Jump to content
Dropped.pl

Program resellerski - zapraszamy!

Recommended Posts

Nie zauważyłem tematu więc opiszę:

 

W chwili obecnej bez znaczenia jakie usługi masz włączone w serwisie resellerskim to regulamin jest ten sam. Osobiście chce tylko rejestrować domeny i sprzedawać przez giełdę. Zatem wnioskuję o usunięcie z regulaminu zapisów np. o hostingu, którego nie mam w ofercie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
O ile dobrze kojarzę to już ktoś wcześniej (chyba Seomi) poruszał ten temat. Dzisiaj i ja chciałbym do niego wrócić bo faktycznie staje się to coraz bardziej potrzebne. Chodzi o możliwość zakładania kont swoim klientom, czyli takim osobom, które są kompletnymi laikami w zakresie obsługi internetu i nie poradzą sobie z wgraniem strony na hosting. Ja osobiście mam takich klientów sporo i zakładanie kont na ich dane, następnie płacenie z ich konta, zmiana e-maila na którym pracowałem na ich e-mail, to robota strasznie zakręcona. Przydałoby się żeby za pomocą kilku klików w panelu resellera można było założyć konto na określone dane i opłacić usługę samodzielnie.

Możesz klientowi założyć usługi samodzielnie w panelu - z poziomu listy użytkowników. Natomiast faktycznie nie można w tej chwili dodać tam nowego użytkownika - dodamy tę funkcję.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie zauważyłem tematu więc opiszę:

 

W chwili obecnej bez znaczenia jakie usługi masz włączone w serwisie resellerskim to regulamin jest ten sam. Osobiście chce tylko rejestrować domeny i sprzedawać przez giełdę. Zatem wnioskuję o usunięcie z regulaminu zapisów np. o hostingu, którego nie mam w ofercie.

Zrobię to jutro.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zrobię to jutro.

 

 

Dziękuję :) Kolejna sprawa chciałbym aby reseller miał możliwość opłacenia rezerwacji domeny klienta. W chwili obecnej mam możliwość zarejestrowania domeny dla klienta ale nie mogę zrobić tego z rezerwacją. Wydaje mi się, że nie tylko mi przyda się ta możliwość :)

 

Z góry dzięki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie trochę przeraża fakt, iż na odpowiedź odnośnie 4 pytań dotyczących resellera ( wysłanych w tickecie ) czekam już prawie tydzień...

 

Co z tego, że tickety obsługuje obecnie więcej osób, skoro praktycznie każde pytanie jest przekazywane dalej...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może mi umknęło, ale czy wprowadzenie do resellera opcji "negocjuj cenę" jest trudne/ nie ma sensu?

 

Zastanawiałem się nad tym też aby o coś takiego postulować. Moim zdaniem to ma sens!

 

Na pewno warto było by takie coś wprowadzić dla osób które przekierowują swoje domeny na swój serwis. Ostatnio klient kupując moją domenę (kup teraz) wziął jeszcze inną domenę z giełdy, serwer i zarejestrował jeszcze 6 domen. Dzięki temu iż moje domeny są przekierowane na mój serwis resellerski. Dlatego postulowałbym o wprowadzenie opcji negocjacji dla moich domen przekierowanych do mojego serwisu. Bo brak tej opcji moim zdaniem może na dłuższą metę pogorszyć wyniki sprzedaży moich domen.

 

Gdyby wprowadzać opcję negocjacji ceny dla wszystkich domen, mogło by powstać niemałe zamieszanie, bo właściciel domeny wiedząc, że dostanie większą prowizję za sprzedaż domeny w czyimś serwisie resellerskim mógłby próbować przeciągnąć klienta w inne miejsce gdzie mógłby sprzedać z mniejszą prowizją.

 

Jednak chciałbym aby moje domeny miały opcję negocjuj jeśli mam je przekierowane na mój serwis - tu sprawa była by czysta.

 

Pozdrawiam,

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zastanawiałem się nad tym też aby o coś takiego postulować. Moim zdaniem to ma sens!

 

Na pewno warto było by takie coś wprowadzić dla osób które przekierowują swoje domeny na swój serwis. Ostatnio klient kupując moją domenę (kup teraz) wziął jeszcze inną domenę z giełdy, serwer i zarejestrował jeszcze 6 domen. Dzięki temu iż moje domeny są przekierowane na mój serwis resellerski. Dlatego postulowałbym o wprowadzenie opcji negocjacji dla moich domen przekierowanych do mojego serwisu. Bo brak tej opcji moim zdaniem może na dłuższą metę pogorszyć wyniki sprzedaży moich domen.

