Jump to content
ryskadow

premium.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Zróbcie za 5 zł więcej i na pewno ktoś się skusi. Są na pewno takie opcje, których nikt nie chciałby narażać na stratę. Dla innych można podjąć ryzyko.

 

DD

 

Musiałoby kosztować 10 zł netto więcej żeby miało sens - taka jest różnica w NASK.

Wdrożymy, ale nie mogę obiecać żadnej daty.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Musiałoby kosztować 10 zł netto więcej żeby miało sens - taka jest różnica w NASK.

Wdrożymy, ale nie mogę obiecać żadnej daty.

A kto powiedział, że musicie zarobić na tym tyle samo, co na wersji "ryzykownej"? :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
A kto powiedział, że musicie zarobić na tym tyle samo, co na wersji "ryzykownej"? :)

 

Szczerze, to myślałem o ustawieniu ceny 100 zł netto, i tak tylko paranoicy będą z tej opcji korzystać. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podczas transferu domeny należy potwierdzić (lub nie) checkbox:

"Zmień dns-y na zgodne z ustawieniami po transferze" - czy jakoś tak (już nie pamiętam)

Nie można tego jaśniej:

- Zmień dns-y na dns.premium1.pl i dns.premium2.pl

lub

- Nie zmieniaj dns-ów, pozostaw dns-y niezmienione.

 

Jest taka opcja w ustawieniach ogólnych panelu klienta: wybór dns-ów po zakupie, transferze (dla mnie jest ona bez sensu) i ten "niezrozumiały" komunikat jest zapewne odniesieniem do ustawień ale... to co powyżej napisałem nie kłóci się z domyślnymi ustawieniami, których i tak nikt nie pamięta albo nie zagląda tam na codzień.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podczas transferu domeny należy potwierdzić (lub nie) checkbox:

"Zmień dns-y na zgodne z ustawieniami po transferze" - czy jakoś tak (już nie pamiętam)

Nie można tego jaśniej:

- Zmień dns-y na dns.premium1.pl i dns.premium2.pl

lub

- Nie zmieniaj dns-ów, pozostaw dns-y niezmienione.

 

Jest taka opcja w ustawieniach ogólnych panelu klienta: wybór dns-ów po zakupie, transferze (dla mnie jest ona bez sensu) i ten "niezrozumiały" komunikat jest zapewne odniesieniem do ustawień ale... to co powyżej napisałem nie kłóci się z domyślnymi ustawieniami, których i tak nikt nie pamięta albo nie zagląda tam na codzień.

 

Niezaznaczenie tickboksa pozostawia dnsy niezmienione - po co mnożyć byty? Dodamy w nazwie opcji adresy domyślnych serwerów nazw, żeby było wiadomo o co chodzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy wystawienie domeny na giełdzie Premium.pl (bez przekierowania domeny na stronę oferty) wpływa w jakiś (jawny/niejawny) sposób na zliczanie ruchu wyświetlanego w statystykach? Po wystawieniu domen na giełdzie widzę nagły (rzędu nawet 80-90%) spadek ruchu wg statystyk Premium.pl. Dla 2-3 domen moglby to byc przypadek, dla kilkudziesieciu juz raczej nie...

Dodam, iz zadna inna operacja typu zmiana delegacji, rekordow dns, przekierowania - nie byla wykonywana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ile trwa księgowanie wpłaty w premium? Przelew za pro-formę wysłany 06.02, do dzisiaj brak środków na koncie, a przedłużanie czeka!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy wystawienie domeny na giełdzie Premium.pl (bez przekierowania domeny na stronę oferty) wpływa w jakiś (jawny/niejawny) sposób na zliczanie ruchu wyświetlanego w statystykach? Po wystawieniu domen na giełdzie widzę nagły (rzędu nawet 80-90%) spadek ruchu wg statystyk Premium.pl. Dla 2-3 domen moglby to byc przypadek, dla kilkudziesieciu juz raczej nie...

Dodam, iz zadna inna operacja typu zmiana delegacji, rekordow dns, przekierowania - nie byla wykonywana.

 

Możesz podać jakieś konkretne przykłady domen?

 

Ile trwa księgowanie wpłaty w premium? Przelew za pro-formę wysłany 06.02, do dzisiaj brak środków na koncie, a przedłużanie czeka!

 

Przelewy są księgowane automatycznie przez payu, więc księgowanie trwa mniej więcej tyle co przelew.

 

Ile czasu jest ważna oferta/kontroferta?

