Jump to content
Darki

Próba odebrania domeny

Recommended Posts

W sobotę wpadły mi ze spadów dwie domeny a c t i v e e n g l i s h . p l + wersja z myślnikiem w środku.

Domena jeszcze w rezerwacji a dziś już mnie namierzył prezes spółki, która poprzednio była abonentem domeny.

Zadzwonił do mnie i łamaną polszczyzną dał mi kilkuminutowy wykład na temat odebrania tych domen komuś w zeszłym roku w sądzie, o ochronie na znak towarowy i nazwie firmy, której część nazwy to właśnie ta domena. Na moje zapytanie co proponuje, odparł, że mam natychmiast zwolnić domenę bo jak nie to poda mnie do sądu. Ja mu na to, że nie mam czasu na dyskusję i poprosiłem go o przesłanie meila ze swoimi oczekiwaniami oraz podaniem numeru prawa wyłącznego. I wtedy stał się niegrzeczny więc się rozłączyłem.

 

W meilu bardzo niegrzecznie napisał, że jestem niedouczony ######, skoro nie wiem, że mi nie wolno rejestrować tych domen i takie tam ...

Podał również nr 355932, ale zgłoszenia znaku słowno-graficznego z 06-2009, który ma w nazwie firmę oraz domenę A C T I V E 2 4 h o u r s c h o o l s . c o m.

 

Spółka chyba nie uruchomiła jeszcze srewisu pod tymi domenami i do tej pory posługuje się domeną a c t i v e s c h o o l . c o m . p l

 

Co prawda spodobały mi się te domeny, ale jakby był grzecznyto bym mu je oddał za "na piwo".

Mam jednak ochotę potzrymać je kilka lat "po złości".

 

I tu mam pytanie do doświadczonych. Jakie są szanse na utzrymanie takich domen w przypadku sporu?

Co mam mu odpisać? A może wcale?

Jak lepiej zarejestrować domeny? do użytku przywatnego na os. fiz. czu na DG?

 

Dzięki z góry za wszelkie wskazówki i proszę o nie podawanie nazw domen w tamacie.

 

Pozdrawiam

Darki

Share this post


Link to post
Share on other sites
W sobotę wpadły mi ze spadów dwie domeny a c t i v e e n g l i s h . p l + wersja z myślnikiem w środku.

Domena jeszcze w rezerwacji a dziś już mnie namierzył prezes spółki, która poprzednio była abonentem domeny.

Zadzwonił do mnie i łamaną polszczyzną dał mi kilkuminutowy wykład na temat odebrania tych domen komuś w zeszłym roku w sądzie, o ochronie na znak towarowy i nazwie firmy, której część nazwy to właśnie ta domena. Na moje zapytanie co proponuje, odparł, że mam natychmiast zwolnić domenę bo jak nie to poda mnie do sądu. Ja mu na to, że nie mam czasu na dyskusję i poprosiłem go o przesłanie meila ze swoimi oczekiwaniami oraz podaniem numeru prawa wyłącznego. I wtedy stał się niegrzeczny więc się rozłączyłem.

 

W meilu bardzo niegrzecznie napisał, że jestem niedouczony ######, skoro nie wiem, że mi nie wolno rejestrować tych domen i takie tam ...

Podał również nr 355932, ale zgłoszenia znaku słowno-graficznego z 06-2009, który ma w nazwie firmę oraz domenę A C T I V E 2 4 h o u r s c h o o l s . c o m.

 

Spółka chyba nie uruchomiła jeszcze srewisu pod tymi domenami i do tej pory posługuje się domeną a c t i v e s c h o o l . c o m . p l

 

Co prawda spodobały mi się te domeny, ale jakby był grzecznyto bym mu je oddał za "na piwo".

Mam jednak ochotę potzrymać je kilka lat "po złości".

 

I tu mam pytanie do doświadczonych. Jakie są szanse na utzrymanie takich domen w przypadku sporu?

Co mam mu odpisać? A może wcale?

Jak lepiej zarejestrować domeny? do użytku przywatnego na os. fiz. czu na DG?

 

Dzięki z góry za wszelkie wskazówki i proszę o nie podawanie nazw domen w tamacie.

