Jump to content
domenator

Szok, w jakim popier***nym kraju żyjemy

Recommended Posts

A moze by tak założyć jakiś temat i pisać o czymś co jest dobrego w Polsce?

Zauważyłem, że większość tylko narzeka.

A jeśli jest tyle złego, to dlaczego nie próbować samemu tego zmienić?

Napisac mądrą ustawę z kumplami (były już takie przypadki w POLSCE), zebrać wymaganą liczbe podpisów, przedstawic w Sejmie.

Proste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A moze by tak założyć jakiś temat i pisać o czymś co jest dobrego w Polsce?

http://di.pl/topic/76034-szok-w-jakim-pieknym-kraju-zyjemy/

Zauważyłem, że większość tylko narzeka.

A jeśli jest tyle złego, to dlaczego nie próbować samemu tego zmienić?

Napisac mądrą ustawę z kumplami (były już takie przypadki w POLSCE), zebrać wymaganą liczbe podpisów, przedstawic w Sejmie.

Proste.

 

Hahaha rozbawiles mnie teraz ;) Ano, byly juz takie przypadki i utknely w ... szufladach marszalkow na wieczne nigdy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zauważyłem, że większość tylko narzeka.

zebrać wymaganą liczbe podpisów, przedstawic w Sejmie.

 

Co mam powiedzieć? Głupota - ostatnio narzeka głównie Tusk, a tych w sejmie wybrała głupia większość, więc czas się obudzić i zmądrzeć,

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

w odniesieniu do pozytywnej strony w PL myślę, że warto rozważyć możliwości eksploatowania systemu, w końcu nie zawsze trzeba zakładać działalność gospodarczą, można korzystać z dobrodziejstw jakie niesie socjalizm, brać zasiłki, póki jeszcze można, sporządzać umowy, które pozwalają na płacenie niższych podatków, poza tym można korzystać z szarej strefy i czarnego rynku, to nic nowego, ale jeszcze się da, więc aż tak źle nie jest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://logistyka.pb.pl/2651608,89045,zaby-wazniejsze-niz-ludzie

 

26,5 mln zł mają kosztować przejścia dla zwierząt na odcinku drogi S8 Wieruszów-Walichnowy. Nie ma natomiast 1,5 mln zł na dodatkowy przejazd pod tą drogą dla rolników – informuje „Gazeta Polska codziennie”.

 

Niedaleko mojej dzialki rolnicy przejezdzaja przejsciem dla zwierzat :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niedaleko mojej dzialki rolnicy przejezdzaja przejsciem dla zwierzat :)

kwestią czasu jest, gdy dostaną za to mandaty, a przed przejściem będzie ograniczenie prędkości i fotoradar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bo jak przestrzegasz prawa, to jesteś frajerem w tym kraju. A jak wpadniesz, no trudno, miałeś pecha.[ewentualnie jesteś kombatantem-ofiarą walki z systemem, z chciwym i bezdusznym oraz absurdalnym państwem - efektem pracy urzędasów]

http://wyborcza.biz/biznes/10,100970,12307379,_Przestrzeganie_prawa_jest_frajerstwem__Ci__ktorzy.html

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

w mojej wiosce jest facet, który pracował w wojsku, teraz idzie na wcześniejszą emeryturę.

Nie było by w tym nic dziwnego, ale:

1. podupadł na zdrowiu bo pił

2. nie tylko pił, ale bił żonę i dzieci

3. żona w końcu się postawiła i przeprowadziła

4. ona ma problem, bo on mieszka w domu, który był wybudowany za pieniądze jej rodziny i jego

5. on nie ma problemu, bo nie dość, że mieszka w tym domu, to jeszcze dostanie emeryturę.

 

wniosek?

Share this post


Link to post
Share on other sites

...trzeba pić, bić i cicho być... To podobna filozofia "wychowania w rodzinie" lansowana przez członków PiS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kwestią czasu jest, gdy dostaną za to mandaty, a przed przejściem będzie ograniczenie prędkości i fotoradar.

w niektórych gminach już zamontowano monitoring, choć nie ze względu na rolników, ale kłusowników którzy na kładkach mieli niezłe "żniwa"

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tym kraju zlicytują twoje nie informując cię o tym. Bo po co. Sąd jest przecież niezawisły, sedzia ma immunitet i za nic nie odpowiada, o nic sie pytać nie musi.

 

więc już wróciłeś z usa, i jak tam paluchy przyszyte, czy kolejka za rok :)

 

jak prywatna firma coś zepsuje, to na tym traci, wizerunek i zaufanie klientów, a u nas zus, nfz i cała banda urzędników robi co chce, i najwyżej na takim forum możesz się pożalić,

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

więc już wróciłeś z usa, i jak tam paluchy przyszyte, czy kolejka za rok :)

 

jak prywatna firma coś zepsuje, to na tym traci, wizerunek i zaufanie klientów, a u nas zus, nfz i cała banda urzędników robi co chce, i najwyżej na takim forum możesz się pożalić,

 

No tak, bo jak ubezpieczyciel ci nie wypłaci kaski, to polecisz naskarżyć na jakimś forum, albo na Facebooku założysz Fanpage "pokrzywdzeni przez..." No a firma się od tego przestraszy i ci wszystko ładnie wypłaci, bo ty masz kilkadziesiąt tys. zł dochodu rocznie, a oni mogą dać tyle na godzinę pracy prawników.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na informatyzację ZUS wydano już ponoć ponad 3 miliardy PLN ( źródło ) lecz nie ma możliwości wysłania do nich sprostowania mailem.

