Jump to content
maxy

inwestycja w rynek domen

Recommended Posts

Witam.

Co prawda nie często wypowiadam na forum ale to głownie z braku czasu. Niemniej jednak mam dosyć ciekawy temat który może część z Was zainteresować. Powiedzmy że jest ktoś z bardzo dużą kasą kto zainteresował się rynkiem domen w Polsce. Chce wpompować w ten rynek trochę kasy i potrzebuje do tego celu odpowiednich ludzi wraz z ich portfolio. Osoby te miały by stworzyć ogromną spółkę z nieograniczonym wręcz kapitałem na inwestowanie w zakup domen, utrzymanie, generowanie ruchu, tworzenie serwisów internetowych itd. Potrzebne są osoby z bardzo dobrą znajomością tego rynku które będą tworzyć spółkę. I teraz pytanie: czy jest ktoś kto chciałby wnieść swoje portfolio i wiedzę jako aport do spółki i stać się jej częścią ? Powiem szczerze że sam się nad tym zastanawiam gdyż temat jest ciekawy i zupełnie realny.

Pozdrawiam Darek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Powiem szczerze że sam się nad tym zastanawiam gdyż temat jest ciekawy i zupełnie realny.

 

...i w teorii już nieraz przerabiany. Jak będą jakieś konkrety, to proszę o kontakt: domeny@varia.pl

Największy problem – wycena domen. Jak określić wartość wnoszonego aportem portfolio? I na tym się zwykle rozważania kończą.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Największy problem – wycena domen. Jak określić wartość wnoszonego aportem portfolio?

Powiem szczerze że też mnie to zastanawia. Ale jeżeli odzew z Waszej strony jakiś jest to przejdę do konkretów.

 

Mam spotkanie w tym tygodniu z dużym VC w tej sprawie i pewnie głównym tematem rozmowy będzie właśnie wycena portfolio.

Jeżeli byłby ktoś chętny to mógłby pojechać ze mną na spotkanie. Oczywiście wcześniej musieli byśmy się spotkać "poznać" i dokonać pewnych ustaleń przed spotkaniem z inwestorami.

Spotkanie odbędzie się w Krakowie a termin mam do ustalenia. Osobiście chciałbym w piątek.

 

i tak na marginesie powiem w jakim celu napisałem tego posta. Ja sam uważam że nie posiadam wystarczającej wiedzę aby takiemu przedsięwzięciu podołać. Nie mam jej mało ale zawsze wychodzę z założenia że czym więcej głów tym lepszy efekt.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Spotkanie odbędzie się w Krakowie a termin mam do ustalenia. Osobiście chciałbym w piątek.

 

Z pewnością znajdzie się ktoś chętny na miejscu, jest na forum parę osób z Krakowa.

Trzymam kciuki dla zasady, ale pewnie nic z tego nie wyjdzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to jeszcze dodam jakie są wymagania: całkowite zaangażowanie w projekt bez możliwości "dorabiania na boku" co akurat mnie trochę boli. Ilość osób które mogły by wejść nie więcej niż 3-4. Dobrze gdyby osoby zainteresowane miały jakieś zaplecze personalne (pozycjonowanie, marketing itp) gdyż projekt ma ruszyć z mety o ile oczywiście zaproponują nam dobre warunki.

 

Osobiście uważam, że najpierw powinno się odbyć spotkanie na szczeblu domeniarzy, żeby wypracować mniejszy wpływ VC.

Również tak uważam tylko jak to technicznie zrobić ? Najgorsze jest to że czas goni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat pojawiał się już wielokrotnie w branży (Europa Zachodnia) i umierał śmiercią naturalną .

Ostatnim razem (mniej więcej rok temu) , domeniarzy chętnych do kooperacji na podobnych zasadach szukał bigplayer z Dubaiu (około 200.000 własnych domen . Duże pieniądze zarobił kilka lat temu na dialerach) .

Z tego co wiem , do tej pory nie udało mu się pozyskac żadnego znaczącego portfolia .

Sprawa jest prosta . Ktoś kto ma dobre domeny , nie potrzebuje tak na prawdę wspólników do podziału zysków , które mu wspomniane domeny generują .

