Jump to content
Kangur

Stowarzyszenie

Recommended Posts

Mi pasuje tylko weekend, bo pracuje po 15 godzin. :)

 

Może ankieta na 3 różne terminy i mniejszość się dostosuje?

Edited by sylyx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Data czatu, którą zaproponował apze jest niezła choć ja będę dopiero ok. 19.

Może wreszcie pierwszy raz zajrzę na czat di.pl :)

 

Chętnie dowiem się czy odbyła się rozmowa telefoniczna kilofka z panem W.Z. i czy jest szansa by skorzystać ze statutu, który jest ponoć na ukończeniu.

Bo fajnie będzie się spotkać i porozmawiać co nie udało się osiągnąć w innym wątku Michała o ogólnopolskim spotkaniu ... ale dobrze by było zawiązać to stowarzyszenie jeśli już się spotkamy.

 

Mam też nadzieję, że lista chętnych nieco się powiększyła.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdyby nie moi prawnicy to Stowarzyszenie już bym dawno założył, ale oni namawiali mnie długo na Fundację...

 

Druga sprawa jest taka, że nie taktem było mi zakładać samemu takie stowarzyszenie, które miałoby bronić m.in. moich interesów. Nie zależy mi tez na tym żeby być prezesem tego Stowarzyszenia (nie mam po prostu na to czasu). A znając ludzi gdybym sam założył takie Stowarzyszenie i został Prezesem zaraz pojawiłyby się komentarze a to nie ma sensu. Dla mnie liczy się tutaj dobro i rozwój tego Stowarzyszenia.

 

Było pytanie odnośnie mojej domeny spdi.pl (Stowarzyszenie Posiadaczy Domen Internetowych) oczywiście jesli nazwa się Wam podoba oczywiście oddaje ją za darmo na rzecz Stowarzyszenia.

 

Napisałem ten post wcześniej bo chciałem uzyskać informację jak się Państwo odnosicie do tego pomysłu.

 

Biorąc pod uwagę stopień rozwinięcia internetu (domen) w Polsce nie ma sensu zakładać dwóch podobnych stowarzyszeń. Dlatego napisałem o tym, bo nie chce żeby była jakaś konkurencja i rywalizacja - takie Stowarzyszenie musi bronić interesów nas wszystkich. Lepiej zrobić jedno silne niż dwa słabsze.

 

Ja podchodzę do tego tematu bardzo poważnie i tego samego oczekuję od innych. Dlatego wydaje mi się że jak ktoś jest mocno zainteresowany współpracą odnośnie Stowarzyszenia to może jeden dzień poświęcić na spotkanie i ustalenie pewnych spraw, podpisanie dokumentów. Ja proponowałem na spotkanie moją firmę nie było odzewu, ale ja mogę podjechać do Warszawy nie ma problemu.

 

jeśli chodzi o kontakt z osobą o nicku "Kilofek" nie miałem przyjemności porozmawiać z tym Panem. Szczerze przyznam że nie wiem kto to jest (bardzo rzadko tutaj bywam, z braku czasu), jeśli jest to przedstawiciel chętnych osób z forum di.pl to chętnie z nim porozmawiać o szczegółach.

Mój telefon: 665 593 600

 

Z poważaniem

Wiktor Zajkiewicz

Share this post


Link to post
Share on other sites
No właśnie, a kto może być prezesem?

Powinna to byc na pewno osoba najbardziej kompetentna. Moim zdaniem jest to Robert, czyli Kilofek :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No właśnie, a kto może być prezesem?

anglik. :)

Mogę za tym pośmigać, chociażby z tego względu żeby nawkładać warszawskim papierkantom.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jak sie juz towarzisze stowarzyszycie to na czym bedzie polegac obrona domeniarzy/domainerów/domniemaczy? no chhyba ze chcecie bronic wiktora ktory ma mase cybersquatów i twierdzi ze to legal

Share this post


Link to post
Share on other sites
jak sie juz towarzisze stowarzyszycie to na czym bedzie polegac obrona domeniarzy/domainerów/domniemaczy? no chhyba ze chcecie bronic wiktora ktory ma mase cybersquatów i twierdzi ze to legal

 

Troche kultury gosciu, no chyba, ze z Panem Wiktorem wodke piles i na Ty jestes ... w co watpie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
jak sie juz towarzisze stowarzyszycie to na czym bedzie polegac obrona domeniarzy/domainerów/domniemaczy? no chhyba ze chcecie bronic wiktora ktory ma mase cybersquatów i twierdzi ze to legal

 

A czemu ma być nie legal?

Załóżmy, że mam literówki naszej klasy i kieruję z nich ruch na swój sklep z oponami to czy jest to nielegalne? Nie jestem przekonany. Chyba lepsze niż zaparkowanie na ND lub Sedo i ustawienie np. na randki lub inne serwisy społecznościowe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otrzymałem statut od opony.net.

Został przesłany do Kilofka, czekajmy na analizę i poprawki.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podsumowując proponuję spotkać się 28 czerwca. Osobiście wolałbym Warszawę jak na różne spotkania tego typu, ale w Łodzi jak wspomniał Pan Wiktor odpadła by nam kwestia miejsca.

Zgadzam się też z tym, że lepiej stworzyć jedno stowarzyszenie niż 2. Cieszę się też, że są już przygotowane jakieś zarysy przedmiotu działalności stowarzyszenia ze strony Pana Wiktora.

