Jump to content
marek.pracz

Podebrane domeny ?

Recommended Posts

Cześć,

 

W Czwarte przygotowałem sobie listę około 100 wolnych domen *.PL które zamierzałem wykupić do testowania (wszystkie to typo).

Przy tworzeniu listy korzystałem z narzędzi:

 

http://www.typo.di.pl/ - z włączoną opcją HostChecker

oraz KD

 

Dodatkowo sprawdzałem niektóre domeny na nazwa.pl i kei.pl.

 

Kiedy w piątek chciałem sobie zarezerwować te domeny okazało się że około 90% tych domen jest już zarejestrowana !?

 

Czy można sprawdzić kiedy domena została zarejestrowana i przez kogo ? Wydaje mi się to bardzo podejrzane, nie zastanawiał bym się nad tym gdyby chodziło o kilka, może kilkanaście domen (w końcu sporo osób cały czas poluje na domeny) ale 90% mojej listy to jest lekko podejrzane !

 

Oczywiście nic już w tej chwili nie jestem w stanie zrobić ale chciałbym się ubezpieczyć na przyszłość i z czystej ciekawości dowiedzieć się kto i jak podejrzał moje domeny PL z literówkami.

 

Pozdrawiam

Marco

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy można sprawdzić kiedy domena została zarejestrowana i przez kogo

odp. Whois

 

 

Poza tym - z tego co zauważyłem - ten skrypt pokazuje niektóre zajęte domeny jako wolne, więc domeny które sobie spisałeś mogły wcale nie być wolne ;) (np. przed chwilką dla testu zapuściłem google.pl i pokazuje foogle.pl jako wolną)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli domeny są w tastingu, to whois nic nie da, ale jeśli są zarejestrowane, to jak najbardziej można sprawdzić kto je ma.

Co do „przecieku”, to najpewniejszym tropem jest nazwa, bo to już nie pierwszy (trzeci albo czwarty na tym forum) sygnał że ktoś tam podgląda zapytania.

di.pl bym raczej nie podejrzewał, ale kto ich tam wie. ;-P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokladnie, typo.di.pl nie pokazuje do konca kompletnych info.

Co do tego kto jest wlascicielem mozesz sprawdzic po rejestracji sprawdzajac whoisa.

Jezel sa to literowki najwiekszych polskich stron to też nie ma się co dziwic ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraz przy tych promocjach trzeba uważać na znalezione domeny lepiej je rezerwować aby potem nie wkurzać sie na siebie:)

ostatnio mnie tez dość często zdarzało sie ze ktoś mnie ubiegł ale tak to juz jest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odpowiedź jest prosta. Jeśli domeny są wzięte na test i zostaną opłacone, to możesz sprawdzić czyje są. Jeśli będzie to osoba prywatna, to możesz porównać id i będziesz wiedział, ile domen, które zwróciły Twoją uwagę jest u jednego klienta ;) Jeśli będzie to firma to będziesz miał wszystko czarno na białym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za info.

 

Wychodzi na to, że większość domen jest na testingu bo whois nic nie pokazuje.

Co do toola do literówek to nie opierałem się na jego wskazaniach. Wszystko sprawdzałem na w/w serwisach. Oczywiście mogłem się pomylić w kilku przypadkach bo żeby stworzyć tą listę to możliwości i kombinacji nazw sprawdzałem z dwa razy więcej.

Wszystko jest możliwe ale myślę że mogłem się pomylić co do kilku ale na pewno nie do 90%.

 

Będę na przyszłość uważał.

 

Dzięki

Marco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Również jeżeli domena jest w rezerwacji, to narzędzie będzie pokazywać, że domena jest Wolna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co do „przecieku”, to najpewniejszym tropem jest nazwa
. Zarezerwowałem jakiś czas temu domenę tmos*eu (nowa technologia telewizorów, następca plazmy i lcd) w nazwie, 2 dni później została zarejestrowana w az.pl. Jeśli wasze "byłe niedoszłe" znalazły się w rekach jednej lub kilku osób to mamy problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
. Zarezerwowałem jakiś czas temu domenę tmos*eu (nowa technologia telewizorów, następca plazmy i lcd) w nazwie, 2 dni później została zarejestrowana w az.pl. Jeśli wasze "byłe niedoszłe" znalazły się w rekach jednej lub kilku osób to mamy problem.

 

Domeny eu nie są rezerwowane. Rezerwować możesz tylko domeny pl.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No toby dopiero było dziwne gdyby *.pl po rezerwacji została zarejestrowana przez kogos innego ;) Chodziło mi oto, że domena została sprawdzona w nazwa.pl a zarejestrowana prawie natychmiast gdzie indziej ... może przypadek, może nie ... dzielę się wątpliwościami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja proponuje spokojnie sprawdzić jeszcze raz podstawowe literówki (np. gazeta.pl, google.pl). Te wolne i nie najgorsze wpisać u dowolnego rejestratora, i przekonać się, że faktycznie są zarejestrowane, a nie wolne. Jestem przekonany, że o to chodzi w Twoim problemie...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja proponuje spokojnie sprawdzić jeszcze raz podstawowe literówki (np. gazeta.pl, google.pl). Te wolne i nie najgorsze wpisać u dowolnego rejestratora, i przekonać się, że faktycznie są zarejestrowane, a nie wolne. Jestem przekonany, że o to chodzi w Twoim problemie...

