Jump to content
apze

Szkoda, że nie odnowiłem tej domeny (decyzje których żałujemy)

Recommended Posts

Myślę, że wątek ten może zwrócić uwagę na to, by z większym zaangażowaniem weryfikować domeny, których nie mamy zamiaru odnawiać. Często (w moim przypadku) decyzje podejmowane są pochopnie lub dochodzi do wielu przeoczeń. Proponuję podawać zawsze powód (dlaczego żałujemy swej decyzji, np: znajduje się pod domeną ciekawy serwis, lub pojawił się nowy produkt).

 

Zaczynając:

 

Skojarzyłem właśnie, że posiadałem adres wklad.pl, którego nie odnowiłem. Dziś chętnie bym go zostawił chociażby ze względu na wkłady kominkowe, ale też wszystkie inne rodzaje wkładów). Na prawdę nie wiem jak mogłem ją puścić ;/

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skojarzyłem właśnie, że posiadałem adres wklad.pl, którego nie odnowiłem. Dziś chętnie bym go zostawił chociażby ze względu na wkłady kominkowe, ale też wszystkie inne rodzaje wkładów). Na prawdę nie wiem jak mogłem ją puścić ;/

Złapałem ja na opcje i sprzedalem tez za jakies grosze :P

 

Mi przed chwila wygasła tors.pl :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żałuję, że nie odnowiłem domeny zapaszek.pl. Regnąłem ją z palca a w dziale wyceny i opinie została sponiewierana. Ktoś jednak znalazł na nią pomysł. Czułem że tak będzie a jednak puściłem. Patałach ze mnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

youtibe.pl

mypoland.pl

e-hiszpania.pl

minidom.pl

złotetarasy.pl

lorem.pl

statystki.pl

swiatklockow.pl

szafydrewniane.pl

zakladblacharski.pl

zlapani.pl + idn

platforma24.pl

 

 

wybrane na wyrywki z ostatnich 2-3 lat, do wcześniejszych boję się nawet zaglądać ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Złapałem ja na opcje i sprzedalem tez za jakies grosze :P

 

Ja kupiłem od Ciebie na jakiejś wyprzedaży za 300 zł w AM, a potem sprzedałem na aukcji BCM nawet taniej. Stwierdzam z całą stanowczością, że ta domena była przereklamowana, a do tego miała jakąś wadę fabryczną (trudność ze znalezieniem zdecydowanego kk, domena nie miała ani jednego zapytania przez prawie 2 lata). :) Jakby to była wklady.pl pewnie byłoby łatwiej.

 

EDIT: ja nie pamiętam, żebym kiedykolwiek żałował jakiejś nieprzedłużonej domeny, bardziej żałuję czasem całkiem niezłych domen sprzedanych na aukcjach BCM za grosze.

 

dermatologiaestetyczna.pl :unsure:

stylizacjapaznokci.pl -_-

Edited by thomaso
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś żałowałem, że nie przedłużyłem PlacWolnosci*pl, gdyż wpadła ona w ręce firmy - pośrednika nieruchomości IMMO.

 

Niestety, widac, że firma Immo w jakiś sposób też utraciła domenę i obecnie inna firma z jakiejś wsi jest jej abonentem.

 

Co ciekawe, Immo na swojej stronie pisze:

 

 

Sugerując się coraz częściej słyszanym porównywaniem domen internetowych do nieruchomości XXI wieku postanowiliśmy również inwestować w najlepsze domeny internetowe. Oferujemy możliwość zakupu bądź wieloletniej dzierżawy wybranej domeny internetowej.

 

Najwidoczniej uznali, że PlacWolnosci**pl to nie ich domena(a lepsza to pewnie ta z ich portfolio placwolnosci.com.pl) , pomimo że zarządzają nieruchomościami przy.... Placu Wolności 8 i 9 !!!

Tępota domenowa czy co?

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raz spadła mi domena która robiła na parkingu $10/d czyli warta jakieś ~$7000. Poza tym sporo $1-5/d. Jednak lata wprawy i przedłużam tego typu domeny :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja co prawda nie mogę nazwać tego żalem ale Rafał zmotywował mnie wreszcie do sprawdzenia co się dzieje z niektórymi porzuconymi przeze mnie domenami.

Przejrzałem głównie moje pierwsze lata, czyli 2007-2008 ale wśród tych, które wklejam poniżej, są też trochę młodsze.

Okazało się że spora część z nich ( w większości średniaczków, mizerotek a nawet ninj ) została jakoś wykorzystana.

Wszystkich jednak nie chce mi się sprawdzać.

