Jump to content
DD

MeetDomainers 2010 w Sopocie

Recommended Posts

można jeszcze dodać domenę na aukcję MD?

Niestety już za późno. Zapraszam przy okazji następnej aukcji.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możecie polecić jakiś nocleg w Sopocie ?

Przejrzałem hotele w pobliżu i na 19 nic ciekawego nie znalazłem.

 

- Sofitel: 801 zł za noc to troche dużo ;)

- Sheraton: "No availability. Please search again with new dates."

- Haffner: brak pokoi.

- Rezydent: tylko dwuosobowe.

 

Ile osób będzie na MD, że wszystko zajęte... ? ;)

Chyba zostanie mi ławeczka na molo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba zostanie mi ławeczka na molo ;)

W gdyni orłowie jest ładne molo i dobre rybki ;)

Zastanawiales się nad gdynią? Jest bardo blisko i na taryfę wystarczy.

Nadmorski albo dom marynarza np są blisko.

http://www.nadmorski.pl/pl/80cennik.ws4d

 

http://www.dommarynarza.pl/index.php?page=cennik&hl=pol

Edit + cenniki

Edited by lufthansa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak spacerowalem dzisiaj po Sopocie, widzialem w bocznych uliczkach sporo banerow z informacja, ze sa wolne pokoje-apartamenty i kwatery. Mysle, ze nawet na miejscu cos znajdziesz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daniel pisał, że dla uczestników konferencji Sofitel jest w cenie 600 zł/doba, więc 200zł taniej ;)

Jak rezerwowałem w Haffnerze dwa tygodnie temu, to było jeszcze sporo pokoi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Daniel pisał, że dla uczestników konferencji Sofitel jest w cenie 600 zł/doba, więc 200zł taniej ;)

Jak rezerwowałem w Haffnerze dwa tygodnie temu, to było jeszcze sporo pokoi.

Niestety miejsc w Haffnerze już od jakiegoś czasu nie ma. W Grandzie są jeszcze pokoje przez serwis Hotele.pl. Ale w Sopocie jest bardzo dużo apartamentów na wynajem. W sezonie w cenach od 150-300 zł za dobę. Plusem jest, że często są przynajmniej dla 4 osób.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wybiera sie ktos moze w czwartek do sopotu z wawy, krk, opola, wroclawia + ogolnie srodkowej polski?

Nie chce mi sie samemu jechac wiec z checia sie z kims zabiore.

 

Jak ktos nie zorganizowal sobie jeszcze spania to tez z checia sie dorzuce.

 

Jak cos to dajcie znac na prv.

 

Dzieki za pomoc.

 

pzdr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejność domen na aukcji MeetDomainers w Sopocie:

 

01 pozycjonowanie.com

02 fabrykamebli.pl

03 agh.pl

04 lecznica.pl

05 banany.pl

06 słodycze.pl (IDN)

07 moldawia.pl (nonIDN)

08 drinki.pl

09 bar.pl

10 imprezy.pl

11 pediatra24.pl

12 niania.eu

13 przepisy.com

14 lala.pl

15 grzesiek.pl

16 nawozy.pl

17 hotele.info + hostele.info

18 dominik.pl

19 dotacja.pl

20 rynek.pl

21 szlifierki.pl

22 szczepionka.pl

23 hodowle.pl

24 biżuteria.pl (IDN)

25 msp.pl

26 startup.pl + start-up.pl

27 fitness.pl

28 ts.pl

29 neurolog.pl

30 zdrowie.biz

31 księgowość.pl (IDN)

32 pr.pl

33 marcin.pl

34 haker.pl

35 budowanie.pl

36 maszynyrolnicze.pl

37 gadżety.pl (IDN)

38 an.pl

39 klaun.pl

40 wędkarstwo.pl + wedkarstwo.pl

41 och.pl

42 broker.pl

43 macedonia.pl

44 pogrzeby.com

 

Na aukcji holenderskiej zostanie też wystawiona domena aerobik.pl. Aukcja tej domeny będzie dostępna tylko dla Uczestników Spotkania w hotelu.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla sportu zrobiłem sobie swoje własne subiektywne prognozy cen dla każdej z tych domen. Ciekawe na ile dobrze strzelam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kto ustalał tę listę? Czemu jestem pierwszy i ostatni? :)

Zgadnij :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

po wpisaniu w pasek adresu:

 

allego.pl

 

pojawia się następująca strona:

 

http://meetdomainers.eu/aukcja/

 

Czy zdaniem organizatorów promowanie spotkania poprzez wykorzystanie literówki znanego serwisu aukcyjnego jest etyczne ?

