Jump to content
domenator

Szok, w jakim popier***nym kraju żyjemy

Recommended Posts

A jak wytłumaczysz to.

W Hiszpanii maja obecnie bezrobocie na poziomie 20%(dosłownie), a nie widać dużych ruchów społecznych. Natomiast w Holandii gdzie jeszcze niedawno niebyło realnego bezrobocia, wystarczyło że pracodawcy zaczeli być bardziej wybredni, bezrobocie wzrosło do 2-4% i się zaczeły protesty, ruchy nacjonalistyczne, ksenofobiczne itp zyskują na poparciu, narasta agresja wobec imigrantów.

 

Tu 20% i ludzie są w miarę spokojni, i a tu 2-4% i ludzie stracili poczucie bezpieczeństwa. Niby dwa europejskie kraje, a tak różne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jak wytłumaczysz to.

W Hiszpanii maja obecnie bezrobocie na poziomie 20%(dosłownie), a nie widać dużych ruchów społecznych.

 

W Hiszpanii maja obecnie bezrobocie na poziomie 20%(dosłownie), a nie widać dużych ruchów społecznych.

 

Serio nie widać? Ciągle tylko wszedzie wałkują o cięciach i protestach. Strajki generalne, marsze CCOO i UGT, dalej piloci, imigranci, bezrobotni, podobno nawet prostytutki odmówiły świadczenia usług przedstawicielom sektora finansowego.

 

INE podało, że w pierwszym kwartale bezrobocie wyniosło 24,44% !

 

Nie zawsze trzeba palić opony

Hiszpański Forrest Gump

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://tvp.info/informacje/swiat/57-protes...szpanii/6564842

 

Czy ja wiem czy w tej Hiszpanii tak spokojnie.

 

U nas najwięcej hałasu jest jak ktoś z miejsca na miejsce chce przenieść dwie zbite deski. Nieważne że do garnka nie ma taki co włożyć, nie ma na rachunki, tu gęby nie otworzą, jedyna mobilizacja jest do "bronienia krzyża" tak jakby im od tego miało się cokolwiek polepszyć.

I to jest jakiś chory fenomen, kopią ludzi w 4 litery na każdym kroku, śmieją się im w twarz a najbardziej kopana część społeczeństwa wybiera bierność i wegetację.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prawda, są protesty, ale jakby nie proporcjonalne do bezrobocia, poza tym nie widać szczególnego wzmocnienia ruchów nacjonalistycznych, ksenofobicznych, co widać właśnie w holandii, gdzie bezrobocie jest stosunkowo niskie.

 

Co do Polski, myślę że ludzie są świadomi że może i nie mamy super sprawnego rządu, ale obecnie najważniejszy jest spokój i wiarygodność wobec zagranicy, która w Polsce lokuje spore pieniądze. A co widać po ostatnich sondażach, notowania PO może i spadły, ale PO z Palikotem (którzy głosowali za reformorą 67) i tak maja razem 40-43%, więc tak naprawdę nic się nie zmieniło.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Nie wiem jaki interes w spokoju i wiarygodności wobec zagranicy mają mieć ludzie wybierający czy kupić dziecku buty czy zapłacić za mieszkanie, którym od ponad 20 lat obiecuje się złote góry a na koniec (czyli zaraz po wyborach) pokazuje się w najlepszym przypadku figę.

 

Zmian społecznych nie dokonuje nazwijmy to syta część społeczeństwa, robią to "głodni" a u nas wybierają oni apatię i wegetację.

Edited by promedica

Share this post


Link to post
Share on other sites
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Nie wiem jaki interes w spokoju i wiarygodności wobec zagranicy mają mieć ludzie wybierający czy kupić dziecku buty czy zapłacić za mieszkanie, którym od ponad 20 lat obiecuje się złote góry a na koniec (czyli zaraz po wyborach) pokazuje się w najlepszym przypadku figę.

 

Zmian społecznych nie dokonuje nazwijmy to syta część społeczeństwa, robią to "głodni" a u nas wybierają oni apatię i wegetację.

A może tylko Wy(Ty, Yarowa, Pan_Grzegorz i Wam podobni) tak myślą. Może reszta rozumie że kryzys dotknął wszysktich i mimo że zarabiamy mniej niż zachód, też musimy odczuć jego skutki? No bo jak wytłumaczyć że PO i Palikot mają dalej ponad 40%???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Protestow w celu polepszeniu zycia w tym kraju nie ma bo nie ma kto do nich nawolac,

jak bylo acta to wszystkie telewizje o tym trabily i byly protesty, rowniez dziesiatki tysiecy babc ktore wyrywaja sobie w

bo nie maja co do garnka wlozyc za ostatnie posiadane pieniadze pojechaly do Warszawy bronic tv trwam.