 

ja tam zawsze sprawdzam w ncse.pl...co prawda nie rozroznia miedzy zarezerwowana a zarejestrowana, ale jest OK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat stary, ale żeby nie dublować i nie tworzyć podobnego/tego samego, dopisuję moje przemyślenia poniżej.

 

Ja też tworzę sobie gdzieś w notesie listę domen, które potem sprawdzam, ale jak sprawdzam i jest wolna, to już się nauczyłem (a zajmuję się tym może z 3 tygodnie), rejestruję i opłacam.

 

Miałem przypadek kilka dni temu, "wymyśliłem" sobie domeny: natelefon.pl, konieckryzysu.pl oraz bezwypadkowy.pl (lub bezwypadkowe, bo nie mam teraz dostępu do notatek, więc dokładnie nie pamiętam), ale nie zarejestrowałem - sprawdzałem dostępność przez nazwa.pl

 

Przysiadłem się po kilku dniach, w piątek i pomyślałem, są niezłe, zarejestruję...ale już nie było co rejestrować :-)

 

Przypadek ?

 

S.F.

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites
Temat stary, ale żeby nie dublować i nie tworzyć podobnego/tego samego, dopisuję moje przemyślenia poniżej.

 

Ja też tworzę sobie gdzieś w notesie listę domen, które potem sprawdzam, ale jak sprawdzam i jest wolna, to już się nauczyłem (a zajmuję się tym może z 3 tygodnie), rejestruję i opłacam.

 

Miałem przypadek kilka dni temu, "wymyśliłem" sobie domeny: natelefon.pl, konieckryzysu.pl oraz bezwypadkowy.pl (lub bezwypadkowe, bo nie mam teraz dostępu do notatek, więc dokładnie nie pamiętam), ale nie zarejestrowałem - sprawdzałem dostępność przez nazwa.pl

 

Przysiadłem się po kilku dniach, w piątek i pomyślałem, są niezłe, zarejestruję...ale już nie było co rejestrować :-)

 

Przypadek ?

 

S.F.

alpine5

 

Sprawdz najpierw ich dostępność. NaTelefon.pl zarejestrowana w sierpniu 2008, konieckryzysu.pl w lutym, a mamy koniec maja, bezwypadkowe.pl w 2006 r.

Bezwypadkowy.pl zarezerwowawna, to bardzo fajna domena, dziwne, ze była wolna.

 

BTW, rezerwacja na 14 dni jest od tego, żeby mieć czas na zastanowienie. Korzystaj z tego dobrodziejstwa.

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites
Miałem przypadek kilka dni temu, "wymyśliłem" sobie domeny: natelefon.pl, konieckryzysu.pl oraz bezwypadkowy.pl (lub bezwypadkowe, bo nie mam teraz dostępu do notatek, więc dokładnie nie pamiętam), ale nie zarejestrowałem - sprawdzałem dostępność przez nazwa.pl

 

Przysiadłem się po kilku dniach, w piątek i pomyślałem, są niezłe, zarejestruję...ale już nie było co rejestrować :-)

 

DOMENA: natelefon.pl

utworzona: 2008.08.20 12:54:53

 

DOMENA: konieckryzysu.pl

utworzona: 2009.02.09 17:54:29

 

DOMENA: bezwypadkowy.pl oczekuje w kolejce na rejestrację

utworzona: 2009.05.23 00:55:46

 

Wniosek? Domeny sprawdzać tam, gdzie pokazują się prawdziwe stany domeny, bo jak widać dwie z tych trzech nie były wolne w chwili sprawdzania... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przypadek ?

Nie, głupota :P:P

 

natelefon.pl zarejestrowana w 2008 roku

konieckryzysu.pl w lutym tego roku

bezwypadkowe.pl - 2006

bezwypadkowy.pl - rejestracja 23 maja tego roku

 

Ostatni przypadek może potwierdzać tezę, że ktoś Cię szpieguje i podgląda Twoje zapiski w notatkach... :blink::P:P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
:P:P:blink::P:P

 

Coś nie służy Ci ten urlop / odwyk / miesiąc miodowy :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sugerujesz, że szpieguje mnie jakiś ninja ? :-)

:blink: rozgrzeszam Cię za poczucie humoru :P

 

Coś nie służy Ci ten urlop / odwyk / miesiąc miodowy :P

Zwyczajnie się nie wyspałem :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×