I w jaki sposób może wpłynać na wizerunek środowiska?

 

Dlaczego o tym piszę ? :

kilka dni temu znajomy powiedział mi, że pod adresem allego.pl działa jakaś podróba allegro tylko jakaś kijowa bo jest mało aukcji...

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla sportu zrobiłem sobie swoje własne subiektywne prognozy cen dla każdej z tych domen. Ciekawe na ile dobrze strzelam :)

 

swoją drogą ciekawe czy którakolwiek z najdroższych 15 domen osiągnie chociaż cenę minimalną :P bo widzę że te ceny startowe to raczej lista marzeń

Share this post


Link to post
Share on other sites
po wpisaniu w pasek adresu:

 

allego.pl

 

pojawia się następująca strona:

 

http://meetdomainers.eu/aukcja/

 

Czy zdaniem organizatorów promowanie spotkania poprzez wykorzystanie literówki znanego serwisu aukcyjnego jest etyczne ?

I w jaki sposób może wpłynać na wizerunek środowiska?

 

Dlaczego o tym piszę ? :

kilka dni temu znajomy powiedział mi, że pod adresem allego.pl działa jakaś podróba allegro tylko jakaś kijowa bo jest mało aukcji...

Pozwolę sobie wstrzymać się od głosu. Na pewno wywiąże się ciekawa dyskusja, w której głos zabiorą więksi znawcy tematu ode mnie..

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
swoją drogą ciekawe czy którakolwiek z najdroższych 15 domen osiągnie chociaż cenę minimalną :) bo widzę że te ceny startowe to raczej lista marzeń

Ceny jak dla KK, ale kupować to lepiej niech kupią domainerzy. A ponieważ oni nie kupią za taką cenę, zatem wychodzi z tego REKLAMA. Tak, docelowo ma to być reklama domen. A nuż się przebije do mediów... czego ich właścicielom życzę, aby domeny wyszły z cienia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ceny jak dla KK, ale kupować to lepiej niech kupią domainerzy. A ponieważ oni nie kupią za taką cenę, zatem wychodzi z tego REKLAMA. Tak, docelowo ma to być reklama domen. A nuż się przebije do mediów... czego ich właścicielom życzę, aby domeny wyszły z cienia.

Pewnie się mylę, ale mam wątpliwości co do takiej reklamy, kiedy kk zobaczą jak wyimaginowane oczekiwania cenowe domainerów rozbijają się o rzeczywistość. Też chciałbym, żeby sprzedało się jak najwięcej domen za jak najwyższe kwoty, ale poza domenami od 1 zł znalazłem tam tylko jedną super okazję i może z 3-5 domen wartych ich ceny startowej. No ale mam nadzieję, że Fryderyk ma inny gust bo ciężko liczyć, że ktokolwiek inny zaakceptuje tak wyśrubowane ceny.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozwolę sobie wstrzymać się od głosu. Na pewno wywiąże się ciekawa dyskusja, w której głos zabiorą więksi znawcy tematu ode mnie..

Przetwarzanie danych osobowych bez wpisu bazy w GIODO (trzeba oszczędzać bo przecież 30 zł to masa kasy), a teraz przekierowanie literówki i czerpanie pośrednio korzyści majątkowych z tego. Daniel dajesz "świetny" przykład ...

