Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 11/02/19 in all areas

 1. 4 points
  Nieuzasadniona odmowa wykonania usługi (art. 138 kw). Jest to wykroczenie i jeśli komukolwiek chciałoby się iść z tym do sądu to skończyło by się (po rozpoznaniu tej konkretnej sprawy) na maksymalnie kilku stówkach. Gdyby doszło jednak do aukcji domeny przechwyconej, poprzedni abonent na pewno mógłby Premium.pl sprawić o wiele więcej problemów i znaleźć więcej paragrafów niż wspomniany art. 138 kw. Rozumiem działanie Premium.pl. A do osób oburzonych sytuacją: Wielu z was prowadzi firmy, wielu z was jest tak samo ludźmi, wielu z was popełnia w życiu błędy, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Wyrozumiałość w biznesie czy w normalnym życiu to zwykłe człowieczeństwo, a nie oznaka słabości. Apeluję o nią jak i o empatię, której to w świecie pieniędzy tak często brakuje.
 2. 3 points
  Lateralus... Błędy są rzeczą ludzką i można je usprawiedliwiać na różnorakie sposoby. W takim przypadku Premium zamiast wysyłać lakoniczny komunikat do biorących udział w akcji powinien przede wszystkim przeprosić i powiadomić o zaistniałej sytuacji ewentualnie proponując jakieś zadośćuczynienie. Byłoby to bardzo profesjonalne z ich strony. A co zrobiło Premium? Premium przerwało legalną aukcję ściemniając o prawach poprzedniego abonenta do tej domeny zapominając iż prawa do tej domeny wygasły wraz z usunięciem tej domeny przez NASK. A to, że Premium nie wywiązało się wobec tego abonenta nie może obciążać w żaden sposób innych ich klientów. Dla jasności. Nie brałem udziału w licytacji tej domeny ale nie podoba mi się sposób w jaki Premium potraktował klientów biorących udział w aukcji.
 3. 2 points
  Również uważam że aukcja powinna się odbyć, a błędy Premum.pl jako serwisu nie powinny interesować osób biorących udział w aukcji. Domena prawidłowo wygasła, została prawidłowo przechwycona i prawidłowo trafiła na aukcje. To że Premium źle poinformowało poprzedniego abonenta tej domeny o jej wygaśnięciu, to już problem Premium i jakoś pewnie musiałoby zadośćuczynić klientowi stratę.
 4. 2 points
  Drogi rycerzu w lśniącej zbroi! Umówmy się tak: jeśli przelejesz mi 630 zł, które jesteś mi winien za nieopłacone domeny przechwycone jeszcze w ppd.pl, natychmiast podzielę tę kwotę między uczestników odwołanej licytacji. A jeśli inni forumowicze pójdą w twoje ślady, to wszystkie wpłaty zasilą fundusz odszkodowawczy na przyszłość. Co ty na to?
 5. 1 point
  A co by było jakby AM złapał domenę?
 6. 1 point
  To akurat nieprawda ale nie chce mi się tego prostować.
 7. 1 point
  Co się tak na siebie nawzajem rzucacie, mamy dni zadumy, nie jadu. Osobiście zapodałem temat na forum, bo po pierwsze, po raz pierwszy spotkałem się z taką sytuacją i nie rozumiałem o co chodzi, a po drugie poczułem, że odpowiedź ze strony premium ma mnie za zadanie zbyć, bez zbędnego zadawania pytań. Macham na to ręką, ale jestem delikatnie zaskoczony, żeby nie powiedzieć zawiedziony formą i stylem odpowiedzi obsługi premium. I nie mam tu na myśli braku zadośćuczynienia, na którego temat dyskusja niepotrzebnie przeszła, a jedynie braku zachowania podstawowych zasad etyki biznesu przez rejestratora, którego uważałem i mimo to w dalszym ciągu uważam za markę premium. Zasad przy zachowaniu których, nie miałbym poczucia, o którym wspomniałem wyżej. Gdybym wiedział, że zaczniecie się nawzajem opluwać, a PB zapomni, że chcąc nie chcąc jest twarzą (przynajmniej na tym forum) premium to sprawę bym przemilczał. Podsumowując z mojej strony, dzięki PB za wyjaśnienia, dla mnie jako uczestnika aukcji kończą temat.