 

14 dni - powinna być informacja na stronie negocjacji (tzn. jest info przy składaniu kontr/oferty)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja w kwestii formalnej. (jestem nowy na premium.pl ;) )

Jak wystawić Last Minute?

Domeny mi się kończą 07.03.2012. Dostaje info na meila, że trzeba je przedłużyć (i bla bla)... ale nie wiem jak wystawić na LM

 

(jeśli to zbyt głupie pytanie... to proszę o usunięcie ;) )

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja w kwestii formalnej. (jestem nowy na premium.pl ;) )

Jak wystawić Last Minute?

Domeny mi się kończą 07.03.2012. Dostaje info na meila, że trzeba je przedłużyć (i bla bla)... ale nie wiem jak wystawić na LM

 

(jeśli to zbyt głupie pytanie... to proszę o usunięcie ;) )

 

Jeśli aukcja łapie się na LastMinute to automatycznie dostaniesz komunikat, że jest to taka oferta.

Nie ma nawet możliwości wystawić jej wtedy na zwykłą aukcję.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja w kwestii formalnej. (jestem nowy na premium.pl ;) )

Jak wystawić Last Minute?

Domeny mi się kończą 07.03.2012. Dostaje info na meila, że trzeba je przedłużyć (i bla bla)... ale nie wiem jak wystawić na LM

 

(jeśli to zbyt głupie pytanie... to proszę o usunięcie ;) )

 

LM dotyczy domen które wygasają w przeciągu 14 dni - nie ma możliwości wystawienia takiej aukcji/oferty wcześniej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cosik sie chyba przytkało. przenosiłem z dinfo kilka domen i po potwierdzeniu anskowego maila cisza, a w statusie na dropped pisze, zę nie potwierdzone maile naskowe jeszcze

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niezaznaczenie tickboksa pozostawia dnsy niezmienione - po co mnożyć byty? Dodamy w nazwie opcji adresy domyślnych serwerów nazw, żeby było wiadomo o co chodzi.

Nikt nie chce mnożyć bytów...

Widzę, że poprawione i czytelniejszy staje się komunikat tylko przy jednostkowym transferze - przy hurtowym po staremu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy da się wyłączyć powiadomienie o nowej ofercie na aukcji?

Przyłączam się do pytania.

 

GG i e-mail wrzą od info o nowej ofercie.

 

 

Drugie pytanie.

Jak to jest z przedłużeniami na kilka lat? Czy domenę którą mam przedłużoną do 2013r. mogę jeszcze przedłużyć np dzisiaj o kolejne 3 lata? czy muszę zaczekać do okresu "przedwygasania" wtedy przedłużyć ją o rok i dopiero po tym na nowo mogę przedłużać na kolejne lata?

Jak to działa?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przyłączam się do pytania.

 

GG i e-mail wrzą od info o nowej ofercie.

 

W bliskich planach mamy przerobienie strony z ustawieniami powiadomień, wtedy będzie można.

 

Drugie pytanie.

Jak to jest z przedłużeniami na kilka lat? Czy domenę którą mam przedłużoną do 2013r. mogę jeszcze przedłużyć np dzisiaj o kolejne 3 lata? czy muszę zaczekać do okresu "przedwygasania" wtedy przedłużyć ją o rok i dopiero po tym na nowo mogę przedłużać na kolejne lata?

Jak to działa?

 

Domenę można przedłużyć tylko raz w danym okresie rozliczeniowym, przy czym nie ma znaczenia na ile lat i do kiedy jest ważna. Najprościej wytłumaczyć to na przykładzie:

Domena wygasa 15.02.2012 - przedłużam ją o rok, do 2013. 15.02.2012 zaczyna się kolejny okres rozliczeniowy i wtedy mogę ją przedłużyć po raz kolejny.

Jeśli tę domenę przedłużyłbym dziś o 10 lat, do 2022, to do 15.02 nic już nie przedłużę, ale po 15. mogę ją przedłużyć o kolejne 10 lat. ;-)

Inna domena - wygasa 12.12.2012 - przedłużam ją dziś o rok, czyli do 2013. OD tego momentu, aż do 12.12.2012 nie mogę jej kolejny raz przedłużyć, dopiero w następnym okresie.

To są mechanizmy naskowe, więc proszę mnie nie pytać o ich zasadność. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

...chyba załapałem? :)

Mogę przedłużać domenę co roku (+ 1 dzień) o kolejne 10 lat.