 

A polepszenie warunkow zycia by ludzie zyli tak jak czlowiek powinien? Na tym nikomu tu nie zalezy, z tych co by mogli cos zrobic, a nawet jak ktos sprobuje to zaraz znajdzie sie niewiadomo skad 5 ludzi ktorzy go ucisza. "przestan to nic nie da", "to tylko wasza wina ze nie macie pieniedzy", "przeciez w wiekszosci cywilizowanych krajow jest obowiazkowe ubezpieczenie spoleczne" i mozna by wymieniac dalej co oni mowia .

Share this post


Link to post
Share on other sites
A może tylko Wy(Ty, Yarowa, Pan_Grzegorz i Wam podobni) tak myślą. Może reszta rozumie że kryzys dotknął wszysktich i mimo że zarabiamy mniej niż zachód, też musimy odczuć jego skutki? No bo jak wytłumaczyć że PO i Palikot mają dalej ponad 40%???

 

to jest ciekawy paradoks - z kim bym nie rozmawiał to ma podobne poglądy do moich a ja jestem spoza tych 40 % - może przypadek ale jakim cudem każdy narzeka a potem są wyniki jakie są ? Jak to się dzieje że ludzie narzekają i jest im źle a następnie z ich ust padają słowa że sie nie da , że tak już musi być , nic się z tym nie da zrobić ?

 

380190_10150897765309158_514334157_9515243_942966025_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
kryzys dotknął wszysktich i mimo że zarabiamy mniej niż zachód, też musimy odczuć jego skutki? No bo jak wytłumaczyć że PO i Palikot mają dalej ponad 40%???

 

Tylko że u nas ludzie biedują nie od momentu gdy rozpoczął się ów kryzys tylko ładne paręnaście lat dłużej. I pal licho takich co im się nie chce robić ale krew mnie zalewa jak w rodzinach gdzie 2 osoby pracują za jakieś nędzne grosze nie wystarcza na opłaty, żywność o innych rzeczach nie wspominając.

Jednocześnie w imię wchodzenia przez kolejne marionetkowe rządy w tyłek innym państwom finansujemy wojny, dokładamy do bogatszych od nas Greków, ograniczamy lub likwidujemy pewne sektory gospodarki, ślepo wprowadzamy kretyńskie przepisy i normy wymyślone przez zboków z eurokołochozu itp itd. Do tego dochodzi dziwne zamiłowanie do grzebania w trupach i wywalanie kasy na Katynie, Smoleński, niedługo pewno ktoś wpadnie na pomysł by przeprowadzić w Wielkopolsce gigantyczne prace archeologiczne celem ustalenia czy myszy co Popiela zjadły nie pochodziły czasem ze wschodu.

 

Kryzys jest jak najbardziej na rękę bandzie przy korycie bo jednym magicznym słówkiem mają wytłumaczenie na wszystko.

Oni niczemu nie winni, nic nie mogą zrobić bo jest kryzys. Gdyby nie było kryzysu pijawy przy korycie musiały by go wymyślić.

 

Jak wytłumaczyć 40% bandy rudego? Dwoma słowami "Jarosław Kaczyński". Partia Oszustów z wdzięczności powinna mu pomnik postawić albo uczynić go honorowym prezesem.

Edited by promedica

Share this post


Link to post
Share on other sites
to jest ciekawy paradoks - z kim bym nie rozmawiał to ma podobne poglądy do moich a ja jestem spoza tych 40 % - może przypadek ale jakim cudem każdy narzeka a potem są wyniki jakie są ? Jak to się dzieje że ludzie narzekają i jest im źle a następnie z ich ust padają słowa że sie nie da , że tak już musi być , nic się z tym nie da zrobić ?

[...]

 

 

Być może bezsilność/poczucie bezsilności tych osób i głosowanie "mechaniczne", nieprzemyślane albo w ogóle nie głosowanie bo "ode mnie i tak nic nie zależy" ...?

