Jump to content
domenator

Szok, w jakim popier***nym kraju żyjemy

Recommended Posts

Tutaj masz filmik jak gosciu mniej wiecej prezentuje mozliwosci tej palki,

 

niestety innego nie znalazlem, sa filmy z "twardymi" batonami, ale na nie trzeba miec zezwolenie.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...]

 

To ciekawe, z tego co slyszalem to w recznych miotaczach jest legalny, ale w ustawy nie patrzylem.

Kiedys akurat mialem go przy sobie jak mi zrobili rewizje i tylko sie spytali po co mi on.

[...]

 

Sam kiedyś zaglądnę do Ustawy aby tę inf. doprecyzować bo może jest np. tak, że jest legalny ale tylko po odpowiedniej quasirejestracji danych kupującego [w sklepie]? Tak więc bez tej "rejestracji", nielegalny?

 

 

---

Niezły teleskopik.jest. Niestety "sztuki walki" z gołymi rękami w miejskiej dżungli nie wystarczają.

Kiedyś w Krakowie zadźgano nożami [nie mówię o porachunkach kibicowskich] na śmierć jednego z trenerów kadry narodowej w karate.

 

Na sam nóż raczej nie ma mocnych, zwłaszcza jeśli napastników jest kilku. Kursy "walki nożem" rozśmieszają mnie :). Nikt z atakujących w świecie realnym nie wywija nożem tylko ciacha tak aby uszkodzić lub zabić. Ile cięć wytrzyma ofiara? Jedno, dwa, trzy? Zależy jeszcze, w które miejsca na ciele.

 

Wyjęta w odpowiednim czasie spluwa nie pozwoli zbliżyć się napastnikom. Zrobią to ale jedynie jeśli są chorzy psychicznie albo czymś odurzeni.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

---

Niezły teleskopik.jest. Niestety "sztuki walki" z gołymi rękami w miejskiej dżungli nie wystarczają.

Kiedyś w Krakowie zadźgano nożami [nie mówię o porachunkach kibicowskich] na śmierć jednego z trenerów kadry narodowej w karate.

 

Na sam nóż raczej nie ma mocnych, zwłaszcza jeśli napastników jest kilku. Kursy "walki nożem" rozśmieszają mnie :). Nikt z atakujących w świecie realnym nie wywija nożem tylko ciacha tak aby uszkodzić lub zabić. Ile cięć wytrzyma ofiara? Jedno, dwa, trzy? Zależy jeszcze, w które miejsca na ciele.

 

Wyjęta w odpowiednim czasie spluwa nie pozwoli zbliżyć się napastnikom. Zrobią to ale jedynie jeśli są chorzy psychicznie albo czymś odurzeni.

 

Z nozem to masz racje, mialem troche doczynienia ze sztukami walki i no coz kazdy trener mowil ze na noz najlepsza taktyka obrony to szybkie nogi. Jak ktos mysli inaczej, to wystarczy wziac mazak, ze niby to noz, jedna osoba bedzie probowala zabrac ten mazak drugiej, a ta osoba z mazakiem bedzie probowala ta osobe pomazac. Kazde mazniecie to bedzie rana.

Edited by 513581
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

... a tutaj jeszcze o tym, że i Rosjanie dochodzą do podobnych wniosków jak w "Wolnym Świecie". Przy okazji rynek zbytu rozszerzy się o swoich ;):). Inna rzecz, czy to się nie odwróci przeciw obecnej władzy [jeśli projekt przejdzie, czyli - jeżeli na tyle silne jest lobby zbrojeniowe].

 

http://www.altair.com.pl/start-8311

 

 

I to jest również sedno tego, dlaczego rządzący Polską obawiają się uzbrojonych Obywateli.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biorąc pod uwagę stan wymęczenia oraz psychiczny narodu Polskiego... dostęp do broni powinien być surowo wzbroniony ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś, gdy na studiach miałem jeszcze nasr ... e do głowy to psiknęliśmy symboliczny krótki "psik" wraz z kolegą dla próby, na sali wykładowej, po czym wyszliśmy z niej siadając na korytarzu i oczekująco wpatrując się w drzwi. Niestety ... panika, krzyki, ludzie wybiegali plącząc, kaszląc, dusząc się! Najgorzej miały osoby ze szkłami kontaktowymi. Przyznałem otwarcie, że to ja, przeprosiłem. Nie umniejsza to mojego ówczesnego debilizmu.

