Jump to content
domenator

Szok, w jakim popier***nym kraju żyjemy

Recommended Posts

Ciesze sie ze nie wylosowal Pan biletow, bo jak widać nie zasługuje Pan na nie - dobrze ze takich ludzi nie ma juz nad Wisla - nich szlifuja londynskie bruki! - odpowiedział rzecznik Klubu Kibica Reprezentacji na prośbę polskiego kibica z Wielkiej Brytanii o informację, czy wylosował bilet na Euro (pisownia zgodna z oryginałem).

 

 

http://www.sport.pl/euro2012/1,109071,1139..._zasluzyl_.html

Share this post


Link to post
Share on other sites
‎Dla państwa najtańsza jest rodzina bez dzieci
- Donald Tusk, premier Rządu Ludowego, z dedykacją dla całej społeczności lemingów.

 

Słowa te wypowiedział kolo, którego weekendowe wycieczki do Sopotu kosztują Państwo 20.000 zł /tydzień.

Ten kmiot nie ma u mnie żadnego poważania. Jest zerem, a nawet zerem ujemnym.

 

Panie Tusk, dla Państwa najtańszy jest rząd bez ciebie i twojej zapchlonej ekipy. Odejdź pan i to jak najszybciej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
to juz nikogo nie dziwi...

 

ale teraz najciekawsze:

 

 

 

http://www.tvn24.pl/12690,1738876,0,1,poli...,wiadomosc.html

 

oczywiscie to obywatele stawiali opór i są sami sobie winni

Tu bym "psow" nie winil, bo od tego sa... Przeciez w takich akcjach nie beda grzecznie pukac do mieszkania i pytac sie o personalia, tym bardziej, ze czasem (a raczej w zdecydowanej wiekszosci) maja do czynienia z debilami i mordercami uzbrojonymi lepiej niz cala "psiarnia". Tu najwiekszym winowajca jest jakis dowodzacy pierdzistolek z partyjnego nadania, ktory dal taki a nie inny rozkaz. Koles po prostu nie zadal sobe trudu rozpoznania terenu i powaznego zwiadu, tylko bez namyslu spuscil psy z uwiezi i dlatego pozniej takie skutki...

 

Powinni wywalic na zbity pysk komendanda (i jego podwladnych decydentow odpowiedzialnych za te pomylki), ale na pewno nie czepiac sie chlopakow, ktorzy brali udzial w tej akcji...

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co nie podoba się unijnym urzędnikom?

 

Otóż stwierdzili, że w odróżnieniu od np. angielskiego czy niemieckiego, w języku polskim nazwy dni tygodnia w sposób rażący nie uwzględniają równości płci. Z pozoru wygląda to nieźle: cztery dni mają rodzaj męski (poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek), a trzy żeński (środa, sobota, niedziela). Czyli jest prawie po równo. Zastrzeżenia budzi jednak skupienie rodzaju żeńskiego na dwóch dniach wolnych od pracy. Ma to powodować podświadome przekazanie społeczeństwu, że kobiety mniej pracują. Teza jest ryzykowna, ale będzie z nią bardzo trudno polemizować, bo takie są po prostu fakty

 

http://mareksiwiec.natemat.pl/8351,mucha-w...ii-europejskiej

Share this post


Link to post
Share on other sites
mam nadzieje ze to prima aprilis, choc juz nic mnie nie zdziwi

Pewnie tak jest, że to tylko prima aprilis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pewnie tak jest, że to tylko prima aprilis

 

ale poziomem niczym nie różni się od pozostałych dni roku

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pewnie tak jest, że to tylko prima aprilis

 

 

prima aprilis czy nie - ten świat nie idzie w dobrym kierunku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem takie strony jak piekielni.pl zmykają tylko "koło frustracji" i są totalnie niepotrzebne. W końcu wielu z nas mieszka w tym kraju;D

 

