Jump to content
pb

premium.pl - nowa jakość domainingu

Recommended Posts

Gratuluję Premium.pl ceny 300 zł na wyprzedaży przechwyconych domen. teraz to już w ogóle nikt nie kupi tego szmelcu. Lepiej będzie poczekać 2 tygodnie aż domena spadnie z rezerwacji niż wydawać trzy stówy. FAIL. a można było ustawić choćby 30 zł zamiast wcześniejszych 18 w PPD. Liczę na to, że pójdziecie po rozum do głowy. OK, teraz doczytałem wyżej, że cena się zmienia po 7 dniach.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gratuluję Premium.pl ceny 300 zł na wyprzedaży przechwyconych domen. teraz to już w ogóle nikt nie kupi tego szmelcu. Lepiej będzie poczekać 2 tygodnie aż domena spadnie z rezerwacji niż wydawać trzy stówy. FAIL. a można było ustawić choćby 30 zł zamiast wcześniejszych 18 w PPD. Liczę na to, że pójdziecie po rozum do głowy.

 

Czasami wystarczy przeczytać wątek by zrozumieć sens całości.

Edited by Interson

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że cena 300 jest obliczona na "byłego właściciela"

Myślę, że ten pomysł się nie sprawdzi.

 

W PPD jeśli wpisaliśmy w pole rezerwacji frazę:

Operacjeżylaków laserem

sprawdzane były:

Operacjeżylaków.pl

laserem.pl

operacjezylakow.pl

Obecnie sprawdzane jest:

operacjeżylaków-laserem.pl (to bardzo ciekawa funkcja - zamienia spacje na myślniki)

zylakow.pl

żylaków.pl

W zasadzie nie powinno się mieć uwag - bo to wersja BETA, ale czemu w takim razie wyłączyliście sprawdzanie w PPD ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozumiem, że cena 300 jest obliczona na "byłego właściciela"

Myślę, że ten pomysł się nie sprawdzi.

 

W PPD jeśli wpisaliśmy w pole rezerwacji frazę:

Operacjeżylaków laserem

sprawdzane były:

Operacjeżylaków.pl

laserem.pl

operacjezylakow.pl

Obecnie sprawdzane jest:

operacjeżylaków-laserem.pl (to bardzo ciekawa funkcja - zamienia spacje na myślniki)

zylakow.pl

żylaków.pl

W zasadzie nie powinno się mieć uwag - bo to wersja BETA, ale czemu w takim razie wyłączyliście sprawdzanie w PPD ?

 

1. PPD.pl kończy swoją działalność. Limity zapytań w PPD.pl były wykorzystywane dużo intensywniej, przez co po wprowadzeniu nowych limitów NASK zaczęły się problemy.

 

2. W Premium.pl, dla zapewnienia wyższej jakości usług wykorzystujemy zapytania ostrożniej. Mimo wszystko myślę, że w tym przypadku tego typu propozycje mogą wrócić, napisz tylko odpowiedni ticket.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1. PPD.pl kończy swoją działalność. Limity zapytań w PPD.pl były wykorzystywane dużo intensywniej, przez co po wprowadzeniu nowych limitów NASK zaczęły się problemy.

 

A co będzie się znajdowało teraz pod adresem ppd.pl?? - oczywiście jeśli można wiedzieć :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
1. PPD.pl kończy swoją działalność. Limity zapytań w PPD.pl były wykorzystywane dużo intensywniej, przez co po wprowadzeniu nowych limitów NASK zaczęły się problemy.

 

2. W Premium.pl, dla zapewnienia wyższej jakości usług wykorzystujemy zapytania ostrożniej. Mimo wszystko myślę, że w tym przypadku tego typu propozycje mogą wrócić, napisz tylko odpowiedni ticket.

 

Zamiana spacji na myślnik - chyba nie została wprowadzona w ramach oszczędności zapytań - chociaż rzeczywiście np. przy pięciu słowach w linijce znaczący efekt osiągamy;)

Ponadto wprowadziliście synonimy - i jak w powyższym przykładzie widać - dzielenie fraz, więc mam wrażenie, że obecnie wykorzystujecie więcej zapytań niż przedtem. (domyślam się, że o "operacje" i o "laserem" też poszło zapytanie)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zamiana spacji na myślnik - chyba nie została wprowadzona w ramach oszczędności zapytań - chociaż rzeczywiście np. przy pięciu słowach w linijce znaczący efekt osiągamy;)

