Jump to content
free150

reklamowałem portfolio... poszedł pozew o spam...

Recommended Posts

Witam. Proszę o pomoc. Otóż mam kilkadziesiąt domen .de Z racji malej ilosci zapytań postanowilem zrobic prosta strone (portfolio domen) i ja troche zareklamowac u naszych zachodnich sasiadów. Przyznaje się bez bicia że nielegalnie zdobyłem kilkadziesiąt tysięcy adresów emailowych niemieckich firm i wysłałem na nie wiadomości z linkiem do portfolio domen. Odpowiedzi trochę dostałem może dojdzie do kilku transakcji jednak dojdzie też może do rozprawy sądowej. Firma xxxx przygotowała już pozew którego to mam w ciągu pare h dostać kopię. Dzwonił również jakiś prawnik jednak z uwagi na barierę językową nie dogadaliśmy się. Oczekują 10000Euro zadośćuczynienia.

 

Napiszcie mi proszę pod jakie prawo podchodzę:

a) polskie - bo wiadomości wysyłałem z polski z polskiego IP z polskiego komputera

:) niemieckie ponieważ działałem na szkodę ich obywateli oraz spam był wysyłany na serwery niemieckie

c) amerykańskie ponieważ strona z portfolio stoi na serwerze w USA

 

W treści emaila pisałem coś w stylu: Zapraszam do zakupu ciekawych domen .de !! Każda firma znajdzie cos dla siebie !! Zapraszam na www.xxxxxxxxxxxxxxx.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oczekują 10000Euro zadośćuczynienia.

 

powiedz tym gebelsom żeby dobrze się rozpędzili i uderzyli głową w ścianę to może kiedyś zmądrzeją!!!

1000 euro - złamasy!!

 

 

przygotowała pozew czy poszedł pozew?

Edited by SWAGGER

Share this post


Link to post
Share on other sites
przygotowała pozew czy poszedł pozew?

O! To bardzo istotne pytanie...

...pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozew już poszedł ponieważ stanowczo odmówiłem jakiejkolwiek zapłaty. Przeprosiny nic nie pomogły. Nie wiem skąd ale wiedzą o tym że e-maile poszły do wielkiej grupy odbiorców.

 

Napisał coś że mają dosyć spamu, że jak (zniszczą, ukarają) kilka osób to się to skończy. Sam to załatwie napiszcie proszę tylko pod jakie prawo podchodzę...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozew już poszedł ponieważ stanowczo odmówiłem jakiejkolwiek zapłaty. Przeprosiny nic nie pomogły. Nie wiem skąd ale wiedzą o tym że e-maile poszły do wielkiej grupy odbiorców.

 

Napisał coś że mają dosyć spamu, że jak (zniszczą, ukarają) kilka osób to się to skończy. Sam to załatwie napiszcie proszę tylko pod jakie prawo podchodzę...

Mają trochę racji, jak puściłeś tą samą wiadomość do wielu odbiorców to u każdego z nich pojawiły się te wszystkie maile, na które wysłałeś wiadomość (tak się nie robi, pomijając już, że sam miałeś lewą bazę adresów...)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Napisał coś że mają dosyć spamu, że jak (zniszczą, ukarają) kilka osób to się to skończy. Sam to załatwie napiszcie proszę tylko pod jakie prawo podchodzę...

Może ten podmiot się specjalizuje w zastraszaniu spamerów i wyciąganiu kasy "w ostatniej chwili" wycofując pozew? Wysoka kwota zadośćuczynienia wskazuje na skłonność do przyjęcia dużo mniejszej aczkolwiek sowitej za ugodę.. Prześwietliłeś ich?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ogólnie podpadasz pod niemieckie ustawodawstwo, bo tam są pokrzywdzeni. Pod pozostałe zresztą też...

 

Nie popieram rozsyłania spamu, ale po pierwsze nie wysyła się tego z jawną listą adresatów, a po drugie najpierw wysyła się zapytanie czy można im przysłać ofertę (a w stopce wiadomości daje się link do nadawcy, z tych kto się zainteresuje większość zechce sprawdzić, kto im te śmieci przysyła - a wtedy trafiają na ofertę).

 

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Napiszcie mi proszę pod jakie prawo podchodzę:

a) polskie - bo wiadomości wysyłałem z polski z polskiego IP z polskiego komputera

:) niemieckie ponieważ działałem na szkodę ich obywateli oraz spam był wysyłany na serwery niemieckie

c) amerykańskie ponieważ strona z portfolio stoi na serwerze w USA

 

Musze Cię zmartwić. Pozew mogą śmiało składać u siebie.

Mogą również w Polsce ze względu na Twoje miejsce zamieszkania. Ale to jest raczej wątpliwe.

