Jump to content
necik

Jaki telefon dla osoby zajmującej się domenami?

Recommended Posts

Odpowiem Ci za kilka/kilkanaście dni, od dwóch tygodni czekam na dostawę i ciągle nie ma :)

 

 

Niestety do dzisiaj 4s ciągle brak, znużenie czekaniem i brakiem konkretów zaowocowało Samsungiem Galaxy SII. Teraz tylko wystarczy przekopiować 900 kontaktów z E72... :) i mogę zacząć używać.

 

Szkoda, że już nie działa kontaktoutrwalacz w plusie.

 

Macie jakieś rady, zanim zacznę pracę skryby? Będę próbował jakiegoś bluetooth czy coś, ale wątpię w powodzenie.

 

EDYTA: trochę gugla i poszło bezboleśnie w +/- 120 sekund ;) Teraz czas na sms i mms...

Edited by Cockney

Share this post


Link to post
Share on other sites
EDYTA: trochę gugla i poszło bezboleśnie w +/- 120 sekund :wacko: Teraz czas na sms i mms...

 

polecam eksport do normalnego formatu nokii (nie pamiętam już nazwy programu - taki zielono-niebieski pod windę) a potem import programem athg2sms - https://market.android.com/details?id=org.t...e.libe.athg2sms

u mnie sprawdziło się bez zarzutu, tylko musiałem zrzucić osobno inbox i outbox, i uważać żeby nie pomieszać ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
polecam eksport do normalnego formatu nokii (nie pamiętam już nazwy programu - taki zielono-niebieski pod windę)

 

Nokia PC Suite domyślam się :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coś mi to nie działa: Java.Lang.Exception no sms imported :( Może robię coś źle? Jak należy nazwać pliki?

 

Już wiem: deliver i submit i śmiga aż miło :wacko:

Edited by Cockney

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dostałem Galaxy S II (służbówkę) i mam jedno zasadnicze pytanie, czy powinienem zainstalować mu jakiegoś antywirusa (jeśli jak to jakiego najlepiej) ? Poza tym do czego służy telefon, czyli rozmawianiem, od czasu do czasu będę wchodził na neta (przez WIFI w domu lub w terenie z T-Mobile), będę korzystał ze Skype'a i to z grubsza tyle.

 

Ewentualnie co powinienem poustawiać/zoptymalizować na starcie (jeśli ktoś korzysta i może doradzić), bo dla mnie to maszyna której do końca chyba nie ogarniam (a i wykorzystam z pewnością jego możliwości w max. 50%).

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja powyłączałem zgody na lokalizacje, antywirusa jeszcze nie instalowałem. Z telefonu jestem bardzo zadowolony, przy intensywnym użytkowania bateria wystarcza na 1 do 1,5 dnia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poza tym do czego służy telefon, czyli rozmawianiem, od czasu do czasu będę wchodził na neta (przez WIFI w domu lub w terenie z T-Mobile), będę korzystał ze Skype'a i to z grubsza tyle.

 

Heh - też tak mówiłem o swoim HTC zanim nie zaczął mi robić za dalmierz, wykrywacz metalu, poziomicę, centrum informacyjne, kieszonkowe kino domowe, podręczną czytaczkę serwisówek w pdf-ach i tym podobne. Nie wyobrażam sobie teraz życia bez Androida w telefonie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Heh - też tak mówiłem o swoim HTC zanim nie zaczął mi robić za dalmierz, wykrywacz metalu, poziomicę, centrum informacyjne, kieszonkowe kino domowe, podręczną czytaczkę serwisówek w pdf-ach i tym podobne. Nie wyobrażam sobie teraz życia bez Androida w telefonie :)

A z domenami sobie jakoś radzi ? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radzi, radzi :mellow: Mam aplikację od mojego rejestratora domen w UK, także jak mi coś przyjdzie do głowy, to od razu mogę sprawdzić, czy wolna. Sprawdza też .pl i masę innych egzotyków :)

 

Tak na marginesie: T-Mobile w UK daje nielimitowany net w abonamencie... za 15 GBP 300 minut, 300 SMSów i unlimited net :) Do nawigacji przy użyciu google map jak znalazł.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam HTC Desire Z ( z wysuwaną klawiaturą). Generalnie jestem zadowolony i polecam.

Korzystam głownie z netu, poczty. Latarka też przydała się nie raz.

 

Od tygodnia mam HTC Desire Z i również polecam. Do fizycznej klawiatury trzeba się przyzwyczaić (co zabiera trochę czasu), ale pisze się bardzo wygodnie - także posty na di.pl ;)

 

Jeszcze nie rejestrowałem domen z telefonu, ale odpisywałem już na zapytania i licytowałem w aukcjach z tego telefonu - bez zgrzytów, więc można powiedzieć, że jako telefon dla domainera sprawdza się dobrze. Post napisany akurat z HTC. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutro minie tydzień od kiedy z wysłużonego iPhone przesiadłem się na HTC Sensation i muszę przyznać się, że jestem bardzo, bardzo zadowolony. Bałem się, że po czterech latach siedzenia na iOS nie będę potrafił przestawić się na inny system, ale HTC Sense 3.0 naprawdę daje radę.

