaków, a nie Chinczyków albo Niemców. Przecież oni i tak nie zrozumieją strony w nie swoim języku, więc tym bardziej na niej niczego nie kupią.

 

Ale po co ja znów będę rozmawiał ze słupami? :) Powodzenia w wydziale historycznym, za 5 lat zobaczymy, kto miał rację ;)

 

To sie zdecyduj, bo tutaj jest polskie forum skierowane do polakow, zatem powinienes miec Michał. Jak juz upierasz sie przy miedzynarodowej nazwie, to czemu nie Michael? ;-) Bardziej poprawne w Niemczech, jak i angelskojezycznych krajach, ale i pewnie jeszcze w kilku innych... Michal to taka literowka bez e ;-)

 

 

z tym miedzynarodowe wersje to dobre..

lzy w oczach mi stanely :)

 

 

ps. piszac ze za iles tam lat sie przekonamy ze idn`y beda wszedzie mozna rowniez stwierdzic ze za 100 lat nie bedzie polskiego alfabetu i wielu innych tylko bedzie binarny zapis - zero-jedynkowy wiec moze juz zaczne nawracac ludzi ze sa w bledzie i lepiej zapisywac jakies slowa w postaci 0001001010010011101010101010 doklejajac .pl ;)

 

System binarny za kilkanascie/dziesiat lat moze odejsc do lamusa, bo pojawia sie procesory kwantowe, a tam nie ma zera i jedynki, a kilka wartosci ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
W pierwszych sześciu godzinach od rozpoczęcia rejestracji rosyjskich domen (...) w cyrylicy - zarejestrowano ich tylko 200 tysięcy.

 

Czegoś takiego dawno nie było..

Tak to jest czasami, że gdy jedni zaczynają odkrywać olbrzymi potencjał, to inni nieco wcześniej piękne keywordy w cyrylicy za grosze wystawili ... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×