 

Pozdrawiam

Darki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak sie obawiasz to mi odsprzedaj tak jak pisalem ;)

Raczej spokojnie mozesz nimi dysponowac tylko nie wadomo czy deb... rzeczywiscie nie bedzie kombinowal z arbitrazem. W takim przypadku nie rozmawiaj o sprzedazy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie bedzie kombinowal z arbitrazem.

nie widzę podstaw do odebrania domeny w takim przypadku, choć to tylko moja opinia laika

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie widzę podstaw do odebrania domeny w takim przypadku, choć to tylko moja opinia laika

 

Ja tez nie ale z checia bym sobie wymienil korespondencje z panem D. S. ;) Takie straszne anomalie pogodowe ostatnio nas nawiedzaja. Sniegu ubywa a coraz wiecej balwanow sie pojawia ;)

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciężki temat.

 

Nie będę się za dużo mądrzył, bo w takim wypadku sam bym potrzebował pomocy. Zarejestruj obie na siebie jako osobę fizyczną a domeny pozostaw "puste".

 

Sama rejestracja domeny w tym przypadku nie powinna być podstawą do jej odebrania.

Edited by kulas

Share this post


Link to post
Share on other sites
W sobotę wpadły mi ze spadów dwie domeny a c t i v e e n g l i s h . p l + wersja z myślnikiem w środku.

Domena jeszcze w rezerwacji a dziś już mnie namierzył prezes spółki, która poprzednio była abonentem domeny.

Zadzwonił do mnie i łamaną polszczyzną dał mi kilkuminutowy wykład na temat odebrania tych domen komuś w zeszłym roku w sądzie, o ochronie na znak towarowy i nazwie firmy, której część nazwy to właśnie ta domena. Na moje zapytanie co proponuje, odparł, że mam natychmiast zwolnić domenę bo jak nie to poda mnie do sądu. Ja mu na to, że nie mam czasu na dyskusję i poprosiłem go o przesłanie meila ze swoimi oczekiwaniami oraz podaniem numeru prawa wyłącznego. I wtedy stał się niegrzeczny więc się rozłączyłem.

 

W meilu bardzo niegrzecznie napisał, że jestem niedouczony ######, skoro nie wiem, że mi nie wolno rejestrować tych domen i takie tam ...

Podał również nr 355932, ale zgłoszenia znaku słowno-graficznego z 06-2009, który ma w nazwie firmę oraz domenę A C T I V E 2 4 h o u r s c h o o l s . c o m.

 

Spółka chyba nie uruchomiła jeszcze srewisu pod tymi domenami i do tej pory posługuje się domeną a c t i v e s c h o o l . c o m . p l

 

Co prawda spodobały mi się te domeny, ale jakby był grzecznyto bym mu je oddał za "na piwo".

Mam jednak ochotę potzrymać je kilka lat "po złości".

 

I tu mam pytanie do doświadczonych. Jakie są szanse na utzymanie takich domen w przypadku sporu?

Co mam mu odpisać? A może wcale?

Jak lepiej zarejestrować domeny? do użytku przywatnego na os. fiz. czu na DG?

 

Dzięki z góry za wszelkie wskazówki i proszę o nie podawanie nazw domen w tamacie.

 

Pozdrawiam

Darki

 

 

Widze ze w paru kolegach sie krew gotuje i np heden jest glodny krwi ;)

To jest w sumie normalana reakcja na czyjas arogancje tez tak mam ;))

A serio to musisz sobie Darki odpowiedziec na proste pytanie co zrobisz w sytuacji kiedy dostaniesz zapis na Sad Polubowny ?

Pytam bowiem podejmujac taka decyzje z pewnością wiesz ze to koszty.W momencie przegranej okolo 5 tys zl .

Bo na 100% musisz miec kogos kto jest praktykiem i kto wezmie zastepstwo procesowe i za darmo tego nie zrobi czyli w wypadku np 4-5 pism procesowych to jakies 1500zl plus koszty arbitrazu .Nie pisze tego po to zebys sie przestraszyl bo tak po tym co napisales sprawa wygalda prawie OK ale prawie robi wielka roznice .Wiem ze niektorych nudze ale zawsze w sytuacji kiedy ktos mowi ze sporu o taka czy inna domene nie mozna przegrac przypominam zabytki.pl :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Wiem ze niektorych nudze ale zawsze w sytuacji kiedy ktos mowi ze sporu o taka czy inna domene nie mozna przegrac przypominam zabytki.pl ;)

Warto przypominać o tej sprawie. Odebranie domeny generycznej jest nieporozumieniem.