 

Do tego skuteczna propaganda. To o czym napisał powyżej Promedica. Wybieranie w swoim rozumieniu "mniejszego zła", które jeśli jest "złem" to faktycznie po kolejnych Wyborach musi być złem większym ponieważ kolejny raz "utwardzi się" na swoim stanowisku, wygodnie wymości i będzie w zasadzie nienaruszalne.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Prawo, które miało zwiększyć nasze przyszłe emerytury, zaginęło w ministerialnych czeluściach."

http://biznes.interia.pl/raport/emerytury/...aginela,1799851

 

"na każdych 100 zł obrotu fundusze dla siebie i swoich menedżerów zarobiły 36 zł rocznie. To dane o rentowności Powszechnych Towarzystw Emerytalnych za 2011 rok."

 

"za ostatnie 12 miesięcy. Dla nas te fundusze straciły około 4 procent."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Będą blokować drogi na Euro, może to i dobrze, skoro zaczyna tworzyć się mafia. Ktoś dużo zarobił na tych przekrętach, teraz politycy go chronią, tak tworzy się mafia.

 

Grożą oszukanym przy budowie autostrad przedsiębiorcom, że zaleją ich betonem

 

Gdybym zadzwonił z informacją, że mój kolega ma w domu dwa gramy marihuany, to byliby u niego w ciągu 10 minut, a jeśli kogoś chcą zabić, to czekają chyba, aż ktoś mnie sprzątnie na ulicy i dopiero zaczną robić śledztwo - mówi Marek Szymczak, jeden z przedsiębiorców pracujących przy budowie odcinka C autostrady A2,
Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wczoraj zmuszony bylem pojechac do Czestochowy. Nie no, ja rozumiem remonty etc. aczkolwiek pociagi byly poopozniane po ok 30 min, a w godzinach szczytu byly w ogole odwolane, bo tory byly zamkniete ze wzgl. na prace na torach. Jakby nie mozna bylo zrobic tych prac w innych godzinach, albo wrecz w nocy. Inna sprawa, to Koleje Hanyskie, ale to juz odsylam do lektury na RK. A Novack bedzie mi pier... ze w Polsce jest super kolej. Owszem, IC jest na jakim takim poziomie (ceny biletow na b. wysokim poziomie...), jednakze dlaczego nie pojechal chociazby TLK, albo IR? Koleje w PL sa w oplakanym stanie! Wszystko poszlo na autostrady. Jednakze byloby wszystko ok, gdyby pozniej te autostrady byly darmowe albo tanie, a beda olernie drogie i zarobia na tym kolesie. No, ale przynajmniej Polacy nie beda miec kompleksow, ze u nas nie ma autostrad. Niewazne, ze wiekszosc ludzi bedzie jezdzic dziurawymi ekspresowkami, ktorych i tak jest b. malo. Niewazne, ze udupiono PR, po to, zeby nie stanowily konkurencji dla PKP IC, i by pozniej latwo mozna bylo sprzedac za psie grosze IC kolesiowi... Wazne ze Novack z Duckiem podrozowali i bylo im wygodnie i ze bedzie autostrada, ktora malo kto pojedzie! I horacy11 zaraz mi napisze, ze wszystko jest super i nalezy Ducka i Novacka calowac po ich potylicach. Ech... A takich "cmokaczy" jest prawie 80% w tym kraju! :/

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

 

 

[...] a yarowa dorzuci do tego szanownego grona swojego mentora, innego kwakacza. [...]

 

... właśnie, że zdążyłem przeczytać :P

To milo, że być może się zreflektowałeś, że ja nie mam mentorów :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
... właśnie, że zdążyłem przeczytać :P

To milo, że być może się zreflektowałeś, że ja nie mam mentorów :P

Wykasowalem, bo znowu by sie zaczal flame, jaki to Kaczynski zajefany i w ogole Macierewicz to wzor cnot do nasladowania i wszystko inne to "samo zuo"... A mi sie nie chce toczyc z Toba jalowych dyskusji o niczym/o nikim. Po prostu niewarci sa nawet wspominania, pomimo, ze w kwestii kolei i autstrad nie roznia sie w ani jednym calu od obecnych szacher macher ... ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wykasowalem, bo znowu by sie zaczal flame, jaki to Kaczynski zajefany i w ogole Macierewicz to wzor cnot do nasladowania i wszystko inne to "samo zuo"... A mi sie nie chce toczyc z Toba jalowych dyskusji o niczym/o nikim. Po prostu niewarci sa nawet wspominania, pomimo, ze w kwestii kolei i autstrad nie roznia sie w ani jednym calu od obecnych szacher macher ... ;-)

 

 

Jaki znów Kaczyński? Jaki Macierewicz? :P Posiadasz może alter ego "Horacego? :P :P

 

Macierewicza będę cytował o ile zajmował się on będzie Katastrofą Smoleńską. O Kaczyńskim pisał będę w kontekście tej Katastrofy o ile mówimy o Prezydencie RP. I oczywiście cytował będę wyżej wymienionych i kogokolwiek innego jeśli będę uważał to za właściwe.