 

Widocznie masz pecha i trafiłeś na jakąś nędzną firmę. Porządna wysłałaby Ci najpierw ostrzeżenie...

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Duża znana poważna firma z Monachium. Pisza z adresu firmowego także wykluczam podszywanie się oszustwo itd. czy granie na zwłokę. Właśnie to nie jest zastraszanie bo pisali coś też że jeżeli opublikuję przeprosiny na łamach lokalnej niemieckiej Gazety w wielkości min. 10% strony maksymalnie do siódmej strony to wycofają pozew. Jezeli się zdecyduje na ten krok mam sie kontaktowac i mają mi odesłać tekst przeprosin, nazwe gazet do wyboru, i kontakty do nich... Wie ktos pod jakie prawo podchodze? Bo jak pod polskie to pocaluje ich w dupe zaden ich wariant mi sie nie oplaca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozew już poszedł ponieważ stanowczo odmówiłem jakiejkolwiek zapłaty. Przeprosiny nic nie pomogły. Nie wiem skąd ale wiedzą o tym że e-maile poszły do wielkiej grupy odbiorców.

 

Po Twoim sposobie pisania też był łatwo oszacował ile spamu puściłeś i też nie chciał przeprosin. Jeżeli wysławiasz się tak jak piszesz (niepewnie) to znaczy że pozwu nie ma :) Takie moje zdania, nie obrażam Cie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Duża znana poważna firma z Monachium. Pisza z adresu firmowego także wykluczam podszywanie się oszustwo itd. czy granie na zwłokę. Właśnie to nie jest zastraszanie bo pisali coś też że jeżeli opublikuję przeprosiny na łamach lokalnej niemieckiej Gazety w wielkości min. 10% strony maksymalnie do siódmej strony to wycofają pozew. Jezeli się zdecyduje na ten krok mam sie kontaktowac i mają mi odesłać tekst przeprosin, nazwe gazet do wyboru, i kontakty do nich... Wie ktos pod jakie prawo podchodze? Bo jak pod polskie to pocaluje ich w dupe zaden ich wariant mi sie nie oplaca :)

Niestety, ale unijne prawodawstwo się unifikuje. Wysatrczy, ze prześlą kopię wyroku do polskiego sądu właściwego dla twojego miejsca zamieszkania (może nawet przez ich zaprzyjaźnionego prawnika tutaj w Polsce), a polski sąd może wydać wyrok na podstawie niemieckiego wyroku. A wtedy oni będą mieli podstawę, aby wyciągnąć od Ciebie 10 000 euro. Jeśli nie w Polsce, to jak tylko przekroczysz granicę niemiecką, będzie czekał już nakaz. Tak mi się wydaje, że tak to może działać. NIe jestem w tej materii prawnikiem, ale po ostatnim wyroku w sprawie o zniesławienie córki Cimoszewicza kontra tygodnik Wprost, gdzie sąd w Chicago zaocznie zasądził wysoką grzywnę, a wyrok ten, jak mówili prawnicy, może być wyegzekwowany w Polsce, to raczej nic nie jest niemożliwe. Generalnie w Niemczech prawnicy czekają na takie błedy, szczególnie ze strony zagranicznych obywateli. Czy te domeny są rejestrowane na Ciebie w Polsce i jest tam polski adres?

 

Sam jestem ciekaw, jak się to zakończy. Jak jednak widać, Niemcy zaczynają ścigać również poza granicami kraju. Niestety, trzeba się uczyć na błędach. Parę dni temu gazeta Frankfurter Allgemeine Zeitung oznajmiła, że szykuje pozew przeciw polskiej Sforze (Sfora.pl) za naruszenie praw autorskich. Generalnie będzie coraz gorzej, a Polacy i tak są mało wyedukowani w kwestii ustaw prawnych w ogóle.

 

Myślę, że zamiast płacić 10 000 euro, warto się najpierw udać do polskiego prawnika i zapłacić te jakieś 200 zł za opinię.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli nie w Polsce, to jak tylko przekroczysz granicę niemiecką, będzie czekał już nakaz

Jest też coś takiego jak "europejski nakaz aresztowania". Szkopy tak Rokitę ścigały... i ścignęły.

Niestety polski sejm zgodził się na wydawanie polskich obywateli obcej jurysdykcji.

 

1264614792_by_Kazan_500.jpg

 

Pozdrawiam!

Edited by Renek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewnie zostanę zaraz zlinczowany, ale bardzo się cieszę, że walczy się ze SPAMem i popieram niemiecką firmę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pewnie zostanę zaraz zlinczowany, ale bardzo się cieszę, że walczy się ze SPAMem i popieram niemiecką firmę.

