Jump to content
maxy

inwestycja w rynek domen

Recommended Posts

Fundusz jest poważny, dysponujący solidną kasą i myli się ten kto myśli, że nie uczestniczą w innych projektach.

Tyle, że czasami wyobrażenia niektórych z nas oraz tego funduszu o rynku domen w Polsce oraz o tym projekcie mogą być nieco odmienne.

Ale trzymam kciuki za powodzenie tego przedsięwzięcia jak i za wasze zyski.

Zapewne nie jedna osoba z tego forum trafi na te rozmowy.

Rozwiązanie problemu z wyceną też mnie bardzo interesuje ale ponoć mają pewien pomysł ...

Nie należy jednak nastawiać się na bezwstydnie spuchnięte konto bankowe po podpisaniu umowy lecz przede wszystkim na pracę i zamianę własnego portfolio na jednostki uczestnictwa, które z założenia później powinny wszystkim wspólnikom przynosić zyski.

To inwestor a nie instytucja dobroczynna :)

Ci, którzy nie martwią się o jakość swoich domen mogą więc mieć dylemat czy nie pozostać freelancer'em ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Także dostałem tel. w tej sprawie, jednak podziękowałem za ofertę.

venturecapital*pl

 

Ja także podziękuję.

Jakoś nie mam charakteru do dzielenia się z kimś pomysłami.

Zdobycie pieniędzy nie jest dziś największym problemem a zarządzanie "spółką" która ma kilku właścicieli nie jest łatwe.

Życzę mimo wszystko powodzenia.

 

#aniolybiznesu.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, do mnie też ktoś stukał w sprawie domen i VC. Aż wstyd się przyznać :)

 

Szczerze mówiąc to lepiej samemu dawać kasę na inwestycje niż na odwrót. Tym bardziej jeśli dotyczy to rynku domen.

 

O VC zrobiło się głośno po naszej-klasie. Większość ludzi w Polsce uważa ich za rekina finansowego w polskim internecie i to przekłada się na mentalność. Nie pisał bym o tym gdyby nie jeden przypadek. Miałem ochotę na pewną domenę która nie miała praktycznie żadnej wartości z biznesowego punktu widzenia. Nie była używana więc napisałem email czy właściciel nie chciał by sprzedać. Odpisał że może rozważyć taką propozycję i żebym zaproponował kwotę. Zaproponowałem tysiąc złotych. Otrzymałem odpowiedź że jednak nie jest zainteresowanyi spytałem za jaką kwotę byłby skłonny sprzedać. Otrzymałem odpowiedz "Pamięta Pan za ile została sprzedana nasza klasa?"

 

Poczułem się bardzo skonfundowany, ale cóż Panie zrobisz ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

do mnie także się odezwali. temat wydaje się ciekawy i gdybym mieszkał w Krakowie to z ciekawości poszedłbym na to spotkanie. niestety nie mam aktualnie możliwości wybrania się tam. poza tym z tego, co pisze autor wątku, oni wymagają pełnego zaangażowania tylko w ten projekt, co raczej w moim przypadku odpada.

niemniej dla kogoś, kto ma czas i talent przedsiębiorcy sprawa może być nawet interesująca. powodzenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Otrzymałem odpowiedz "Pamięta Pan za ile została sprzedana nasza klasa?

 

Świetny pomysł ! ;)

 

Bardzo często , jedyną reakcją na moje oczekiwania cenowe dotyczące domen wystawionych na sprzedaż w Sedo , jest standardowy , wzięty z szablonu Sedo komentarz : " Please justify your asking price "

Dotychczas odpowiadałem , że muszę kupic dzieciom buty na zimę . Że mój Porsche dużo pali . Że obiecałem żonie na urodziny facelifting i nowy silikon .

Teraz zacznie się pojawiac informacja o naszej klasie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po przeczytaniu złapałem doła, widocznie mam słabe domeny bo do mnie nikt nie dzwoni ;(

 

Bardzo mnie interesuje jak Fundusz na Was trafił oraz szczegóły ze spotkania :) Więc jeżeli to nie tajemnica to czekamy maxy potem na info.

Share this post


Link to post
Share on other sites
do mnie także się odezwali. temat wydaje się ciekawy i gdybym mieszkał w Krakowie to z ciekawości poszedłbym na to spotkanie. niestety nie mam aktualnie możliwości wybrania się tam. poza tym z tego, co pisze autor wątku, oni wymagają pełnego zaangażowania tylko w ten projekt, co raczej w moim przypadku odpada.

niemniej dla kogoś, kto ma czas i talent przedsiębiorcy sprawa może być nawet interesująca. powodzenia.

 

Jeśli ktoś zostanie zaproszony, to uważam, że warto pojechać.

To może być ciekawe doświadczenie.

Pozwoli spojrzeć na biznes z innej perspektywy.

