Jump to content
Saint

Dropped.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Jak dla mnie składanie ofert przez osoby z zewnątrz (nowych użytkowników) bez jakiejkolwiek kaucji mija się z celem. Mam sobie pewną :) , o którą męczył mnie kiedyś jej poprzedni abonent. Domena ta już 2 razy była "kupiona" w opcji "kup teraz" a następnie nie została opłacona. Pomijając już fakt, że na czas escrow domena jest blokowana to kaucja powinna skutecznie zniechęcić takich żartownisiów. Dodatkowo blokowanie domeny na 6 dni (escrow) to gruba przesada. Albo ktoś chce kupić i płaci niezwłocznie albo dajemy mu 6 dni na zastanowienie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak dla mnie składanie ofert przez osoby z zewnątrz (nowych użytkowników) bez jakiejkolwiek kaucji mija się z celem. Mam sobie pewną :) , o którą męczył mnie kiedyś jej poprzedni abonent. Domena ta już 2 razy była "kupiona" w opcji "kup teraz" a następnie nie została opłacona. Pomijając już fakt, że na czas escrow domena jest blokowana to kaucja powinna skutecznie zniechęcić takich żartownisiów. Dodatkowo blokowanie domeny na 6 dni (escrow) to gruba przesada. Albo ktoś chce kupić i płaci niezwłocznie albo dajemy mu 6 dni na zastanowienie?

Również jestem za tym, by była kaucja.

 

Nowy użytkownik chcąc kupić np domenę za 15 000 PLN, przez kliknięciem w Kup Teraz powinien wpłacić np 10% czyli 1 500 PLN na swoje konto. Wtedy klika Kup Teraz i dopłaca w ciągu trwania Escrow pozostałą kwotę czyli 13 500 PLN. W razie nie wpłacenia pozostałej kwoty pozostaje kwestia podzielenia kaucji :-)

 

Jeśli klient jest naprawdę zdecydowany na kupno domeny, nie będzie mu przeszkadzać wpłata 10% wartości zakupu. Pozostaje niestety kwestia sporów, które mogą się pojawić. Np: Wpłaciłem 10% ceny domeny, która w tym czasie została sprzedana! ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale przeciez jesli nie oplaci to dostaje karę w wysokosci 100% nieoplacenia czyz nie ? wiec windykacja.

 

To podaj mi kilka nazw swoich domen sprzedawanych na AM. Zaraz wszystkie kupię, zablokuję Ci domeny na 6 dni i zobaczymy czy Michał bedzie w stanie cokolwiek ściągnąć z nowego, fikcyjnego użytkownika.

Share this post


Link to post
Share on other sites
10% może przesada, ale jakieś symboliczne 200-300 zł.

 

Też tak myślę. 10% od 15k to już 1,5k więc ktoś może się obawiać. Natomiast 200 zł będzie już barierą zniechęcającą żartownisiów składających oferty na domeny za 1k. 2 takie głupie żarty i już jest 400 w plecy więc może jednak się zastanowi i postanowi wydać ten 1k na domenę. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rowniez mialem takie sytuacje, ze klient "kupil", a nie oplacil. Trudno bedzie z tym zawalczyc, bo anonimowe konta sa bezkarne.

 

Wg mnie powinno byc tak, ze jesli juz ktos placi kare za nieoplacenie domeny, to ta kara jest w wiekszosci przekazywana na konto sprzedajacego domene, a nie Dropped.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rowniez mialem takie sytuacje, ze klient "kupil", a nie oplacil. Trudno bedzie z tym zawalczyc, bo anonimowe konta sa bezkarne.

 

Hoho, ile tych sytuacji jest... Niestety to nie tylko problem Dropped, ale także innych serwisów aukcyjnych. Dwa miesiące temu "sprzedałem" serwis za

XX XXX - kupujący do tej pory obiecuję, że pieniądze wpłaci, ale jakoś mi się nie chce w to wierzyć.

Szkoda, że nie można wyegzekwować tego prawnie ;)

Z domenami jeszcze tego problemu nie miałem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hoho, ile tych sytuacji jest... Niestety to nie tylko problem Dropped, ale także innych serwisów aukcyjnych. Dwa miesiące temu "sprzedałem" serwis za

XX XXX - kupujący do tej pory obiecuję, że pieniądze wpłaci, ale jakoś mi się nie chce w to wierzyć.

Szkoda, że nie można wyegzekwować tego prawnie ;)

Z domenami jeszcze tego problemu nie miałem.

Oczywiscie ze mozna, np poprzez allegro to masz juz 99% na wygraną.

