Jump to content
necik

Jaki telefon dla osoby zajmującej się domenami?

Recommended Posts

Nie zakładam nowego tematu, bo nie ma sensu.

 

Tablet.

 

Ktoś używa, może coś polecić?

Ważne - funkcja routera/hot spot.

Ja mam ipada 2 i nie wymienił bym na nic innego. Może dlatego, że jestem fanatykiem Apple ale bawiłem się tymi wszystkimi galaxy tabami i innymi tabletami ale żaden nie równał się ipadowi. Z tego co wiem nie posiada on możliwości tworzenia routera... ale nie wiem czy to jest zbytnio przydatne (w ios 5 ma być taka funkcja ale nie wiem czy to dotyczy również ipadów czy tylko iphone). Co do polecenia modelu ipada ja mam biały 16gb 3G, i z doświadczenia polecam tylko i wyłącznie wersję z 3G (internet w orange na kartę 1,25gb = 25zł - więc nie drogo) a co do dysku jeśli ktoś ma zamiar korzystać z aplikacji/gier to polecam przynajmniej 32gb bo sam żałuję że wziąłem 16gb.

Do internetu, do oglądania filmików na yt, czy maili etc. sprawuje się świetnie. (zazwyczaj zastępuje lapa jak gdzieś wychodzę)

Edited by creator

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]Z tego co wiem nie posiada on możliwości tworzenia routera... ale nie wiem czy to jest zbytnio przydatne (w ios 5 ma być taka funkcja ale nie wiem czy to dotyczy również ipadów czy tylko iphone). [...]

Dla mnie router ma znaczenie, bo można wtedy korzystać z jednego łącza na kilku innych urządzeniach, co często mi się przydaje.

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites

Usługa hotspot na iOS na iPhonie 4 i iPadzie 2 z tego co mi wiadomo jest wbudowana - bynajmniej na ip4 na pewno - a jak nie to wystarczy doinstalowac aplikacje i mozemy tworzyc siec wifi udostepniajac innym swoje połączenie z internetem 3g - wszystko ogranicza sie do włączenia lub wyłączenia ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Do internetu, do oglądania filmików na yt, czy maili etc. sprawuje się świetnie. (zazwyczaj zastępuje lapa jak gdzieś wychodzę)

 

Do ww. funkcji kupiłem tani tablet "made in China" i w pełni mi wystarcza.

 

Mało tego, jakoś nie przekonałem się do tabletu i w tym samym celu częściej korzystam ze smartfona (Motorola Defy) :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Do ww. funkcji kupiłem tani tablet "made in China" i w pełni mi wystarcza.

Można wiedzieć jaki? Szukam czegoś taniego, nie chce płacić za szpan z jabłkiem na obudowie :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Można wiedzieć jaki? Szukam czegoś taniego, nie chce płacić za szpan z jabłkiem na obudowie ;)

 

Niestety mam już zarchiwizowaną aukcje Allegro, ale to jeden z tych modeli "ePad/aPa" - 7'' 800mhz 256 mb ram. 3 gb dysk, wifi i hdmi, Android 2.1.

 

Nie ma się co czarować, to nie iPad i szybkością mu nie dorównuje - ale filmy (np. avi, rmvb, youtube 720p), muzyka, ebooki (pdf, doc) czy maile spokojnie obsłuży. Przy tak małej pamięci ram trzeba co aplikację korzystać z Advanced Task Killer - jedno kliknięcie na pulpicie i czyścimy pamięć :lol: O grach zapomnijmy, ale od tego są już całkiem tanie Nintendo DS i PSP.

 

Język polski, obsługa Android Market.

 

Trochę to zabrzmi dziwnie, ale przez Allegro nie należy się nastawiać na konkretny model - dostałem w pudełku zupełnie inny niż był na aukcji ;) Tj. w opisie miał być 2gb dysk, naklejka jest 4gb, a po sprawdzeniu okazało się 3gb. Za to trafiła mi się rewelacyjna karta dźwiękowa z głośniczkiem i jest dużo lepsza niż moja zintegrowana w komputerze.