Właśnie otrzymałem informację, że mogę to zrobić tylko faksem, listownie lub przyjechać do nich osobiście.

Pani nie dysponuje ponoć kontem mailowym ...

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na informatyzację ZUS wydano już ponoć ponad 3 miliardy PLN ( źródło ) lecz nie ma możliwości wysłania do nich sprostowania mailem.

Właśnie otrzymałem informację, że mogę to zrobić tylko faksem, listownie lub przyjechać do nich osobiście.

Pani nie dysponuje kontem ponoć kontem mailowym ...

 

No a mozliwosci przeslania dyskietki nie ma? ;)

 

Poza tym, nie wiem jak obecnie, ale dawniej stanowiska owszem, mialy wyjscie na zewnatrz, ale tunelowane do centrali, albo oddzialow woj (nie pamietam dokladnie). Do tego kazdy pracownik mial karte chipowa z pinem, by w ogole moc uruchomic kompa i zalogowac sie na swoje konto :)

 

Inna sprawa, ze kasa wydana na "informatyzacje" molocha nie zostala wyrzucona w bloto! Czesc trafila do odpowiednich politykow, a inna czesc do bylych oficjeli SB, ktorzy teraz inwestuja ta kase w wiercenia i slawia nasz kraj we wszechswiecie ;)

 

Kiedys bylo o tym, ze MF wolaloby, gdyby coraz wiecej ludzi placilo kartami platniczymi, niz gotowka. Idz do US i zaplac podatek karta... ;)

 

Wszystko to po to obywatelu, bys wiedzial, ze jest cos takiego jak urzednik oraz zebys mial swiadomosc, ze on jest Ci potrzebny ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na informatyzację ZUS wydano już ponoć ponad 3 miliardy PLN ( źródło ) lecz nie ma możliwości wysłania do nich sprostowania mailem.

Właśnie otrzymałem informację, że mogę to zrobić tylko faksem, listownie lub przyjechać do nich osobiście.

Pani nie dysponuje ponoć kontem mailowym ...

 

Przerażające naprawdę w zestawieniu z taką kwotą na "informatyzację". ;)

 

Może jest tu jakiś do wyrwania milionowy kontrakt - na założenie skrzynek pocztowych urzędnikom w ZUS. :lol:

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może jest tu jakiś do wyrwania milionowy kontrakt - na założenie skrzynek pocztowych urzędnikom w ZUS. :lol:

Zapewne jest. Ale chyba tylko dla dotychczasowych zleceniobiorców w ramach kolejnego konkursu lub aneksu.

Niemniej pani, do której ostatecznie zdecydowałem się pojechać ( gdyż siedziba ZUSu jest tylko ok. 2-3 km od mojego biura; z faksu nie korzystam już od dawna, list dotarłby w przyszłym tygodniu a ponadto miałem ochotę sprawdzić czy mają komputery... ), była na tyle uprzejma, że spotykając mnie w drzwiach, zdecydowała się przyjąć mnie od razu a czajnik napełnić wodą dopiero po moim odejściu ;)

A, że straciłem ponad pół godziny zamiast minuty ?

Czymże jest marne kilkadziesiąt minut jednostki w historii ludzkości ? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może nie do końca taki popier****

 

 

Anders Breivik jest poczytalny. Dostał maksymalną karę 21 lat

 

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Ta-masakra-wstrzasnela-swiatem,wid,14868138,wiadomosc.html?ticaid=1f0b3&_ticrsn=3

 

Najbliższe 21 lat Breivik spędzi więc w więzieniu Ila. Zakład znajduje się kilkanaście kilometrów od Oslo. Brevik jest tam już od ponad roku. Ma tam do dyspozycji trzy pomieszczenia. Każde ma powierzchnię około ośmiu metrów kwadratowych. Jedno przeznaczone jest do ćwiczeń fizycznych i zostało wyposażone w bieżnię. W innym pomieszczeniu stworzono miejsce do pracy, gdzie Breivik może korzystać z laptopa.

 

Za udostępnianie plików Kim Dotcom (megaupload) może dostać 25 lat :D

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skandaliczna interwencja niemieckiej policji w Zgorzelcu

Niemiecka policja w Polsce zatrzymuje i przeszukuje Polaków

 

 

W piątek (17.08) na ulicy Daszyńskiego, na wysokości Muzeum Łużyckiego, dwĂłch ubranych po cywilnemu niemieckich policjantĂłw bezprawnie, zatrzymało, wylegitymowało, przeszukało i okazało jako podejrzanego mieszkańca powiatu brzeskiego. Mężczyzna oczywiście okazał się niewinny, a najgorsze w tym wszystkim jest to, że odbyło się to przy przyzwoleniu i akceptacji Strażnika Miejskiego, ktĂłry twierdził, że niemieccy funkcjonariusze mają do tego prawo

 

http://www.zgorzelec.info/index.php?k_d=27&id=8289&long&t=news2b

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×