Jump to content
Kangur

Alternatywa dla "domeniarz"?

alternatywa dla domeniarz  

67 members have voted

  1. 1. Która nazwa jest najlepsza?

    • domener
      3
    • domainer
      14
    • domeniarz
      19
    • domenowca
      0
    • domenowiec
      0
    • deweloper domen
      2
    • broker domen
      11
    • konsultant domen
      0
    • handlarz domen
      2
    • menager domen
      1
    • domain investor
      5
    • inwestor domenowy
      5
    • inwestor domen
      5


Recommended Posts

Można przecież nazwać sprzątaczke konserwatorem powierzchni płaskich, a babcie klozetową toilet manager, ale po co?

 

Zabawne i inteligentne, ale sie mylisz.

 

Pamietaj, ze ta profesja domeniarska jest na poczatku istnienia dopiero.

 

A slowo domeniarz jest dla mnie beznadziejne. Jak juz wczesniej pisalem, sprobuj wymienic kilka okreslen tej profesji komus, kto nie zajmuje sie internetem. Domeniarz jest uwazany przez takie osoby za najbrzydsza nazwe.

 

To raczej tak jakby powstawal zawod babci klozetowej, tylko ze w powszechnej swiadomosci te Panie okreslaloby sie mianem, dajmy na to, kupozmiotki albo sraczklinerki. Gdyby mialy swoje forum internetowe, na pewno prowadzily by takie debaty jak ta tutaj w tej sytuacji.

 

Oczywiscie "domeniarz" sie niektorym podoba. Mnie nie.

 

Pozatym przecież nikt wam nie karze sie nigdzie podpisywać domeniarz, każdy może sobie napisać co chce.

 

Jak kazdy bedzie pisal co chce, to po jakims czasie rzeczywiscie pozostanie "domeniarz". A teraz jest okazja, zeby to zmienic na cos, co jednak powazniej brzmi jako nazwa nowoczesnego, elitarnego zawodu :D

 

Chociaz ja juz widze, ze zostanie "domeniarz"... :rolleyes:

 

Wg nmie jak już to nazwa powinna odzwierciedlać to czym sie dana profesja zajmuje

 

A domener nie odzwierciedla? A broker domen?

 

Domeniarz kojarzy mi sie osobiscie z cwaniakiem. Cos jak cinkciarz.

 

A chodzi o to, zeby ten zawod byl traktowany powaznie, prawda? Wiec spytaj znajomego prezesa firmy [ja tak zrobilem] jak sie nastawi na wizyte domeniarza, a jak na konsultanta nazw czy brokera domen. W sumie kazda nazwa z podanych wyzej brzmi powazniej i lepiej niz domeniarz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To raczej tak jakby powstawal zawod babci klozetowej, tylko ze w powszechnej swiadomosci te Panie okreslaloby sie mianem, dajmy na to, kupozmiotki albo sraczklinerki. Gdyby mialy swoje forum internetowe, na pewno prowadzily by takie debaty jak ta tutaj w tej sytuacji.

 

Może inny lecz chyba niemniej obrazowy przykład:

Jak by nazywano kobiety, które sprzedają swoje ciało za pieniądze gdyby nie wpływ oficjalnych wypowiedzi ?

prostytuki ?

kurtyzany ?

Córy koryntu ?

Nie spotkaliście się z gorszymi określeniami ... ?

Tylko proszę ich tu nie cytować - to było pytanie retoryczne :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domeniarz kojarzy mi sie osobiscie z cwaniakiem. Cos jak cinkciarz.

a mi się polityk ze świnią kojarzy i co? skojarzeń nie unikniesz, a większości ludzi to się nasza "profesja" ze spekulacją kojarzy, a to się zdecydowanie negatywnie kojarzy. Nie mówiąc o tym że ludzie zazwyczaj nie wiedzą co to takeigo domena. I to są raczej główne problemy, a nie to, że domeniarz brzydko na wizytówkach wyglada.

Share this post


Link to post
Share on other sites
a mi się polityk ze świnią kojarzy i co? skojarzeń nie unikniesz, a większości ludzi to się nasza "profesja" ze spekulacją kojarzy, a to się zdecydowanie negatywnie kojarzy.

 

Coraz lepiej kombinujesz.

