Jump to content
necik

Jaki telefon dla osoby zajmującej się domenami?

Recommended Posts

Gdyby ktoś był zainteresowany w przyszłym tygodniu będę miał na sprzedaż nowiutkiego Samsunga Galaxy SII prosto z salonu Orange.

 

More info PW :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gdyby ktoś był zainteresowany w przyszłym tygodniu będę miał na sprzedaż nowiutkiego Samsunga Galaxy SII prosto z salonu Orange.

 

More info PW :)

 

Wystaw na aukcji od 1 zł ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wystaw na aukcji od 1 zł ;-)

 

Nawet chmury nie miałem odwagi tak wystawić, a co dopiero telefon :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy ktoś z Was posiada Samsunga Galaxy S Advance ?

Proszę o opinie na temat tego telefonu.

 

W przeciągu kilku tygodni planuję zakup jakiegoś telefonu do max. 800 PLN (najchętniej do 700 PLN), przestudiowałem fora, testy w internecie etc. i ten Samsung wydaje się optymalny w tej cenie. Warunek - telefon nowy z pełną gwarancją, bez SimLocka (ew. pracujący w sieci T-Mobile)

 

Potrzebuję telefonu z wyświetlaczem minimum 4" (max. 4,3"), fajnie żeby miał HDMI (ten Samsung chyba nie ma, ale są do dokupienia kabelki-przejściówki), procesor dwurdzeniowy minimum 800 MHz, minimum 512 MB Ram-u, minimum 4GB pamięci (najlepiej 8GB), kamerka z przodu (np. do Skype), Android w jak najnowszej wersji (lub realna szansa, że w najbliższym czasie pojawi się aktualizacja do najnowszej wersji dla danego modelu telefonu) i kilka innych pierdół, bez których pewnie bym przeżył.

 

Telefon potrzebuję do wszystkiego (choć te moje prace nie będą jakieś mocno zaawansowane), tzn. dzwonienie (nie rozmawiam jednak przez telefon więcej niż 1-1,5 godz. tygodniowo), sprawdzanie poczty, przeglądanie stron (w tym oczywiście forum di.pl), słuchanie muzyki, obejrzenie jakiegoś filmiku, zapuszczenie jakiejś gry dla 4 latka (żebym się nie powstydził, że się zacina jakiś wyścig samochodowy etc.). Cieszyłbym się, gdyby robił przyzwoite zdjęcia i filmy w HD.

 

Za dużo wymagań jak na 700-800 PLN ? Z tego co zdążyłem się wstępnie zorientować, to chyba nie.

 

Zachęcam do dodawania opinii na temat powyższego Samsunga i/lub innych alternatywnych modeli.

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak na razie jestem zadowolony (nie da się chyba kupić nic lepszego w tej półce cenowej).

 

Pentagram Monster?

Edited by Cockney

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak na razie jestem zadowolony (nie da się chyba kupić nic lepszego w tej półce cenowej).

 

Ja mam taki - na Allegro można kupić już za 500-600 zł czyli mieści się w tej półce cenowej, a nawet ciut niższej:

http://allegro.pl/nowy-htc-desire-z-gw12mcy-fv-bez-sim-pl-qwerty-hit-i3035454721.html

 

I mogę spokojnie polecić jako dobry telefon dla domainera (klawiatura qwerty jest tu bardzo dużym atutem do przeglądania forów czy licytowania domen z telefonu).

Na minus tylko aparat w telefonie, jest dość słaby i zdjęcia szału nie robią. A tak to większych minusów tu nie zauważyłem.

Edited by thomaso
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam taki - na Allegro można kupić już za 500-600 zł czyli mieści się w tej półce cenowej, a nawet ciut niższej:

http://allegro.pl/nowy-htc-desire-z-gw12mcy-fv-bez-sim-pl-qwerty-hit-i3035454721.html

 

I mogę spokojnie polecić jako dobry telefon dla domainera (klawiatura qwerty jest tu bardzo dużym atutem do przeglądania forów czy licytowania domen z telefonu).