 

Nie było możliwości odwoływania się do wyższych instancji? Pytam się, bo nie wiem, jak to dokładnie działa. (Niestety) jeszcze nigdy nie brałem udziału w procesie w sądzie arbitrażowym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzeba było powiedzieć, że nie wiesz, kto zarezerwował domenę i to się okaże dopiero jak bedzie zarejestrowana, więc teraz unosi się ona w domenowym oceanie nicości ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wiem ze niektorych nudze ale zawsze w sytuacji kiedy ktos mowi ze sporu o taka czy inna domene nie mozna przegrac przypominam zabytki.pl ;)

Błędne decyzje i te wynikające ze złej woli sędziów są wpisane w ryzyko, ale nie można tego traktować jako standardu. Ciężko jest mieć dobre zdanie o polskim wymiarze sprawiedliwości. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Darki: zawsze możesz wziąć w zastępstwie procesowym innego arbitra, a wtedy koledzy jakoś się dogadają ;).

Edited by Saint

Share this post


Link to post
Share on other sites
Warto przypominać o tej sprawie. Odebranie domeny generycznej jest nieporozumieniem.

 

Nie było możliwości odwoływania się do wyższych instancji? Pytam się, bo nie wiem, jak to dokładnie działa. (Niestety) jeszcze nigdy nie brałem udziału w procesie w sądzie arbitrażowym.

 

Sęk w tym, że nie ma wyższej instancji... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Sęk w tym, że nie ma wyższej instancji... ;)

A nie można podać sądu arbitrażowego np. do sądu powszechnego?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widze ze w paru kolegach sie krew gotuje i np heden jest glodny krwi :P

To jest w sumie normalna reakcja na czyjas arogancje tez tak mam ;) )

Nie wiem dlaczego ale gdy przeczytałem post Kilofka i Grzegorza

Sprzedaj mi komplet za 100 ;)

to od razu przypomniałem sobie happening Pomarańczowej Alternatywy, w którym miałem okazję brać udział pod koniec lat 80-tych ub. wieku na Świdnickiej we Wrocławiu.

 

Gdy z Oławskiej wyszli ZOMO'wcy w pełnym rynsztunku i po sformowaniu szyku bojowego zaczęli uderzać w tarcze ruszając na pokojowo nastawionych ludzi, to z Ofiar Oświęcimskim wyskoczyło kilkudziesięciu skinheadów, którzy sprawiali wrażenie czekających na okazję "rozpierduchy" z mundurowymi.

ZOMO na ich widok wycofało się.

 

Czy w tej sytuacji będzie podobnie ? ;)

 

P.S.

Nazwy ulic aktualne wg maps.google.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powinniśmy się kiedyś wszyscy zrzucić i zafundować sobie porządną ekspertyzę prawną, żeby mieć zestaw konkretnych argumentów które można rzucić w pysk takiemu oszołomowi, który myśli, że weźmie kogoś na huki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Powinniśmy się kiedyś wszyscy zrzucić i zafundować sobie porządną ekspertyzę prawną, żeby mieć zestaw konkretnych argumentów które można rzucić w pysk takiemu oszołomowi, który myśli, że weźmie kogoś na huki.

 

I chcesz w każdym przypadku używać tych samych argumentów?

 

Sam trafiłem ostatnio na takiego oszołoma ale już zmienił sobie nazwę serwisu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Powinniśmy się kiedyś wszyscy zrzucić i zafundować sobie porządną ekspertyzę prawną, żeby mieć zestaw konkretnych argumentów które można rzucić w pysk takiemu oszołomowi, który myśli, że weźmie kogoś na huki.

Ja jeszcze nie miałem takich żądań, ale nie wyobrażam sobie samego siebie w roli osoby która się tłumaczy I usprawiedliwia w takiej sytuacji. Nie mam racji oddaję domenę, a jak mam to niech się koleś martwi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A nie można podać sądu arbitrażowego np. do sądu powszechnego?

 

Sądu do Sądu nie...ale od orzeczenia Sądu Arbitrażowego można się odwołać do Sądu Powszechnego...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sądu do Sądu nie...ale od orzeczenia Sądu Arbitrażowego można się odwołać do Sądu Powszechnego...

 

Ale zaskarżyć można tylko uchybienia formalne, samej sprawiedliwości wyroku – nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale zaskarżyć można tylko uchybienia formalne, samej sprawiedliwości wyroku – nie.

 

Owszem. Samego orzeczenia sądu arbitrażowego nie. Bo przeczyłoby to zasadzie polubowności sądów arbitrażowych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Owszem. Samego orzeczenia sądu arbitrażowego nie. Bo przeczyłoby to zasadzie polubowności sądów arbitrażowych.

 

to co zrobić, żeby sprawa toczyła się przed sądem powszechnym, a nie arbitrażowym? da się?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×