Jump to content
pb

Polskie firmy a domeny

Recommended Posts

W takich przypadkach teraz będę wysyłał zestawienie DD o ile autor zgodzi się na dodatkową promocję bloga :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I bardzo dobrze napisałeś!

Najlepiej to oddać za darmo.

Co do malucha i Mercedesa to trafne porównanie, i został z rowerem.

 

I weź tu sprzedaj domenę w dobrej cenie jak większość firm nie wie co to jest a jak wiedzą to ich ceny są bardzo nieskie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem odpowiedzi PB na maila, jak i Waszych komentarzy. ;)

 

Już Kangur chyba pisał na ten temat, że to może być wstęp do jakiś negocjacji. Aktualnie drążę temat domeny akwarystycznej, moja propozycja była 900 zł, klient 100 zł, na tą chwilę stoimy na 400 zł za domenę. Aktualnie myśli nad bonusem który zaproponowałem, myślę że go łyknie, cena automatycznie idzie w górę, przy moim dodatkowym zarobku na wspomnianym bonusie.

 

Nie odpisałbym tak na maila jak PB (ale PB to zarobas ;)), i nie ma się czym podniecać. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie rozumiem odpowiedzi PB na maila, jak i Waszych komentarzy. :)

 

Już Kangur chyba pisał na ten temat, że to może być wstęp do jakiś negocjacji. Aktualnie drążę temat domeny akwarystycznej, moja propozycja była 900 zł, klient 100 zł, na tą chwilę stoimy na 400 zł za domenę. Aktualnie myśli nad bonusem który zaproponowałem, myślę że go łyknie, cena automatycznie idzie w górę, przy moim dodatkowym zarobku na wspomnianym bonusie.

 

Nie odpisałbym tak na maila jak PB (ale PB to zarobas ;) ), i nie ma się czym podniecać. ;)

 

Ja jeszcze nie miałem przypadku z takim twardym negocjatorem, ale jestem młody w domenowym biznesie ;)

Tak nawiązując - właśnie dzisiaj dotarł do mnie przelew od firmy, która kupiła ode mnie domenę w rozszerzeniu *com, oni mają domenę *pl, ale ich usługi są nie tylko krajowe. Powiedziałem XXXX oni XXXX średnie - mi kwota pasowała i deal, ale ze mnie kiepski negocjator ;) Pewnie dałoby radę wyciągnąć więcej, ale nie narzekam.

 

[...]To idź pan kup sobie rower. ;-)

 

W takim przypadku chyba postąpiłbym podobnie...

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja jeszcze nie miałem przypadku z takim twardym negocjatorem, ale jestem młody w domenowym biznesie ;)

Tak nawiązując - właśnie dzisiaj dotarł do mnie przelew od firmy, która kupiła ode mnie domenę w rozszerzeniu *com, oni mają domenę *pl, ale ich usługi są nie tylko krajowe. Powiedziałem XXXX oni XXXX średnie - mi kwota pasowała i deal, ale ze mnie kiepski negocjator :)

Każdy orze jak może. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
W takich przypadkach teraz będę wysyłał zestawienie DD o ile autor zgodzi się na dodatkową promocję bloga :-)

Dobry pomysł :angry: Proszę używać tego linka do woli, jeśli pomoże w osiągnięciu wyższych wycen domen :rolleyes:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie natrafiłem na tego newsa:

http://www.webinside.pl/news/5738

 

Witryna myCV.pl pozwala stworzyć w szybki sposób CV. Serwis oferuje także publikację online stworzonych CV dostępnych w subdomenie np. jan.kowalski.mycv.pl. Wszystkie narzędzia są bezpłatne.

 

I nawet nie zapytali o możliwość kupienia mojecv.pl ? Nie rozumiem.

 

mycv.eu czy mycv.com to jeszcze rozumiem, ale mycv.pl?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakiś czas temu miałem domenę .pl z branży turystycznej. Można powiedzieć że generyk ponieważ w sezonie zimowym codziennie około 100 osób wpisywało ten adres w przeglądarce.

 

Moja cena to X XXX zł.

Oferta biura podróży: 500 zł. :rolleyes:

Efekt: domenę kupiła osoba z forum, nowa cena jest zapewne minimum 10 razy wyższa :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jakiś czas temu miałem domenę .pl z branży turystycznej. Można powiedzieć że generyk ponieważ w sezonie zimowym codziennie około 100 osób wpisywało ten adres w przeglądarce.

 

Moja cena to X XXX zł.

Oferta biura podróży: 500 zł. :rolleyes:

Efekt: domenę kupiła osoba z forum, nowa cena jest zapewne minimum 10 razy wyższa :angry:

Domyślam się co to za osoba :) Ale jeśli faktycznie domena miała 100 wejść dziennie to była dobra! x xxx zł za taką domenę to nie jest dużo.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale jeśli faktycznie domena miała 100 wejść dziennie to była dobra! x xxx zł za taką domenę to nie jest dużo.

W miesiącach wrzesień - listopad domena generowała około 30 wejść dziennie. Dopiero w zimie ruch był znacznie większy, ale zorientowałem się dopiero gdy dostałem maila "kupiono twoją domenę na AM" :rolleyes:

 

Tak czy inaczej ze sprzedaży jestem zadowolony, w końcu kupiona za XXX. Niezadowolone może być natomiast wspomniane biuro podróży, ale to już ich problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

reklama w TV

 

skorabeztajemnic.pl zachecaja do odwiedzin i podaja dokladny adres z polskimi znakami ;)

 

Sprawdzam i faktycznie zarejestrowana ale przez Jacka ;)

 

Jaki ruch na IDN? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jaki ruch na IDN? ;)

Znacznie większy niż skurabeztajemnic.pl ;)

Pierwsza podczas testów zarobiła na przedłużenie, druga zapracuje na siebie wkrótce ;)

Majątku się na nich nikt nie dorobi ale dla edukacji rynku takie domeny warto testować i wnioski innym przekazywać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pewno szykują się na sąd arbitrażowy.

