Jump to content
domenator

Szok, w jakim popier***nym kraju żyjemy

Recommended Posts

Macie sporo racji w artykułowaniu wad, idiotyzmów Polski.

 

Ale ja się ostatnio dowiedziałem, że USA w porównaniu do Europy banuje dużo produktów na potęgę. Mam tu na myśli leki, suplementy i substancje. Pewnie jest to efektem silnego lobby koncernów farmaceutycznych.

 

A tak pół żartem, pół serio to wiele krajów zazdrości nam możliwość kupna pseudoefedryny bez recepty. I nieco uogólniając to w Polsce jest duża samowolka z problematycznymi substancjami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale ja się ostatnio dowiedziałem, że USA w porównaniu do Europy banuje dużo produktów na potęgę. Mam tu na myśli leki, suplementy i substancje. Pewnie jest to efektem silnego lobby koncernów farmaceutycznych.

u nas jest to samo tylko ze koncerny są inne, przekonałem sie o tym osobiscie - lek ktory biore na stałe był jeszcze w tamtym roku dostępny za 18 pln - produkcji slowackiej, ale zgadnij co sie stalo - zostal skreslony z listy lekow i nie wolno nim handlowac - na rynku pozostaly dwa inne identyczne za 68 pln, produkcji... niemieckiej

 

A tak pół żartem, pół serio to wiele krajów zazdrości nam możliwość kupna pseudoefedryny bez recepty. I nieco uogólniając to w Polsce jest duża samowolka z problematycznymi substancjami.

to tez nie do końca tak, kwestia dopalaczy... na zachodzie nikt by nie pozwolil sobie na taką dziką akcje na siec sklepow jak u nas, tam dopalacze są nawet na stacjach benzynowych

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

u nas jest to samo tylko ze koncerny są inne, przekonałem sie o tym osobiscie - lek ktory biore na stałe był jeszcze w tamtym roku dostępny za 18 pln - produkcji slowackiej, ale zgadnij co sie stalo - zostal skreslony z listy lekow i nie wolno nim handlowac - na rynku pozostaly dwa inne identyczne za 68 pln, produkcji... niemieckiej

 

 

to tez nie do końca tak, kwestia dopalaczy... na zachodzie nikt by nie pozwolil sobie na taką dziką akcje na siec sklepow jak u nas, tam dopalacze są nawet na stacjach benzynowych

- jak można sprzedawać i kupować takie (tańsze) leki?

są jakieś nieoficjalne kanały?

Tabletki maja dłuższy okres przydatności niż domeny - biznes warty rozważenia ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

- jak można sprzedawać i kupować takie (tańsze) leki?

są jakieś nieoficjalne kanały?

Tabletki maja dłuższy okres przydatności niż domeny - biznes warty rozważenia ;)

to jest nielegalne :P trzeba przemycać, chociaz mój znajomy realizuje swoje recepty w Czechach i juz jest do przodu

 

PS: jak Cie interesuje to ten sam lek w Niemczech kosztuje 88 ... OJRO

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobry pomysł z tymi receptami (trzeba osobiście je realizować?)

on normalnie wykupuje sobie leki, tyle ze tam duzo taniej wychodzi, nie handluje

Share this post


Link to post
Share on other sites

to tez nie do końca tak, kwestia dopalaczy... na zachodzie nikt by nie pozwolil sobie na taką dziką akcje na siec sklepow jak u nas, tam dopalacze są nawet na stacjach benzynowych

 

A to ciekawe. Prawisz tak z głębi umysłu czy z wizji lokalnej?

Share this post


Link to post
Share on other sites

to tez nie do końca tak, kwestia dopalaczy... na zachodzie nikt by nie pozwolil sobie na taką dziką akcje na siec sklepow jak u nas, tam dopalacze są nawet na stacjach benzynowych

 