 

To teraz sobie pomysl, ze dajesz takiemu mlodemu Yarowie bron palna :) I tak dla zabawy, po imprezie, gdzie bylo troche koksu, niech ten Yarowa idzie na uczelnie i zacznie bawic sie w "Batmana", tudziez innego bohatera kinowego, ktorego mlody Yarowa naogladal sie na wspomnianej imprezie...

 

To, ze obecny Yarowa wydoroslal, nie znaczy, ze wszyscy inni tacy dorosli sie stali. Znam takich, co majac 30 i wiecej lat, sa bardziej popieprzeni i niedojzali, niz ci, co maja 15 lat...

To, ze mlody Yarowa byl tylko jajcarzem bez wyobrazni, nie znaczy, ze wszyscy inni zartuja...

 

A co do prawa posiadania broni, to przeciez nikt nie zabrania. Problemem jest jedynie prawo broniace nie tego, co sie bronil przed napastnikiem, a napastnika agresora. Ale to juz trzeba by wymienic cala kaste prawnikow, bo to oni tworza prawo...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To teraz sobie pomysl, ze dajesz takiemu mlodemu Yarowie bron palna :) I tak dla zabawy, po imprezie, gdzie bylo troche koksu, niech ten Yarowa idzie na uczelnie i zacznie bawic sie w "Batmana", tudziez innego bohatera kinowego, ktorego mlody Yarowa naogladal sie na wspomnianej imprezie...

 

To, ze obecny Yarowa wydoroslal, nie znaczy, ze wszyscy inni tacy dorosli sie stali. Znam takich, co majac 30 i wiecej lat, sa bardziej popieprzeni i niedojzali, niz ci, co maja 15 lat...

To, ze mlody Yarowa byl tylko jajcarzem bez wyobrazni, nie znaczy, ze wszyscy inni zartuja...

 

A co do prawa posiadania broni, to przeciez nikt nie zabrania. Problemem jest jedynie prawo broniace nie tego, co sie bronil przed napastnikiem, a napastnika agresora. Ale to juz trzeba by wymienic cala kaste prawnikow, bo to oni tworza prawo...

 

Wiedziałem, że Ktoś do tego nawiąże :D. Zresztą, po to napisałem.

 

Tylko, że Yarowa psiknął w podłogę ;) nie w człowieka, a wydoroślał w tym samym dniu.

 

W ogóle sprawa niedojrzałości ludzi jest dla mnie poboczną. Niedojrzali Yarowowie byli, są i będą.

 

Jestem dorosły i wolny. Żądam :P prawa do powszechnego posiadania broni. Chcecie "wydoroślałych" młodych ludzi to ich sobie wychowajcie. Klej też mam chować przed kretynami, którzy chcą go sobie powąchać? Co jeszcze powinno zniknąć z półek bo społeczeństwo nie jest "dojrzałe"? Siekierki, sznury, tłuczki do kotletów?

 

Oczywiście kwestia prawników wsadzających ofiary za to, że się broniły to też jest problem. Tego problemu jednak tak łatwo się nie zlikwiduje [chyba, że mówimy o odstrzelaniu]. Oni muszą naturalnie wymrzeć. Zresztą, dotyczy to całego pokolenia "homosovieticusów", czyli w zasadzie m.in. mojego pokolenia.

 

Przy czym, jeśli chodzi o mnie osobiście, to nie znaczy, że chcę mieć spluwę. Chcę mieć prawo do tego aby ją mieć, kiedy ją zechcę. [Kiedy będę się czuł tak zagrożony].

Edited by yarowa
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak tak bardzo chcesz spluwe to zawsze mozesz kupic czarnoprochowca, ewentualnie pistolet do kolkow ale slyszalem ze to tez wymaga rejestracji :)

 

Kiedyś za Komuny jeszcze, myślałem o takim do kołków :D

I o kuszy [kiedy w życiu odezwał mi się instynkt łowiecki, mówię o zwierzętach. Na szczęście, poglądy mi się zmieniły. Obecnie powypuszczałbym zwierzątka zamknięte w ZOO na wolność ;)] ale też zawsze były na nią zezwolenia potrzebne. Nie wiem jak teraz ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyjęta w odpowiednim czasie spluwa nie pozwoli zbliżyć się napastnikom. Zrobią to ale jedynie jeśli są chorzy psychicznie albo czymś odurzeni.

:) czyli tak czy siak na odstrzał...
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I o kuszy ale też zawsze były na nią zezwolenia potrzebne. Nie wiem jak teraz ...

 

Teraz też.

Ale na łuk już nie trzeba. :) Strzelałem parę razy (łuk), fajna zabawa

Edited by Cockney
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) czyli tak czy siak na odstrzał...