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 dni temu sprzedałem domenę na AM pieniądze wpłyneły mi na konto w dropped.pl więc zleciłem ich przelanie na konto bankowe lecz do tej pory nie mam tych pieniędzy ani w dropped ani na koncie bankowym, co się stało ? kiedy powinny pojawić się u mnie na koncie bankowym

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 dni temu sprzedałem domenę na AM pieniądze wpłyneły mi na konto w dropped.pl więc zleciłem ich przelanie na konto bankowe lecz do tej pory nie mam tych pieniędzy ani w dropped ani na koncie bankowym, co się stało ? kiedy powinny pojawić się u mnie na koncie bankowym

Spokojnie. Do 10 dni.

 

Mnie się raz zdarzyło zlecić rano wypłatę i po południu miałem już na koncie bankowym :-) Teraz czekam kilka dni bez żadnego stresu :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj o godzinie 05:03 rejestrator Sixth Dropcatchers LLC przechwycił pewną domenę .pl

Nie wiem dlaczego ale do tej pory nie dostałem żadnego info o przechwyceniu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzisiaj o godzinie 05:03 rejestrator Sixth Dropcatchers LLC przechwycił pewną domenę .pl

Nie wiem dlaczego ale do tej pory nie dostałem żadnego info o przechwyceniu B)

Sprawdź czy ją masz w domenach dodanych do przechwycenia. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba jakieś problemy z Przelewy24 są, bo od kilku godzin kasa nie wpływa mi na konto (przed chwilą zrobiłem tak ponownie), a mam jeszcze tylko 3h do opłacenia domen:/ a dotąd nie było żadnych problemów i pieniądze były po kilku minutach:/ czy jest jakaś szansa na uratowanie domen w przypadku niedotarcia pieniędzy na czas? a domeny z opcji więc bez sensu gdybym nie opłacił:/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poproszę o nazwy domen, dla których nie wpłynęły środki - oczywiście mogę je przedłużyć gdyż jest zapas jednego dnia.

 

Tak samo, proszę o nazwę domeny przechwyconej która nie trafiła na aukcję.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1. Bardzo mi brakuje w Dropped, a dokładnie na AfterMarket możliwości wyboru liczby domen, które chcę, abym miał na stronie do przeglądania. Na razie wyświetla się po 40 domen, a ja bym chciał móc np przeglądac 100, 200 czy 500 na raz na jednej stronie, żebym nie musiał co chwilę klikac i przechodzić do kolejnej podstrony.

 

2. Cały czas mam, że jak obserwuję jakąś licytację domeny, to przychodzą powiadomienia "że aukcja domeny kończy się za bla bla bla" Chciałbym mieć możliwość wyłączenia opcji powiadomień na maila, bo przy wielu domenach to strasznie denerwujące i zaśmiecanie skrzynki mailowej.

 

3. Denerwuje mnie to, że co jakiś czas wylogowuje mnie automatycznie z Dropped i musze sie na nowo logowac. Czy naprawde nie można zrobić przy logowaniu możliwości wyboru "Tak, chcę być zalogowany przez 2 tygodnie" Jak kilka razy dziennie musze sie logowac na konto, to jest dla mnie denerwujące. Z ustawieniami cookie mam chyba wszystko OK, tzn nie wiem, czy moge coś w FF zmienić w tym zakresie i czy da się w ogóle jesli chodzi o trwanie sesji, ale np w di.pl jestem zalogowany że tak to ujmę "na stałe" i jakoś nie muszę się non stop logowac. Rozumiem ochronę danych itd, ale to nie bank, a tylko dyskomfort powstaje.

 

a do moich narzekań nadal żadnego komentarza nie ma ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poproszę o nazwy domen, dla których nie wpłynęły środki - oczywiście mogę je przedłużyć gdyż jest zapas jednego dnia.

 

Potem zauważyłem ten zapas-dobrze że tak wymyśliłeś:) a kasa już wpłynęła - nie wiem czy to było coś z bzwbk czy tylko z płatnościami, bo wszystkie moje 'szybkie przelewy' zrealizował rano o 1 godzinie...

 

ps.dzięki!

Share this post


Link to post
Share on other sites
a do moich narzekań nadal żadnego komentarza nie ma :)

Będzie wkrótce, jako że właśnie trwają prace nad wdrożeniem części postulowanej funkcjonalności.

Edited by Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Być może BZWBK nie realizuje przelewów w weekend... Dlatego właśnie zawsze jest zapas :)

dotąd przez szybkie przelewy zawsze szło niezależnie od dnia i godziny - od ostatniego weekendu coś szwankują...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy Dropped.pl bierze udział w aukcjach na aftermarket.pl ? Chyba nie powinien.

Biorę udział w aukcji przechwyconej domeny z użytkownikiem Dropped - ponad 50% nie opłaconych aukcji, status **. Jeśli to nie "prawdziwy" dropped, to w mojej ocenie zmiana nick'ów powinna być weryfikowana przez administratora.

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×