Okres rozliczeniowy kończy się np: 15 lutego a już 16 lutego rozpoczyna się nowy i mogę przedłużyć ją do 10 lat czyli do 2022r.

A w przyszłym roku tj. 16 lutego o następne 10 lat i dodając wszystkie przedłużenia, domena będzie przedłużona do 2032r.

Teraz już wiem dlaczego niektórzy "rozwiązywacze łamigłówek" mają domeny z okresem ważności kończącym się grubo ponad 10 lat :P

 

(jeżeli źle załapałem.. to mnie popraw)

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites
...chyba załapałem? :)

Mogę przedłużać domenę co roku (+ 1 dzień) o kolejne 10 lat.

Okres rozliczeniowy kończy się np: 15 lutego a już 16 lutego rozpoczyna się nowy i mogę przedłużyć ją do 10 lat czyli do 2022r.

A w przyszłym roku tj. 16 lutego o następne 10 lat i dodając wszystkie przedłużenia, domena będzie przedłużona do 2032r.

Teraz już wiem dlaczego niektórzy "rozwiązywacze łamigłówek" mają domeny z okresem ważności kończącym się grubo ponad 10 lat :P

 

(jeżeli źle załapałem.. to mnie popraw)

 

Tak, dobrze załapałeś. ;-) Klucz jest tylko jeden: domenę można przedłużyć tylko raz w danym okresie rozliczeniowym. Wszystkie inne chwyty dozwolone. ;-)

Chociaż i od tego jest wyjątek - w przypadku reaktywacji domeny wygasającej, operacja jest liczona jako wykonana w poprzednim okresie rozliczeniowym. Przy czym wygasającą można przedłużyć tylko o rok. Niemniej możliwy jest taki scenariusz: domena wygasa od 15.02, reaktywuję ją 17.02 i już sekundę później mogę ją przedłużyć o 1-10 lat. ;-)

 

[edit] jeszcze jedno - w Twoim przykładzie, gdy domena wygasa za dwa dni, możesz już dziś przedłużyć ją o 10 lat, a za 3 dni o kolejne 10, osiągając datę 2032.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[edit] jeszcze jedno - w Twoim przykładzie, gdy domena wygasa za dwa dni, możesz już dziś przedłużyć ją o 10 lat, a za 3 dni o kolejne 10, osiągając datę 2032.

.. no właśnie, przecież taki myk można jeszcze wykonać :P

 

Dzięki PB za dokładne wyjaśnienie :)

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites

RESELLER W PREMIUM!!!

 

Dopiero przeniosłem domenki, a już dwie muszą iść spowrotem... Jak napisał KK: Faktura ma być i koniec :)

 

pozdrawiam

z nadzieją na lepsze jutro :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

RESELLER W PREMIUM!!!

 

Dopiero przeniosłem domenki, a już dwie muszą iść spowrotem... Jak napisał KK: Faktura ma być i koniec :)

 

pozdrawiam

z nadzieją na lepsze jutro :mellow:

 

Mogę jedynie zdradzić, że trwają intensywne prace nad rozwiązaniem problemu fakturowania dla osób fizycznych, jednak problem jest dość złożony, co jest uwarunkowane chęcią działania w pełni legalnie (w szczególności bez "wrabiania" własnych klientów w rozliczenia, których nie rozumieją), tak że nie jestem w stanie dokładnie określić kiedy będą efekty. Ale mam nadzieję że jak najszybciej.

 

@bart: mpay pewnie wprowadzimy wraz z oficjalną wersją mobilną (jak czas pozwoli)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • foldery.pl profes.pl crx.pl szkatulka.pl   Zapraszam na aukcje domen od 69 PLN bez ceny minimalnej:   foldery.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10347/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   profes.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10348/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   crx.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10349/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:05:33) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   szkatulka.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10350/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 18:15:44) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:05   DD
    • motogotowka.pl   Sprzedam domene
    • podgrzewane.pl odrestaurowany.pl   jak oceniacie domeny? Będzie coś z tego?
    • Estibot.com wycenił vplay.pl na 3000$, a Wy jak wyceniacie vplay.pl ?
    • Stajnia.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/stajnia.eu/?utm_source=market_redirect&_track=12a366f67063e7f9c52492542ac5b2cd
    • Dziś koniec aukcji na domenę.
    • Defloracja.pl   Aukcja BCM
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,182
    • Most Online
      902

    Newest Member
    garfieldfilm
    Joined
×