Jump to content
domenator

Szok, w jakim popier***nym kraju żyjemy

Recommended Posts

Wiem, że dla niektórych 4000 brutto to dużo(bo tyle zarabia młody Tusk), ale prawdą jest że Tusk za taką kasę bez problemu znalazłby pracę u prywaciarza.

Wielu zatrudniłoby go za znacznie większe pieniądze, choćby dla samego nazwiska.

Kilka artykułów w prasie że w danej firmie pracuje syn Tuska, byłoby reklamą równą Jego 3-5 letnim zarobkom.

 

Autor artykułu zapomina o magii "nazwiska". Nie ważne czy jesteś synem Tuska, Kaczyńskiego, Hoffman(reżyser) czy Curie-Skłodowskiej, znane nazwiska przyciągają i w wielu branżach często są bardziej warte niż doświadczenie czy kompetencje.

 

Z resztą sam powiedz, gdybyś prowadził agencje, reklamową, konsultingowo-doradczą, zajmującą się PR czy coś w tym stylu, nie zatrudniłbys Tuska?

Jego nazwisko otwierałoby wiele dzrzwi, wielu by chciało aby Jego firmie doradzał Tusk:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

Z resztą sam powiedz, gdybyś prowadził agencje, reklamową, konsultingowo-doradczą, zajmującą się PR czy coś w tym stylu, nie zatrudniłbys Tuska?

Nie, nie zatrudnilbym, bo socjologa mi w firmie nie trza :P Mikoli, z o wiele wieksza wiedza i pasja znajde na rynek-kolejowy.pl. Poza tym, kaprysy prywaciarzy mnie nie interesuja do czasu, gdy tego nie wykorzystuja, by ograniczac konkurencje. Inna sprawa, ze to jest wlasnie patologia, zatrudnianie pociotkow i kumpli, bylych zasluzonych politykow w radach nadzorczych prywatnych firm. A niby jest CBA... Dobra sciema dla takich jak Ty.

 

Jego nazwisko otwierałoby wiele dzrzwi,

Teraz tez otwiera...

 

wielu by chciało aby Jego firmie doradzał Tusk:)

Dobry zart :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

Z resztą sam powiedz, gdybyś prowadził agencje, reklamową, konsultingowo-doradczą, zajmującą się PR czy coś w tym stylu, nie zatrudniłbys Tuska?

Nie, nie zatrudnilbym, bo socjologa mi w firmie nie trza :P Mikoli, z o wiele wieksza wiedza i pasja znajde na rynek-kolejowy.pl. Poza tym, kaprysy prywaciarzy mnie nie interesuja do czasu, gdy tego nie wykorzystuja, by ograniczac konkurencje. Inna sprawa, ze to jest wlasnie patologia, zatrudnianie pociotkow i kumpli, bylych zasluzonych politykow w radach nadzorczych prywatnych firm. A niby jest CBA... Dobra sciema dla takich jak Ty.

 

Jego nazwisko otwierałoby wiele dzrzwi,

Teraz tez otwiera...

 

wielu by chciało aby Jego firmie doradzał Tusk:)

Dobry zart :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie, nie zatrudnilbym, bo socjologa mi w firmie nie trza :P Mikoli, z o wiele wieksza wiedza i pasja znajde na rynek-kolejowy.pl. Poza tym, kaprysy prywaciarzy mnie nie interesuja do czasu, gdy tego nie wykorzystuja, by ograniczac konkurencje. Inna sprawa, ze to jest wlasnie patologia, zatrudnianie pociotkow i kumpli, bylych zasluzonych politykow w radach nadzorczych prywatnych firm

 

Ale to standardowa procedura, szczególnie w branżach które żyją z przetargów państwowych(np. górnictwo).

 

A wiesz, jakie jest rozwiązanie dla tego procederu? Jedyne skuteczne rozwiązanie? PRYWATYZACJA

 

Wtedy skończy się upychanie pociotków w spółkach skarbu państwa. Oraz skończą się przetargi dla owych spółek i byli politycy nie będą przydatni również w spółkach prywatnych, bo już nić nie "załątwią", nic nie "przepchną".

