Jump to content
free150

reklamowałem portfolio... poszedł pozew o spam...

Recommended Posts

Tym bardziej...

...pozdrawiam!

 

Może nie doczytałem, ale autor wątku nie pisał chyba, że wysłał te adresy w jawnej kopii.

 

L.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może nie doczytałem, ale autor wątku nie pisał chyba, że wysłał te adresy w jawnej kopii.

 

L.

 

Ja na miejscu autora postu napisałbym do nich że to nie On ma im zapłacić ale Oni jemu za tę bazę

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A w ogóle to taka porcja adresów przejdzie przez program pocztowy? One maja chyba jakieś zabezpieczenia w tym zakresie?

 

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

to jest obrzydliwe, że micro.. produkuje soft pełen dziur, by następnie domagać się większych praw, powinni TEGO ZABRONIĆ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam zwyklego outlook expresa. Nie jestem pewnien ale chyba po ktorejs aktualizacji zaczelo sie tak robic i zasmieca mi skrzynke juz od miesiaca.

Przychodzi jakis mail tylko nie widze jego tresci. Zamiast tego jest:

 

 

 

Przy probie usuniecia takiego maila pojawia sie komunikat:

 

 

 

Teraz nie wiem czy jest to wina aktualizacji czy moze NODa :)

 

Wina antywirusa. Wyłączyć i po problemie :) . Dzisiaj właśnie z tym walczyłem:

http://support.microsoft.com/kb/314421/pl

 

Pozdro

Share this post


Link to post
Share on other sites
można wiedzieć jak zakończyła sie cała sprawa? czy autor może odpisać na tego posta???

Nie wiem czy w więzieniu jest dostęp do neta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem czy w więzieniu jest dostęp do neta.

Pewnie są z tym trudności. Bo jak by net był dostępny to by więcej osób prowadziło bloga :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tam zaraz w wiezieniu ;-) Pewnie sie dogadal z ta powazna firma, ze odrobi im w polu przy szparagach i teraz chlopak ciezko pracuje ;-) Przyjdzie zima i jesli nie bedzie robil wykonczen w niemieckich mieszkaniach, to odpisze ;-) Musimy uzbroic sie w cierpliwosc :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest po 1. w nocy. Właśnie dostałem maila o treści:

 

Witam Serdecznie!

 

 

E-mail ten nie jest informacją handlową, zgodnie z art. 10 Dz. U. nr 144 poz. 1204 z 2002 r. z późniejszymi zmianami „ O świadczeniu usług elektronicznych”

 

Państwa adres pochodzi ze źródeł ogólnodostępnych w Internecie. Nie zainteresowanych przepraszamy za zajęcie miejsca w skrzynce pocztowej. Jeżeli chcą Państwo, aby Państwa adres został usunięty z naszej bazy, prosimy o przesłanie emaila z napisem „ NIE”

 

A w załączniku plik .doc z ofertą wynajęcia pokoju hotelowego, organizacji konferencji i t.p.

 

Jakby tego było mało wszyscy odbiorcy wiadomości (kilkadziesiąt adresów e-mail) w jawnej kopii.

 

 

Czy według nadawcy jeśli mój adres jest gdzieś na stronie internetowej to oznacza automatyczną zgodę na otrzymywanie wszystkich ofert?

 

Ps. Jaka jest grzywna za rozsyłanie spamu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jest po 1. w nocy. Właśnie dostałem maila o treści:

Czy według nadawcy jeśli mój adres jest gdzieś na stronie internetowej to oznacza automatyczną zgodę na otrzymywanie wszystkich ofert?

Jest przed 5 w nocy ale nie zmienia to faktu, że nie wystarczy znaleźć adres na jakiejś stronie internetowej aby było to traktowane jako zgoda na przesłanie oferty.

Kara za spam może wynosić 100 zł lub 100 tys. zł ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jest przed 5 w nocy ale nie zmienia to faktu, że nie wystarczy znaleźć adres na jakiejś stronie internetowej aby było to traktowane jako zgoda na przesłanie oferty.

Kara za spam może wynosić 100 zł lub 100 tys. zł ...

 

Jest już po piątej i może piszę bzdury, ale jak dostaję spam opatrzony takimi pseudolegalnymi formułkami, to mam ochotę pozyskać adres korespondencyjny nadawcy z ogólnodostępnych źródeł i wysłać mu krowi placek w paczce. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×