 

Co do czatu do nie będę umawiał i ustalał godzin tracąc czas. Będę w czwartek od 18 i kto miałby ochotę to zapraszam do rozmów. Choćby kilka osób z zapowiadanej listy chętnych. Może brzmi to dyktatorsko :) , ale ustalając kiedy komu pasuje nigdy nie dojdziemy do porozumienia. Zapiszę rozmowę z czata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilofek chwilowo zamilkł ale co do miejsca to zostawmy Wawę.

Chociażby ze względów komunikacyjnych, zwłaszcza dla tych którzy chcą dotrzeć pociągiem lub samolotem.

 

@ bartol Wątpię żeby kilofek się zgodził. Czuję, że będzie wolał wspierać kogoś innego.

Jak on z tym kijaszkiem przed kamerami wystąpi ? :)

Rozumiem, że jesteś następny a z tego co czytam twoja wiedza bardzo by się przydała.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Powinna to byc na pewno osoba najbardziej kompetentna. Moim zdaniem jest to Robert, czyli Kilofek :)

 

Jestem podobnego zdania .

Biorąc pod uwagę doświadczenie zebrane w obszarze bardzo złożonej problematyki "prawodawstwa domenowego" myślę , że Robert jest odpowiednią osobą do pełnienia wspomnianej funkcji .

Share this post


Link to post
Share on other sites
@ bartol Wątpię żeby kilofek się zgodził. Czuję, że będzie wolał wspierać kogoś innego.

Jak on z tym kijaszkiem przed kamerami wystąpi ? :)

Rozumiem, że jesteś następny a z tego co czytam twoja wiedza bardzo by się przydała.

Najlepiej zeby sam sie wypowiedzial na ten temat. Oczywiscie rowniez jestem chetny i w miare mozliwosci zawsze bardzo chetnie pomoge, ale niestety poki co nie dysponuje czasem na takie wyjazdy...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Jestem podobnego zdania .

Biorąc pod uwagę doświadczenie zebrane w obszarze bardzo złożonej problematyki "prawodawstwa domenowego" myślę , że Robert jest odpowiednią osobą do pełnienia wspomnianej funkcji .

Również jestem tego zdania. Na dzień dzisiejszy nie widzę osoby bardziej nadającej się na takie stanowisko.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najlepiej zeby sam sie wypowiedzial na ten temat ...

Myślę, że nie zdradzę tajemnicy naszej rozmowy telefonicznej jeśli napiszę, że tak to odebrałem.

Ale należy mieć nadzieję, że zmieni zdanie widząc takie poparcie żeby nie napisac presję :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kilofek chwilowo zamilkł [...]

 

My tu gadu, gadu a Kilofek pewnie znowu zaciagnał wajche az swiatla w NASK'u przygasly i zbiera zniwa domenowych lowow. :)

Tak na serio, to nie widze innej osoby, ktora mogla by przewodzic temu projektowi.

Na pewno warto bedzie skonfrontowac stanowisko Pana Zajkiewicza i poznac jego "program".

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites
My tu gadu, gadu a Kilofek pewnie znowu zaciagnał wajche az swiatla w NASK'u przygasly i zbiera zniwa domenowych lowow. :)

Tak na serio, to nie widze innej osoby, ktora mogla by przewodzic temu projektowi.

Na pewno warto bedzie skonfrontowac stanowisko Pana Zajkiewicza i poznac jego "program".

 

 

 

Spokojnie nic juz nie lapie bo dropped postawil opcje na wszystko co sie rusza i na drzewo nie ucieka, nie mowiac juz o domenach :)

 

Nie bylo mnie troche na forum ale mam usprawiedliwienie od lekarza :)

Serio to przeczytalem wszystkie zalegle wypowiedzi w watku Stowarzyszenie .Dziekujac za zaufanie jakim niektorzy mnie chca obdarzyc odpowiadam co nastepuje .Przeczytalem info od pana Zajkiewicza z ktorym raz mialem przyjemnosc zamienic dwa zdania w czasie lunchu styczniowej konferencji.Bede dzis dzwonil do pana Zajkiewicza a poniewaz jestm chyba czesciej na forum to przekaze relacje z naszej rozmowy .

Dostalem za posrednictwem anglika tekst statutu ( pisany na zlecenie p.Zajkiewicza ) ktory wlasnie czytam i ktory na pierwszy rzut oka wyglada ze nie jest pozbawiony sensu aczkolwiek nie jest to tekst doskonaly :).

Co do kwesti ewentualnego szefowania stowarzyszenia to proponuje abysmy te kwestje odlozyli na pozniej .Zapoznajmy sie ze statutem, zobaczmy jakie obowiazki zostana narzucone komus kto bedzie szefem stowarzyszenia kogo ewentualnie bedzie mial do pomocy, w jakim zakresie itd .

Nie chce podejmowac zadnych decyzji z ktorymi wiazac sie bedzie konicznosc wyciecia z zycia i innyc obowiazkow jakiejs czesci czasu.Pytanie jest jak duza ma to byc czesc ? Tak wiec reasumujac namawiam pozostalych niezdecydowanych do czytania watku .Jesli ktos ma jakies pytanie niech dzwoni albo pisze na pw . Godzina i forma jaka zaproponowal Apze czyli chat w czwartek jest ok .Zawsze bedzie okazja zeby cos przedyskytowac .

Edited by kilofek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×