Jump to content
Kangur

Alternatywa dla "domeniarz"?

alternatywa dla domeniarz  

67 members have voted

  1. 1. Która nazwa jest najlepsza?

    • domener
      3
    • domainer
      14
    • domeniarz
      19
    • domenowca
      0
    • domenowiec
      0
    • deweloper domen
      2
    • broker domen
      11
    • konsultant domen
      0
    • handlarz domen
      2
    • menager domen
      1
    • domain investor
      5
    • inwestor domenowy
      5
    • inwestor domen
      5


Recommended Posts

Domain investor mi sie najbardziej podoba, wiec sobie taka wybralem :) Po polsku wydaje mi sie, ze poprawnie jest inwestor domen (domena/domeny/domen). Trzeba by sie spytac jakiegos polonisty.

 

Moja żona ( polonistka ) powiedziała bez namysłu, że inwestor domen jest wersją poprawniejszą niż inwestor domenowy.

Choć samym określeniem nie wydawała się zachwycona ;)

 

Widzę, że powoli pojawiają się pierwsze, wspólne typy.

Wkrótce będzie można przygotować małą sondę ale wcześniej jeszcze rzucę na pożarcie dwie alternatywne propozycje:

- sprzedawca domen,

- menager / men(a)edżer / zarządca domen.

 

Ostatecznie nie musimy wybrać jednej wersji lecz może funkcjonować kilka równocześnie.

Ważne by wszystkie niosły ze sobą pozytywne skojarzenia dla ludzi z zewnątrz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
(...) poczekam na wynik ankiety by się dostosować :)

Sonda wśród użytkowników forum to naprawdę dobry pomysł.

Jest już kilka nazw zacnej profesji (ze środowiska domenowego i spoza również).

Można się pokusić o małe głosowanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy ktoś o tym wspomniał jakie to ma dość duże znaczenie nazewnictwo zawodu lub profesji. Jeśli to ma jakoś brzmieć i zachęcać ludzi do interesów to:

 

broker adresów internetowych

broker domen internetowych

broker nazw

broker adresów

 

Chyba słowo "broker" jest już tak rozpowszechnione że nie odstrasza, chociaż z drugiej strony nie wiem jak klienci mogą reagować na angielskojęzyczne wariacje typu "Domain Broker" ponieważ ludzie boją się nieznanego.

 

Dzień dobry Państwu.

 

Jestem profesjonalnym brokerem domen internetowych i mam przyjemność zaprezentować bla bla bla...

 

Jestem domainerem, domeniarzem tak można pisać i mówić między ziomkami a w kontakcie w klientem to właśnie broker jest tą dynamiczną stroną która osiąga sukcesy w handlu domenami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Mi też 'domeniarz' jakoś nie przypadł do gustu, natomiast najbardziej podoba mi sie 'domainer' tyle, że to mało polska nazwa :)

 

o inwestorze domen nic nie powiem złego ani dobrego.

 

jestem za sondą..

Share this post


Link to post
Share on other sites

dodam jeszcze inną propozycję, niedługo zostanę materiałoznawcą, bo kończę Inżynierię Materiałową i dlatego też

Domenoznawca

ciekawa jestem co o takiej nazwie sądzicie. Krótka, jednoczłonowa i chyba dobrze się kojarzy. To taka luźna propozycja z mojej strony :) Inzynieria Domenowa - to byłby fajny kierunek ;-).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podsumowując – dla każdego coś miłego. Dopóki nie założymy jakiegoś cechu czy izby, nie ma co marzyć o ujednoliceniu nazewnictwa.

 

– Architekt Domen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako autor tego wątku wstępnie uzgodniłem przed chwilą z apze by przygotował za mnie sondę / ankietę w tej kwestii.

Nie chcę przedłużać tych konsultacji by nie rozmieniać ich na drobne, tym bardziej, że najpilniejszym tematem powinien być DzienDomeny i treści, które chcemy tam umieścić. Kto wie - może ta strona będzie zalążkiem profesjonalnej komunikacji z poważnymi inwestorami.

Jakiekolwiek nazewnictwo okaże się dominujące, chciałbym byśmy w relacjach z inwestorami i mediami przedstawiali się w jak najlepszym świetle, swiadomie kształtując nasz wizerunek.