Ponadto wprowadziliście synonimy - i jak w powyższym przykładzie widać - dzielenie fraz, więc mam wrażenie, że obecnie wykorzystujecie więcej zapytań niż przedtem. (domyślam się, że o "operacje" i o "laserem" też poszło zapytanie)

 

Gwarantuję, że w premium mimo często lepszej efektywności zarządzamy zapytaniami dużo lepiej. A kojarzymy frazy z domenami na wiele różnych sposobów, nie tylko przez synonimy. Co by nie było tak jak mówię, to było ogólne stwierdzenie ale akurat w tym przypadku powinno być możliwe do wprowadzenia, jeśli znajdzie się w tickecie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ile czasu trzeba czekać na maila z linkiem aktywacyjnym do premium.pl?

 

Powinna być chwila. Sprawdź SPAM, ewentualnie podaj mi e-mail to wyślę link ponownie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Powinna być chwila. Sprawdź SPAM, ewentualnie podaj mi e-mail to wyślę link ponownie.

 

Tak mi się też wydawało, że powinno to trwać chwilę. Spam pusty :)

 

Edit: wysłałem mój adres e-mail przez PW.

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites
czy będzie mozliwość wystawiania domen home.pl bez transferu ?

 

Na tę chwilę integracja jest tylko na poziomie wyświetlania domen z giełdy w wynikach wyszukiwania na home.pl. Planowana jest dalsza integracja w przyszłości, o jej efektach będziemy informować w odpowiednim czasie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy działa u Was Premium.pl?

U mnie od kilkudziesięciu minut nie działa ani strona, ani przekierowania utrzymywanych w Premium domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy działa u Was Premium.pl?

U mnie od kilkudziesięciu minut nie działa ani strona, ani przekierowania utrzymywanych w Premium domen.

Nie działa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Strona działa :rolleyes:

Chyba wyszukiwarka na home.pl nie widzi domen z giełdy, tylko mówi, że są zajęte.

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba wyszukiwarka na home.pl nie widzi domen z giełdy, tylko mówi, że są zajęte.

a.

 

Na czas awarii funkcja była wyłączona.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1. PPD.pl kończy swoją działalność. Limity zapytań w PPD.pl były wykorzystywane dużo intensywniej, przez co po wprowadzeniu nowych limitów NASK zaczęły się problemy.

 

2. W Premium.pl, dla zapewnienia wyższej jakości usług wykorzystujemy zapytania ostrożniej. Mimo wszystko myślę, że w tym przypadku tego typu propozycje mogą wrócić, napisz tylko odpowiedni ticket.

 

A z ciekawości: co mają limity zapytań do whois do sprawdzenia *przez partnera* czy domena istnieje? Przecież na EPP domain:check możesz robić ile chcesz ;]

 

No chyba, że nie załapałem o jakich limitach piszesz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widocznie wątku nie przegląda nikt uprawniony do wypowiadania się w imieniu home. Ja na pewno nie jestem. :rolleyes:

Chyba chodziło o liczbę wejść na giełdę/aukcję z home.pl, a to można stwierdzić po referrerze (czy ktoś wszedł na stronę poprzez home.pl czy inną drogą - takie dwie liczby pewnie by wystarczyły).

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A z ciekawości: co mają limity zapytań do whois do sprawdzenia *przez partnera* czy domena istnieje? Przecież na EPP domain:check możesz robić ile chcesz ;]

 

No chyba, że nie załapałem o jakich limitach piszesz

 

A mają to, że wcześniej dla wielu akcji projektu wykorzystywaliśmy WHOIS, a teraz musieliśmy się przesiąść na limity zapytań dla partnera. Myślę, że nie ma sensu licytować się dlaczego jest jak jest i jak być powinno, naszym priorytetem jest wysoka jakość usług, a ograniczenie zapytań dla całego systemu było przemyślaną i daleko idącą decyzją.

 

I powtórzę po raz 4: w tym przypadku powinna być możliwość przywrócenia propozycji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy próbie wystawienia kolejnych domen na giełdę:

 

Nie można było ustawić blokady na domenę. Spróbuj ponownie, a w razie dalszych problemów skontaktuj się z supportem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przy próbie wystawienia kolejnych domen na giełdę:

 

Tak jest gdy nie można się połączyć z NASK, zwykle próba po chwili kończy się sukcesem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i tak jak przypuszczałem, podobnie jak w PPD, nie działa u mnie opcja "Pamiętaj 14 dni" :-) Mimo, iż codziennie przy logowaniu to zaznaczam to.. patrz początek zdania :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×