A inwestorzy , zainteresowani zakupem dobrych dotpeelek są na polskim rynku już od dawna .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uwazam, ze tamt ciekawy, ale troche fatamorgana, gdyz nie zawarte w nim sa zadne konkrety. Osobiście posiadam kilkaset domen, a z pozycjonowaniem mam do czynienia od 7 lat chetnie wysluchal bym jakis konkreto, lale ze wzgledu na prace raczej nie mam w tej chwili mozliwosci jechania do Krakowa tym bardziej nieco w ciemno bez znalomosci konkretow.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ludzie.

przeciez prawda jest taka, ze zaden powazny inwestor nie zainteresuje sie Waszymi domenami.

Licza sie generyki i domeny z ruchem, a nie jakies pierdoplasty.ogr.pl ...

 

edit:

domeniarz z ladnym portfolio, nie potrzebuje sie bawic w jakies spolki itd, bo po co ma sie dzielic zyskami?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uwazam, ze tamt ciekawy, ale troche fatamorgana, gdyz nie zawarte w nim sa zadne konkrety. Osobiście posiadam kilkaset domen, a z pozycjonowaniem mam do czynienia od 7 lat chetnie wysluchal bym jakis konkreto, lale ze wzgledu na prace raczej nie mam w tej chwili mozliwosci jechania do Krakowa tym bardziej nieco w ciemno bez znalomosci konkretow.

 

Chodzi o to że konkretów sam nie znam. Zgłosili się do mnie sami i szukają grupy osób zainteresowanych stworzeniem "czegoś" . Aha i żeby było jasne: oni nie chcą zarabiać na sprzedaży domen. Inwestycja ma być długoletnia i ma za zadanie podniesienie wartości domen, wygenerowanie jak największego ruchu. Przypuszczam że w 90% będzie to tworzenie serwisów na domenach. Tylko pytanie kto podejmie się stworzenia kilku tyś serwisów :).

 

Podsumowując temat bo już jest późno. Spotkanie się odbędzie tak czy siak bo sam jestem ciekawy. Nie wiem na ile będę zobowiązany do zachowania tajemnicy żeby zdradzić coś więcej po spotkaniu. Ja sam nie napalam się na to zbytnio gdyż z inwestorami mam ostatnio dużo do czynienia i wiem jak wyglądają rozmowy wstępne a jak np podpisywanie umów inwestycyjnych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kapitału na świecie jest dużo, a dobrych pomysłów mało. Doskonale zdaję sobie sprawę z ryzyka jakie niesie za sobą VC. Jednak dużo osób, które wcześnie rozpoczęły ten biznes, miało po prostu szczęście i nie zdaje sobie sprawy z jego możliwości. Uważam, że jeżeli wejdą do tego poważne osoby to warto zaryzykować.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ludzie.

przeciez prawda jest taka, ze zaden powazny inwestor nie zainteresuje sie Waszymi domenami.

Licza sie generyki i domeny z ruchem, a nie jakies pierdoplasty.ogr.pl ...

 

edit:

domeniarz z ladnym portfolio, nie potrzebuje sie bawic w jakies spolki itd, bo po co ma sie dzielic zyskami?

 

Powiedzmy że na pierdoplasty.org.pl powstaje serwis internetowy, jest reklamowany, pozycjonowany. Początkowa wartość pierdoplasty = 0

Po kilku latach istnienia serwisu PR-5 , 1000 uu dziennie pierdoplasty ma wartość = ??

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chodzi o to że konkretów sam nie znam. Zgłosili się do mnie sami i szukają grupy osób zainteresowanych stworzeniem "czegoś" . Aha i żeby było jasne: oni nie chcą zarabiać na sprzedaży domen. Inwestycja ma być długoletnia i ma za zadanie podniesienie wartości domen, wygenerowanie jak największego ruchu. Przypuszczam że w 90% będzie to tworzenie serwisów na domenach. Tylko pytanie kto podejmie się stworzenia kilku tyś serwisów :).