Bo tylko samobójca podcina gałąź na której siedzi ...

Jednocześnie serdecznie dziękuje za zaangazowanie i wszystkie uwagi.

Pozdrawiam

Jacek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Burza mózgów, kłótnie, swary i pioruny a do tego 100 stron dyskusji a i tak zostanie tak jak było - podejrzany typ z tatuażami i petem w ustach - domeniarz... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

drodzy koledzy domeniarze, tak tak, tutaj mogę tej nazwy używać ;)

 

mam nadzieję, że wszyscy mamy poczucie misji do spełnienia, czyli prozaicznej czynności zagłosowania,

bo rzecz idzie o to, jak nasza profesja ma się nazywać, jaka nazwa ma nas reprezentować w mediach.

 

W tej branży /branża nazw/ mamy przyjemność tworzyć historię i dobrze kojarzącą się medialną nazwę,

dla osób postronnych, posiadających fundusze do zainwestowania, nie stówkę do wydania na allegro.

Dlatego jak jest tu nas na forum już chyba ponad 1000 zarejestrowanych, proszę zastanówcie się chwilkę i zagłosujcie,

- to nie boli nie gryzie i mysz się od tego nie zepsuje.

 

Zgadzam się, że kilka nazw w ankiecie jest zbędnych /domeniarz - czyt. tytuł ankiety/,

a może kilku brakuje /łowca domen - moja ostatnio ulubiona/,

ale decyzję podjąć należy dla dobra nas i po nas młodzieży.

 

Z rozdartą koszulą, jak Rejtan się tu kładę.

uff....może pomoże :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zgadzam się, że kilka nazw w ankiecie jest zbędnych /domeniarz - czyt. tytuł ankiety/,

 

Moim zdaniem dobrze, że ta opcja jest. Pokazuje, że na 40 głosów tylko 14 osób chce pozostać przy tej nazwie. A więc większości to określenie nie odpowiada. Nie ma niestety zgody co do terminu, jaki miałby je zastąpić, ale po przebiegu wątku trudno było się spodziewać czegoś innego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystkim, ktorzy zaglosowali na "domeniarza" proponuje:

 

1. Wybrac 3-4 inne okreslenia, np. broker domen, inwestor domenowy czy domener;

 

2. Wraz z okresleniem domeniarz przedstawic je znajomemu biznesmenowi nie-interenetowemu, znajomemu informatykowi ktory NIE ZAJMUJE SIE domenami, znajomym ktorzy z internetu korzystaja sporadycznie. Przy okazji wytlumaczyc im pokrotce o co chodzi w tej profesji.

 

Efekt? 100% tych osob NIE WYBIERZE okreslenia domeniarz jako nalepszego.

 

3. A jak ktos chce przeprowadzic jeszcze lepszy test, niech zrobic na kartce quasi-wizytowki z tymi okresleniami i przedstawi je znajomemu WLASCICIELOWI FIRMY, PREZESOWI, PRZEDSIEBIORCY czy DYREKTOROWI jakiejs instytucji. Warunek: MUSI BYC SPOZA BRANZY INTERNETOWEJ.

 

Efekt? Domeniarz - nie, dziekuje, mam juz odkurzacz, akwizytorom dziekujemy ;)

 

Nie jestem profi w tej branzy, na dobra sprawe jestem poczatkujacy, wiec nie mnie tu decydowac, ale apel do Was: to ostatni dzwonek zeby przeprowadzic ew. promocje nazwy dla tego jakze ciekawego zawodu. Ktory ma naprawde wielka przyszlosc przed soba. Nie schrzancie tego nazwa domeniarz. :)

 

Powodzenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ankieta nie w pełni oddawała moje zamiary ale nic to :)

 

Każy zrobi jak zechce - ostatecznie nikt nikogo do niczego nie będzie zmuszał.

Chyba, że organizator jakiegoś meetingu ustali w ramach treningu, że ten, kto użyje określenia 'domeniarz' stawia kolejkę ;)

Jestem jednak przekonany, że używanie tego określenia w publicznym przekazie będzie kojarzone z brakiem szacunku do własnej profesji.