Bo sam pomysł należy uznać za niezły:

Mamy wolne środki, do tej pory inwestowaliśmy w IT, trochę nadwyżek możemy przeznaczyć na obiecujący biznes z podobnej dziedziny.

Dużo nie ryzykujemy gdyż osoby, które będą tworzyły zespół wniosą własne zasoby i same wypracują swój i nasz sukces.

Zaznaczam, że nie byłem w Krakowie na rozmowach i nie znam szczegółów tej propozycji.

Nie wiem więc czy można uzyskiwać dochody tylko z wypracowanego zysku czy również z poświęconego czasu pracy ?

Ale domyślam się, że nie jednego ucieszyłoby pozbycie się zmartwień związanych z drogimi przedłużeniami w zamian za spory % dobrze wycenionego portfolio :)

 

 

Po przeczytaniu złapałem doła, widocznie mam słabe domeny bo do mnie nikt nie dzwoni ;(

 

Bardzo mnie interesuje jak Fundusz na Was trafił oraz szczegóły ze spotkania ;) Więc jeżeli to nie tajemnica to czekamy maxy potem na info.

 

A masz gdzieś własne portfolio z dobrze dobranymi słowami kluczowymi ? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

By temat ten był poważny, to chyba wypadałoby, żeby podać tu bliższe informacje, np. czy mają jakąś nazwę i stronę www, gdzie są przedstawiona idea programu. Bo tak to jest zabawa kto otrzymał telefon i jest w klubie, a kto nie, a to zysków żadnych nie przyniesie. Był już człowiek na forum co kupował niemiecki.pl za 100k, ale dalej temat się średnio rozwinął. :)

 

Bez doświadczenia, to można tylko stracić, a bez dobrego pomysłu i organizacji, to daleko się nie zajdzie. Także dla osób, które planują wejść w ten biznes, przydatne będzie zdanie innych osób, co prawda nie większości. A jak na razie nawet nie wiadomo czy ten fundusz ma jakąś nazwę, a przecież można by poszukać informacji na temat firmy lub wzorów z rynku com i wtedy inaczej spojrzeć na sprawę. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie widzę w ich działaniu, na podstawie tego artykułu, oferty dla domeniarzy ani dla domainerów :)

 

Edit: Co prawda nie ta firma, ale jak widać model zbliżony w kwestii, pieniądze idą tam, gdzie naprawdę się opłaci dla inwestora, a nie drugiej strony.

 

http://www.idg.pl/news/132509.html

 

Fundusz VC IDG zainwestuje w Polsce

Autor: Piotr Zalewski

28 listopada 2007 09:09

Zmień rozmiar liter:

 

W 2008 r. fundusz venture capital IDG Ventures otworzy w Warszawie swój oddział na Europę Środkowo-Wschodnią. Fundusz zamierza zainwestować w obiecujące spółki z regionu 150 mln USD, dowiedział się Internet Standard. Głównym obszarem jego działalności mają być firmy internetowe.

IDG Ventures należy do koncernu IDG. Na sieć IDG Ventures składa się sześć funduszy venture-capital. Dwa amerykańskie (Boston i San Francisco), chiński, wietnamski oraz koreański. W 2008 r. ma do nich dołączyć fundusz działający w rejonie Środkowej i Wschodniej Europy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

IDG Ventures Eastern Europe ma mieć swoją siedzibę w Warszawie. Będzie inwestował w firmy z Polski, Czech, Rumunii i Bułgarii.

 

-Fundusz skupi się na inwestycjach w start-upy i firmy w początkowej fazie rozwoju, które rozwijają nowe technologie, włączając w to aplikacje internetowe dla e-commerce czy serwisy społecznościowe. Fundusz będzie także inwestował w technologie bezprzewodowe i biotechnologię- mówi dla Internet Standard Pat McGovern, założyciel i przewodniczący IDG.

 

Sieć IDG Ventures ma na swoim koncie setki udanych inwestycji. Był jednym z inwestorów w najpopularniejszą chińską wyszukiwarkę Baidu.com i ponad 200 innych firm z regionu Azji. IDG Ventures Boston wraz z TechCrunch organizuje konferencje biznesowe.

 

Fundusz Środkowoeuropejski ma rozpocząć działalność w czerwcu 2008 r., jednak ten termin może ulec zmianie

Share this post


Link to post
Share on other sites

jestem z Krakowa i byłem na spotkaniu

na razie nic zobowiązującego,

ale gdyby ktoś chciał pogadać to zapraszam do kontaktu

0123 975 700 jutro od 9-17 sorki zapomniałem dodać

Share this post


Link to post
Share on other sites
VC, kasa a ludzie już sikają po majtkach :)

 

ja tylko napisałem, że temat wydaje się być ciekawy :-) nie koniecznie trzeba w to wchodzić, ale dobrze jest wiedzieć co w trawie piszczy.

majtki mam suche ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poniżej zamieszczono listę rankingowa wniosków, które zgodnie z decyzją Instytucji Zarządzającej

(Ministerstwo Rozwoju Regionalnego) na podstawie rekomendacji Instytucji Wdrażającej (Polska Agencja

Rozwoju Przedsiębiorczości) zostały ostatecznie rekomendowane do udzielenia wsparcia i zawarcia umów o

dofinansowanie w ramach Poddziałania 1.2.3 SPO-WKP – Wspieranie powstawania funduszy kapitału

zalążkowego typu seed capital. Poniższa lista rekomendowanych wniosków dotyczy rundy aplikacyjnej, która

trwała od dnia 6 grudnia 2006r. do dnia 9 lutego 2007r.