Edited by Saint

Share this post


Link to post
Share on other sites
swoją drogą ciekawe czy którakolwiek z najdroższych 15 domen osiągnie chociaż cenę minimalną ;) bo widzę że te ceny startowe to raczej lista marzeń

 

Wg mnie najcenniejsza z tej listy jest domena rynek.pl i obstawiam, ze zostanie kupiona, a jesli znajdzie sie kilku chetnych, to spokojnie do 150-180K powinno dojsc. Ta domena ma najwiekszy potencjal. Reszta z domen over 100 K wg mnie nie sprzeda sie.

 

Z tych pozostalych ( pomijajac start od 1 pln ) powinny sie sprzedac:

 

startup,pl

lala,pl

ts,pl (male watpliwosci)

szlifierki,pl

 

Reszta jest zwyczajnie przeszacowana. W zaleznosci od tego ile osiagnie rynek,pl, to tegoroczna aukcja moze wypasc zdecydowanie najslabiej ;).

 

To takie moje skromne zdanie - mam nadzieje, ze nietrafione. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozwolę sobie wstrzymać się od głosu. Na pewno wywiąże się ciekawa dyskusja, w której głos zabiorą więksi znawcy tematu ode mnie..

 

DD

 

głos zabiorą więksi znawcy tematu ode mnie.

 

ta końcówka zdania nie zachęca do wypowiedzi ale niech będzie .

Jeśli to MD, ta edycja odniesie sukces cokolwiek to znaczy to nikt nie będzie pamiętał o takim przekierowaniu .

Ale jeśli stanie sie inaczej to może to byc mocno krytykowane .Moje skromne zdanie jest jednoznaczne, ze nie rozumiem takiego działania bo myślałem ze kolejne trzecie MD to spora ranga wydarzenia i ta ranga właśnie nie powinna być obniżana przez coś takiego .

No ale może liczy się efekt komentarzy i rozumowanie, ze nie ważne jak będą o tobie mówili ..ważne ze po nazwisku .

Nie zdziwiłbym sie pojawieniem komentarzy, ze racje maja ci co twierdza ze ludzie zajmujący sie domainingiem to cwaniacy bo chyba korzystanie z trafficu z literówek nie jest czymś godnym propagowania ale możne ja sie mylę ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
ta końcówka zdania nie zachęca do wypowiedzi ale niech będzie .

Jeśli to MD, ta edycja odniesie sukces cokolwiek to znaczy to nikt nie będzie pamiętał o takim przekierowaniu .

Ale jeśli stanie sie inaczej to może to byc mocno krytykowane .Moje skromne zdanie jest jednoznaczne, ze nie rozumiem takiego działania bo myślałem ze kolejne trzecie MD to spora ranga wydarzenia i ta ranga właśnie nie powinna być obniżana przez coś takiego .

No ale może liczy się efekt komentarzy i rozumowanie, ze nie ważne jak będą o tobie mówili ..ważne ze po nazwisku .

Nie zdziwiłbym sie pojawieniem komentarzy, ze racje maja ci co twierdza ze ludzie zajmujący sie domainingiem to cwaniacy bo chyba korzystanie z trafficu z literówek nie jest czymś godnym propagowania ale możne ja sie mylę ?

 

Może nie do końca jest to etyczne, ale przemyślane. Literówka generuje zapewne spory ruch, wśród odwiedzających portal aukcyjny mogą znajdować się potencjalni klienci, jest przewidziana przecież aukcja live przez internet. Podsumowując promocję przez literówkę-jestem na tak.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wg mnie najcenniejsza z tej listy jest domena rynek.pl

Z tych pozostalych ( pomijajac start od 1 pln ) powinny sie sprzedac:

...

Reszta jest zwyczajnie przeszacowana.

Nie tylko Tobie rynek.pl podoba się najbardziej ale jestem przekonany, że sprzeda się więcej niż tylko 4 z nich (wstrzymam się jednak od podawania nazw).

Wg mojego odczucia minimum dwukrotnie więcej z tych powyżej 1 zł.

 

Prowadzący aukcję ( ten sam co w krakowskim Grandzie ) też powinien cegiełkę do tego dołożyć.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×