 

strefazwierzat.pl
strefadzieciaka.pl
strefagor.pl
sportturystyka.pl

nartysłowacja.pl

obertauern.pl

sport-team.pl

bikerent.pl
sportking.pl
mebloshop.pl
magiadiety.pl

swiatnasion.pl

klubogrodnika.pl
chwytajchwile.pl
cenoty.pl
feremony.pl
pokot.pl
chorobykrwi.pl
domturysty.com.pl
gastroneo.pl
silaczka.pl
propertyonline.pl
sexnawigator.pl
sexualny.pl

ogloszeniaseksualne.pl

goraceusta.pl
jumla.pl
luxclub.eu
kochamkase.pl
kwaterywarszawa.pl
oponyinternet.pl
sciagajfilmy.pl
aparatygrzewcze.pl

atrakcyjne-nieruchomosci.pl
zaopatrzenierolnictwa.pl
kuchennarewolucja.pl
extragames.pl
hairworld.pl
footballworld.pl
ski-world.pl
windworld.pl

p4c.pl
b2u.pl
4realestate.pl
4dive.pl
dive-team.pl
edive.pl
freedive.pl
erotyczni.pl
ridersi.pl
e-vending.pl
medort.pl
medart.com.pl
arsmedic.com.pl
logistrans.pl

kaufhaus.pl

agrohouse.pl

visual.com.pl
fip.com.pl
gkr.com.pl
nrs.com.pl
pdr.com.pl
tid.com.pl
wrw.com.pl
vrs.com.pl
wdt.com.pl
wgc.com.pl
wkg.com.pl
psu.com.pl
spb.com.pl
skb.com.pl
wps.com.pl
hts.com.pl
atjm.pl
tipon.pl

szefrolet.pl
szefrolet.com

dom-ogrod.com
sworntranslator.net
gotowedomy.com.pl

therm.com.pl
elearn.com.pl
nadzor.com.pl
kangur.net.pl

Muszę też przyznać, że części z tych, które przeglądałem, już nie pamiętałem.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żałowałem, że nie przedłużyłem studio-fotograficzne*pl. Kupiłem domenę na aukcji LM za około 300 zł i nie zauważyłem, że już wtedy była w stanie wygasania. 2-3 dni później było już po wszystkim.

 

BTW weźcie pod uwagę, że nie wszystkie Wasze "byłe", które są zagospodarowane, znalazłyby KK. Bardzo często ludzie szukają wolnych domen, nie zastanawiając się nawet nad możliwością odkupienia domeny lepszej, ale zajętej. Czasem z braku wiedzy o rynku wtórnym, czasami uważają, że domena jest przeceniona, a czasem... nie odkupią dla zasady.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja podobnie jak thomaso, raczej nie żałuję że ktoś wykorzystał puszczone domeny. Z tych, które pamiętam, a które się doczekały wykorzystania, można wymienić: nadniemnem.pl, wregionie.pl, najlepszeuczelnie.pl (o, tej żałuję :P ), listabankow.pl i coś tam jeszcze i jeszcze, ale nie pamiętam...

 

Bardziej żałuję niektórych tych domen, które puściłem, a które wpadły do innych portfolio... ;-)

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...]

 

BTW weźcie pod uwagę, że nie wszystkie Wasze "byłe", które są zagospodarowane, znalazłyby KK. Bardzo często ludzie szukają wolnych domen, nie zastanawiając się nawet nad możliwością odkupienia domeny lepszej, ale zajętej. Czasem z braku wiedzy o rynku wtórnym, czasami uważają, że domena jest przeceniona, a czasem... nie odkupią dla zasady.

 

Dokładnie tak. I zostały zagospodarowane tylko dlatego, że ... leżały wolne. I prawie za darmo.

Dlatego, tak jak Koledzy wcześniej,

nie żałuję.

Absolutnie żadnej.

 

 

... no ... może jednej ... :D

ale dlatego, ze mam świadomość, iż jest dobra.

 

kompleks.eu

 

Zamykałem firmę. O pewnych domenach zapomniałem.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat trochę od czapy.

A to dlatego że równie dobrze można też założyć inny pt. Moja domena którą za tanio sprzedałem.

Nie odnowiłem? Stało się...i już

:)

Niektórzy jakby mieli wracać do wspomnień to zawalu by dostali

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bóg.pl - z palca, szkoda mi było na rejestrację, fajna, choć IDN - i już nie mam szans, aby tą domenę mieć. Nawet jakbym kupił, to nonIdn Bog.pl nie zdobędę, bo działa firma on-line.

Nowi.pl - wygasła, można było coś ugrać - wydaje mi się, że straciłem

Domp.pl Page Rank 4 - wygasła, podejrzewam, że moja strata

NowyTestament.pl - przegrałem licytację, poszła za 60 - 80.