A to ciekawe. Prawisz tak z głębi umysłu czy z wizji lokalnej?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlaczego w naszym kraju jest taki bu..el, dużo wyjaśnia tekst z poniższego linka. Na pytania odpowiada Grzegorz Braun - reżyser-dokumentalista, nauczyciel akademicki, publicysta - znany z współreżyserowania filmy "Towarzysz Generał"

http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=6388&Itemid=47

Edited by ArturZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlaczego w naszym kraju jest taki bu..el, dużo wyjaśnia tekst z poniższego linka. Na pytania odpowiada Grzegorz Braun - reżyser-dokumentalista, nauczyciel akademicki, publicysta - znany z współreżyserowania filmy "Towarzysz Generał"

http://dakowski.pl//...=6388&Itemid=47

Nie wiem czy jesteś świadomy że promujesz jednego z większych antysemitów polskiej prawicy. Jego największe osicagnie to niedawne lżenie Biskupa Życińskiego, z reszta lediwe po Jego śmierci i to w hali KUL'u:) Którego nazwał łajdakiem i kłamcą, i wytykał że pisał artykuły dla Gazety Wyborczej.

Nie wiem czy się orientujesz który to Życiński, ale to jeden z niewielu biskupów który więcej przebywał wśród młodzieży, zwykłych ludzi niż na salonach.

Prawica nie nawidzi go za związki z Owsiakiem(co roku pojawiał sie na woodstock'u), oraz liberalne spojrzenie na antykoncepcje, wiare.

Taki odpowiednik księdza Bonieckiego, tyle że z racji że nie był zakonnikiem, nie musiał siedzieć pod miotłą przeora.

 

Co do Brauna, dworny publicysta radia maryja/gazety polskiej, jeździ po kraju ze swoimi filmami lżąć przy okazji kogo popadnie. Dobry kumpel Sakiewicza.

[media=]

[/media] Edited by horacy11

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Doniósł o oszustwach przy autostradach. Grozi mu 10 lat wiezienia"

http://wiadomosci.wp...ml?ticaid=1e981

 

to była kwestia czasu...

 

To tragiczne :mellow: .

 

--

Dla poprawienia humoru:

:)

 

 

Dowcip znaleziony w Internecie:

 

władze niemieckiego miasteczka chcą wybudować symboliczną bramę, aby uczcić wejście w nowe tysiąclecie. Ogłaszają przetarg. Zgłaszają się trzy firmy: turecka, niemiecka i polska. Turek żąda 6 tys. euro. Niemiec chce 10 tys., a na pytanie, dlaczego tak drogo, wyjaśnia, że w zamian gwarantuje niemiecką precyzję, solidność i jakość wykonania. Kiedy Polak proponuje 56 tys. euro, członkowie komisji przetargowej łapią się za głowy. Nasz rodak jednak spokojnie tłumaczy: 25 tys. dla mnie, 25 tys. dla szanownej komisji za dokonanie słusznego wyboru, 6 tys. dla Turka, bo ktoś tę bramę musi wybudować.

Edited by yarowa
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

„Wypie…ł nas urząd skarbowy na kwotę 1,9 mln zł. Dziękujemy ci zasr…a Polsko”

 

 

[...]

— Może pan napisać, że mam w d…pie to wyimaginowane stalinowskie śledztwo —

 

http://firma.pb.pl/2...a-obraze-polski

 

 

Nie przeczę, że istnieją w Polsce miejsca zasr ... ne dosłownie, ale za słowo "zasr ... a" w odniesieniu do Polski jako Takiej zaleciłbym rozebrać delikwenta do naga i wypuścić na teren gdzie faktycznie składuje się jakieś odchody aby sobie po nich pobiegał :D ...

 

... ale ponieważ mogę przypuszczać co poeta miał na myśli w jego konkretnej sytuacji, a prawdopodobnie chodziło mu o tzw państwo czyli twór okupujący obecną Polskę więc mu wspaniałomyślnie wybaczam :). I rozumiem.

 

Swoją drogą, jestem przeciwnikiem tego chorego podatku. Nie byłoby problemów i podejrzeń o wyłudzenia. Nie ma to jak USA :)

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Szef Mossadu został polskim obywatelem"

 

Honorowe obywatelstwo Polski otrzymał w tajemnicy były szef izraelskiej centrali wywiadowczej - Mossad, Meir Dagan.