Na minus tylko aparat w telefonie, jest dość słaby i zdjęcia szału nie robią. A tak to większych minusów tu nie zauważyłem.

Zdecydowanie polecam ze względu na klawiaturę. Dwa miesiące temu zamęczyłem pierwszego Desire Z. W sumie już dawno od jego premiery, u operatorów już nie ma, a tak naprawdę nie było co wybrać, więc kupiłem drugą Zetkę. Pierwsza Zetka jeszcze na gwarancji, tylko jakoś nie mogę się zebrać i wysłać - padła taśma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja również posiadam Htc Desire Z już ponad półtora roku i sprawuje się bardzo dobrze.

 

 

Dobra, musiałem sobie poradzić sam :)

 

Postudiowałem jeszcze trochę internet i zakupiłem kilka dni temu ZTE Grand X In

 

http://ztepoland.pl/Produkty,4.html:p=21

 

Jak na razie jestem zadowolony (nie da się chyba kupić nic lepszego w tej półce cenowej).

 

 

Sebastian

alpine5

 

W tym ZTE są problemy z dotykiem. Nieraz trzeba kilka razy przycisnąć ikonę żeby uruchomić aplikację. Kolejna sprawa to problemy z łącznością 3g nieraz nie można się połączyć - radą na to jest włączenie i wyłączenie trybu samolotowego lub restart urządzenia. Niestety dotyczy to wszystkich urządzeń więc wygląda to na problem z oprogramowaniem dostarczonym od producenta.

 

Za 800 - 900zł warto zastanowić się nad Lg L9 z ekranem 4,7 cala.

Edited by coolos

Share this post


Link to post
Share on other sites

zapuszczenie jakiejś gry dla 4 latka (żebym się nie powstydził, że się zacina jakiś wyścig samochodowy etc.)

 

Jak dla mnie gra w wyścigi samochodowe na dotykowym ekranie to niestety porażka (i nie chodzi o zacinanie się tylko sterowanie).

Ulubiona gra mojego siostrzeńca (6 lat) na telefon komórkowy i dotykowy ekran to Angry Birds, ta akurat chodzi dobrze i na jednym rdzeniu.

Jeżeli chodzi o granie na przenośnym sprzęcie (w drodze) to w grudniu dostałem pod choinkę taką przenośną konsolę Sony (PS Vita):

 

WRC-3-Vita.jpg

 

Ekran 5 cali, czterordzeniowy procesor, karta pamięci 32 gb, gry oczywiście pełne 3d i nic się nie zacina. Dzwonić co prawda się z tego nie da, ale internet, facebook, e-booki, filmy - wszystko bezproblemowo. Jest wbudowane wi-fi lub można korzystać z internetu z 3g - poprzez kartę sim. Komunikator gg, skype, wszystko na to jest. Dotykowy ekran oczywiście posiada (więc jest i dotykowa klawiatura na ekranie do pisania), ale jeśli chodzi o gry i granie na gałkach czy keypadzie a samym dotykowym ekranie to jednak wg mnie robi ogromną różnicę.

 

Inna sprawa, że jak dla mnie to był chybiony prezent (chrzestny kupił), bo jestem chyba już za stary na takie coś i nie mam też zbytnio czasu na tym grać, no ale zabawka fajna - polecam. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentagram Monster?

Bateria ma ogromną pojemność (chyba nie spotykaną jeszcze w ogóle w smartfonach i nie tylko tej klasy), reszta parametrów mniej więcej jak w moim ZTE :-)

W tym ZTE są problemy z dotykiem. Nieraz trzeba kilka razy przycisnąć ikonę żeby uruchomić aplikację. Kolejna sprawa to problemy z łącznością 3g nieraz nie można się połączyć - radą na to jest włączenie i wyłączenie trybu samolotowego lub restart urządzenia. Niestety dotyczy to wszystkich urządzeń więc wygląda to na problem z oprogramowaniem dostarczonym od producenta.

Sprawdzałeś te problemy z dotykiem i 3G, czy tylko piszesz to co można przeczytać w internecie ?