Politycy rzadko komu dobrze się kojarzą więc szczególnie muszą dbać o swój wizerunek.

Nawet jeśli nie lubimy polityków, to trzeba przyznać, że kreowanie przez nich 'własnej marki' jest coraz bardziej profesjonalne.

Pomimo negatywnych skojarzeń politycy bardzo dobrze sobie radzą - ludzie na nich głosują, liczą się z nimi a biznes chętnie utrzymuje z nimi kontakty.

Dlatego mogą robić to co robią.

Oczywiście nikogo nie zamierzam namawiać żeby postępował tak jak politycy ale skoro handel domenami kojarzony jest ze źle odbieraną spekulacją to analogicznie tym bardziej trzeba zadbać o poprawienie tego wizerunku.

Nie wydaje mi się bowiem, że inwestorzy giełdowi są źle postrzegani nawet jeśli spekulują na giełdzie.

 

W imieniu zwolenników zmiany nazewnictwa dziękuję endrju za deklarację:"... z chęcią NASK będzie też promował taką nazwę na naszych stronach, RSS, informacjach prasowych itd..."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wpływ na kształt historii to miał Hitler, a nie Wy. Nazwa domeniarz już jest przyjęta i kropka. Jest wiele podobnie brzmiących zawodów i nikt się nie obraża, jeżeli nazwiesz go pisarz, piosenkarz, dziennikarz czy lekarz.

 

Według mnie pochodzi z połączenia słów domena i handlarz i najlepiej określa tę profesję.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wpływ na kształt historii to miał Hitler, a nie Wy. Nazwa domeniarz już jest przyjęta i kropka. Jest wiele podobnie brzmiących zawodów i nikt się nie obraża, jeżeli nazwiesz go pisarz, piosenkarz, dziennikarz czy lekarz.

 

Według mnie pochodzi z połączenia słów domena i handlarz i najlepiej określa tę profesję.

 

Widocznie domenia+handel lub domena+handliarz :rolleyes:

 

Najłatwiej się poddać lub nie robic nic.

Ale jakoś taka postawa nie pasuje mi do ludzi, którzy sami postanowili kształtować i poprawić swój byt.

Ja nie chcę zmieniac nurtu historii ale nie zapominajmy, że tzw. szarzy ludzie też mieli wpływ na różne, w tym wielkie przemiany...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widocznie domenia+handel lub domena+handliarz :D

idąc tym tokiem rozumowania to powinniśmy sie nazwać domena+handel=domenel :rolleyes:

pozatym zawsze zostaje handlarz domenami, przynajmniej od razu wiadomo co taki koles robi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poniżej przedstawiam własną koncepcję, której planuję się trzymać.

 

Jeśli wyrwie mi się określenie domeniarz, to możecie przez to rozumieć kogoś kto 'bawi się w domeny' wystawiając na sprzedaż domenki z rodziny 'zobacz tę aukcję' czyli ninje w kosmicznej cenie; kogoś kto skupia się na cybersquattingu, itp.

Łowca domen to dla mnie etap przejściowy czyli ktoś kto zaczyna postrzegać ten biznes perspektywicznie przez pryzmat inwestowania i rozwijając się, świadomie rezygnuje z domeniarskich praktyk.

Brokerem domen będę nazywał doradcę, który działając na rzecz klienta, pomaga dokonać mu wyboru jakiejś domeny spośród ofert dostępnych na rynku pierwotnym i wtórnym. Czyli osobę, która nie sprzedaje własnych domen lecz pobiera prowizję za swoje usługi.

Zarządcą/menagerem domen będę określał osobę, która zarządza/handluje powierzonymi domenami w imieniu zleceniodawcy.

Kogoś kto zawodowo zajmuje się inwestowaniem w domeny (internetowe nieruchomości) będę określał jako osobę, która profesjonalnie zajmuje się obrotem domenami, inwestorem lub deweloperem domen, w liczbie pojedyńczej skrótowo/zamiennie: domainer/domener.

 

Wg własnych odczuć jestem obecnie na poziomie łowcy domen ale wierzę, że będzie mi w przyszłości dane dołączyć do grona profesjonalistów :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepiej bym tego nie ujął :rolleyes:

i nie wnoszę już nawet najdrobniejszych uwag, by dyskusji nie wszczynać ponownie.