 

... No niestety, przykro mi bardzo :( ale tak :). Odurzeni na swoje ryzyko i w zw. z [nie]przestrzeganiem zasady "piłeś - nie jedź" :D a w przypadku osoby chorej psychicznie również nie rozłożę rąk w geście bezradności tylko dlatego, że jest chora [zresztą, pewnie na twarzy tego nie będzie miała napisane]. Życie mam jedno.

 

Przy odrobinie szczęścia mogą liczyć na strzał ostrzegawczy w powietrze.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiedziałem, że Ktoś do tego nawiąże :D. Zresztą, po to napisałem.

 

Tylko, że Yarowa psiknął w podłogę ;) nie w człowieka, a wydoroślał w tym samym dniu.

Ale wczesniej byl jednak niedojzaly... (Cud, ze nie bylo tak powaznie chorego astmatyka, bo do dzisiaj Yarowa dorastalby i resocjalizowal zupelnie gdzie indziej)

W ogóle sprawa niedojrzałości ludzi jest dla mnie poboczną. Niedojrzali Yarowowie byli, są i będą.

 

Jestem dorosły i wolny. Żądam :P prawa do powszechnego posiadania broni.

Nie, Ty chcesz na sile wszystkich uszczesliwic, a to jest roznica. Gdyby ludzie tego potrzebowali, to juz dawno by to zmieniono. Chociazby lobby producentow broni odpowiednio by "nakarmilo" odpowiednich politykow...

 

Chcecie "wydoroślałych" młodych ludzi to ich sobie wychowajcie.

No totez, zanim zaczniesz rzadac, to moze wczesniej warto byloby skupic sie na innym problemie. Jak juz spoleczenstwo bedzie dojzale, zniknie wowczas problem w ogole posiadania broni ;)

 

Klej też mam chować przed kretynami, którzy chcą go sobie powąchać? Co jeszcze powinno zniknąć z półek bo społeczeństwo nie jest "dojrzałe"? Siekierki, sznury, tłuczki do kotletów?

Klej szkodzi tylko temu, co go wacha... Fakt, ten co sie nasztachal, moze miec bron i wyleciec nawiany ze spluwa na ulice i bawic sie w Batmana, aczkolwiek nie popadajmy skrajnosci, bo rownie dobrze nalezaloby zamknac uczelnie chemiczne, zakazac handlu wszelakimi uzywkami oduzajacymi itd

 

Z reszta, napisalem Ci - chcesz to sobie kup ten pistolet! Kto Ci broni? Chyba, ze podczas testow przyznales sie do wspomnianej historyjki ze studiow, no to sie nie dziwie - sam tez bym Ci broni nie dal ;)

 

Oczywiście kwestia prawników wsadzających ofiary za to, że się broniły to też jest problem. Tego problemu jednak tak łatwo się nie zlikwiduje [chyba, że mówimy o odstrzelaniu].

Sam widzisz, ze jestes potencjalnym Breivikiem ;)

 

Oni muszą naturalnie wymrzeć. Zresztą, dotyczy to całego pokolenia "homosovieticusów", czyli w zasadzie m.in. mojego pokolenia.

 

Przy czym, jeśli chodzi o mnie osobiście, to nie znaczy, że chcę mieć spluwę.

Jak nie chcesz, to po co trolujesz ten temat co pewien czas? ;)

 

Chcę mieć prawo do tego aby ją mieć, kiedy ją zechcę. [Kiedy będę się czuł tak zagrożony].

Juz pisalem, idz i sobie kup! :)

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites
name='empireus' timestamp='1343394832' post='512198']

[...]

Nie, Ty chcesz na sile wszystkich uszczesliwic, a to jest roznica. Gdyby ludzie tego potrzebowali, to juz dawno by to zmieniono. [...]

 

 

Naprawdę w to wierzysz? Twoje prawo, Twoja wiara. Rozglądnij się wokół ile jest spraw, których ludzie potrzebują ale nikt z różnych względów palcem u nogi nie kiwnie aby zmienić status quo.

 

 

[...] . Jak juz spoleczenstwo bedzie dojzale, zniknie wowczas problem w ogole posiadania broni ;) [...]

 

 

 

... No jasneeee : :D;). Natomiast wcześniej powstanie Urząd ds.Dojrzałości Społeczeństwa sprawdzający stan dojrzałości w narodzie. Zatrudni armię partyjnych znajomków i będą sobie sprawdzac, kontrolować i decydować o dojrzałości.