Edited by horacy11

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prywatyzacja super rozwiązaniem? Skończy się upychanie krewnych w spółkach państwowych, a zamieni na upychanie krewnych w spółkach prywatnych.

 

Nawet łatwiej, bo prywatny właściciel ma dużo bardziej wolną rękę, jego firma - jego decyzje. Nie ma tu dużo ograniczeń przepisami w kwestii zatrudnienia - bardziej ograniczenia logiką i sumieniem, a i tym i tym nie zawsze się kieruje.

 

Tu jedyny sposób to zmiana mentalności - na taką że fachowiec choć "z rozmowy kwalifikacyjnej" może przynieść więcej korzyści niż ktoś zatrudniony po znajomości z marnymi kwalifikacjami, po kimś reszta ekipy będzie musiała poprawiać pracę.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

byli politycy nie będą przydatni również w spółkach prywatnych, bo już nić nie "załątwią", nic nie "przepchną".

Np. Gerhard Schröder, były premier Marcinkiewicz i setki innych, pomniejszych którzy siedzą w prywatnych firmach, pewnie z powodu kwalifikacji w gazownictwie, bankowości itd. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

A wiesz, jakie jest rozwiązanie dla tego procederu? Jedyne skuteczne rozwiązanie? PRYWATYZACJA

...

Mylisz sie...

Jedyne skuteczne rozwiazanie, to UCZCIWOSC.

 

Innym rozwiazaniem, ktore mialoby sens, bylaby kadencyjnosc oszolomow sejmowych.

 

I tak na rozweselenie cytat dekady ;)

 

Tusk Michał - studia Uniwersytet Gdański kierunek socjologia. ( studiował 7 lat). W marcu 2008 roku udało mu się w końcu obronić pracę magisterską pod tytułem: "Dysfunkcje w przekazywaniu ról płciowych w rodzinach i jej skutki społeczne". Wypowiedź Tuska dla gazety: "Ale jeśli ktoś mi zarzuca, że dostałem tę posadę po znajomości, to niech znajdzie na rynku innego specjalistę z moją wiedzą o lotnictwie cywilnym oraz kontaktami w branży"

 

:lol::ph34r:

 

To ten z ARR przynajmniej listy roznosil, by zostac "specjalista"...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Sam pewnie masz chipa, o którym nawet nie wiesz :D

 

Myslisz, ze w czyms wreszcie wyprzedzilismy ruskich? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakieś 15 lat temu jeden znacznie starszy znajomy twierdził, że wszyscy mamy chipy pod kolanem lub w okolicach łopatki. Patrzyłem i pod moim nic nie ma :) ale kto wie co jest na łopatce- nie mogę tak mocno się odwrócić, choć próbuję od lat :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakaz posiadania broni palnej a wojna z narkotykami

Wszelkie racjonowanie dostępu do broni jest niemoralnym naruszeniem prawa do samoobrony i samoposiadania. Prawo do samoposiadania obejmuje prawo do leczenia we własnym zakresie, do wyboru tego, co się chce zażyć. Albo jesteś właścicielem samego siebie, albo nie.

 

A to ciekawa wypowiedź, bo ci sami ludzie (konserwa prawicowa), gdy przyjdzie do argumentacji w kwestii eutanazji (czyli samoświadomej prośby o odłączenie, o wybór) to krzyczą wniebogłosy NIE, NIE WOLNO! No to ci dopiero heca i relatywizm moralny!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdyby ludzie tego potrzebowali, to juz dawno by to zmieniono.

 

potrzebują i będą jeszcze bardziej potrzebować, ale zawsze znajdzie się większość, która im tego zabroni, na tym polega d***okraczna dyktatura,

 

Ponad 100 skazanych na śmierć morderców wyjdzie na polskie ulice

 

Skazani za zbrodnie przestępcy pierwotnie otrzymali karę śmierci. Uniknęli jednak wykonania wyroku, dzięki wprowadzonemu w 1988 roku moratorium na wykonanie kary śmierci. Rok później ogłoszono amnestię, wówczas wszystkie wyroki kary śmierci zamieniono na 25 lat więzienia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

potrzebują i będą jeszcze bardziej potrzebować, ale zawsze znajdzie się większość, która im tego zabroni, na tym polega d***okraczna dyktatura,

 

Nie, na tym polega demokracja, gdzie wygrywa glupia wiekszosc ;) A ze glupota mozna sterowac...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie, na tym polega demokracja, gdzie wygrywa glupia wiekszosc ;) A ze glupota mozna sterowac...

