Jump to content
Interson

AZ.pl - opinie i sugestie

Recommended Posts

Witam serdecznie!

 

Dziękuję Panie Ryszardzie za słuszne spostrzeżenie, modyfikacja o której Pan pisze jest przez nas zaplanowana do wdrożenia :)

 

Poinformujemy jak tylko ta usługa będzie dostępna.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Anna Kur

 

Dyrektor AZ.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja jestem zadowolony bardzo ze współpracy z AZ.

 

Nie no bez przesady, nie ma ludzi nieomylnych!

 

Jestem w AZ.pl od 1,5 roku, mam ponad 200 domen moich klientów i jakoś nigdy nie miałem problemów,

no może poza jedną drobną wpadką ale weźcie pod uwagę, że tam pracują tylko ludzie a nie automaty.

 

99% operacji wykonuję w godzinach 8-16, z dodzwonieniem się nie miałem nigdy problemów.

Może faktycznie po 16 jest trudniej, tego nie wiem.

 

Odnośnie płatności też nie ma najmniejszych problemów, bo zasilając sobie

konto w AZ można kupować i płatność pobierana jest natychmiast.

Można też poprosić o zbiorczą fakturę VAT na koniec miesiąc by nie generować stosów papierów.

 

Na rynku jest wiele firm rejestrujących domeny, jedne lepsze drugie gorsze,

jedne kuszą cenami inne dobrym panele a jeszcze inne infolinią.

 

Sam uciekłem z nazwy, zabrałem 200 domen i przeszedłem do AZ z kilku powodów

które w nazwie były nie do przeskoczenia, np. kod authinfo,

możliwość załatwienia prostych spraw przez telefon oraz oczywiście cena odnowień.

 

Domeny rejestruję dla moich klientów więc rozwiązania w AZ jak dla moich potrzeb są wystarczające.

Jeszcze by napisali kilka szablonów skryptu do zdalnej rejestracji domen i było by całkiem super :P

 

Żeby nie było, że jest to jakaś reklama dla AZ. To jest moja skromna opinia po 1,5 okresie współpracy,

po przejściu z innej firmy z którą tak naprawdę nie dało się nic załatwić.

 

Pozdrawiam

Partner S200 ID: 74109

Edited by Members.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja jestem zadowolony bardzo ze współpracy z AZ.

Ale się słodko zrobiło :P

 

Z pewnością znalazłoby się paru domainerów ze starszyzny, dla których Az.pl to firma matka która dała początek ich fortunie domenowej.

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe ile domen zmieniło właścicela od momentu powstania giełdy na AZ?

Wg wystawionych userom komentarzy znalazłem jedną transakcję. I pewnie o niej wcześniej wspominał ryskadow.

 

Sprzedaliście coś przez AZ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawe ile domen zmieniło właścicela od momentu powstania giełdy na AZ?

Wg wystawionych userom komentarzy znalazłem jedną transakcję. I pewnie o niej wcześniej wspominał ryskadow.

 

Sprzedaliście coś przez AZ?

 

druga tez poszla, a na AM w tym czasie poszlo kilka....

Share this post


Link to post
Share on other sites
druga tez poszla, a na AM w tym czasie poszlo kilka....

Pewnie to samo masz wystawione na AZ i AM.

Wieęc różnica w sprzedażach istotna.

BTW gratuluję sprzedaży :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytanie do az.pl

 

Odnośnie transferów...

 

Transfer domeny rozpoczęty dnia 03.10.2010. ( domena ".net" )

 

Przychodzi pierwszy mail:

 

UWAGA: ................

 

Transfer domeny ............net

 

Obecnym rejestratorem obsługującym tą domen jest AZ.PL, INC.

 

Key-Systems GmbH otrzymało zgłoszenie od Varia dnia 2010-10-03 12:....... w celu przejęcia obsługi w/w domeny

 

Otrzymaliście Państwo tą wiadomość, gdyż figurujecie Państwo w bazie WHOIS jako Właściciel lub Administrator w/w domeny.

 

Proszę uważnie zapoznać się z poniższą informacją dotyczącą ......................."

 

 

 

Drugi mail:

Przychodzi potwierdzający moją akceptację wytransferowania z az.pl do innego rejestratora o następującej treści :

 

.".... JEZELI NIE OTRZYMAMY OD CIEBIE ZADNYCH INFORMACJI DO DNIA FRIDAY, OCT

> 8, 2010, TRANSFER ZOSTANIE WYKONANY....."