 

Gdyby wprowadzać opcję negocjacji ceny dla wszystkich domen, mogło by powstać niemałe zamieszanie, bo właściciel domeny wiedząc, że dostanie większą prowizję za sprzedaż domeny w czyimś serwisie resellerskim mógłby próbować przeciągnąć klienta w inne miejsce gdzie mógłby sprzedać z mniejszą prowizją.

 

Jednak chciałbym aby moje domeny miały opcję negocjuj jeśli mam je przekierowane na mój serwis - tu sprawa była by czysta.

 

Pozdrawiam,

:)

 

Nie widzę takiego problemu. Klient proponuje swoją cenę a "właściciel " domeny zgadza się, odrzuca lub daje kontrofertę - nie wiedząc z kim negocjuje.

 

Na razie nie za bardzo widzę rozwijanie resellera bo:

1. Jestem zmuszony do firmowania sprzedaży wszystkiego jak leci - w często wydumanych, nienegocjowalnych cenach.

Przydałaby się możliwość wybierania jednych a blokowania innych działów/domen. Uważam, że takie "zmniejszone", najlepiej tematyczne serwisy lepiej by się sprawdziły

2. Prowizja od sprzedaży jest zbyt niska(zwłaszcza przy cenach "z kosmosu") żeby podejmować jakiekolwiek działania marketingowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
;)

 

Nie widzę takiego problemu. Klient proponuje swoją cenę a "właściciel " domeny zgadza się, odrzuca lub daje kontrofertę - nie wiedząc z kim negocjuje.

 

Na razie nie za bardzo widzę rozwijanie resellera bo:

1. Jestem zmuszony do firmowania sprzedaży wszystkiego jak leci - w często wydumanych, nienegocjowalnych cenach.

Przydałaby się możliwość wybierania jednych a blokowania innych działów/domen. Uważam, że takie "zmniejszone", najlepiej tematyczne serwisy lepiej by się sprawdziły

2. Prowizja od sprzedaży jest zbyt niska(zwłaszcza przy cenach "z kosmosu") żeby podejmować jakiekolwiek działania marketingowe.

 

 

 

Oczywiście bierzemy pod uwagę wprowadzenie "Negocjuj cenę" - choć wolelibyśmy aby abonenci sami ustawiali cenę adekwatną do możliwości rynku, bo jak pokazują staty - kiedy jest możliwość negocjacji zawsze klient zbija cenę do minimum, a kiedy tylko jest rozsądne kup teraz - klient kupuje. Średnie ceny sprzedaży kiedy tylko jest kup teraz są wyższe niż kiedy jest możliwość negocjacji.

 

Jest też rozważane zwiększenie prowizji dla resellera od sprzedanych domen z giełdy i to powinno zostać wprowadzone niebawem

 

Program resellerski jest dedykowany tym którzy chcą zarabiać na rejestracji nowych domen oraz sprzedaży usług hostingowych.

W tym segmencie można kreować swoje ceny i marże tak aby były wystarczające również na pokrycie działań marketingowych resellera.

Przypominam, że obecnie jest zarejestrowanych trochę ponad 2 miliony domen a w ciągu najbliższych 2-3 lat przewidywane jest wysycenie rynku na pułapie 4 milionów domen. To znaczy, że obecnie leży jeszcze ok 2 miliony domen niezarejestrowanych i jest to dobry moment aby za pomocą resellera zbudować swój własny stabilny biznes.

Edited by TomNice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam takie pytanie.

 

Klient przekierowuje swoją domenę na stronę programu/serwisu resellerskiego ale nie określa ceny dla domeny.

Trafia się drugi klient chętny do zakupu właśnie owej domeny i co?

Najprawdopodobniej napisze ON maila na ticketserver.pl i dalej co się dzieje? Jak przebiega procedura? Kto kogo i jak informuje?

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam takie pytanie.

 

Klient przekierowuje swoją domenę na stronę programu/serwisu resellerskiego ale nie określa ceny dla domeny.

Trafia się klient chętny do zakupu właśnie owej domeny i co? Pisze ON maila na ticketserver.pl i dalej co się dzieje? Jak przebiega procedura? Kto kogo i jak informuje?

 

Jeśli domena przekierowuje na serwis resellera, a nie jest ustawiona na sprzedaż to ładuje się strona główna.

 

W serwisie resellera szukając domen do rejestracji w zakładce domeny, jeśli wpisze się domenę która jest zarejestrowana w dropped a nie jest wystawiona na sprzedaż, przy domenie takiej pokaże się, że jej rejestracja jest niemożliwa, a obok przycisk "zapytaj o cene".

 

Można sprawdzić na przykładzie domeny "lubliniec24.pl".