Ale żeby sterować głupotą, trzeba być mądrym(albo przynajmniej mądrzejszym), więc suma sumarum i tak wygrywa ten najmądrzejszy:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale żeby sterować głupotą, trzeba być mądrym(albo przynajmniej mądrzejszym), więc suma sumarum i tak wygrywa ten najmądrzejszy:)

To nie jest prawda. Umiejętność maniupalcji nie jest tożsama z mądrością. Wystarczy być całkowicie niekompetentnym politycznie, gospodarczo, prawnie ciołkiem, ale za to dobrym PR-owcem/socjologiem/celebrytą/sztucznym autorytetem. Cały socjalizm/etatyzm opiera się na pięknych słowach, intencjach, marzeniach - z mądrością nie ma nic wspólnego za to brzmi przystępnie i wydaję się być dobrym, wspierającym potrzebujących systemem. Ilość "intelektualistów" go popierających albo wręcz promujących świadczy o degeneracji intelektualnej społeczeństwa.

Można więc być durniem z umiejętnością manipulowania ludźmi i sterować ludźmi, którzy są np. specjalistami w innych dziedzinach niż polityka, ekonomia etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tomek dał ciała w Daegu, od razu zrobiono ze mnie durnia, ministerstwo zabrało mi pół pensji. Gdzie są ci panowie z ministerstwa? Ja podpisywałem umowę, że celem jest Londyn 2012, a nie jakieś Daegu.

 

 

http://londyn.wp.pl/title,Trener-Majewskiego-zrobiono-ze-mnie-idiote,wid,14819316,wiadomosc.html?ticaid=1ef06

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nie jest prawda. Umiejętność maniupalcji nie jest tożsama z mądrością. Wystarczy być całkowicie niekompetentnym politycznie, gospodarczo, prawnie ciołkiem, ale za to dobrym PR-owcem/socjologiem/celebrytą/sztucznym autorytetem. Cały socjalizm/etatyzm opiera się na pięknych słowach, intencjach, marzeniach - z mądrością nie ma nic wspólnego za to brzmi przystępnie i wydaję się być dobrym, wspierającym potrzebujących systemem. Ilość "intelektualistów" go popierających albo wręcz promujących świadczy o degeneracji intelektualnej społeczeństwa.

Można więc być durniem z umiejętnością manipulowania ludźmi i sterować ludźmi, którzy są np. specjalistami w innych dziedzinach niż polityka, ekonomia etc.

Znajdujemy się po różnej stronie sceny politycznej, więc pojmujemy świat inaczej.

Skupmy się na konkretach, czym dla Ciebie jest odpowiedzialność za losy ojczyzny w obecnych czasach?

Bo dla mnie koniecznością przeforsowania reform:

- likwidacja krus

- ograniczenie przywileji emerytalnych

- podwyższenie wieku emerytalnego do 70

- reforma i uszczelnienie systemu pomocy socjalnej

- współfinansowanie in vitro, legalizacja związków partnerskich

- oddzielenie kościoła od państwa

 

I teraz patrze na scenę polityczną i wybieram partię która da nadzieje na ich realizację. Chyba wiesz która to partia.

Dlaczego Ty wybierasz inną?

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

Bo dla mnie koniecznością przeforsowania reform:

- likwidacja krus

Jak juz zlikwidujecie, to co w zamian? ZUS? Zycze powodzenia w likwidowaniu...