 

Szczerze polecam ten model. Zalet jest pełno, wada jedna... bateria :) Dlatego w pracy mam dodatkowy kabelek do ładowania i zamówiłem sobie również dobrą ładowarkę samochodową.

 

Testowałem również SE Xperia Arc oraz LG Swift 3D - oba telefony w porządku, na korzyść tego pierwszego.

 

 

Polećcie proszę dobrą aplikację do szybkiego sprawdzania dostępności domen na Androida ;-) W poprzednim telefonie miałem Domain Scout, a AndroMarkecie nie znalazłem.

Edited by kulas

Share this post


Link to post
Share on other sites
Polećcie proszę dobrą aplikację do szybkiego sprawdzania dostępności domen na Androida ;-) W poprzednim telefonie miałem Domain Scout, a AndroMarkecie nie znalazłem.

 

Ja korzystam z DD Whois Domain Name Query Tool.

Polecam narzędzie, poza standardowym sprawdzaniem WHOIS

podpowiada możliwe literówki ;)

 

Testowałem również SE Xperia Arc oraz LG Swift 3D - oba telefony w porządku, na korzyść tego pierwszego.

 

Telefon świetny, ale chyba nie nadaję się do tak delikatnych

zabawek :)

Zastanawiam się ostatnio nad zmianą na Xperia Active nim ten

jeszcze nie został doszczętnie zniszczony ;)

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od tygodnia mam HTC Desire Z i również polecam. Do fizycznej klawiatury trzeba się przyzwyczaić (co zabiera trochę czasu), ale pisze się bardzo wygodnie - także posty na di.pl ;)

 

Jeszcze nie rejestrowałem domen z telefonu, ale odpisywałem już na zapytania i licytowałem w aukcjach z tego telefonu - bez zgrzytów, więc można powiedzieć, że jako telefon dla domainera sprawdza się dobrze. Post napisany akurat z HTC. :)

 

 

Również polecam Desire Z ;) . Posiadam go od wczoraj i nie mogę złego słowa o nim powiedzieć . Bardzo wygodny w użytkowaniu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupiłem żonie desire z i była bardzo zadowolona, dopóki jej po tygodniu nie wpadł do herbaty - nie do odratowania. ;-)

 

Dziś właśnie dotarł Samsung S5690 - może trochę dłużej pożyje. :)

 

big.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kupiłem żonie desire z i była bardzo zadowolona, dopóki jej po tygodniu nie wpadł do herbaty - nie do odratowania. ;-)

[...]

Jak chcecie go wyrzucić to chętnie przyjmę, bo w swoim muszę taśmę wymienić, a nie mam czasu na odsyłanie na dwa tygodnie do sewisu gwarancyjnego. :)

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak chcecie go wyrzucić to chętnie przyjmę, bo w swoim muszę taśmę wymienić, a nie mam czasu na odsyłanie na dwa tygodnie do sewisu gwarancyjnego. :)

 

Leży na półce w charakterze pamiątki. ;) Reanimowałem go osobiście, na początku miał zacieki, to go rozkręciłem i powycierałem, oczywiście nie byłbym sobą gdybym nie uszkodził przy tym wyświetlacza ;-), potem z dzień działał w porządku, ale się rozmyślił i obecnie zdycha zaraz po zabootowaniu. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze trochę poczytam ten wątek i zupełnie zbzikuję albo wyciągnę z szuflady swoją starą i chyba najlepiej wspominaną Nokię 6310i :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeszcze trochę poczytam ten wątek i zupełnie zbzikuję albo wyciągnę z szuflady swoją starą i chyba najlepiej wspominaną Nokię 6310i :)

Właśnie kilka dni temu robiłem porządki i natknąłem się na swoją 6310i. Zepsuta leżała kilka lat w szufladzie, teraz jest na szafie. Nawet nie pamiętam co w niej wysiadło. Jakoś nie potrafię jej wyrzucić. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jakoś nie potrafię jej wyrzucić. ;)

Wcale się nie dziwię bo wspomnienie działania tego wyjątkowo sprawnego modelu to niczym pierwsze, wartościowe doznania seksualne :)

A tego nigdy nie wyrzuca się z pamięci ;)

Co ciekawsze zostałem swego czasu okradziony z prawie wszystkich telefonów jakie były w mojej szafie a ten jeden pozostał...

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Jako że ostatnio zostałem okradziony z telefonu w pociągu (powrót ze spotkania we Wrocławiu :] ) zmuszony jestem do wybrania czegoś nowego.

 

Zbytnio nie znam się na telefonach więc zwracam się z prośbą do was o pomoc.

 

Nie gram w gry na komórce, nie słucham muzyki z komórki, nie robię zdjęć komórką więc: Dzwonienie, SMS, internet minimum HSDPA + funkcja modemu, wysuwana klawiatura QWERTY (choć nie jest to bardzo konieczne), coś na wzór pakietu MS Office, coś na wzór Mozilla Thunderbird i będę prawdopodobnie zadowolony. Miło by było żeby telefon "nie myślał", czyli klikam i jest, wszystko i zawsze, niezależnie od tego co jest wgrane i ile danych przetrzymuje.. Znajomy polecił mi Nokie E7 jednak jako minus podaje Windows Phone choć sam dobrze nie wie dlaczego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jako że ostatnio zostałem okradziony z telefonu w pociągu (powrót ze spotkania we Wrocławiu :] ) zmuszony jestem do wybrania czegoś nowego.