 8. 1 point
  Na sklep z militariami, nazwę klubu nocnego czy strzelnicy się nada. Pytanie, czy to oznacza szansę na sprzedaż.
 9. 1 point
  Ponawiam wniosek o przywrócenie działu "Szukam domeny", a wywalenie "Pożyczki społecznościowe" - jako zaśmiecającego stronę główną.
 10. 1 point
  To złóż do sądu pozew wobec premium o stosowanie nieuczciwych praktyk, bo jak zwykle jesteś mocny w pisaniu i niewiele z tego wynika. A może tak w drugą stronę? Może zasugerować pb, by Ciebie pozwał? Z innej beczki. Jak już korzystasz w swojej wypowiedzi z popularnego powiedzenia, to naucz się może pisać je w poprawnej formie. "Po najmniejszej linii oporu"? Gdzie tak Ciebie nauczyli? Raczej winno być "po linii najmniejszego oporu". Przeczytaj kilka razy, może zapamiętasz. Irytujesz od dawna wielu użytkowników forum, ale widocznie tego nie dostrzegasz, lub...nie chcesz dostrzec.
 11. 1 point
  Pitolenie i tyle. To że domena wygasla na wskutek Waszego błędu to jedno. A drugie to fakt że ratowaliście swoj tyłek kosztem innych klientów. Wydaje się że Wam przyfarciło i domena została przechwycona przez Was. Zatem poszliście po najmniejszej linii oporu i pozbawiliscie swoich klientów możliwości jej zakupu. Pisanie o prawnikach czy innych bzdetach to zasłona dymna która ma usprawiedliwić Wasze nie fair podejścia do kwestii opisanej wyżej. I tyle. Bo to że domena wygasła tylko i wyłącznie z Waszej winy nie budzi żadnych wątpliwości co zresztą sam przyznajesz. Reszta to jest pic na wodę. Jaki prawnik Wam powedział że domena po wygaśnieciu nadal jest w posiadaniu dotychczasowego abonenta? Chyba studia kończył na tajnych kompletach. Chętnie zapoznam się z podstawą prawną takiego twierdzenia. Głupszego tłumaczenia dawno nie czytałem...
 12. 1 point
  Domena była utrzymywana w premium.pl. Wygasła, ponieważ w wyniku błędu z naszej strony (ludzkiego, nie technicznego), abonent miał źle wskazaną datę płatności za przedłużenie. Z tego powodu, po analizie przez prawników, okazało się, że prawa abonenta do domeny de facto nie wygasły (nie mówimy tu o aspektach technicznych czy wpisie w bazie w whois), a więc nie mogliśmy skutecznie przechwycić domeny i nie możemy tej domeny sprzedać, ponieważ nie mamy do niej praw. W związku z tym domena wróci do abonenta. Odpowiadając na pytanie, nie są to "normalne manewry", taka sytuacja zdarzyła się po raz pierwszy.
 13. 1 point
  tirana.eu tirane.eu Teraz czekać (przedłużać) do czasu aż Albania wejdzie do UE.
 14. 0 points
  Drogi ściemniaczu... Chętnie przeleje Wam nawet wiecej o ile wywiążecie się z obietnicy dotyczącej domeny Patriot.pl która pomimo rezerwacji dla mnie została sprzedana z Twoim komentarzem...zapomnielismy że była dla Ciebie zarezerwowana... a tego, że zrobiliście mnie w balona i straciłem dużo więcej to już pod uwagę jakoś nie wziąłeś...A szkoda. Wypełnianie zobowiazań powinno działać w obydwie strony...nie tylko w jedną...Czyż nie? Najwyrażniej niewywiązywanie się z umów Premium ma już we krwi...
×