 

A moze by tak jednak wlasnie zrobic ZUS wzorem KRUS, gdzie wszyscy placa jednakowa skladke, ale i tak samo dostaja jednakowa gowniana rente? Czemu nie mialoby byc tak w ZUS? Wiesz? Bo wtedy cala zgraja zloziei (glownie chodzi o budzetowke) musialaby zaczac oszczedzac... A tak, to wszyscy musimy robic sciepke na ich wysokie emerytury! Wiekszosc obecnie mlodych nie dostanie NIC z tych obiecanek. Ale w sumie mnie to nie martwi, bo skoro sa ciemniakami i wierza, tak jak ty, w te dyrdymaly o palmach na emeryturze, to sami sobie winni...

 

ZUS zostal tak skonstruowany, bysmy my wszyscy musieli zrzucac sie na wysokie emerytury wszelakiego esbecko komuszego scierwa. Oni juz sie ciesza emeryturami, to teraz trzeba uposazyc w ten sam sposob armie innych szkodnickich darmozjadow... By zylo sie IM lepiej!

 

 

- ograniczenie przywileji emerytalnych

 

Slysze o tym od... olera, zapomnialem.

 

- podwyższenie wieku emerytalnego do 70

Nie lepiej od razu do 100?!

 

A moze do miliona? Wszakze po smierci bedziemy zyc wiecznie... (wiem, sprzecznosc, ale nie ja to wymyslilem)

 

 

 

- reforma i uszczelnienie systemu pomocy socjalnej

 

Moze najpierw poluzowac gospodarke, zamiast wspierac korporacje/finansjere i tlamsic malych? Wierz mi, ze wowczas i pensje by wzrosly i zmalala potrzeba udzielania pomocy spolecznej. Ba! Nie trzeba by nawet kombinowac przy ustawach smieciowych i przy minimalnym wynagrodzeniu bo rynek sam by to rozwiazal.

 

 

- współfinansowanie in vitro, legalizacja związków partnerskich

- oddzielenie kościoła od państwa

 

I teraz patrze na scenę polityczną i wybieram partię która da nadzieje na ich realizację. Chyba wiesz która to partia.

Dlaczego Ty wybierasz inną?

 

Jak na razie to ta wybrana przez ciebie partia nie moze sie zdecydowac, a gawiedz sie cieszy, bo niby sa jakies obozy przeciwstawne sobie... Problem w tym, ze oni tylko gadaja od lat i na gadaniu i podniecie chocby twojej sie konczy...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@empireus

- krus - tu nie chodzi jedynie o składkę emerytalną, ale i rentowa, wypadkową, chorobową - do każdego z KRUS państwo dopłaca znacznie więcej niż do tego z ZUS;

co do tych ezbeków, to często słyszę to na forach prawicowych, ale tak naprawdę to ile Wam zostało tych ezbeków? a z każdym rokiem jest ich coraz mniej,

 

- pomału ograniczają przywileje emerytalne, neistety nie mają wsparcia w innych partiach

 

- żyjemy dłużej? żyjemy, a jak żyjemy to i okres kiedy pracujemy i zrzucamy się do ZUS jest coraz krótszy w porównaniu do okresu kiedy pobieramy emeryturę, jeśli nie zwiększymy wieku emerytalnego, składek i nie ograniczymy przywilejów ZUS zbankrutuje i nikt nie będzie miał emerytury

 

- jak wiesz są dwie filozofie, jedna mówi że państwo powinno jak najmniej ingerować w wolny rynek, zaś druga że powinno go nadzorować, nakładać obowiązki sprawozdawcze, wymagać uprawnień, licencjii itp.

I teraz, aktualna sprawa, upadki biur podróży. Teraz wszyscy krzyczą że Państwo powinno bardziej nadzorować ich działalność wymagać gwarancji odpowiedniej do obrotów/ilości klientów itp. ... Ale gwarancje bankowe kosztują i nie dość że zwiększyły by koszty usług turystycznych, to jeszcze utrudniłyby rozwój branży, bo byle nowa spółka na dzień dobry gwarancji nie dostanie. Tak źle i tak źle, przykłady możemy mnożyć bez liku.

 

- niestety Tusk jest cykorem, i póki nie przyciśnie go sytuacja, nie odważy się na niepopularne reformy; co nie zmienia faktu że jemu do nich najbliżej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×