Pozdrawiam,

Ores

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

ten mały sklep to właśnie jest sedno kapitalizmu, a te korporacje, których tak nienawidzisz, to jest sedno obecnego socjalizmu, tak więc nienawidzisz socjalizmu, biedni socjaliści walczą z kapitalizmem, i na skutek tego umacniają korporacje, które uważają za sedno kapitalizmu, a one świetnie czują się w socjalizmie, gdzie rynek jest regulowany i konkurencja jest słaba, tak jak w prl najważniejsze były największe przedsiębiorstwa, bo one dawały dużo miejsc pracy dla "ludziów pracy", tak w 3 rp państwo dopłaca zachodnim korporacjom, by tylko zainwestowały w Polsce, ale aby to zrobić musi nałożyć podatki, czyli zablokować przedsiębiorczość i okraść właścicieli takich małych firm, które są właśnie sednem kapitalizmu, i tak zabijany jest kapitalizm oraz konkurencja, a budowany socjalizm,

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://wks.pl/news/5209,Inwigilacji-nigdy-...e-Miejskim.html

 

"Na Stadionie Miejskim, który został wybudowany z myślą o tegorocznych finałach piłkarskich Mistrzostw Europy, oraz na którym swoje mecze rozgrywają piłkarze Śląska Wrocław, zostały zamontowane mikrofony, które mają na celu rejestrowanie rozmów wszystkich kibiców na trybunach tego obiektu."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z autopsji. Wizyta w US:

Petent (ja): poproszę o zaświadczenie o niezaleganiu.

Urzędniczka: Jaki nip?

Petent (ja): XXX-XXX-XX-XX

Urzędniczka: Jest niedopłata 20zł. Proszę wpłacić w kasie.

Petent (po powrocie): Wpłaciłem. Oto kwitek. Czy zalegam jeszcze z czymś?

Urzędniczka: Nie. Nie zalega Pan z podatkami.

Petent (ja): To poproszę o zaświadczenie.

Urzędniczka: A to należy złożyć podanie o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu.

Petent ( :( - kobieta chyba nie słyszy i musi mieć napisane?): Dobrze. Poproszę o druk.

Urzędniczka: Proszę. Ale należy wpłacić jeszcze 21zł w kasie.

Petent ( :P - to chyba koszt utylizacji tej kartki. Kasa już zamknieta, wracam): Ale kasa już zamknięta.

Urzędniczka: Proszę przyjść jutro.

Petent ( :( ): A dostanę zaświadczenie od ręki?

Urzędniczka: Nie. Trzeba czekać 7 dni.

Petent ( :P )

 

I to jest Polska!

Share this post


Link to post
Share on other sites
ten mały sklep to właśnie jest sedno kapitalizmu, a te korporacje, których tak nienawidzisz, to jest sedno obecnego socjalizmu, tak więc nienawidzisz socjalizmu, biedni socjaliści walczą z kapitalizmem, i na skutek tego umacniają korporacje, które uważają za sedno kapitalizmu, a one świetnie czują się w socjalizmie, gdzie rynek jest regulowany i konkurencja jest słaba, tak jak w prl najważniejsze były największe przedsiębiorstwa, bo one dawały dużo miejsc pracy dla "ludziów pracy", tak w 3 rp państwo dopłaca zachodnim korporacjom, by tylko zainwestowały w Polsce, ale aby to zrobić musi nałożyć podatki, czyli zablokować przedsiębiorczość i okraść właścicieli takich małych firm, które są właśnie sednem kapitalizmu, i tak zabijany jest kapitalizm oraz konkurencja, a budowany socjalizm,

 

 

Gdzie tu można kliknąć "Lubię to"?

 

Jak mawiają młodociani: 100% zgody

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z autopsji. Wizyta w US:

Petent (ja): poproszę o zaświadczenie o niezaleganiu.

Urzędniczka: Jaki nip?

Petent (ja): XXX-XXX-XX-XX

Urzędniczka: Jest niedopłata 20zł. Proszę wpłacić w kasie.

 

Naprawdę mogłeś niedopłatę uiścić w kasie US? Ja w tamtym roku potrzebowałem takich zaświadczeń od US i ZUS. W ZUSie miałem 8,80zł niedopłaty i przynajmniej Pani do mnie zadzwoniła i o tym poinformowała, wpłaciłem, wydrukowałem potw. przelewu i mogłem odebrać następnego dnia zaświadczenie, z tym potwierdzeniem przelewu w ręku.