Po tygodniu dosyć intensywnego testowania ZTE, mogę powiedzieć, że nie zaobserwowałem ani razu problemu z 3G, jeśli chodzi natomiast o czułość dotyku ekranu, to nie widzę prawie żadnej różnicy w porównaniu do Samsunga Galaxy SII, którego użytkowałem (służbowego) przez około 5 miesięcy (no może 10% słabsza czułość od Samsunga).

Muszę przyznać jednak rację opiniom na temat aparatu i kamery w ZTE, pozostawia trochę do życzenia (nawet jeśli ktoś jest tylko średnio zaawansowanym amatorem w tym zakresie).

Jak dla mnie gra w wyścigi samochodowe na dotykowym ekranie to niestety porażka (i nie chodzi o zacinanie się tylko sterowanie).

[...]

Jeżeli chodzi o granie na przenośnym sprzęcie (w drodze) to w grudniu dostałem pod choinkę taką przenośną konsolę Sony (PS Vita):

Zgodzę się w 100% (choć osobiście praktycznie nie grywam)

Chcieliśmy z żoną kupić synowi na gwiazdkę 2012 taką konsolę, ale koniec końców stwierdziliśmy, że jest na to jeszcze za mały (dopiero w marcu tego roku skończy 4 lata), z drugiej strony od bardzo długiego czasu syn śmiga z powodzeniem na tablecie 7" w różne gry (ten tablet jednak nie daje już rady z niektórymi grami - nawet nie tak mocno wymagającymi, bo ma już prawie 2 lata). Z tą konsolą to bardziej też chodziło o to, że jak kupię dziecku taki prezent, gdy ma niecałe 4 lata, to co mu potem kupię w prezencie np. na 5 urodziny, kabrioleta Mercedesa w skali 1:1 (?) :D

 

Sebastian

alpine5

Edited by alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Moja Galaxy SII umarła. Ten HTC Desire Z naprawdę taki dobry? Miał ktoś tak że przesiadł się z "mocniejszego" telefonu na tą "Zetkę"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od roku mam Galaxy Note i jeśli chodzi o internet/domeny to w moim przypadku w 100% się sprawdza. Obecnie nie wyobrażam sobie przesiadki na coś mniejszego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Galaxy Note jest jak najbardziej ok, tylko trochę duży w przypadku wykonywania rozmów telefonicznych (a może to kwestia przyzwyczajenia).

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja Galaxy SII umarła. Ten HTC Desire Z naprawdę taki dobry? Miał ktoś tak że przesiadł się z "mocniejszego" telefonu na tą "Zetkę"?

Ja przesiadłem się z Motorolki Milestone - też z rozsuwaną klawiaturą, a przed Milestone miałem iPhone'a 3GS.

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgodzę się w 100% (choć osobiście praktycznie nie grywam)

Chcieliśmy z żoną kupić synowi na gwiazdkę 2012 taką konsolę, ale koniec końców stwierdziliśmy, że jest na to jeszcze za mały (dopiero w marcu tego roku skończy 4 lata), z drugiej strony od bardzo długiego czasu syn śmiga z powodzeniem na tablecie 7" w różne gry (ten tablet jednak nie daje już rady z niektórymi grami - nawet nie tak mocno wymagającymi, bo ma już prawie 2 lata). Z tą konsolą to bardziej też chodziło o to, że jak kupię dziecku taki prezent, gdy ma niecałe 4 lata, to co mu potem kupię w prezencie np. na 5 urodziny, kabrioleta Mercedesa w skali 1:1 (?) :D

 

Wszystko zależy czy chcesz sprzęt dla syna czy żeby pograć z synem - oczywiście w przyszłości. Jeśli to drugie to dużo lepiej zakupić zwykłą stacjonarną konsolę PlayStation 3 niż PS Vita, bo do tego masz osobne, bezprzewodowe pady, wtedy bez problemu można pograć na kilka osób - każdy gra wtedy na osobnym padzie (w zestawie jest jeden pad, ale można dokupić dodatkowe - konsola jest w stanie obsłużyć aż cztery, więc można grać maksymalnie w cztery osoby jednocześnie), na takiej PS Vita nie pograsz w ogóle w kilka osób jednocześnie.