Dla-ciebie.pl - och, mogłem sprzedać 2-3 razy drożej. Dałem cenę kup teraz 120 - kolega z netu mówi - to nawet ja bym ci dał 2 x tyle, bo własnie takiej mi potrzeba. No minimum stówa w plecy, a wydawało się, że ponad 100 zysku.

 

Wnioski - jak puścisz fajną domenę, już jej nie odzyskasz,

- ludzie puszczają na wygaśnięcie domeny, które można sprzedać z zyskiem, bo nie wiedzą, o takiej możliwości.

 

Czego żałuję - spóźniłem się z handlem domenami - był czas dobrej passy w handlu domenami, ja go przegapiłem. A dzisiaj jest b. trudno - takiej wyceny domen można uczyć się latami, a nie sprzedaje mi się prawie nic.

Edited by master17

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie marodzcie tak, bo to takie typowo 'polskie' ;) A co do meritum - czas pokazuje, ze wypuszczone domeny czesto oznaczaja oszczednosc pieniedzy, choc zalezy oczywiscie o jakiej jakosci mowimy...

 

Inne prawidlo z zaslyszanych (chyba L.Czarnecki), ktore pasuje do branzy domen - sa inwestorzy, ktorzy zarabiaja i sa inwestorzy dlugoterminowi. O ile sprawa nie idzie o bardzo dobre keywordy, to jesli nie bylo widokow na sprzedaz przez minione lata, czy bedzie pozniej? (kluczowe czy nie sprzedalismy, czy nie bylo widokow na sprzedaz)

A w tym miejscu warto zacytować niejakiego W. Buffett: "zasada pierwsza: nigdy nie trac pieniedzy. Zasada nr dwa: zawsze pamietaj o zasadzie nr jeden."

 

~AW

Edited by AW
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli nie odnowiło się domeny po przemyśleniach i analizie, to nie ma co żałować. Nawet jak za kilka lat decyzja okaże się błędem - nauczymy się czegoś na własnych błędach. Jeśli nie odnowiło się domeny poprzez własne zaniedbanie, wówczas żal jest jak najbardziej wskazany.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli nie odnowiło się domeny po przemyśleniach i analizie, to nie ma co żałować. Nawet jak za kilka lat decyzja okaże się błędem - nauczymy się czegoś na własnych błędach. Jeśli nie odnowiło się domeny poprzez własne zaniedbanie, wówczas żal jest jak najbardziej wskazany.

Ja mam jeszcze inne przemyślenia.

Żałować można domeny, kiedy się miało taką, która pozwoliłaby po jakimś czasie nawiązać współpracę z inwestorem i mieć spore udziały z małym zaangażowaniem w temat.

Niestety mam taką sytuację ale domeny już nie ma (a została dobrze zagospodarowana) bo uznałem, że nie przedłużę :(

Inwestor uznał ją za idealną ale już po zawodach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie marodzcie tak, bo to takie typowo 'polskie' ;) A co do meritum - czas pokazuje, ze wypuszczone domeny czesto oznaczaja oszczednosc pieniedzy, choc zalezy oczywiscie o jakiej jakosci mowimy...

 

To oczywiście prawda - na jedną taką, której żałuje, przypada naście takich, które puściłem bez żalu, więc bilans na plus. Co nie zmienia jednak faktu, że trochę żal. Gdyby przedłużenia były po 20 zł, to bym prawie żadnych nie puszczał. ;-)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z moich 700 domen zostało mi 250. Wyżej wymieniłem wyłącznie te, które wiem, że bym sprzedał za dobre pieniądze. Niestety oferta przyszła zbyt późno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdyby odnowienia domen byłyby tańsze, byłoby mniej dylematów.

Edited by thomaso
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wątek idzie trochę w złą stronę. Nie miałem na myśli listowania wszystkiego, co było kiedyś nasze i ponownie zarejestrowane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ci, którzy bardzo ale to bardzo żałują swych byłych domen, mogą sobie przerobić i zaśpiewać Modlitwę zespołu Breakout.

Może to coś da, kto wie ( tzn. może spadną ) ;)

 

...

Do Ciebie pieśń tę wznoszę Panie,
Czy słyszysz mój błagalny głos?
Raz jeszcze daj mi od początku iść,
Daj mi te domeny jeszcze raz.

 

Już nie zmarnuję ani jednej,
Bo domen straconych gorycz znam,
Więc błagam daj mi szansę jeszcze raz,
Daj mi ją ostatni raz.

...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inne prawidlo z zaslyszanych (chyba L.Czarnecki)

a propos żałuję, że pożałowałem 12 PLN na rejestrację leszekczarnecki*pl, która jak wiadomo sprzedała się później za 7.700 USD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×