Jump to content
Saint

Dropped.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

13:06:03 – realizacja opcji

13:41:20 – rejestracja domeny przez system dropped na dane abonenta opcji (os. fiz.)

13:41:22 – zmiana abonenta domeny przez automat dropped na główne id przypisane do konta (firma)

14:11:35 – ręczna zmiana abonenta domeny przeze mnie z powrotem na osobę fizyczną

14:20:07 – ponowna(!) automatyczna zmiana abonenta domeny na główne id przypisane do konta (firma)

14:22:35 – ponowna ręczna zmiana na os.fiz. dokonana przeze mnie, po tym spokój.

 

Czy naprawdę przy każdej realizacji opcji muszę tak walczyć z wiatrakiem?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pytanie:

Dlaczego na Dropped.pl nie ma wylistowanych wszystkich spadających domen, podczas gdy domeny te są publikowane zarówno na DNS.pl jak i MapaDomen.pl? Coś przeoczyłem? Jakiś błąd? Przeszukuję domeny ze spadami od 01.01.2009 i wiem, że pośród tego morza tysięcy domen wielu tam brakuje do przechwycenia, które widze na MapaDomen.pl

 

no dobra, to sam sobie odpowiem :) wyjaśniło się, domeny z 01.01. i 02.01. pojawiły sie później. NIe wiem nadal czemu, ale kit z tym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proszę o wyrozumiałość, jeśli to głupie moje poniżej pytanie, lecz sprzedaję pierwszy raz domenę na giełdzie Dropped (a nie aukcji ...).

Sprzedaję domenę spoza Dropped, (forma sprzedaży: przekazanie AuthInfo po wpłacie kupującego). Zaakceptowałem ofertę kupującego.

Wg mojego ratingu, w przypadku procedury przekazania AuthInfo po wpłacie kupującego, moja kaucja wynosi 0 zł, czyli rozumiem, że nie muszę opłacać kaucji ...

Tymczasem, w "moich transakcjach Escrow" pojawił mi się aktywny link odnoszący się do tej transakcji, pn. "opłać" (w rubryce" "status").

Mam to "olać" czy wpłacić, no i ile :) ? O ile mi wiadomo, to kupujący ma zapłacić, a Dropped, odbiera sobie wówczas swoją działkę ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten link "Opłać" nie powinien być wyświetlany - sprawdzę to. Oczywiście należy go "Olać" :)

 

Czy naprawdę przy każdej realizacji opcji muszę tak walczyć z wiatrakiem?

Masz nietypowo skonfigurowane konto (inny ID domyślny dla opcji, inny dla rejestracji domen :) ), a tego ustawa nie przewiduje ;) Widzę kilka rozwiązań:

 

1. Załóż osobne konto na opcje.

2. Ustaw ID osoby fizycznej jako domyślny w panelu.

 

no dobra, to sam sobie odpowiem ;) wyjaśniło się, domeny z 01.01. i 02.01. pojawiły sie później. NIe wiem nadal czemu, ale kit z tym.

Był w tych dniach błąd w skrypcie przetwarzającym pliki z NASK, dlatego zgubione domeny zostały dogenerowane ręcznie.

Edited by Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
2. Ustaw ID osoby fizycznej jako domyślny w panelu.

 

O widzisz, jakoś przegapiłem moment wprowadzenia tej możliwości. Dzięki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
name='Dropped.pl' date='pią, 09 sty 09' post='149473']

Ten link "Opłać" nie powinien być wyświetlany - sprawdzę to. [...]

 

Dzięki :)

 

Chyba powinno być o.k., bo "ruszyło" z transferem.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba bug:

 

Pomimo zaznaczenia opcj: Nie chcę zakładać konta w NameDrive, tak czy siak zakładane jest konto w ND.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mały detal, Michau. Przy wystawianiu aukcji na Aftermarket.pl, jeśli nie zaakceptujemy regulaminu lub nie zaznaczymy żadnej opcji, zamiast zwykłego błędu typu "popraw pola", na następnym ekranie pokazuje się:

 

Fatal error: Wrong parameters for Exception([string $exception [, long $code ]]) in /var/www/sites/domeny/soap/impl/AfterMarket.class.php on line 30

 

Wygląda mało profesjonalnie taki błąd. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy tylko mnie przekierowuje na stronę główną serwisu gdy chcę sprawdzić niektóre zakończone aukcje ?

np. plaskibrzuch.pl , wystartuj.pl , itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy to błąd czy zmiany, ale w aukcjach przechwyconych domen poginęły wszystkim rangi i gwiazdki (wszyscy mają znaki zapytania zamiast rang). :)

 

W zwykłych na Aftermarket.pl zresztą też.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście, wystąpiły dwa małe błędy podczas wdrażania pierwszej paczki funkcji API SOAP :) Już poprawione.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rzeczywiście, wystąpiły dwa małe błędy podczas wdrażania pierwszej paczki funkcji API SOAP :) Już poprawione.

 

Dzięki, już działa super. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jestem niezalogowany i widzę wszystko OK:

 

Zakończenie aukcji: 2009-01-19 20:00:00 (6 dni, 4 godzin, 24 minut)

Liczba ofert: 9.

Najwyższa oferta: 240 PLN, użytkownik motel.pl

 

Czy możesz podesłać screenshot?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przed chwilą dostałem tradycyjny e-mail:

Aukcja domeny pcc.com.pl kończy się za 2 godziny. Jeśli chcesz licytować w aukcji ...

Klikam na link, loguję się i co widzę ?

Zakończenie aukcji: 2009-01-15 20:00:00 (1 dni, 0 godzin, 7 minut)

 

Podaję domenę bo mi na niej nieszczególnie zależy a wierzę, że ten przykład szybciej pozwoli rozwiązać problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wlasnie dostałem maila i smsa ze za 2h konczy sie aukcja domeny zeton.pl gdzie w rzeczywistosci konczy sie za godzine ;)

 

PS. Maila dostałem podwojnie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wlasnie dostałem maila i smsa ze za 2h konczy sie aukcja domeny zeton.pl gdzie w rzeczywistosci konczy sie za godzine ;)

 

PS. Maila dostałem podwojnie ;)

 

No to widzisz, trzeba było przez dwa podzielić. :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×