 

hmm, wiesz, że być może chcą cię spotkac w Sądzie Arbitrażowym i nadal masz wentylator na głownej stronie? Ciekawa filozofia. Teraz już za pozno, pewnie screeny mają. A poza tym to po co rejestrować nazwę własną, ktorej i tak nikt inny nie uzywa, a pierwsza setka w Google dotyczy wylacznie tej firmy (no, poza twoja domena)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy to nie była domena Daniela?

 

PS. Dospel na wszystkich produktach reklamuje swój adres dospel.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zrzut ekranu nie jest uznawany przez sąd jako dowód. Archiwa również.

za mało wyroków na arbitraz.pl czytałeś albo w ogóle.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak dowiadywałem się u prawnika. Dospel wygrywając sprawę bez mojej obecności nie dostanie domeny. Zostanie ona uwolniona do puli domen wolnych w czasie do 3 miesięcy od wygranego procesu. Kto ją sobie wtedy zarejestruje znów może zadzwonić do Dospela który dopiero co wrócił z sądu z kosztami około 10 000 pln. Będą źli :-)

 

Kosztami procesu obciaza Ciebie, bo to przegrany placi :) Na Twoim miejscu dobrowolnie w zebach bym im zaniosl ta domene i przeprosil za zawracanie glowy, zanim faktycznie jeszcze nie uruchomiono trybikow prawniczych...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kto ją sobie wtedy zarejestruje znów może zadzwonić do Dospela który dopiero co wrócił z sądu z kosztami około 10 000 pln. Będą źli :-)

Moze i beda zli z powodu ew. uwolnienia domeny, jesli faktycznie tak sie w takim przypadku stanie, choc z drugiej strony nawet jesli to kolejki potencjalnych chetnych nie widze do niej zbyt dlugiej. Z kolei jesli przegrasz, bedziesz musial pokryc co najmniej koszta procesu a byc moze także i koszty powoda jesli o zasadzenie takowych wystapi. Wiec nie cieszylbym sie na Twoim miejscu poki nie masz absolutnej pewnosci ze sprawe wygrasz, a szczerze mowiac nie wyglada za bardzo na to. Nawet jesli bedziesz chcial (tak jak ktos juz sugerowal) oddac domene i zmykac, to jesli poniesli juz jakies koszta (prawnikow na przyklad) z tego powodu albo pan prezes sie zawzial, to moga chciec je po prostu od Ciebie odzyskac. Wiec jesli masz pecha, to na zwykle "przepraszam, juz nie bede" moze byc juz ciut za pozno.

Edited by NEO.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba nerwy mi puściły przed chwilą podczas rozmowy telefonicznej, w efekcie czego "opinkoliłem' w mocnych słowach osobę odpowiadającą za domeny w tej firmie.

Firma ma domeny .EU i .COM i dobija sie do mnie od dwóch miesięcy po .PL.

Nie żałuję tego i zobaczę jaki to odniesie efekt. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba nerwy mi puściły przed chwilą podczas rozmowy telefonicznej, w efekcie czego "opinkoliłem' w mocnych słowach osobę odpowiadającą za domeny w tej firmie.

Firma ma domeny .EU i .COM i dobija sie do mnie od dwóch miesięcy po .PL.

Nie żałuję tego i zobaczę jaki to odniesie efekt. :)

 

jeśli im zależy to odezwą się jeszcze nie raz, a jak nie to może ktoś z konkurencji :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
jeśli im zależy to odezwą się jeszcze nie raz, a jak nie to może ktoś z konkurencji :)

Tak się wk....em, że wyzwałem tego informatyka od "matołów domenowych". Już trafiałem w firmach na betonów informatyczno-pozycjonersko-zalinkowanych, ale ten beton jest rzadkiej maści. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak się wk....em, że wyzwałem tego informatyka od "matołów domenowych". Już trafiałem w firmach na betonów informatyczno-pozycjonersko-zalinkowanych, ale ten beton jest rzadkiej maści. :)

Pewna firma a dokładnie jej szef napalił się na moją domenę. Były negocjacje i gęsta wymiana maili z szefem, no i kiedy już doszło niemal do podpisania umowy, to nagle dostaje e-mail od prezesa, że firmowy informatyk zdecydował, że jednak domena im się nie przyda i koniec...Domena pewnie teraz spadnie, wolna jak sanki w maju :P

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)

Właśnie zakończyłem rozmowę z szefem tej firmy który do mnie zadzwonił. Powiedział, że mnie poda do sądu za domenę :P . Zapytałem czy Pan razem z pracownikami żyje w innym czaso-wymiarze. Chce mnie Pan podać do sądu za domenę które określa narzędzie pneumatyczne? Ta domena nigdy nie była w UPRP, a Pan swoje zarejestrował pół roku po mojej. Po chwili zaproponował 700 zł mniej niż moja początkowa propozycja (4k). Powiedziałem mu "takiego wała" za informatyka i głupie gadki o sądach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewna firma majaca nazwe nazwadomeny.koszalin.pl(PR=0, 11 miejsce w google na nazwe domeny) chciala kupic za gownianie pieniadze domene nazwadomeny.pl posiadajaca PR=3, 1 miejsce w google.Obietnic wplaty bylo 5, w tym czasie odrzucilem 2 propozycje od innych firm i nagle zero kontaktu.:).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×