Jump to content
DESiGNER

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów prezydenckich

  

123 members have voted

  1. 1. Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów prezydenckich

    • Jarosław Kaczyński
      57
    • Bronisław Komorowski
      42
    • [ Oddam nieważny głos ]
      7
    • [ Nie będe głosował ]
      17


Recommended Posts

Nie mogę się zgodzić.

 

Były przecież prawybory i to członkowie partii wybierali kandydata na prezydenta.

A Sikorski jakby nie było jest w PO od niedawna, a wcześniej startował z list PIS'u(mimo że w PIS nei był).

Starzy więc wybrali Komorowskiego

 

Nie mniej jednak prawdą jest że Komorowski jest bardziej przewidywalny od Sikorskiego

 

 

Wybory były niejawne, głosowało się przez internet. Myślę że gdyby wyszło na jaw że były odgórne ustalenia, zrobiłaby się duża afera.

A i bez tego mało kto dawał szanse Sikorskiemu.

... to była ustawka......... dla "tłumu" (no dobra już nic nie piszę... )

Share this post


Link to post
Share on other sites
... to była ustawka......... dla "tłumu" (no dobra już nic nie piszę... )

Brakuje jeszcze tylko spisku cyklistów, Żydów i masonów. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kaczyński gdy rzadził PIS nie zablokował ani jednej ustawy. Dopiero gdy do władze przejeła PO zaczał blokować ustawy.

Zablokował 18 ustaw w półtora roku.

A 9 czy 8 odrzucił Trybunał Konstytucyjny bo okazały się niezgodne z konstytucją ?

 

Władza ustawodawcza nie jest silną stroną PO, pijar jest silną stroną :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie mogę się zgodzić.

 

Były przecież prawybory i to członkowie partii wybierali kandydata na prezydenta.

A Sikorski jakby nie było jest w PO od niedawna, a wcześniej startował z list PIS'u(mimo że w PIS nei był).

Starzy więc wybrali Komorowskiego

 

Nie mniej jednak prawdą jest że Komorowski jest bardziej przewidywalny od Sikorskiego

 

Więc jeśli Tusk zapyta:

- kim jesteś jesteś?

 

Komorowski odpowie:

- a kim chcesz, żebym był?

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie głosowałeś to nie zabieraj potem głosu w sprawie obecnych rządów w naszym kraju

 

Kolejne hasełko rzucone przez tzw. autorytety, a bezmyślnie podchwycone przez tłumy, które myślą że to ich własny pogląd.

Z jakiego powodu ktoś, kto nie głosował nie ma prawa krytykować, czy jest choć jeden racjonalny argument za tym? Nie ma, takie teksty puszcze się w eter po to, żeby zmobilizować masy do legitymizacji tego chorego ustroju bo jak te masy pójdą głosować to idzie sygnał, że akceptują ustrój. Z formalnego punktu widzenia nie ma różnicy, czy zagłosuje 15% ludzi, czy 90%, ale z propagandowego już ma to duże znaczenie. No ale niektórzy lubią być traktowani przedmiotowo, więc dobrze się w tym bagnie odnajdują.:)

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Więc jeśli Tusk zapyta:

- kim jesteś jesteś?

 

Komorowski odpowie:

- a kim chcesz, żebym był?

 

 

Kaczyński od dziś jest lewicowcem :)

Własną matkę by sprzedał i kota gdyby tylko mógł coś na tym ugrać.

 

http://www.tvn24.pl/-1,1661714,0,1,niech-n...,wiadomosc.html

 

Mnie tylko ciekawi panie Kaczka...jak to jest.. istnieje ta mafia weglowa w SLD? czy od wczoraj już nie istnieje?

 

 

 

 

..., takie teksty puszcze się w eter po to, żeby zmobilizować masy do legitymizacji tego chorego ustroju bo jak te masy pójdą głosować to idzie sygnał, że akceptują ustrój. Z formalnego punktu widzenia nie ma różnicy, czy zagłosuje 15% ludzi, czy 90%, ale z propagandowego już ma to duże znaczenie. No ale niektórzy lubią być traktowani przedmiotowo, więc dobrze się w tym bagnie odnajdują.:)

 

Legitymizacji jakiego "chorego ustroju". Od Ciebie i Twojego lenistwa (lub jego braku) zależy kto kieruje tym krajem. To jest dla Ciebie chore, ze masz prawo głosu?

Jeżeli pójdzie 15% do wyborów to nie wiesz czy obecny układ społeczeństwu pasuje czy nie, jak pójdzie 90% to raczej masz obraz. To dla Ciebie nie ma znaczenia?

Dostep społeczeństwa do prawa głosu jest propagandą?

 

To jakaś chora logika :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Legitymizacji jakiego "chorego ustroju". Od Ciebie i Twojego lenistwa (lub jego braku) zależy kto kieruje tym krajem. To jest dla Ciebie chore, ze masz prawo głosu?

Jeżeli pójdzie 15% do wyborów to nie wiesz czy obecny układ społeczeństwu pasuje czy nie, jak pójdzie 90% to raczej masz obraz. To dla Ciebie nie ma znaczenia?