Natomiast w US powiedzieli, że zaśw. będzie za 7 dni, przyjeżdżam, a tam niespodzianka - jakaś niedopłata równie śmieszna (oczywiście nie mogli zadzwonić, chociaż na formularzu podaje się obowiązkowo nr kontaktowy). Ale nie mogłem zapłacić w kasie tylko przelewem, bo "oni to muszą mieć w systemie". Za 2 dni przyjeżdżam i jedna Pani co prawda "widzi w systemie", że właciłem, ale urzędniczka, która wydaje zaświadczenia tego "nie widzi u siebie". W związku z tym przełożona tej pierwszej musiała coś tam kliknąć, żeby u tej drugiej "się pojawiło". Przełożona była na rozmowie (pewnie na kawce..) u naczelniczki i musiałem czekać ponad godzinę.. Ale to jeszcze nie koniec. Następnie przełożona tej, która wydaje zaświadczenia musiała osobiście potwierdzić, że faktycznie u nich w systemie tą wpłatę widać. Znowu czekanie... Pamiętam, że w sumie spędziłem jakieś 3 godziny w urzędzie, bo a to jedna Pani była zajęta, a to jeszcze "nie widać w systemie" itd.

Generalnie 4 urzędniczki (w tym dwie kierowczniki) były zaangażowane w to, aby wydać mi głupie zaświadczenie.. Najśmieszniejsze jest to, że w życiu (do tamtej pory) nie miałem ani złotówki, ani jednego dnia spóźnienia w US. Akurat wtedy, kiedy na gwałt potrzebowałem tego zaśw. okazało się, że wpłaciłem o jakieś 20zł za mało VATu (nie z mojej winy... księgowa mi źle napisała)..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Naprawdę mogłeś niedopłatę uiścić w kasie US?

Rzeczywiście mogłem. Z pewnym niedowierzaniem ale dokonałem wpłaty - zaraz po tym kasę zamknęli.

Absurd urzędów polega jeszcze na tym, że za te kwitki trzeba płacić w kazie, którą zamykają wcześniej od przyjmowania petentów.

--

A Twoja sytuacja pokazuje, że pomimo komputerów nadal trzeba zatrudniać dodatkowych urzędników :(

Ogólnie, jak mam iść coś załatwiać w urzędzie to chce mi się rzygać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A Twoja sytuacja pokazuje, że pomimo komputerów nadal trzeba zatrudniać dodatkowych urzędników :(

 

A propos tego.. Ostatnio rozmawiałem ze znajomym, którego znajoma pracuje w jednym z US. "Zdradził" mi pewną tajemnicę ;-) Otóż od jakiegoś czasu można składać deklaracje podatkowe przez internet, prawda? No. Wszyscy myślą, że to jest oszczędność czasu, że to takie nowoczesne, że nie trzeba tylu urzędników itp. A nieprawda :-) Okazuje się, że w (przynajmniej tym konkretnym US) zatrudnionych jest 40 osób, które te deklaracje drukują i przepisują do innego "systemu", bo ten do którego są przyjmowane deklaracje od podatników nie jest kompatybilny z tym w US. Bareja by tego nie wymyślił...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Okazuje się, że w (przynajmniej tym konkretnym US) zatrudnionych jest 40 osób, które te deklaracje drukują i przepisują do innego "systemu", bo ten do którego są przyjmowane deklaracje od podatników nie jest kompatybilny z tym w US. Bareja by tego nie wymyślił...

Też słyszałem o tym. Mają jakieś dwa różne systemy, które nie są zsynchronizowane. Normalnie rozgarnięty gimnazjalista by to zrobił w kilka dni ale tu oczywiście tajemnicza mafia musi wpierw kilka milionów zgarnąć.

Raz, urzędnik mi pokazał system, który na podstawie dwóch nipów pokazuje natychmiast jakie kwoty przechodziły od jednej firmy do drugiej w wybranym miesiącu. Wzdychał, że chciałby to mieć w Polsce, bo ten system działa w całej UE z pominięciem Polski. Normalnie skansen Europy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×