 

Stworzenie dobrych serwisów nie jest "tylko" uzależnione od dobrych domen.

 

Podnoszenie kwesti na publicznym forum po otrzymaniu dwóch emaili z całą pewnością rozbudzi gromadę osób widzących już miliony na swoim koncie :-)

Troche innych osób ( niektóre też z forum) również otrzymałe takie same informacje ( propozycje) jak Pan.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Stworzenie dobrych serwisów nie jest "tylko" uzależnione od dobrych domen.

 

Podnoszenie kwesti na publicznym forum po otrzymaniu dwóch emaili z całą pewnością rozbudzi gromadę osób widzących już miliony na swoim koncie :-)

Troche innych osób ( niektóre też z forum) również otrzymałe takie same informacje ( propozycje) jak Pan.

 

Ja się wcale nie napalam ani nie radzę tego innym. I właśnie miałem nadzieję że się odezwie ktoś kto przerabiał już temat i coś powie.

Ok pora spać.

 

Pozdrawiam i sory za wywoływanie o tej porze dyskusji.

 

p.s. i nie było to emaile tylko godzinna rozmowa telefoniczna z prezesem VC.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Stworzenie dobrych serwisów nie jest "tylko" uzależnione od dobrych domen.

 

Podnoszenie kwesti na publicznym forum po otrzymaniu dwóch emaili z całą pewnością rozbudzi gromadę osób widzących już miliony na swoim koncie :-)

Troche innych osób ( niektóre też z forum) również otrzymałe takie same informacje ( propozycje) jak Pan.

 

:)

 

Odwiedzający to forum powinni się przede wszystkim zastanowic dlaczego ten VC (z nieograniczonym wręcz C ;) ) nie zainwestuje w istniejące już projekty i korzystając z doświadczenia ludzi , którzy je stworzyli , nie postawi na nogi następnych kilku tysięcy :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja się wcale nie napalam ani nie radzę tego innym. I właśnie miałem nadzieję że się odezwie ktoś kto przerabiał już temat i coś powie.

 

 

Nie chodziło mi bezpośrednio o Pana, bo widocznie ma Pan coś w swoim portfolio, co kogoś zainteresowało :-).

Pisałem to raczej w odniesieniu do osób, które zajmują się domenami od niedawna i słysząc o iwestycji VC, na zapytanie ofertowe na średnią domene, bedą odpowiadać 200 tys PLN (zamist 2 tys PLN jak to było dotychczas)- licząc, że to akurat ktoś pisze do nich z VC .

Ale czas pokaże co z tego wyjdzie..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli mówimy o tej samej inwestycji, to dokładnie tydzień temu otrzymałem telefon od przedstawiciela tego funduszu inwestycyjnego i proszono mnie by spotkać się na rozmowach kwalifikacyjnych w Krakowie, ale byłem zbyt sceptycznie nastawiony, sam nie wiem czy dobrze.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardziej chodzi o to, ze inwestor ten (od ktorego tez dostalem zaproszenie) jest zainteresowany bardziej serwisami niz domenami. Dlatego domeniarze, ktorzy wejda do spolki beda musieli te serwisy tworzyc (pewno prace programistyczne da sie puscic na zlecenie), reklamowac itp. Firma ta nie jest w tej chwili zainteesowana kupnem domen od domeniarzy - to co wniosa powinno wystarczyc w takim razie na rozwoj nowej spolki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bardziej chodzi o to, ze inwestor ten (od ktorego tez dostalem zaproszenie) jest zainteresowany bardziej serwisami niz domenami. Dlatego domeniarze, ktorzy wejda do spolki beda musieli te serwisy tworzyc (pewno prace programistyczne da sie puscic na zlecenie), reklamowac itp.

 

Może jestem mało doświadczony w biznesie, ale nie rozumiem jaki miałby być w takim razie wkład tej firmy/spółki/organizacji. No chyba że ja mam stawiać serwis na czyichś domenach, a ktoś na moich – coś jak TBM-y. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Także dostałem tel. w tej sprawie, jednak podziękowałem za ofertę.

 

 

venturecapital*pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×