 

 

Nie muszę Ci się tłumaczyć ale jeśli dyskutuję, to lubię aby mój Rozmówca wiedział z kim ma przyjemność

zwłaszcza/skoro nawiązuje do pewnych nazwisk ze świata polityki w odniesieniu do mojej osoby. Nie masz przyjemności z wyborcą PiS więc te wstawki kaczyńsko pisowskie zupełnie możesz sobie darować i pozostawić propagandzistom obecnej władzy Króla Słońce. Tak jak zresztą zrobiłeś to teraz.

 

---

Edit:

 

... a jeśli podeślesz mi link/i dotyczące np. podejmowanych prób wyjaśnienia Katastrofy Smoleńskiej [zapewne mój "pisowski" image podtrzymują cytowane przeze mnie pewne tytuły prasowe ...] a ukazujące się w mediach ludowych, to bardzo chętnie i dogłębnie je przeczytam i będę je przekazywał dalej.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

W cywilizowanym kraju, żeby mieć autostrady, stadiony, kolej i inną infrastrukturę nie są potrzebne żadne mistrzostwa. Za ten cały bajzel w ciągu trzech lat zwrócimy dwa razy więcej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dostalem na emaila cos takiego, dosc ciekawe:

 

Wobec tego poczytajcie co wynika z oficjalnych statystyk. Rządowe

Statystyki mówią, że średnia pensja w Polsce to Ok. 3600. To znaczy,

że średnie składki emerytalne To 703,08 zł miesięcznie - procent

składki Emerytalnej do ZUS jest stały, określony ustawowo. Liczba

pracujących na koniec II kw. 2011 to 16,163 Mln. Możecie te Dane sami

zweryfikować przeglądając oficjalne strony rządowe, sięgając do

Oficjalnych statystyk GUS. Miłej zabawy. Ale co z Tego wynika?? BARDZO

WIELE, a właściwie BARDZO DUŻO. Dużo czego?? PIENIĘDZY, oczywiście.

Pomnóżcie urzędową I oficjalną liczbę Zatrudnionych I oficjalną I

bardzo urzędową średnią składkę emerytalną do ZUS. Powinno Wam

wyjść miesięcznie 11 375 519 400 zł, czyli ponad jedenaście miliardów

trzysta siedemdziesiąt pięć milionów. To gigantyczne pieniądze, a jest

to Tylko składka emerytalna. Bawmy się dalej: pomnóżcie to razy 12

miesięcy, a wyjdzie na to, że W skali roku jest to 136 506 232 800 zł.

Kończą się Wam okienka w kalkulatorze? Mnie też. Zatem Powiem, że jest

to słownie ponad 136 miliardów 506 milionów zł w roku. Mamy w Polsce

około 5 mln emerytów, dokładnie - w marcu 2011 było ich 4,979 Mln. To

znowu wg. Oficjalnych, rządowych I jedynie słusznych I poprawnych

statystyk. Rencistów nie liczę, Bo już na pewno nie zmieszczą MI się w

Kalkulatorze, a poza tym - na nich jest OSOBNA składka!!!. Wychodzi MI

zatem na to, że rocznie Jest to średnio 27301 zł na emeryta, czyli

miesięczna emerytura średnio powinna wynosić 2275,00 zł. Tymczasem

średnia emerytura - znowu wg rządowych, oficjalnych I jedynie słusznych

I Poprawnych statystyk wynosiła w tymże marcu 2011 Zaledwie 1721,00 zł.

Czyli o 554 mniej niż wynika Ze składek wyliczonych na podstawie danych

Statystycznych rządu RP, GUS, ZUS, KRUS I każdy Inny SRUS. Jak policzycie

dalej, to wyjdzie Wam NADWYŻKA rzędu 32% w stosunku do wydatków na

Emerytury (czyli średnio ZUS jest na plusie około 2,5 miliarda zł

miesięcznie, czyli 30 miliardów Rocznie!!!). Tymczasem, rząd ubolewa,

że budżet dopłaca ponoć do emerytur dziesiątki miliardów Rocznie.

Jesteście zdumieni?? To przeliczcie Jeszcze raz. Też liczyłem, Bo nie

wierzyłem. Wniosek jest taki: ktoś z trójki: GUS, ZUS, Rząd RP łże.