 

[...] Klej szkodzi tylko temu, co go wacha... Fakt, ten co sie nasztachal, moze miec bron i wyleciec nawiany ze spluwa na ulice i bawic sie w Batmana, aczkolwiek nie popadajmy skrajnosci, bo rownie dobrze nalezaloby zamknac uczelnie chemiczne, zakazac handlu wszelakimi uzywkami oduzajacymi itd [...]

 

 

... I rozpuszalinik także temu, co wącha. Rozpuszczalnikem można chlusnąć komuś w twarz. W szkole średniej była nawet taka lektura/"poradnik" ["Granica"?] jak się rozprawiać ze zdradliwymi facetami :P

Broń palna, zaszkodzi temu, który zechce naruszyć cielesność drugiej osoby. Ty przyjmujesz wydaje mi się, zalożenie, że broń palna [w czasach pokoju] nie służy do obrony tylko do ataku. Obawiasz się, że raczej Cię ktoś przy jej pomocy zaatakuje.

 

[...] Z reszta, napisalem Ci - chcesz to sobie kup ten pistolet! Kto Ci broni? Chyba, ze podczas testow przyznales sie do wspomnianej historyjki ze studiow, no to sie nie dziwie - sam tez bym Ci broni nie dal ;) [...]

 

Wyciagasz zbyt daleko idące wnioski. Poza tym przyznałem się z własnej i nieprztymuszionej woli kilkanaście minut po rzeczonym zdarzeniu. W "Twojej Polsce" Ty byś mi broni nie dał. W "Mojej Polsce" nie istnialaby instytucja wydajaca broń. Jeślibym zechciał, kupiłbym ją sobie.

 

[...] Sam widzisz, ze jestes potencjalnym Breivikiem ;) [...]

 

Łapiesz mnie za słówka. To był przekąs a może i czarny humor ;)

 

 

 

[...] Jak nie chcesz, to po co trolujesz ten temat co pewien czas? ;) [...]

 

Naprawdę co pewien czas? :D. Świetnie! Tak więc poglądy mam w tym zakresie raczej ustabilizowane. Miło, że Ktoś czuwa nad tym czy mi się nie zmieniły.

 

 

 

[...] Juz pisalem, idz i sobie kup! :)

 

Nie chcę się powtarzać ale Ty powtarzasz to kolejny raz, więc napiszę raz jeszcze, że:

chcialbym, aby spoleczństwo mialo prawo do posiadania broni palnej "ostrej", wtedy, gdy czuje się zagrożone.

Nie wtedy, gdy urzędas uzna, że jest ono zagrożone.

 

Edit:

 

Coś nie gra z tym formatowanie tekstu ale nie mogę w tym momencie tego poprawić, bo muszę spadać ...

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naprawdę w to wierzysz? Twoje prawo, Twoja wiara. Rozglądnij się wokół ile jest spraw, których ludzie potrzebują ale nikt z różnych względów palcem u nogi nie kiwnie aby zmienić status quo.

Widocznie nie umieja, nie potrafia, nie chca a tylko im sie wydaje ze potrzebuja itd

 

 

 

... No jasneeee : :D;). Natomiast wcześniej powstanie Urząd ds.Dojrzałości Społeczeństwa sprawdzający stan dojrzałości w narodzie. Zatrudni armię partyjnych znajomków i będą sobie sprawdzac, kontrolować i decydować o dojrzałości.

Przeciez juz JEST! Zwie sie policja (i chyba psycholog, bo zdaje sie, trzeba miec opinie psychologa)

 

 

 

... I rozpuszalinik także temu, co wącha. Rozpuszczalnikem można chlusnąć komuś w twarz. W szkole średniej była nawet taka lektura/"poradnik" ["Granica"?] jak się rozprawiać ze zdradliwymi facetami :P

Gdzieniegdzie na swiecie takie tortury sie stosuje wobec kobiet, ale i tam coraz rzadziej sie to stosuje...

Broń palna, zaszkodzi temu, który zechce naruszyć cielesność drugiej osoby. Ty przyjmujesz wydaje mi się, zalożenie, że broń palna [w czasach pokoju] nie służy do obrony tylko do ataku. Obawiasz się, że raczej Cię ktoś przy jej pomocy zaatakuje.

Jasne, ze sie obawiam, bo o ile w przypadku szalenca z siekierka, mam jakies szanse sie obronic, o tyle w przypadku idioty z pistoletem, szans zadnych nie mam...

 

Wyciagasz zbyt daleko idące wnioski. Poza tym przyznałem się z własnej i nieprztymuszionej woli kilkanaście minut po rzeczonym zdarzeniu. W "Twojej Polsce" Ty byś mi broni nie dał. W "Mojej Polsce" nie istnialaby instytucja wydajaca broń. Jeślibym zechciał, kupiłbym ją sobie.