 

Dzisiaj jest 9.10.2010 mail od az:

 

Witaj .........................!

Abonament domeny ..........................net kończy się za 5 dni

 

 

DOMENA: ..........................net

 

DATA WYGAŚNIĘCIA: 2010-10-14 12:........

 

Cena przedłużenia abonamentu:

59,78 zł brutto

 

 

Proszę o wytłumaczenie dlaczego otrzymałem tego maila dnia 9.10.2010.

 

Skoro dnia 03.10.2010 zostałem poinformowany, że do dnia 08.10.2010 transfer zostanie wykonany!

 

I zaś ( jak zawsze ) czeka mnie tłumaczenie...znowu usłyszę , czy aby napewno dostalem maila i kliknąłem w transfer, że znowu późno to robię i wogóle moja wina......etc...

 

 

Przepraszam mam opinię taką , że jest to mało profesjonalne...( i nie ważne że to automat wysyła...dla mnie automat=az.pl)i sluży temu aby za wszelką cenę byc dalej w az.pl

A to w moim wypadku działa wręcz przeciwnie.

 

PS Nie jest to pierwszy problem z az.pl

 

Pozdr

Share this post


Link to post
Share on other sites
Key-Systems GmbH otrzymało zgłoszenie od Varia dnia 2010-10-03 12:....... w celu przejęcia obsługi w/w domeny

 

Moze problem tkwi w tym, ze Varia nie utrzymuje domen globalnych (jeszcze) i domena nie została wytransferowana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moze problem tkwi w tym, ze Varia nie utrzymuje domen globalnych (jeszcze) i domena nie została wytransferowana :)

 

varia to nie tylko ppd.pl

 

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po szybkiej i bardzo profesjonalnej pomocy ze strony Pani dyrektor Ani z az.pl chcę poinformować , że sprawa została załatwiona w sposób satysfakcjonujący moją osobę.

Na łamach di.pl pragnę podziękować za pomoc. Dziękuję Pani Aniu.

Mam informację od nowego rejestratora , iż domena znajdzie się w moim panelu do 24 godzin.

 

Pozdrawiam

Edited by jonatan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chciałem nowego tematu zakładać stąd jestem tutaj ...

 

Czy możecie się zalogować teraz do Panelu Klienta w Az.pl a konkretnie, korzystać z opcji "przejdź do Panelu"?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie chciałem nowego tematu zakładać stąd jestem tutaj ...

 

Czy możecie się zalogować teraz do Panelu Klienta w Az.pl a konkretnie, korzystać z opcji "przejdź do Panelu"?

 

U mnie działa, loguję się stąd: https://panel.az.pl/produkcyjny/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Az.pl tak mnie dziś pozytywnie zaskoczyło (co nie jest u nich rzadkością), że postanowiłem o tym tu napisać.

 

Do rzeczy. Gdy wpisze się w google "saksofony.com" - to jedna z moich domen na aukcjach az.pl , to można zobaczyć coś takiego (dodałem w załączniku). Jak dla mnie bomba, pomimo, iż nie wierzę, żeby ktoś wpisywał w google "saksofony.com" zamiast "saksofony".

 

Link sponsorowany nie prowadzi niestety bezpośrednio do aukcji, ale ja i tak jestem zadowolony.

 

Sebastian

alpine5

Edited by alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites
Az.pl tak mnie dziś pozytywnie zaskoczyło (co nie jest u nich rzadkością), że postanowiłem o tym tu napisać.

 

Do rzeczy. Gdy wpisze się w google "saksofony.com" - to jedna z moich domen na aukcjach az.pl , to można zobaczyć coś takiego (dodałem w załączniku). Jak dla mnie bomba, pomimo, iż nie wierzę, żeby ktoś wpisywał w google "saksofony.com" zamiast "saksofony".

 

Link sponsorowany nie prowadzi niestety bezpośrednio do aukcji, ale ja i tak jestem zadowolony.

 

Sebastian

alpine5

 

 

A moich nie ma :) hehe ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Az.pl: Total Domains Trend (obsługiwane domeny globalne)

 

AZ_domains.jpg

 

http://www.webhosting.info/registrars/repo...l_domains/AZ.PL

 

Czyżby efekt promocji zachęcających do rejestracji za parę złotych?