Przyjmuję też do wiadomości, że jestem i brokerem i zarządcą lub managerem domen.

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chcę odgrzewać tematu ale chciałbym was tylko poinformować, że zgodnie z wcześniejszą deklaracją endrju przesłałem mu przed chwilą propozcyję oficjalnego używania powyższych nazw także przez NASK w nieco doprecyzowanej formie:

Domeniarz - tym mianem określamy kogoś, kto oferuje wątpliwej jakości adresy najczęściej w bardzo wysokiej cenie; także gdy skupia się na niedozwolonych praktykach, np. cybersquattingu, itp.

Łowca domen - osoba zaczynająca postrzegać ten biznes przez pryzmat inwestowania, gromadząca coraz więcej domen i rozwijając się, rezygnuje z domeniarskich praktyk.

Broker domen - doradca, który działając na rzecz klienta, pomaga dokonać mu wyboru adresu spośród ofert dostępnych na rynku pierwotnym i wtórnym. Nie oferuje własnych domen lecz pobiera prowizję za swoje usługi.

Zarządca/manager/menedżer domen - zarządza / handluje powierzonymi domenami w imieniu zleceniodawcy.

Inwestor lub deweloper domen to osoba fizyczna lub prawna, która profesjonalnie zajmuje się obrotem domenami ( internetowymi nieruchomościami ) lub lokuje w nie środki.

Jestem przekonany, że dopóki nie wymyślimy nic lepszego, to określenia dosyć trafnie oddają czynności wykonywane przez ludzi z naszej branży.

Mam nadzieję, że nie macie nic przeciwko temu ?

Jednocześnie dziękuję za wszystkie wcześniejsze wypowiedzi.

 

Pozdrawiam

Jacek

poprawione: a/e

wycięte: także: domainer/domener

dopisane: menedżer - wg Słownika języka polskiego PWN, Wydanie I, Warszawa 1995

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przecież „domainer” to jest dokładnie „domeniarz”, więc nie wiem co to określenie robi koło inwestora domenowego (domain investor).

A „domener” to jest w ogóle jakiś potworek i proponuję go ubić już na starcie.

Reszta mi się podoba, dobrze oddają opisane znaczenie. Z drobną uwagą: menedżer albo manager, a nie menager.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie chcę odgrzewać tematu ale chciałbym was tylko poinformować, że zgodnie z wcześniejszą deklaracją endrju przesłałem mu przed chwilą propozcyję oficjalnego używania powyższych nazw także przez NASK w nieco doprecyzowanej formie:

Domeniarz - tym mianem określamy kogoś, kto oferuje wątpliwej jakości adresy najczęściej w bardzo wysokiej cenie; także gdy skupia się na niedozwolonych praktykach, np. cybersquattingu, itp.

Łowca domen - osoba zaczynająca postrzegać ten biznes przez pryzmat inwestowania, gromadząca coraz więcej domen i rozwijając się, rezygnuje z domeniarskich praktyk.

Broker domen - doradca, który działając na rzecz klienta, pomaga dokonać mu wyboru adresu spośród ofert dostępnych na rynku pierwotnym i wtórnym. Nie oferuje własnych domen lecz pobiera prowizję za swoje usługi.

Zarządca/manager/menedżer domen - zarządza / handluje powierzonymi domenami w imieniu zleceniodawcy.

Inwestor lub deweloper domen to osoba fizyczna lub prawna, która profesjonalnie zajmuje się obrotem domenami ( internetowymi nieruchomościami ) lub lokuje w nie środki.

Jestem przekonany, że dopóki nie wymyślimy nic lepszego, to określenia dosyć trafnie oddają czynności wykonywane przez ludzi z naszej branży.

Mam nadzieję, że nie macie nic przeciwko temu ?

Jednocześnie dziękuję za wszystkie wcześniejsze wypowiedzi.