Przedstawiajmy siebie pozytywnie i róbmy swoje - może to coś da, kto wie ... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
apel do Was: to ostatni dzwonek zeby przeprowadzic ew. promocje nazwy dla tego jakze ciekawego zawodu. Ktory ma naprawde wielka przyszlosc przed soba. Nie schrzancie tego nazwa domeniarz. :rolleyes:

jak ci sie nie podoba ta nazwa to jej ne uzywaj i jej na wizytówkach nie umieszczaj (btw to najlepiej nie meic wizytówek i spokój :D ja nie widze powodu zmieniania tej nazwy na jakiegoś developera czy konsultanta domenowego, wg mnie one brzmią sztucznie i burżujsko. Pozatym co z tego jak siebie bedziesz nazywał górnolotnie jak i tak ludzie powiedzą domeniarz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozatym co z tego jak siebie bedziesz nazywał górnolotnie jak i tak ludzie powiedzą domeniarz

 

 

Widzę, że kolega ma jakąś traumę nt burżujstwa, więc kolejny już raz wtrącę, że

będą o nas tak mówić, jak my zechcemy.

 

Jeżeli nazwa zawodu jest nieważna to po co w ogóle my te nazwy rejestrujemy, przecież one są nieważne,

po co google walczy o gogle przecież mógł sobie zarejestrować najlepszawyszukiwarkanaświecie.com

albo po co zbiera się konsylium aby wybrać tytuł dla książki np Kod Leonarda a nie Leonardo i jego teorie dotyczące życia jakiegoś żyda itd itp i tysiąc lepszych lub gorszych przykładów mógłbym podać.

 

Kiedyś a teraz w szczególności - wszystko zaczyna się od dobrej nazwy.

Możesz mieć najlepszy produkt na świecie, ale w kiepskim opakowaniu sprzedaż go najwyżej paru znajomym.

 

ok nagadałem się w tym wątku za wszystkie czasy,

teraz zamilknę z nadzieją, że chociaż jedną osobę przekonałem. :rolleyes:

 

pozdrawiam i do miłego

Share this post


Link to post
Share on other sites
będą o nas tak mówić, jak my zechcemy.

 

Pozwolę sobie na drobne uściślenie tej wypowiedzi:

Będą o nas tak mówić, jak ich nauczymy.

 

Na razie bowiem wiele ludzi w ogóle nie ma pojęcia, że na domenach można zarabiać a nawet nie wiedzą co to jest domena ?

Tak więc jesteśmy w tym szczęśliwym położeniu, że sami możemy kreować nazewnictwo i nasz wizerunek.

I z punktu widzenia edukacji rynku, to jest naprawdę duża szansa dla nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widzę, że kolega ma jakąś traumę nt burżujstwa, więc kolejny już raz wtrącę, że

nie traumę tylko uważam, że wymyślanie takich nazw jest idiotyczne. Wg nmie jak już to nazwa powinna odzwierciedlać to czym sie dana profesja zajmuje, a nie czyjeś ambicje. Można przecież nazwać sprzątaczke konserwatorem powierzchni płaskich, a babcie klozetową toilet manager, ale po co? Pozatym przecież nikt wam nie karze sie nigdzie podpisywać domeniarz, każdy może sobie napisać co chce. Jak juz maiłbym coś innego wybrać to bym wziął łowce domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak szanowni Państwo 'domainers' się zdecydują, to z chęcią NASK będzie też promował taką nazwę na naszych stronach, RSS, informacjach prasowych itd...

 

Osobiście uważam, że słowo DOMENIARZ jest już słowem w miarę zakorzenionym w świadomości dziennikarzy branżowych i próba zmiany tego na niewiele się zda... ale to tylko moje zdanie - nie jestem domeniarzem więc nie zabieram dalej głosu...

 

Swoją drogą, możemy zrobić wspólny 'press release' z informacją o Waszej decyzji, pisząc też o tym co taki domainer robi. Ba, samo wystąpienie do GUS z prośba o wpisanie tego na listę zawodów byłoby super promocją tego nowego (lub istniejącego: domeniarz) określenia. Bo na liście zawodów tego nie ma... A że GUS odmówi, to inna sprawa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×