 

Zbytnio nie znam się na telefonach więc zwracam się z prośbą do was o pomoc.

 

Nie gram w gry na komórce, nie słucham muzyki z komórki, nie robię zdjęć komórką więc: Dzwonienie, SMS, internet minimum HSDPA + funkcja modemu, wysuwana klawiatura QWERTY (choć nie jest to bardzo konieczne), coś na wzór pakietu MS Office, coś na wzór Mozilla Thunderbird i będę prawdopodobnie zadowolony. Miło by było żeby telefon "nie myślał", czyli klikam i jest, wszystko i zawsze, niezależnie od tego co jest wgrane i ile danych przetrzymuje.. Znajomy polecił mi Nokie E7 jednak jako minus podaje Windows Phone choć sam dobrze nie wie dlaczego.

 

Mimo iż wiele dzieciaków odradza telefony z fizycznym qwerty (bo po co skoro gry klawiatury nie obsługują ;)) to jednak gdy trzeba coś zanotować, szybko wpisać, to jednak BARDZO się przydaje.

 

Nokia e7 - posiada Symbiana a nie WP7. Jako że zdjęć nie robisz brak autofocusa pewnie nie zrobi Ci różnicy w tym telefonie. Sam telefonik jest naprawdę dobrze wykonany, symbian mimo iż miał być uśmiercony, dalej żyje i jest aktualizowany. Co do przeglądania internetu, to niestety telefonik ma malutką rozdzielczość (360 x 640px, przy 4 calowym ekranie Amoled) i brak flasha (jest tylko Flash lite). Mała bateria 1200mAh.

 

Htc Desire Z - fajny telefonik oparty na androidzie w wersji 2.2 (z aktualizacją do 2.3) z wygodnym umieszczeniem przycisków w qwerty. W miarę wygodnie przegląda się internet, pełna obsługa flasha i dobra rozdzielczość (480 x 800 px przy 3,7 calowym ekranie Super LCD). Po aktualizacji oprogramowania czasami zdarzają się restarty launchera (czyli pulpitu telefonu), wkrótce ma wyjść aktualizacja która poprawi ten problem. Cała obudowa zbudowana jest z gumowanego plastiku z aluminiowymi wstawkami, na minus strasznie tandetna tylna aluminiowa klapka (farba łuszczy się i jako że zbudowana jest aluminium z tyłu mocno się rysuje, dodatkowo literki z niej się odklejają). Dosyć mała bateria 1300mAh.

 

Motorola Milestone 3 - Urządzenie oparte jest na androidzie 2.3, duży 4 calowy ekran o rozdzielczości 540 x 960 px i ekranie TFT (na minus zastosowana matryca pentile matrix w ekranie przez co rozdzielczość rzeczywista jest nieco mniejsza niż ta podawana przez producenta), do tego pełna obsługa flasha i wygodna klawiaturka. Co do obudowy to ciężko mi się wypowiedzieć, trzeba by poczytać na jej temat, ale zazwyczaj w przypadku Motoroli nie ma się do czego doczepić. Bateria 1500mAh w miarę przyzwoita z tym że trzeba pamiętać że urządzenie ma 2 rdzeniowca więc i zużycie energii nieco większe.

 

Osobiście posiadam Htc Desire Z i jestem zadowolony ;).

 

Mimo wszystko polecałbym Ci telefon oparty o androida, sporo aplikacji w tym pakiety biurowe, alternatywne przeglądarki internetowe itp.

 

Pozdrawiam

Edited by coolos

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

@Coolos

 

Dzięki za wyczerpujący post <_< Google mi powiedziało że ten Desire Z faktycznie "daję radę" :P Pojawiła się jeszcze opcja na jednego Samsunga, mocno rekomendowanego z dwóch zaufanych źródeł. Zestawie go sobie z Desire Z i pewnie wybiorę już ostatecznie.

 

Dzięki jeszcze raz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też mam HTC Desire Z. To mój pierwszy smartfon i polecam wszystkim, którzy boją się telefonow dotykowych. Zawsze jest tradycjna klawiatura, za pomoca której wszystko można szybko napisać. Nie moge narzekać na ten sprzęt. Tylko to przywyczajenie do baterii w starym telefonie, którą zwykłem ładować raz na 5 dni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrzebuję nabyć drogą kupna sensownego laptopa z bardzo dobrą baterią. Już chyba wyrosłem z netbooków z matrycą 10' (już nie te oczy) i chcę znowu coś większego.

Co byście polecili: ma być lekki, 15'' starczy, bo poręczny też musi być, no i z wybitną baterią. Zastosowania: poczta, www, arkusze, czyli typowe biuro. Dobrze gdyby dało radę net odpalać bez uruchamiania systemu.

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×