 

Pozdrawiam

Jacek

poprawione: a/e

wycięte: także: domainer/domener

dopisane: menedżer - wg Słownika języka polskiego PWN, Wydanie I, Warszawa 1995

 

Jak sie zdecydujecie ostatecznie to z checia damy takiego NEWSa do NASKowych wiadomosci. Mozemy tez pomyslec o jakims wspolnym "press release"... ale wtedy ktos z szanownego grona powinien skrobnac jakis tekst czym sie zajmujecie, ze jest to zgodne z prawem i takie tam - do tego mozemy dac wypowiedz NASK ze owszem zauwazamy taka czesc rynku, ze jest to istotne itd i nastepnie propozycja nowego nazewnictwa itd... Mozna to uzgodnic z ktoryms z portali informacyjnych - ale uwaga - wtedy inne portale moga nie opublikowac NEWS-a - stad tez sugestia zeby bylo to niezalezne... Oczywiscie wtedy wypowiedz ktoregos z domeniarzy musi byc pod imieniem i nazwiskiem - inaczej prasa tego nie kupi.

 

W powyzszych propozycjach widze tylko jedno niebezpieczenstwo - jak chcecie aby przekaz byl czytelny i jasny to powinno to byc tylko jedno slowo/nazwa... inaczej dziennikarze sie pogubia i przekaz nie trafi - najlepiej aby tytul materialu ubrzmial np. "Domeniarze zrywaja z przeszloscia - teraz to brokerzy domen" lub cos podobnego...moim zdaniem podzial na lowca/zarzadca/broker/inwestor jest zbyt skomplikowany.... za duzo okreslen.... ale to nie ja bede cierpial z tego powodu...

 

Chcialbym miec tez pewnosc, ze temat jest zamkniety i wersje uzgodnione - zeby nie bylo ze NASK sam sobie cos wymyslil.... ;)

 

Pytanie tez czy chcecie robic to razem z NASK - to Wasza decyzja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się to dobrym pomysłem - ba nawet bardzo dobrym. Pod wypowiedzią powinien podpisać się ktoś, znany lub większej firmy. Ktoś kto już był w jakiś newsach. Moja propozycja to Daniel ;). Jak juz napisalem tylko sie podpisać, a tekst może ktoś inny napisac ;). Może nawet wypowiedzi 2ch czy trzech osób.

 

Teraz trzeba tylko podjąc decyzję co o nazwy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uwagi endrju wydają się być rozsądne.

Przedstawiam więc propozycję alternatywną, w której znika łowca domen gdyż zostaje początkującym inwestorem oraz zarządca / menedżer, którego da się połączyć z brokerem. Mam nadzieję, że 3 określenia to nie nadmiar.

 

Deweloper domen to inwestor, która profesjonalnie zajmuje się obrotem domenami ( internetowymi nieruchomościami ) lub lokuje w nie środki.

Domeniarz - tym mianem określamy kogoś, kto oferuje wątpliwej jakości adresy najczęściej w bardzo wysokiej cenie; także gdy skupia się na niedozwolonych praktykach, np. cybersquattingu, itp.

Broker domen - doradca, który działając na rzecz klientów, pomaga dokonać im wyboru adresu spośród ofert dostępnych na rynku pierwotnym i wtórnym lub zarządza powierzonymi domenami w imieniu zleceniodawców. Nie oferuje klientom własnych domen.

 

Ktoś jest gotów coś ładnego skrąbnąć i podpisać się pod tym ?

Służę pomocą.

A artykuł dla portali i NASKu mógłyby być na stronie Dziendomeny.pl

Chociaż temat: 'Domeniarze zrywaja z przeszloscia - teraz to brokerzy domen' proponowałbym zmienić.

W tytule lepiej nie używać określenia domeniarz a jeśli już to gdzieś wspomnieć w treści.

Raczej nacisk położyłbym na rozwój branży i dać np. tytuł: 'Boom na rynku internetowych nieruchomości' lub jeszcze ciekawiej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Deweloper domen to inwestor, która profesjonalnie zajmuje się obrotem domenami ( internetowymi nieruchomościami ) lub lokuje w nie środki.

Domeniarz - tym mianem określamy kogoś, kto oferuje wątpliwej jakości adresy najczęściej w bardzo wysokiej cenie; także gdy skupia się na niedozwolonych praktykach, np. cybersquattingu, itp.

Broker domen - doradca, który działając na rzecz klientów, pomaga dokonać im wyboru adresu spośród ofert dostępnych na rynku pierwotnym i wtórnym lub zarządza powierzonymi domenami w imieniu zleceniodawców. Nie oferuje klientom własnych domen.