Jest taka kraina, zwie sie USA. Skutki tego widzielismy niedawno...

Łapiesz mnie za słówka. To był przekąs a może i czarny humor

Gdybys byl jakas mlodą ladna Yarówką... ;) to moze bym i niesmialo zlapal za co nieco, a tak... łeeee za kogo Ty mnie uwazasz :P

Nie chcę się powtarzać ale Ty powtarzasz to kolejny raz, więc napiszę raz jeszcze, że:

chcialbym, aby spoleczństwo mialo prawo do posiadania broni palnej "ostrej", wtedy, gdy czuje się zagrożone.

Nie wtedy, gdy urzędas uzna, że jest ono zagrożone.

Widac, spoleczenstwo nie popiera Twojej troski...

 

Coś nie gra z tym formatowanie tekstu ale nie mogę w tym momencie tego poprawić, bo muszę spadać ...

Popieram, ten edytor jest koszmarny!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ha ha, dowcip tygodnia :)

 

Czyzby? ;) Wystarczyloby, zeby ludzie zaczeli organizowac protesty. I to niekoniecznie na masowa skale. Przypomnij sobie, jak to dawniej bywalo, gdy gornicy i inne soliarnosciowe scierwa jezdzily do stolicy ;) Wystarczylo kilka kamykow i srub, a rzady sie uginaly przed mala grupka oszolomow ;)

 

Byly tez inne przypadki, gdy dawano narodowi co chcial, byle slupki poparcia nie polecialy w dol ;) Jesli bylaby duza grupa ludzi popierajaca ten projekt, to Tusk zrobilby wszystko, byle mu te slupki nie spadly. Ew gdyby producent broni zglosil sie z taka propozycja, tez znalazla by sie odpowiednia ustawa. Tyle, ze politycy maja ten komfort, ze lobbystow obecnie maja na peczki i wola z kontrowersyjna ustawa nie wychylac sie, bo krasc i brac w lape moga bezpiecznie w innych dziedzinach.

 

Co innego obecna biernosc naszego spoleczenstwa. Jak widac po ostatnich poczynaniach nierzadow, Polacy nawet palcem nie kiwneli chociazby w sprawie wieku emerytalnego. Coz, widoczie wiekszosci sie ten pomysl podoba, a reszta ma to w d... Politycy, potencjalnie debile, swoja inteligencje maja i z roku na rok, z kadencji na kadencje, wyciagaja wnioski. Ludziom odpowiada sluzalczosc, wiec politycy tylko zacieraja rece, ze zyja w kraju pelnym spolecznych leni (nie mylic z pracowitoscia).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak widzisz, nadal to najlepszy dowcip tygodnia, ponieważ w tym kraju takie oczywiste wnioski nie mają racji bytu, właśnie z tych powodów o których piszesz. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak widzisz, nadal to najlepszy dowcip tygodnia, ponieważ w tym kraju takie oczywiste wnioski nie mają racji bytu, właśnie z tych powodów o których piszesz. :)

 

Ano, od czasow nastania POPiS-u (czyli od ok. 2005r) niestety sie nie da, co nie znaczy, ze jest niemozliwe :) Zawsze mozna zalozyc Polska Partie Posiadaczy Pistletow ;) i przeglosowac w kolejnej kadencji ustawe pt. bron dla kazdego obywatela pow. 3 lat zycia ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Protestów w sprawie internetu się przestraszyli> może nie było tego dużo, ale powoli się rozkręcało, a ludzie się jednoczyli w walce przeciw "gmeraniu" w ich nałogu - internecie. 0ulan.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Protestów w sprawie internetu się przestraszyli> może nie było tego dużo, ale powoli się rozkręcało, a ludzie się jednoczyli w walce przeciw "gmeraniu" w ich nałogu - internecie. 0ulan.gif

Byłbym ostrożny w formułowaniu takich wniosków, albowiem niektórzy po dziś dzień wierzą iż w Polsce polityka zmieniła się o 180 stopni w odniesieniu do roku 1989. Chciałbym, żeby głos ludzi miał znaczenie w Polsce, ale akurat sprawa o której piszesz jest tak niejasna, że jeszcze nie wiadomo ile razy odbije się czkawką, niestety to jest regułą, stąd raczej skłaniam się do wniosku, iż lepiej zmienić narodowość, bo prawo nie koniecznie ulegnie zmianie za mojego życia.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×