 

EDIT:

 

Te dwie tabelki wszystko wyjaśniają:

 

http://www.webhosting.info/registrars/repo...ransfers/AZ.PL/

http://www.webhosting.info/registrars/repo...eletions/AZ.PL/

 

W ostatnim tygodniu się nasiliło - prawie pół na pół domen, których nie ma już w AZ.pl albo usunięte, albo przeniesione do jednego z poniższych rejestratorów:

 

OVH 55 40.146%

KEY-SYSTEMS 22 16.058%

RESELLERCLUB.COM 15 10.949%

ACTIVE 24 ASA 10 7.299%

NETART-REGISTRAR.COM 6 4.380%

 

Szkoda, że dla polskich domen nie ma takich fajnych statystyk.

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
ciekawe dane jednak ja nadal czekam z niecierpliwością na przechwytywanie domen w Az.pl bo może być to poważny gwóźdź do trumny konkurecji :)

 

Oby tylko nie dodali możliwości dołączania się do aukcji złapanej domeny osób, które nie zleciły złapania to będzie naprawdę ciekawa konkurencja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich bardzo serdecznie :)

 

W nawiązaniu do przedstawionego wykresu pragnę dodać, iż nie uwzględnia on domen zarejestrowanych w firmie Key Systems, udziałowca AZ.pl Sp. z o.o.

 

Chciałabym dodać, iż oczywiście osoby które nie zleciły przechwytywania nie będą mogły dołączyć do aukcji, chyba że pierwszy licytant, który wygra aukcję zamkniętą nie uiści w terminie opłaty za domenę.

 

Mamy przygotowane do tego zabezpieczenie, w takiej sytuacji wygrywa drugi licytant z najwyższą ceną i dopiero jak drugi nie wpłaci w terminie określonej kwoty, aukcja stanie się publiczną.

 

Do aukcji specjalnych, zamkniętych nie można będzie dołączyć.

 

Na koniec miła wiadomość- spodziewamy się uruchomienia przechwytywania za około jeden do dwóch tygodni.

 

Życzę wszystkim miłego dnia!

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Anna Kur

Dyrektor AZ.pl

Edited by Anna Kur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na koniec miła wiadomość- spodziewamy się uruchomienia przechwytywania za około jeden do dwóch tygodni.

 

 

witam, pozwole sobie zapytac sie kiedy bedzie wprowadzona konfiguracja domen pod gielde? tak zeby wystawiac ja na gielde domen az domena byla widoczna w sieci po wpisaniu jej nazwy w pasek adresu przegladarki.

Minely chyba ze dwa miesiace od ostatnich obietnic...zeby cos sprzedac klient musi zobaczyc ze domena jest do kupienia, a nie komunikat "brak strony w sieci"....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam ponownie!

 

Te 2 miesiące pracowaliśmy właśnie nad przechwytywaniem.

 

Funkcjonalność ta jest już dostępna (oczywiście tylko dla domen utrzymywanych w AZ.pl).

 

W trakcie wystawiania domeny na Giełdę (lub edycji już wystawionej) wystarczy zaznaczyć opcję "przekieruj domenę na stronę z ofertą". Spowoduje to automatyczną

 

konfigurację ustawień DNS w taki sposób, że domena będzie przekierowywać na Giełdę Domen AZ.pl.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Anna Kur

 

Dyrektor AZ.pl

Edited by Anna Kur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Funkcjonalność ta jest już dostępna (oczywiście tylko dla domen utrzymywanych w AZ.pl).

rozumiem że łapiecie tylko narazie domeny które były zarejestrowane w az.pl ?, a gdzie w panelu mogę znaleźć opcję do przechwytywania domen ?

 

----

przy rejestracji nowego konta firmowego, w polu faks pojawia się domyślnie numer identyfikacyjny innego mojego konta,

przy rejestracji pojawia się wiele dodatków i nigdzie nie ma przycisku widocznego, zrezygnuj, pomiń lub zakończ rejestrację, wprowadza to lekkie zamieszanie

 

mam pytanie czy rejestracja domeny .eu dla konta firmowego jest darmowa ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
rozumiem że łapiecie tylko narazie domeny które były zarejestrowane w az.pl ?, a gdzie w panelu mogę znaleźć opcję do przechwytywania domen ?

 

 

wydaje mi sie ze to dotyczy kierowania domeny na oferte na gieldzie, a nie lapania domen....przyznam ze jak tydzien temu czytalem tego posta to tez nie zrozumialem tego tekstu;) myslalem ze wypowiedz dotyczy lapania domen.

Narazie wystawianie domen na gielde i ich konfiguracja dziala bardzo wolno pod IE8 , i trzeba troszke naklikac...zeby skonfigurowac ze 100 domen.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×