 

Sam bym się wkurzył gdybym w otrzymanym mailu zobaczył kilkaset czy kilka tysięcy adresów innych odbiorców.

 

EDIT:

Osobiście mam już dość spamu. Na domiar wszystkiego ostatnio maile ze spamem są odznaczane na czerwono i nie mogę ich nawet usuwać ze skrzynki więc strasznie mnie to wk...rza. Przy okazji może mi ktoś podpowie jak mam je usunąć? :)

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pewnie zostanę zaraz zlinczowany, ale bardzo się cieszę, że walczy się ze SPAMem i popieram niemiecką firmę.

Popieram, kilka takich nagłośnionych wyroków bardzo oczyściłoby atmosferę i firmowe skrzynki mailowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sam bym się wkurzył gdybym w otrzymanym mailu zobaczył kilkaset czy kilka tysięcy adresów innych odbiorców.

 

EDIT:

Osobiście mam już dość spamu. Na domiar wszystkiego ostatnio maile ze spamem są odznaczane na czerwono i nie mogę ich nawet usuwać ze skrzynki więc strasznie mnie to wk...rza. Przy okazji może mi ktoś podpowie jak mam je usunąć? :)

 

A gdzie i czego używasz?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A gdzie i czego używasz?

 

Mam zwyklego outlook expresa. Nie jestem pewnien ale chyba po ktorejs aktualizacji zaczelo sie tak robic i zasmieca mi skrzynke juz od miesiaca.

Przychodzi jakis mail tylko nie widze jego tresci. Zamiast tego jest:

 

Nie można wyświetlić wiadomości

Podczas wyświetlania wiadomości program Poczta systemu Windows napotkał nieoczekiwany problem. Sprawdź, czy w komputerze jest wystarczająca ilość pamięci i wolnego miejsca na dysku, a następnie spróbuj ponownie.

 

Przy probie usuniecia takiego maila pojawia sie komunikat:

 

wystapil nieznany blad

 

Teraz nie wiem czy jest to wina aktualizacji czy moze NODa :)

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pewnie zostanę zaraz zlinczowany, ale bardzo się cieszę, że walczy się ze SPAMem i popieram niemiecką firmę.

Nie zostaniesz zlinczowany lecz poparty.

Jest we mnie sporo empatii ale nie współczuję autorowi wątku.

Niestety myślenie obowiązuje wszystkich a takie postępowanie tylko psuje ogólna opinię nie tylko o Polakach ale także o branży związanej z domenami.

 

Źle spamerowi nie życzę ale niech inni zapamiętają ten przykład i pomyślą zanim wyślą spam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Bo jak pod polskie to pocaluje ich w dupe zaden ich wariant mi sie nie oplaca" - trochę przykre, że tak piszesz, jednak czasem tak bywa z polskim "prawem" :)

 

Sam ostatnio zostałem spamerem, klikając o jeden "przycisk za daleko", zamiast wyszukać ludzi po adresach email kliknąłem wysyłkę powiadomień (na szczęście było tego dziesiąt i nie były to "świeże" kontakty), na szczęście wyjaśnienie wystarczyło :)

 

a co do "Mozilla thunderbird" vs "Outlook" każdy ma swoje wady, np. poważny problem w thunderbird'zie to duplikaty wiadomości odebranych, nawet po wgraniu path'a czasem tak się zdarza.

Outlook ma tę przewagę, że możnago łatwo zsynchronizować ze smartfonem, ale już w nowszych wersjach jest problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam zwyklego outlook expresa. Nie jestem pewnien ale chyba po ktorejs aktualizacji zaczelo sie tak robic i zasmieca mi skrzynke juz od miesiaca.

Przychodzi jakis mail tylko nie widze jego tresci. Zamiast tego jest:

 

 

 

Przy probie usuniecia takiego maila pojawia sie komunikat:

 

 

 

Teraz nie wiem czy jest to wina aktualizacji czy moze NODa :)

Miałem dokładnie to samo. Nie bardzo pamiętam jakie ustawienia pozmieniałem w NODzie ale to pomogło. Teraz mam tylko oznaczenia --SPAM-- i z usuwaniem nie ma problemu. Tak więc przejrzyj ustawienia NODa bo to na 99,9% to samo co u mnie.

Edited by Sir_Elwood

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sam bym się wkurzył gdybym w otrzymanym mailu zobaczył kilkaset czy kilka tysięcy adresów innych odbiorców.

 

Kilka tysięcy adresów powiadasz... mnie to raczej by nie wkurzyło. :)

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kilka tysięcy adresów powiadasz... mnie to raczej by nie wkurzyło. :)

Pozdrawiam!

 

name='free150' date='śro, 24 lut 10' post='290216']

[...] zdobyłem kilkadziesiąt tysięcy adresów emailowych [...]

 

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×