ŁŻE W BEZCZELNY SPOSÓB. Gorzej: dopuszczam możliwość, że łże

więcej niż jeden, a nawet że łżą Wszystkie wymienione instytucje.

Taki jest mój Wniosek. Ale jest też PYTANIE: co dzieje się z

nadwyżką??? I takie są wnioski wynikające z Oficjalnych danych

statystycznych. Chyba, że Rostowski przesłał sfałszowane Dane do GUS,

wszak To, używając eufemizmu, mistrz kreatywnej księgowości. Załóżmy

jednak, że Dane oficjalne są Prawdziwe, a więc wnioski zeń wynikające

także. Proszę sobie wyobrazić, jaka gigantyczna nadwyżka Powstanie przy

wydłużeniu czasu pracy potrzebnego Do osiągnięcia wieku emerytalnego.

Oczywiście, Pracy tej I tak nie ma, a bezrobocie zamiast maleć wciąż

rośnie, co również potwierdzają Dane Oficjalne. Na co ma pójść taka

nadwyżka?? Na zrzutkę na Greków?? Włochów?? By żyło I'm się Jeszcze

lepiej?? Gdzie jest kasa!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakiś czas temu zmarł mi wujek, toczy się postępowanie spadkowe.

Ojciec dostał wezwanie do uzupełnienia dokumentów o aktualny adres zamieszkania zmarłego i telefon kontaktowy

Udał się do sądu próbując wyjaśnić temat i w kancelarii pańcia tam zasiadająca nawet przez chwilę nie słuchając argumentów typu że nawet gdyby zmarły posiadał telefon będzie miał niejakie problemy z jego odebraniem opierdzieliła ojca od góry do dolu, że co on sobie myśli, skoro sąd wzywa to ma uzupełnić i koniec :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dostalem na emaila cos takiego, dosc ciekawe:

Już późno i nie chce mi się liczyć, ale po pierwsze do ZUS jest przekazywane nie 19,52 a 17,22%, różnica idzie do funduszy emerytalnych.

Po drugie nie wszystkie formy zatrudnienia rodzą obowiązek opłacania skladek ZUS'owskich, np. skladek nie oplaca osoba zatrudniona na umowę o dzieło, albo osoba z umową zlecenia będącą uczniem do 26 lat. Takich wyłączeń jest więcej.

Do tego nie wiem czy wiecie że składki za osoby korzystające z urlopu macierzynskiego i wychowawczego oplaca Państwo

 

 

Z resztą żeby nie przedłużać, prognoza wpływow i kosztow ZUS'u w latach 2013-2017

 

http://www.zus.pl/bip%5Cprognozy_fus%5Cpro...a_2013-2017.pdf

 

Na rok 2013 z tytułu funduszu emerytalnego:

- wpływy 79 mld

- wydatki 118 mld

 

fundusz rentowy:

- wpływy 26 mld

- wydatki 41 mld

 

itd, a różnicę dopłaca Państwo z budżetu....

 

Z KRUS'em jest jeszcze gorzej.

 

PS. Co do kosztów własnych ZUS'u to gdzieś czytałem że wynoszą one ok. 3mld rocznie, z czego połowa to pensje urzędników. Nie jest to mało ale i tak przy powyższych kwotach nie robią różnicy.

Edited by horacy11

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dostalem na emaila cos takiego, dosc ciekawe:

tez nie chciało mi sie wyliczac, ale skladki na ZUS a EMERYTURY

to nie jest takie proste wyliczenie ze średnich,

więc w tym mejlu tkwi prosty błąd logiczny na samym początku i dalej nie ma co czytać

 

PS:

horacy - przyznaje Ci racje, cieszysz sie?

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

PS:

horacy - przyznaje Ci racje, cieszysz sie?

 

 

Również ja :) co nie oznacza, że odbieram tę instytucję inaczej niż jako: posiadającą cechy przestępczej i nawołującą możliwe, że do popełniania przestępstw [vide: masz firmę, musisz zapłacić podatek ZUS nawet jeśli nie masz przychodu a my łaskawie i w nagrodę nazwiemy ten podatek "składką" :)] oraz miażdżącą rozwój polskiej przedsiębiorczości.

 

Jednak została ona powołana do tego aby działać w takiej właśnie restrykcyjnej dla Obywateli formie. Tak więc ZUS tylko sobie żyje jak pijawka na polskiej krwi i nic na to nie może poradzić ;)

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×