 

To tyle, polecam wybrać się do jakiegoś hipermarketu i wypróbować. Mam przed sobą gazetkę Selgrosa, coś podobnego sprzedają za 430 zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dużo zależy do czego tablet nam jest potrzebny, jeśli faktycznie tylko do oglądania filmików czy odbierania poczty to może i taki chińczyk 7" by wystarczył (jednak do tego wystarcza zwykły smartfon). Jeżeli ktoś nie chcę płacić 2500 za ipada 2 może warto rozpatrzyć propozycję o 1000 tańszą jaką jest ipad 1 generacji.

Ja osobiście nie widzę sensu dawać 500zł za "tablet" który w zasadzie tylko go udaję, skoro za 3 razy tyle możemy mieć urządzenie które nie tylko wygląda, ale i sprawuję się świetnie. (Dodatkowo dla mnie nieporównywalną zaletą ipada od chińczyków jest. to że ma on prawie 10calowy ekran, i strony www w pełnej wersji wyglądają bardzo czytelnie, a 7 cali to już prawie można podciągnąć pod bardzo duży smartfon)

Share this post


Link to post
Share on other sites
(Dodatkowo dla mnie nieporównywalną zaletą ipada od chińczyków jest. to że ma on prawie 10calowy ekran

 

Chińczyki też takie mają :lol:

 

Jakby nie patrzeć, tablet to powiększony smartfon - popraw mnie, jeśli się mylę, ale większość aplikacji na iPada pójdzie także na iPhonie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chińczyki też takie mają :lol:

 

Jakby nie patrzeć, tablet to powiększony smartfon - popraw mnie, jeśli się mylę, ale większość aplikacji na iPada pójdzie także na iPhonie.

 

Owszem można tak powiedzieć z tą różnicą, że obecnie jest inna rozdzielczość itp... (na ipada w appstore jest około 150tys aplikacji, na iphone 500tys+

ale muszę przyznać, że niektóre gry na ipada robią wrażenie, np. Real racing 2 hd )

 

Co do chińczyków, oczywiście, że 10calowe też są ale z tego co kiedyś patrzyłem to cena ich jest na poziomie 600-750zł+ (za coś normalnego) a wtedy za niewiele niż 2x więcej możemy mieć ipada 1 z którego na pewno będziemy zadowoleni w przeciwieństwie do chińczyka.

 

Aha i w chińczykach systemem jest Android, który jest mniej intuicyjny oraz można by wymienić tam kilka innych minusów względem iOS. Dodatkowo ipad ma dużo lepszy ekran dotykowy, lepiej świeci, oraz całkowity brak zamuły (szybciej niż zwykła stacjonarka PC)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam do sprzedania 2 x doładowanie konta w ERA/T-mobile tak tak na kartę o wartości 50zł

 

Jest to doładowanie z punktów ERA Premia.

 

Cena jaka mnie interesuje za jedno doładowanie to 40zł

 

Kontakt:

tel: 668-10-28-13

gg: 6696157

priv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odświeżam temat.

Chcę sobie w końcu sprawić na zbliżające się urodziny tablet. :D

Jeszcze nie wypuścili chyba niczego, co by miało wysuwaną pełnowymiarową klawiaturę (ASUS miał coś wypuścić, ale chyba skończyło się tylko na pokazaniu na targach).

 

Co wybrać?

iPAD 2, czy coś z Androidem: Asus, Motorola, Sony, Samsung?

 

Warunki:

1. bardzo dobra bateria

2. funkcja hot spot/router

3. 3G

4. Funkcja telefonu przyda się.

 

Jak jest z odczytem i edycją różnych dokumentów: .doc, pdf, .xml, itd?

 

Czy korzystacie z jakiegoś oprogramowania antywirusowego?

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odświeżam temat.

Chcę sobie w końcu sprawić na zbliżające się urodziny tablet. ;)

Jeszcze nie wypuścili chyba niczego, co by miało wysuwaną pełnowymiarową klawiaturę (ASUS miał coś wypuścić, ale chyba skończyło się tylko na pokazaniu na targach).

 

Co wybrać?

iPAD 2, czy coś z Androidem: Asus, Motorola, Sony, Samsung?

 

Warunki:

1. bardzo dobra bateria

2. funkcja hot spot/router

3. 3G

4. Funkcja telefonu przyda się.

 

Jak jest z odczytem i edycją różnych dokumentów: .doc, pdf, .xml, itd?