Dostep społeczeństwa do prawa głosu jest propagandą?

 

To jakaś chora logika :)

Znając w stopniu nawet podstawowym "Twoje" poglądy(a raczej to co usłyszysz w tzw. wolnych mediach i bezkrytycznie powtarzasz) nie zakładam, że jesteś w stanie zrozumieć to co napisałem :)

Cieszę się, z tego że uważasz iż masz jakiś realny wpływ na władzę. Już nie jeden tak myślał, Irlandczycy, którzy odrzucili w referendum Traktat Lizboński też tak myśleli.

 

Z góry uprzedzam, że nie wchodzę już w niekończące się i bezcelowe dyskusje. Pozdrawiam. :)

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bez przesady . Nie mniej jednak jakieś konsekwencje powinny być . Można by to porównać do obowiązkowego składania zeznania podatkowego .

 

Polskie społeczeństwo jest leniwe . (...)

 

1. Chciałem tylko przypomnieć, że PÓKI CO żyjemy w kraju, w którym głosować masz PRAWO, a płacić podatki OBOWIĄZEK.

2. Zaczynam się powoli przekonywać, że polskie społeczeństwo po prostu nie jest takie głupie, a nie że jest leniwe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Znając w stopniu nawet podstawowym "Twoje" poglądy(a raczej to co usłyszysz w tzw. wolnych mediach i bezkrytycznie powtarzasz) nie zakładam, że jesteś w stanie zrozumieć to co napisałem :)

Cieszę się, z tego że uważasz iż masz jakiś realny wpływ na władzę. Już nie jeden tak myślał, Irlandczycy, którzy odrzucili w referendum Traktat Lizboński też tak myśleli.

 

Z góry uprzedzam, że nie wchodzę już w niekończące się i bezcelowe dyskusje. Pozdrawiam. :)

 

Trudno żebyś "wchodził" w jakiekolwiek dyskusje mając argumenty na poziomie "nie zakładam, że jesteś w stanie zrozumieć" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kolejne hasełko rzucone przez tzw. autorytety, a bezmyślnie podchwycone przez tłumy, które myślą że to ich własny pogląd.

Z jakiego powodu ktoś, kto nie głosował nie ma prawa krytykować, czy jest choć jeden racjonalny argument za tym? Nie ma, takie teksty puszcze się w eter po to, żeby zmobilizować masy do legitymizacji tego chorego ustroju bo jak te masy pójdą głosować to idzie sygnał, że akceptują ustrój. Z formalnego punktu widzenia nie ma różnicy, czy zagłosuje 15% ludzi, czy 90%, ale z propagandowego już ma to duże znaczenie. No ale niektórzy lubią być traktowani przedmiotowo, więc dobrze się w tym bagnie odnajdują.:)

 

Dokładnie. Strasznie mnie to irytuje, tym bardziej jak jakiś Szyc czy Karolak (chodzi o kampanię zachęcającą do głosowania) wmawiają mi, że będę tchórzem lub obywatelem drugiej kategorii jeśli nie zagłosuję.

 

Prawo do narzekania daje płacenie podatków, a nie udział w wyborach.

 

P.S. Zagłosowałem na wszystkich kandydatów i to samo zrobię 4 lipca.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dokładnie. Strasznie mnie to irytuje, tym bardziej jak jakiś Szyc czy Karolak (chodzi o kampanię zachęcającą do głosowania) wmawiają mi, że będę tchórzem lub obywatelem drugiej kategorii jeśli nie zagłosuję.

 

Prawo do narzekania daje płacenie podatków, a nie udział w wyborach.

 

P.S. Zagłosowałem na wszystkich kandydatów i to samo zrobię 4 lipca.

 

Zagłosować na wszystkich - ok, ale w ogóle nie oddać głosu, to zwykłe tchórzostwo czy też lenistwo.

Lepiej mieć wybór Komorowski-Kaczyński, niż go nie mieć w ogóle(jak to było podczas zaborów, czy różnych okupacji).

Ktoś, za to żebyś mógł zagłosować przelał swoją krew.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z ciekawości zapytam...

 

Załóżmy hipotetyczny scenariusz - jeden z kandydatów wycofuje swoją kandydaturę w walce o fotel rezydenta w II turze.

Co wtedy? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zagłosuje na tego jednego co zostanie i będę wszystkich do tego namawiał. Nigdy na Grzesia. Nie ma nic gorszego niż socjalista pełną gęba ;]

Edited by Adam_

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie ma nic gorszego niż socjalista pełną gęba ;]

To już nawet Kaczyński ogłosił, że jest socjalistą ku zdziwieniu części swojego elektoratu i wiernych członków :)

PiS już nie jest lewicującą partią tylko lewicą pełną gębą. Przecież nawet chce zdelegalizować SLD po to aby pozbyć się (jeszcze słabego - odstrzelić) Napieralskiego i zająć szeregi lewicy.

 

Moje pytanie powyżej dotyczyło procedur konstytucyjnych. Co wtedy, gdy jeden z kandydatów wycofuje swój udział?