 

Zarówno ja jak i mój szwagier (który mieszka parę ulic ode mnie), ojciec tego akurat wspomnianego siostrzeńca, mamy konsolę PlayStation 3 i to jest bardzo dobry sprzęt zarówno do grania w pojedynkę jak i w kilka osób, czego nie można powiedzieć o PS Vita, która jest sprzętem właściwie do grania w pojedynkę, ewentualnie do gry przez internet (ja sam nie preferuję takich rozgrywek, więc jest to dla mnie raczej nieprzydatna funkcja). Konsola PS Vita ma też wadę w postaci braku wyjścia HDMI / telewizyjnego, więc nie podłączysz jej w ogóle do telewizora (zostaje granie tylko na tym 5-calowym ekraniku), z konsolą stacjonarną PS3 nie ma tego problemu (jest wyjście HDMI). Granie na telewizorze 40 czy 50 cali jest wg mnie dużo bardziej komfortowe niż na ekraniku 5 cali. Kolejną dużą wadą PS Vita, która mocno obniża "przenośność" sprzętu jest bateria, która po ładowaniu trzyma tylko 4-5 godzin i jest to bardzo mało.

 

PS3 (stacjonarna) ma w zasadzie wszystko co ma PS Vita (przenośna) czyli wi-fi, aplikacje, facebook-a, przeglądarkę internetową, jest nawet możliwość podłączenia do tego klawiatury i myszy, których nie podłączysz do PS Vita, więc wychodzi na to, że PS Vita to w zasadzie taka "uboższa" i przenośna wersja PS3.

 

Jest bardzo dużo zalet PS Vita (które podałem w poprzednim poście) i konsola jest dobra do grania (bo dużo lepiej gra się na PS Vita niż na telefonie, ale też dużo lepiej gra się na PS3 niż na PS Vita). Wady PS Vita, które zauważyłem - brak możliwości gry w kilka osób, brak możliwości podłączenia do tv i słabiutka bateria są naprawdę poważne i warto przemyśleć trzy razy taki zakup, ja rozważając zakup konsoli stacjonarnej (PS3) i przenośnej (PS Vita) nie zastanawiałbym się ani przez chwilę i oczywiście zakupił tę pierwszą - szczególnie jeśli ma stać w salonie, a nie być zabierana w podróż.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja właśnie stoję przed wyborem telefonu telefonu. Już prawie zdecydowałem się na HTC Desire HD a po tym co piszecie o Desire Z zastanawiam się czy ta klawiatura wirtualna jaka jest w HD może się równać do tej w Desire Z . zalezy mi również na w miare dobrym aparacie a z tego co słyszałem to Desire HD jest nawet ok dla moich potrzeb.

 

Napiszcie czy jest znaczna różnica w użytkowaniu fizycznej klawiatury w porównaniu do tej ekranowej .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proszę o informacje od posiadaczy Samsung'a Note,

zastanawiam się nad jego zakupem, ale z tego co się dowiadywałem ma słabą obudowę,

czy to prawda, czy spadki z małych wysokości nie są aż takie zabójcze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem przez pewien krótki czas Note'a, obudowa w zasadzie taka jak w SII, czyli za mocna to ona nie jest. Zdarzyło mu się raz upaść, ale że nosiłem go w etui to nic mu się stało. Poza tym, ze względu na to, że jest cienki (chodzi o grubość ;)), bez etui miałem wrażenie, że zaraz mi wyleci z rąk.

 

 

Jak dla mnie Note był minimalnie wolniejszy od SII, jeśli chodzi o reakcję, ale za to miał rysik, dzięki czemu notatki całkiem fajnie się tworzyło, dodatkowo możliwość wyświetlania dwóch aplikacji naraz, no i ten ekran... Co prawda dzwoni się dziwnie, ale jest to kwestia przyzwyczajenia.