 

Wg mnie te propozycje są dobre, ale tylko dla nas- "domeniarzy". Dla ludzi te nazwy są zbyt uściślone i jeżeli nawet zostałyby one zapamiętane to zapewne byłyby używane zamiennie, nie pojmując ich różnicy.

 

endrju mówi tu o jednej nazwie- takiej którą ludzie i zapamiętają, i będą od razu wiedzieli o kogo chodzi. Nazwa "domeniarz" jest rzeczywiście brzydka, domener to już w ogóle wg mnie abstrakcja... Mi osobiście najbardziej podoba się domainer. Ładnie brzmi i jest dość ogólna- nie wprowadza podziału na inwestorów, brokerów, czy handlarzy ninjami po 100mln €. I wg mnie taka nazwa by była najbardziej właściwa, jako nazwa dla ludzi. Oczywiście, jak wyżej napisałem, Twoje propozycje są bardzo dobre, ale wg mnie tylko do użytku wewnątrz środowiska domenowego.

 

Pozdrawiam,

Kuba

Share this post


Link to post
Share on other sites
...Dla ludzi te nazwy są zbyt uściślone i jeżeli nawet zostałyby one zapamiętane to zapewne byłyby używane zamiennie, nie pojmując ich różnicy.

... domainer. Ładnie brzmi i jest dość ogólna- nie wprowadza podziału na inwestorów, brokerów, czy handlarzy ninjami

 

Osobiście nie widzę żadnego problemu w takim podziale.

To dosyć normalne: jeden inwestuje własne pieniądze i wie jak to robić.

Ktoś inny ma wolne środki lecz sam nie poznał tajników w obiecującej branży, w której dotąd nie inwestował więc prosi o pomoc eksperta.

Inny nie jest świadomy swej niekompetencji i kreuje siebie na fachowca i nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że nie wzbudza niczyjego zaufania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dorzucę swoje 5 groszy do dyskusji. Kilka lat temu gdy powstawała Polska Federacja Rynku Nieruchomości i lokalne stowarzyszenia, osoby zajmujące się zawodowo obrotem nieruchomościami stanęły przed podobnym problemem - Jak mamy się nazywać? Spośród wielu nazw (realtor,broker nieruchomości, makler nieruchomości ...) wybrano bardzo niefortunnie pospolitą, banalną, prostą nazwę zawodu - pośrednik. Efekt jest taki, że bardzo trudno o dobry PR. Jeśli chcecie aby obrót domenami uchodził za zawód cieszący się zaufaniem klientów, kojarzył się z perfekcyjną znajomością mechanizmów rządzących światem domen, aby ludzie z branży traktowani byli jak fachowcy, a nie ciułacze internetowi, TO zastanówcie się bardzo rozsądnie nad wyborem nazwy zawodu i przygotujcie kampanię informacyjną - NADAJCIE SOBIE TOZSAMOSC. Świetne pomysły to Stowarzyszenie i Dzień Domeny, doskonale, że za sprawą Pana Andrzeja macie wsparcie z NASKu, powodzenia.

I prawie zapomniałem o puencie - W obiegu większość zawodów posiada swoje negatywne, często przykre odbicie (taksówkarze to złotówy, księża to klechy, prawnicy to papugi etc.) Czy przypadkiem już teraz takim Mr. Hyde'm osób zajmujących się zawodowo obrotem domenami nie jest domeniarz.

ps. W ankiecie głosowałem za brokerem domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Deweloper domen to inwestor, która profesjonalnie zajmuje się obrotem domenami ( internetowymi nieruchomościami ) lub lokuje w nie środki.

Domeniarz - tym mianem określamy kogoś, kto oferuje wątpliwej jakości adresy najczęściej w bardzo wysokiej cenie; także gdy skupia się na niedozwolonych praktykach, np. cybersquattingu, itp.

Broker domen - doradca, który działając na rzecz klientów, pomaga dokonać im wyboru adresu spośród ofert dostępnych na rynku pierwotnym i wtórnym lub zarządza powierzonymi domenami w imieniu zleceniodawców. Nie oferuje klientom własnych domen.