 

Czy korzystacie z jakiegoś oprogramowania antywirusowego?

 

Poczekaj do Marca.

Będzie lepszy sprzęt w tym ipad 3

 

Jesli chodzi o dzień dzisiejszy to polecam tablet ipad 2, wgrasz goodreadera i pages i masz wszystkie formaty otwierane, antywirusa niepotrzeba raczej :D

 

Z tabletów z klawiatura tzw transformerów to Asus Eee Pad Transformer Prime nieźle się spisuje.

 

Z Tabletfonów polecam Samsung Galaxy Note do telefonowania, pisania 5 cali w sam raz.

Edited by app

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aktualnie jest ciekawa oferta w Euro: Motorola Xoom za 1899 zł brutto.

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z Tabletfonów polecam Samsung Galaxy Note do telefonowania, pisania 5 cali w sam raz.

 

Używasz tego na codzień? Jak się spisuje bateria? Jaka jakość rozmów telefonicznych?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z Tabletfonów polecam Samsung Galaxy Note do telefonowania, pisania 5 cali w sam raz.

 

Zapewne nie mieści się w kieszeni :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po paru miesiącach użytkowania srodze zawiodłem się na Samsung Galaxy S Plus - odradzam !

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co wybrać?

iPAD 2, czy coś z Androidem: Asus, Motorola, Sony, Samsung?

Subiektywnie:

 

ipad2, używałem kilka miesięcy, jeśli nie jesteś maniakiem apple i nie podoba Ci się, że do każdej transmisji komputer-tablet potrzebujesz uruchamiać specjalną aplikację w komputerze (itunes) co jest mocno denerwujące (chyba, że przywykłeś do tego np. używając wcześniej ipoda czy iphona) to zdecydowanie odradzam. Ale jako zabawka do oglądania filmów na youtube dla dzieci to się sprawdza ;-) Dzwonić z tego się nie da.

 

Samsung galaxy Tab (ten którego używam, ma wyświetlacz 7", ale teraz są już lepsze 9" i 10"). Android ma tę zaletę, że komunikacja komputer-tablet (czy komórka) odbywać się może bez problemu (jako dysk zewnętrzny), a także przez wifi dowolną przeglądarkę możesz mieć dostęp do zdjęć i innych plików w tablecie. Minus taki, że być może google zdalnie może odczytać Twoje dane, wraz z np. lokalizacją z GPS ;-)

 

Niezależnie od powyższych użyteczność tabletu, jak dla mnie, jest niewielka i nie rozstaję się z laptopem, a tablet traktuję jako zbędny gadżet.

 

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po paru miesiącach użytkowania srodze zawiodłem się na Samsung Galaxy S Plus - odradzam !

 

To cieszę się bardzo, że się na niego nie zdecydowałem. Przy wyborze brałem pod uwagę właśnie Galaxy S Plus, Galaxy S II i Sony Ericsson Xperia Arc S. Zdecydowałem się na ostatni i od jakichś 3 tygodni jestem jego szczęśliwym posiadaczem ;)

 

Telefon pierwsza klasa. Internet śmiga bez zarzutu, procesor 1,4 GHz wystarcza w zupełności, wyświetlacz 4,2 cala, aparat 8 mp (możliwość nagrywania w hd, minus to słabe zdjęcia przy gorszym oświetleniu), pisze się na nim bez problemów (obawiałem się tego trochę z racji faktu, że to mój pierwszy telefon z dotykowym wyświetlaczem) i co dla mnie równie ważne - mała waga.

Bateria przy normalnym użytkowaniu trzyma 2 dni, dzięki dodatkowemu mikrofonowi usuwającemu szumy otoczenia słychać bardzo dobrze.

 

Trochę się martwiłem jego wytrzymałością na upadki na co wiele osób zwracało uwagę, ale dziś upadł mi z wysokości 1 metra na kafle w kuchni i wyszedł z tego bez najmniejszego szwanku, więc jestem nieco spokojniejszy :D

 

Reasumując jeśli ktoś szuka wydajnego telefonu, o nietuzinkowym wyglądzie polecam właśnie Arc S.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

 

Niezależnie od powyższych użyteczność tabletu, jak dla mnie, jest niewielka i nie rozstaję się z laptopem, a tablet traktuję jako zbędny gadżet.