 

Do kieszeni się mieści (oprócz takich kieszeni dedykowanych telefonom - tam rozmiar SII to był max). Problem był też taki, że trudno tego całego Note'a wyjąć z kieszeni na siedząco, np. jadąc autem to już jest nie lada wyzwanie ;) Dodatkowo jak ktoś jest aktywny, np. rower, bieganie to też może mu przeszkadzać. Nadal mam SII ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

w ciagu roku moj HTC Desire Z juz dwa razy byl w serwisie, raz brzegi wyswietlacza przesyły dzialac (wymienili wyswietlacz), za drugim razem padla plyta glowna... Ale i tak chwale go sobie... Zaliczyl kilka upadkow i wciaz zyje ;-)

 

A moze ktos moze polecic coś z klawiatura QWERTY + wyswietlacz?

Pewnie ciezko bedzie, takich modeli juz teraz nie robia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proszę o informacje od posiadaczy Samsung'a Note,

zastanawiam się nad jego zakupem, ale z tego co się dowiadywałem ma słabą obudowę,

czy to prawda, czy spadki z małych wysokości nie są aż takie zabójcze?

Mam Note 1 i od samego początku trzymam go w takiej etui Silgut http://sklep.stilgut.pl/pl/p/Etui-do-Samsung-Galaxy-Note/183 Zaliczał w niej upadki również z większych wysokości bez jakichkolwiek konsekwencji. Co do obudowy to nie wiem czy sprawia ona takie wrażenie kruchości czy być może odpowiednią ochronę zapewnia etui. Niektórzy mogą mieć kłopot co do odbierania połączeń jedną ręką. Prowadząc auto Note zawsze trzymam na wierzchu przy przekładni, gdyż wyciągnięcie go z kieszeni podczas jazdy naprawdę bywa trudne. Odbieranie połączeń podczas prowadzenia też jest możliwe, choć nie takie proste bo czasami trzeba użyć dwóch rąk ale to chyba kwestia przyzwyczajenia. W pogotowiu na wypadek nieoczekiwanego padnięcia baterii noszę zawsze ze sobą poczciwą Nokię 2700 Classic, którą bardzo cenię za wytrzymałość i żywotność baterii(ponad 7 dni). Pełni ona funkcję telefonu przekierowującego połączenia gdy nie mogę z jakichś powodów odebrać Note.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawdzałeś te problemy z dotykiem i 3G, czy tylko piszesz to co można przeczytać w internecie ?

Po tygodniu dosyć intensywnego testowania ZTE, mogę powiedzieć, że nie zaobserwowałem ani razu problemu z 3G, jeśli chodzi natomiast o czułość dotyku ekranu, to nie widzę prawie żadnej różnicy w porównaniu do Samsunga Galaxy SII, którego użytkowałem (służbowego) przez około 5 miesięcy (no może 10% słabsza czułość od Samsunga).

Muszę przyznać jednak rację opiniom na temat aparatu i kamery w ZTE, pozostawia trochę do życzenia (nawet jeśli ktoś jest tylko średnio zaawansowanym amatorem w tym zakresie).

 

Przyznam szczerze że interesowałem się jakiś czas temu tym smartfonem, ale po przeglądnięciu kilku recenzji oraz przeczytaniu opinii z for dyskusyjnych trochę się do niego zniechęciłem. Miałem okazje pobawić się nim w salonie T-mobile i przyznam szczerze że zdarzyło mi się kilka razy iż dotyk nie zareagował. Prawdopodobnie na przełomie marca/kwietnia wyjdzie aktualizacja oprogramowania do Jelly Bean więc być może wkrótce poprawią te błędy.

Edited by coolos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentagrama mam testowo od piątku- fajny telefon. Jeśli macie duszę estety warto kupić nova launcher i pobrać dobre ikony do podmianki, bo stockowe drażnią. Bateria wygląda na to, że będzie hulać miło- nałafowana do pełna i od rana wifi cały dzień + sporo instalowania + bluetooth + yt + kilka sms i rozmów i teraz jeszcze około 85% :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×