 

pdf parp

http://www.parp.gov.pl/files/1/22/lista_rankingowa_1.2.3.pdf

 

SPO WKP 1.2.3

Sektorowy Program Operacyjny "Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw"

Dotacje na powiększenie funduszu kapitału zalążkowego (seed capital)

 

(...)

 

Na co?

W ramach Poddziałania wspierane będą projekty polegające na powiększeniu kapitału funduszy kapitału zalążkowego. Docelowo, środki finansowe pochodzące z dokapitalizowania, w formie inwestycji dokonanych przez fundusze wesprą mikroprzedsiębiorców, małych średnich przedsiębiorców.

 

http://www.parp.gov.pl/index/more/53

 

Pyt. 8: W jaki sposób dzielone są zyski z dokonanych przez fundusz inwestycji pomiędzy instytucję udzielającą wsparcia a inwestorów funduszu?

Odp.: Środki pochodzące z inwestycji, z których fundusz wyszedł, dzielone są zgodnie z mechanizmem opisanym w § 12 Rozporządzenia. Środki pochodzące z wypracowanego na inwestycji zysku dzielone są pomiędzy inwestorów a instytucję udzielającą wsparcia proporcjonalnie do wniesionych przez te podmioty środków do funduszu (patrz § 12 ust 1 pkt 6 Rozporządzenia). Jeżeli w ramach wydatków kwalifikowanych wkład inwestorów funduszu wynosi 50%, a wartość dofinansowania przekazywana przez PARP pozostałe 50% kosztów kwalifikowanych, to podział zysków następuje zgodnie z tą proporcją, czyli 50% zysków należne jest inwestorom funduszu, a 50% należne jest instytucji udzielającej wsparcia.

 

http://www.parp.gov.pl/index/index/254?pyt...1&p=41#1791

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przepraszam za brak odpowiedzi na niektóre posty do tej pory. Miałem dużo pracy dzisiaj.

 

Było pytanie jak do mnie trafili: znaleźli moje portfolio i zadzwonili gdyż mam podany tel.

Fundusz to iif.pl o którym była już tu mowa. Oni mają jakiś plan i potrzebują osób do realizacji. Nie wiadomo do końca co się za tym kryje poza informacjami które już podałem. Oczywiście po spotkaniu podam więcej info. Co do spotkania fajnie gdyby ktoś się ze mną wybrał i na pewno skontaktuję się jutro z osobami które wyraziły taką chęć. A może jest tu ktoś z Katowic lub okolic ?

Ogólnie nie ma co ustalać na chwilę obecną żadnej strategii gdyż tak naprawdę nie wiadomo w jakim kierunku będą toczyły się wstępne rozmowy. Sam prowadzę duży projekt internetowy i prowadzę w związku z tym rozmowy z kilkoma inwestorami dlatego też nie wiem czy w ogóle temat o którym mowa będzie mnie interesował bo musiał bym zaniechać to co robiłem do tej pory. Ale jak już ktoś napisał że próbować warto a i wiedza z takich spotkań jest czasem bardzo cenna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tylko zastanawia mnie jedna rzecz.. Wiarygodnosc funduszu.

 

Brak jest na stronie Wpisu do KRS, kapitału założycielskiego, NiP, REGON... To jest akurat standard... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tylko zastanawia mnie jedna rzecz.. Wiarygodnosc funduszu.

 

Brak jest na stronie Wpisu do KRS, kapitału założycielskiego, NiP, REGON... To jest akurat standard... :)

Nie wszyscy o tym wiedzą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale w dzisjejszych czasach to nie ja - klient - mam sparwdzac i dochodzic wiarygodnosci a firma, ktora oferuje swoje usługi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę, że działania VC w naszym kraju przestają się różnić od amerykańskich. Czyli trzeba zainwestować kasę w cokolwiek, bo przecież od zainwestowanej kwoty dostajemy procent jako zarządzający. :> O tyle to dziwne, bo ani fundusz nie ma pomysłu, ani domeniarze nie przedstawili pomysłu, a IIF chce inwestować? Tylko w co?

 

Kwestia aportu jest najtrudniejsza. Zresztą jak ktoś zna KSH to wie, że o minę nie trudno... umowa spółki, mniejszościowe udziały, podwyższanie kapitału...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×