 

a.

Właśnie, żeby tak się u mnie nie skończyło. ;)

 

Czy testował ktoś połączenie netbooka z tabletem?

Dell Inspiron Duo

 

Asus EccPC T101MT

 

Lenovo S10-3T

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zastanawiam się nad wyborem Jagódki 9780 lub czymś ze stajni HTC, ale z wysuwaną klawiaturą. Jest HTC 7 PRO i Desire Z. Eh te dylematy. Teraz używam E72 i zaczyna mnie wkurzać

Wybrałeś coś z tego lub przetestowałeś ?

Moja E72 też ma powoli nadaje się do wymiany i nie wiem co wybrać ?

Nie zależy mi ( lub raczej unikam ) dotykowej klawiatury.

Główne funkcje jakie wykorzystuję w telefonie to rozmowy, smsy, raz po raz modem, zdjęcia i ... latarka ;)

O dziwo skorzystałem z latarki wielokrotnie, zwłaszcza, że bateria w tym telefonie jest dobra.

Ale z poczty też czasami można by skorzystać i z lepszego niż dotychczas przeglądania stron.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wybrałeś coś z tego lub przetestowałeś ?

Moja E72 też ma powoli nadaje się do wymiany i nie wiem co wybrać ?

Nie zależy mi ( lub raczej unikam ) dotykowej klawiatury.

Główne funkcje jakie wykorzystuję w telefonie to rozmowy, smsy, raz po raz modem, zdjęcia i ... latarka ;)

O dziwo skorzystałem z latarki wielokrotnie, zwłaszcza, że bateria w tym telefonie jest dobra.

Ale z poczty też czasami można by skorzystać i z lepszego niż dotychczas przeglądania stron.

Mam HTC Desire Z ( z wysuwaną klawiaturą). Generalnie jestem zadowolony i polecam.

Korzystam głownie z netu, poczty. Latarka też przydała się nie raz.

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wybrałeś coś z tego lub przetestowałeś ?

Moja E72 też ma powoli nadaje się do wymiany i nie wiem co wybrać ?

Nie zależy mi ( lub raczej unikam ) dotykowej klawiatury.

Główne funkcje jakie wykorzystuję w telefonie to rozmowy, smsy, raz po raz modem, zdjęcia i ... latarka ;)

O dziwo skorzystałem z latarki wielokrotnie, zwłaszcza, że bateria w tym telefonie jest dobra.

Ale z poczty też czasami można by skorzystać i z lepszego niż dotychczas przeglądania stron.

 

 

Niestety nie, miałem po drodze parę telefonów, ale żaden nie spełnił moich oczekiwań. Podobnie jak Ty najbardziej chciałbym mieć klasyczną (tzn. fizyczną) klawiaturę, nie sam dotyk. Telefonu używam dokładnie do tego, co Ty- łącznie z latarką :P

 

Jagódka odpadła ze względu na pady- opinie znajomych użytkowników o częstych resetach przez wyjęcie baterii włącznie.

 

Byłem mocno zdecydowany na HTC Desire Z lub 7 PRO, lecz czas trzymania baterii poniżej 2 dni (opinia znajomego mającego Z) mnie zniechęcił mocno- ile SELES Tobie wytrzymuje ten telefon przy normalnym użytkowaniu?

Edited by Cockney

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

 

Byłem mocno zdecydowany na HTC Desire Z lub 7 PRO, lecz czas trzymania baterii poniżej 2 dni (opinia znajomego mającego Z) mnie zniechęcił mocno- ile SELES Tobie wytrzymuje ten telefon przy normalnym użytkowaniu?

Rano zdejmuję z ładowania, kładąc się spać ładuję, telefon spokojnie dotrzyma bez ładowania do rana. Dla mnie to nie problem, gorzej gdyby w ciągu dnia była konieczność doładowywania. ;)

W sumie nie ma co się dziwić - duży wyświetlacz, non stop na 3G, często na WIFI, do tego sporo poczty i przeglądania stron no i jakieś rozmowy, trochę sms'ów do małżonki. :P

 

Jedynym telefonem tego typu, który u mnie trzymał spokojnie dwie doby był Samsung Wave.

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×