 

Moim zdaniem można by jakoś uregulować sytuację o której pisze maryuse.

 

Pozdrawiam,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy użytkownik serwisu resellerskiego widzi za ile nabył domenę ?

 

W sensie, czy ma coś podobnego jak my w dropped: Cena kupna widoczna przy każdej domenie w zakładce: moja lista domen ?

 

Jeśli tak, to jaką cenę widzi po tym, jak skorzystam z funkcji: Add domains

 

12 ? Cenę z serwisu resellerskiego ? Brak ?

 

Z góry dzięki za info

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy użytkownik serwisu resellerskiego widzi za ile nabył domenę ?

 

W sensie, czy ma coś podobnego jak my w dropped: Cena kupna widoczna przy każdej domenie w zakładce: moja lista domen ?

 

Jeśli tak, to jaką cenę widzi po tym, jak skorzystam z funkcji: Add domains

 

12 ? Cenę z serwisu resellerskiego ? Brak ?

 

Z góry dzięki za info

 

Nie widzi. Tylko na fakturze ma odpowiednią zgodną z cennikiem dla klientów. Nawet jak Ty zarejestrujesz mu przez Add domain.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie widzi. Tylko na fakturze ma odpowiednią zgodną z cennikiem dla klientów.

 

Dzięki za info

 

Nawet jak Ty zarejestrujesz mu przez Add domain.

 

A tu akurat widziałem, że nie dostaje faktury :blush:

 

Jeszcze raz dzięki

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzięki za info

 

 

 

A tu akurat widziałem, że nie dostaje faktury :blush:

 

Jeszcze raz dzięki

 

Rzeczywiście ja rejestrowałem zalogowany jako klient :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Obecnie serwisy resellerskie przekierowują na Dropped.pl :lol:

 

Niedobrze, bardzo niedobrze...

 

ciekaw jestem od jakiego czasu to się dzieje. I najgorsze jest to, że nasze cenniki z marżami właśnie przestają być atrakcyjne....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niedobrze, bardzo niedobrze...

 

ciekaw jestem od jakiego czasu to się dzieje. I najgorsze jest to, że nasze cenniki z marżami właśnie przestają być atrakcyjne....

 

Już działa !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przepraszam za chwilową niedostępność serwisów - była związana z wdrożeniem funkcjonalności programu resellerskiego na środowisku produkcyjnym.

 

Od dzisiaj, program resellerski nie jest już w wersji "beta", ale stanowi normalny element oferty naszego serwisu, dostępny dla wszystkich :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy jest o jakoś powiązane z programem partnerskim aftermarket? Jeśli tak to w jaki sposób?

 

I jeszcze jedno - czy osoba fizyczna może dołączyć i sprzedawać bez żadnego obowiązku rozliczania się później z tego? Załatwiacie formalności? Czym pojedynczy webmaster, bez działalności gospodarczej musi się zająć i o co musi się sam martwić?

Edited by crtt

Share this post


Link to post
Share on other sites

jestem caly czas zainteresowany dolaczeniem do programu, tylko, kiedy bedize mozna wlasny design uzyc?

 

oraz jak wygladaja odpowiedzi supportu, piszecie w moim imieniu? tzn podpisuje sie np. nazwamojejfirmy.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przepraszam za chwilową niedostępność serwisów - była związana z wdrożeniem funkcjonalności programu resellerskiego na środowisku produkcyjnym.

 

Od dzisiaj, program resellerski nie jest już w wersji "beta", ale stanowi normalny element oferty naszego serwisu, dostępny dla wszystkich :lol:

 

Ten "normalny element" dotyczy tylko płatników VAT !!!

Czemu nieVatowców traktujecie niepoważnie ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie można edytować szablonów. Generalnie nie ma żadnego szablonu do wyboru. Prośba o sprawdzenie przyczyny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
czy osoba fizyczna może dołączyć i sprzedawać bez żadnego obowiązku rozliczania się później z tego? Załatwiacie formalności? Czym pojedynczy webmaster, bez działalności gospodarczej musi się zająć i o co musi się sam martwić?

 

Przyłączam się do pytania.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy jest o jakoś powiązane z programem partnerskim aftermarket? Jeśli tak to w jaki sposób?

 

I jeszcze jedno - czy osoba fizyczna może dołączyć i sprzedawać bez żadnego obowiązku rozliczania się później z tego? Załatwiacie formalności? Czym pojedynczy webmaster, bez działalności gospodarczej musi się zająć i o co musi się sam martwić?

Zasady programu

 

Program resellerski dostępny jest dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników serwisu będących płatnikami VAT z siedzibą w Polsce.

...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×