 

Portal "Walla" podkreśla, że nie wiadomo właściwie, za jakie zasługi Meir Dagan otrzymał honorowe obywatelstwo Polski. Dagan był szefem Mossadu do końca 2009 roku.

http://www.polskiera...skim-obywatelem

 

:)

 

 

[media=]

[/media]

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Publikacja zwraca uwagę, że rząd w Warszawie zainteresowany jest zakupem izraelskiego sprzętu wojskowego m.in. w związku z poczuciem zagrożenia ze strony Rosji.

 

Znacyz się Sprzet będzie amerykański, tylko przejdzie przez izraelskiego pośrednika, który zgarnie prowizję. Klasyka. Skąd my znamy to zacięcie do handlu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlaczego w naszym kraju jest taki bu..el, dużo wyjaśnia tekst z poniższego linka. Na pytania odpowiada Grzegorz Braun - reżyser-dokumentalista, nauczyciel akademicki, publicysta - znany z współreżyserowania filmy "Towarzysz Generał"

http://dakowski.pl//...=6388&Itemid=47

 

Niesamowity artykuł, sądziłem, że wiem dużo nt. szeroko pojętej "epoki transformacji", ale w kilku ładnych kwestiach otworzyły mi się oczy... miazga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Zanim się kogoś weźmie w obronę, warto trochę o nim poczytać. Facet "od banera" to Zbigniew Stonoga, były działacz samoobrony, miał kilka zarzutów prokuratorskich.

 

http://www.rp.pl/art....html?print=tak

 

Z powodu przedawnienia prokuratura umorzyła również sprawę płatnej protekcji samego Stonogi (minęło pięć lat od domniemanego przestępstwa). W 2002 r. asystent Wandy Łyżwińskiej miał za ok. 2 mln zł z zysku w obrocie wierzytelnościami Colloseum obiecać w uzyskaniu listu żelaznego dla Józefa Jędrucha, szefa tej firmy. Dowodem w sprawie było pełnomocnictwo jakie Krzysztof S. otrzymał na polecenie Jędrucha oraz kilka nagrań, na których biznesmen opowiada, że płacił wielu politykom i ministrom ale nic z tego nie miał. Telefoniczne rozmowy z biznesmenem nagrywał Stonoga, jak twierdzi, dla własnego bezpieczeństwa. Józef Jędruch jest oskarżony przez katowicką prokuraturę o wyłudzenie ponad 400 mln zł. W grudniu wyszedł z aresztu dzięki rekordowemu poręczeniu - 3 mln zł.

 

Wcześniej, ścigany międzynarodowym listem gończym, w 2002 r. ukrył się w Izraelu. Według Jędrucha, po jego ucieczce z Polski, działacz Samoobrony proponował mu pomoc. Zbigniew Stonoga powoływał się przy tym na wpływy w prokuraturze, ABW oraz w Kancelarii Sejmu.

http://www.asme.pl/1...193171303.shtml

Zbigniew Stonoga, doradca Samoobrony, wyłudzał pieniądze. Założył sieć fikcyjnych spółek, dzięki którym oszukał warszawskiego przedsiębiorcę na ponad 200 tys. zł.

 

... i jeszcze kilka podobnych spraw

Edited by horacy11

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za dostep do dlaszej częsci informacji w szmatławcu Niezależna.pl trzeba zapłacić, a tutaj już nie.

Spada sprzedaż Gazety Polskiej, nikt nie chcę się u nich reklamować, z czegoś muszą się utrzymywać:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najgorsze, że takich firm w samej Polsce są dziesiątki, a w sieci setki.

 

Na piramidkach oczywiście można zarobić, ale nie przy takim oprocentowaniu(min. 1% dziennie). Wchodzimy na krótko(1-3 miesiące), na początku istenienia piramidki, i szybko wychodzimy z zyskiem.

Polecam forum http://www.hyipforum.pl/index.php.

Większość piramidek w sieci jest robiona na tym samym schemacie(przez tych samych właścicieli), jeśli strona jest w miarę wiarygodnie napisana, idzie za tym reklama w sieci, jest duża szansa że kilka miesięcy podziała. Jest sporo osób które śledzą "rynek" piramidek, niejako je "rozkręcają" polecając na forach, dając zarobek tym którzy się orientują o co biega(i czytują fora jak te w/w), niestety cała reszta nieświadoma że 10-20% miesięcznie to kosmos, traci całą kasę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×