 

Developer domen – jak dla mnie niezrozumiałe. Jeśli chodzi o kogoś, kto stawia serwisy na swoich domenach (a to pierwsze skojarzenie), to to się nazwya webmaster. W tym miejscu (pasuje do opisu) powinien się znaleźć „inwestor na rynku domen”, czy jak go tam zwał.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Developer domen – jak dla mnie niezrozumiałe. Jeśli chodzi o kogoś, kto stawia serwisy na swoich domenach (a to pierwsze skojarzenie), to to się nazwya webmaster. W tym miejscu (pasuje do opisu) powinien się znaleźć „inwestor na rynku domen”, czy jak go tam zwał.

 

Deweloper domen to nie ktoś kto stawia serwisy na swoich domenach ;)

Skoro mówimy, że domeny to internetowe nieruchomości, to określenie 'deweloper', które jest już całkiem dobrze kojarzone z realnymi nieruchomościami, może przybliżyć ludziom o kogo chodzi.

Deweloper to ktoś kto inwestuje w nieruchomości po to by je następnie odsprzedać z zyskiem w krótszej lub dłuższej perspektywie czasu.

Stąd wydaje mi się, że skojarzenia mogą być jak najbardziej adekwatne do nieruchomości internetowych.

Inwestor też jest dobrą nazwą ale pomyślałem, że tak będzie ludziom łatwiej skojarzyć i zapamiętać: Deweloper domen to inwestor...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skoro mówimy, że domeny to internetowe nieruchomości, to określenie 'deweloper', które jest już całkiem dobrze kojarzone z realnymi nieruchomościami, może przybliżyć ludziom o kogo chodzi.

Deweloper to ktoś kto inwestuje w nieruchomości po to by je następnie odsprzedać z zyskiem w krótszej lub dłuższej perspektywie czasu.

 

Mnie developer kojarzy się z web developerem, czyli stawiaczem stron.

Ale skoro upierasz się przy skojarzeniu z nieruchomościami, to developer w powszechnym skojarzeniu to ktoś, kupuje działkę, stawia blok, potem wyjeżdża na Kajmany i zostawia lokatorów na pastwę wierzycieli. ;-) Co jest odpowiednikiem postawienia bloku na domenie? ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mnie developer kojarzy się z web developerem, czyli stawiaczem stron.

Ale skoro upierasz się przy skojarzeniu z nieruchomościami, to developer w powszechnym skojarzeniu to ktoś, kupuje działkę, stawia blok, potem wyjeżdża na Kajmany i zostawia lokatorów na pastwę wierzycieli. ;-) Co jest odpowiednikiem postawienia bloku na domenie? ;-)

 

Mam nadzieję, że (kajmanowe ) skojarzenia, o których wspomniałeś nie wynikają z autopsji ;)

Nie upieram się.

Próbuję tylko postawić się w sytuacji kogoś kto pierwszy raz przeczyta/usłyszy o domenach albo pierwszy raz dowie się, że można je kojarzyć z inwestowaniem.

Wyobrażam sobie, że taki potencjalny inwestor spotyka się z kolegą aby pochwalić się swą nowo nabytą tajemną :lol: wiedzą i gdy tamten usłyszy o inwestycjach w domeny to zrobi duże oczy ;) i zapyta co to za biznes ?

Na co usłyszy: deweloperka bracie ( mordo ty moja :D ). W internetowe nieruchomości :P

Jeżeli na początek utrwali choć takie skojarzenia to i tak będzie to należało uznać za sukces.

Bo dzisiaj wielu ludzi nie ma na temat domen żadnej wiedzy.

Dzięki temu wyrazowi być może łatwiej będzie zapamiętać ludziom z czym kojarzyć domeny ?

 

Tak czy inaczej deweloper jest kojarzony z inwestowaniem w nieruchomości w celu ich odsprzedaży z zyskiem.

Jeśli ktoś buduje nieruchomość na własne potrzeby to jest to najczęściej sklep, hurtownia, gabinety, punkty usługowe, itp.

Co prawda to też inwestcja w nieruchomości ale nie w celu odsprzedaży.

I tu bym raczej szukał skojarzeń ze stawianiem stron na domenie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeżeli wątek jest na serio ;) to powinna być dogrywka miedzy 3 najlepszymi wersjami, bo niektóre są podobne i głosy się rozkładają, na koniec trzecia tura, czyli 2 nazwy do wyboru

 

ps. giełda i akcje/forex > inwestor, a nie akcjoner albo aukciarz, daje to do myślenia, także domeniarz to twór sztuczny

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×