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
Dokładnie. Strasznie mnie to irytuje, tym bardziej jak jakiś Szyc czy Karolak (chodzi o kampanię zachęcającą do głosowania) wmawiają mi, że będę tchórzem lub obywatelem drugiej kategorii jeśli nie zagłosuję.

bo to jest tak, że "krytykowaniem moralnym zajmują się ludzie ograniczeni, którzy w ten sposób chcą nadrobić to, czego poskąpiła im natura"

 

edit: OT:

Polaki potrzebują pół litra dziennie na głowę za free i powszechny dostęp do broni, za jakiś czas zrobiło by się luźniej i spokojniej...

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nie wybory zmieniły nastawienie Jarka do Lewicy, to tragedia smoleńska.

 

Przyznał też, że postanowił zmienić swój język wobec działaczy lewicowych m.in. po wnioskach z tragedii pod Smoleńskiem. - Zginęli też w niej wybitni działacze SLD. Lecieli po to, aby oddać hołd ofiarom Katynia

http://wybory.gazeta.pl/wybory/1,106728,80...a_w_pilke_.html

 

 

Ciekawe co wymyśli Komorowski:)

 

 

Ja się tylko zastanawiam, czy naprawdę nie ma w necie lepszych miejsc do bicia piany od forum poświęconego domenom internetowym

 

Jest takie stare przysłowie "Chcesz poznać lepiej człowieka, porozmawiaj z Nim chwile o polityce".

 

Nie samymi domenami człowiek żyje, poza tym do końca wyborów jeszcze tylko 2 tygodnie.

 

 

PS.

Ale za nie długo wybory samorządowe, a potem parlamentarne:)

Edited by horacy11

Share this post


Link to post
Share on other sites
W ostatni piątek pełniący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski podpisał nowelę ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.

 

Jedna z promotorek ustawy, posłanka Iwona Guzowska z PO, zapowiada powstanie systemu odpytywania dzieci w placówkach szkolnych, jak zachowują się wobec nich rodzice. Taki model istnieje w Szwecji, gdzie maluchy już w przedszkolu informowane są o swoich prawach oraz instruowane, iż mają obowiązek zgłosić na policję każdy tego typu przypadek. To powoduje, że rośnie liczba donosów dzieci na własnych rodziców. Często nie mają one potwierdzenia w faktach, mają natomiast daleko idące skutki prawne.

 

Jestem ciekaw, czy ktoś, kto aktualnie popiera PO wiedział o tym i jakby skomentował te plany.

I jak tu wybierać w II turze. Czy obowiązkiem obywatelskim jest popierać coś takiego, i jak się od tego obowiązku wywinąć, głos nieważny ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy obowiązkiem obywatelskim jest popierać coś takiego, i jak się od tego obowiązku wywinąć, głos nieważny ?

Pozostaje oddać głos nieważny, czyli...

dorysować na karcie wyborczej kratkę z "krzyżykiem" a obok niej dopisać Janusz Korwin-Mikke i taką kartę, jako nieważną, wrzucić do urny.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jestem ciekaw, czy ktoś, kto aktualnie popiera PO wiedział o tym i jakby skomentował te plany.

 

W ostatnim czasie było sporo spraw w której małe dzieci są maltretowane czy wykorzystywane seksualnie przez rodziców.

 

Ustawa zmienia jedynie to że teraz różne instytucje publiczne mają prawo do zbierania informacji tzw wrażliwych, np. czy rodzice to alkoholicy, hazardziści itp.

Jeśli policja czy dana insytucja dostanie donos że w danej rodzinie dzieci mogą być maltretowane, ma podstawę aby daną rodziną zainteresować się bardziej szczegółowo.

Bo obecnie gdy np. Pani w szkole zgłosiła że dzieci mogą być krzywdzone przez rodziców, ze względu na brak dowodów(bo sąsiedzi nie chcieli kapować) dawała wiarę rodzicom i sprawę umarzała.

 

Co do ustawy, to poza środowiskiem PIS i jakąs tam organizacją do spraw rodzin, ma duże poparcie społeczne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ma duże poparcie społeczne.

 

a podałeś jakiś dowód na to, link do badania, jak zwykle nie,

 

odniosłeś się do tego co w miarę wygodnie można skomentować, a nie pomysłu posłanki Iwony Guzowskiej, ale z tego co napisałeś, popierasz uczenie dzieci do kapowania na rodziców, żeby wykształciły w sobie ten nawyk, i zgłaszały wszystko w szkole, wszystkie, bo skąd wiadomo, które powinny, a może także powinny robić stałe sprawozdanie jak zachowują się rodzice,

 

ciekawe jak logicznie uzasadnisz taką potrzebę, wynika z tego, ze uważasz, że obcy ludzie będą mieli dla dzieci więcej dobrych chęci niż rodzice, i to obcy ludzie powinny mieć nadzór nad wychowaniem dzieci przez rodziców, podkreślam wszystkich, gdyż skąd by wiedziano przed, których ma to dotyczyć, wszelkie przykłady o przemocy nie mają tu sensu, gdyż są to zwykle skrajne sytuacje, i dotyczą wąskiej grupy, a taki monitoring zakłada, że dotyczy to wszystkich,

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×