Jump to content
BartX

Świadomość firm na temat domen

Recommended Posts

Witam,

 

Chciałbym poruszyć temat świadomości firm (naszych klientów i nie tylko) na temat domen.

Z mojego punktu widzenia jest bardzo kiepsko, oczywiście mam nadzieję, że się kiedyś poprawi.

 

Przykład z dnia dzisiejszego.

 

Jak zwykle zaczynam dzień od sprawdzenia giełdy, oraz odwiedzenia portalu MamBiznes.pl (pewnie większość z Was go zna).

Czytam sobie jakie to dziwne pomysły na zarabianie pieniążków mają ludzie i czasami sprawdzam domeny związane z ich biznesami :-)

 

I podobnie było dzisiaj ... no i czytam o firmie, która zarabia $ na balonach raklamowych (link do artykułu: >> klik <<).

Myślę sobie, pomysł fajny, zaczynali w garażu, też fajnie, jakoś sobie radzą - to już całkiem fajniem, no to odwiedzę ich stronę.

Wpisuję adres NazwaFirmy.pl a tu ku mojemu zaskoczeniu: "Podana strona nie istnieje" ;-)

No to kolejna próba: NazwaFirmy, ale już w Google - i jest, ale .com

 

Podsumowując.

Firma się reklamuje, rozrasta, robi interesy z innymi dużymi firmami a tu taki babol.

 

I co sądzicie na ten temat?

Całkowity brak świadomości na temat domeny.

 

Pozdrawiam,

Bartek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to sobie nazywam znieczulicą czyt.nie docenieniem potęgi sieci i zaistnienia w niej, wiele osób nie zdaje sobie sprawy jaka to świetna reklama taka strona domowa, cóż z tego, że .com, niektórzy wogóle nie posiadają domeny. Skończyły się czasy, kiedy szukaliśmy firmy poprzez książkową wersje PF, teraz wystarczy poświęcić kilkanaście sekund i "et voila" google pokaże nam to szybciej w bardziej przystępnej wersji, kontakt telefoniczny - jest, e-mail - jest, adres- jest, usługi, cennik, godziny otwarcia - proszę bardzo.:D

 

Tematem rzeką jest natomiast dobór odpowiedniej domeny. Najpierw w świadomości ludzi musi nastąpić progres, potrzebne jest zrozumienie, że epoka "papierowa" jak ktoś tu na forum to nazwał, odchodzi do lamusa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tez kilka dni temu mialem sytuacje, ze firma ma domene .com.pl, natomiast jest, a .pl wolna. Z drugiej strony jak firma co ma .com.pl zapytała się mnie o .pl-kę, to kontakt się urwał po podaniu ceny. nawet nie bylo próby negocjacji.

 

prawdziwa kopalnia niezajetych domen sa inkubatory przedsiebiorczosci. Tam sa firmy, ktore czesto nawet nie maja domeny lub jakas subdomene w rodzaju www.mojafirma.prv.pl

 

Od pol roku obserwuje firme, ktora wszem i wobec oglasza swoja nazwe (mam na mysli tutaj nie tylko portale, ale i offline np na targach, a do dzis, wszystkie mozliwe kombinacje nazwy tej firmy w domenach chociazby takich jak .pl, .com.pl, .com., .net., .eu sa wolne. I nie potrafie tego zrozumiec, szczegonie ze chodzi o branze, w ktorej zabezpieczenie wlasnosci intelektualnej to pierwszy krok, aby w ogole miec firme.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od pol roku obserwuje firme, ktora wszem i wobec oglasza swoja nazwe (mam na mysli tutaj nie tylko portale, ale i offline np na targach, a do dzis, wszystkie mozliwe kombinacje nazwy tej firmy w domenach chociazby takich jak .pl, .com.pl, .com., .net., .eu sa wolne. I nie potrafie tego zrozumiec, szczegonie ze chodzi o branze, w ktorej zabezpieczenie wlasnosci intelektualnej to pierwszy krok, aby w ogole miec firme.

 

Ja od jakiegoś czasu obserwuję losy zgłoszenia do ochrony przez Krajową Izbę Doradców Podatkowych znaku słownego "e-doradcapodatkowy" i jak do tej pory wszystkie możliwe kombinacje domenowe tego znaku są wolne. Zgłaszają znak do zastrzeżenia w grupie publikacji online a nie posiadają domeny :D

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraz moja obserwacja.

 

Wczoraj zauważyłem, że od 2004 roku firma Plans posiada domenę plans.com.pl. Okazuje się, że

 

Firma działa na pograniczu informatyki oraz elektroenergetyki. Główną częścią naszej działalności jest tworzenie oprogramowania na potrzeby polskiej elektroenergetyki: narzędzi do planowania pracy oraz analiz stanów pracy krajowego systemu elektroenergetycznego. Nasze programy są używane w wielu zakładach energetycznych, przez operatora polskich sieci przesyłowych, a także do celów dydaktycznych na kilku uczelniach krajowych.

 

Tak więc firma opisuje siebie jako poważną. A domena http://plans.pl jest w moich rękach, zarejestrowana w październiku 2008. :)

Edited by MasterofPoland

Share this post


Link to post
Share on other sites
Teraz moja obserwacja.

 

Wczoraj zauważyłem, że od 2004 roku firma Plans posiada domenę plans.com.pl. Okazuje się, że

 

 

 

Tak więc firma opisuje siebie jako poważną. A domena http://plans.pl jest w moich rękach, zarejestrowana w październiku 2008. :)

nie popieramy cybersquattingu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cybersquatting zachodzi w przypadku zarejestrowania nazwy domeny będącej znakiem handlowym lub w niektórych przypadkach znakiem powszechnie kojarzonym z daną firmą. W przypadku firmy 'Plans' , nic takiego nie występuje.

 

Tak więc podejrzenie jest bezzasadne. :)

Edited by MasterofPoland

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cybersquatting zachodzi w przypadku zarejestrowania nazwy domeny będącej znakiem handlowym lub w niektórych przypadkach znakiem powszechnie kojarzonym z daną firmą. W przypadku firmy 'Plans' , nic takiego nie występuje.

 

Tak więc podejrzenie jest bezzasadne. :)

Wystarczy ze google zaksieguje tego posta, firma wpisze plans.pl zobaczy watek - nawiazales, ze sprawdzales ze firma nie ma pl i kupiles i juz sa klopoty - takze radze uwazac z takimi tezami :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem przesadzasz.Plans jest zwyklym slownikowym wyrazem.W zadnym wypadku to nie jest cybersquatting.

 

Dokładnie. Podobne jak windows albo apple. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

O firmie Plans wiem dopiero od wczoraj, domena była zarejestrowana (za darmo) jako pochodna domeny Plans.com. :)

 

Domeny.pl: Sprawdź ile razy domainerzy sprzedawali firmom dot .PL z ich nazwami.

Edited by MasterofPoland

Share this post


Link to post
Share on other sites

cybersquatting to taka kura, której nikt nie lubi ale jak zniesie jajko to każdy z chęcią przygarnie. kto z was jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem (jajkiem) :)

jakkolwiek wyznania typu "podkradłem domenę pewnej firmy licząc na szybki zysk i z rozczarowaniem zauważam, iż firma nie jest zainteresowana domeną" nie są zbyt dyplomatyczne :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu jest podobny temat:

 

http://www.di.pl/index.php?showtopic=20862...zy+masz+w+swoim

 

Wszystkie poniższe domeny to również nazwy firm:

 

#reaktor.pl

#ceremonia.pl

#centrumfinansowe.pl

#kamea.pl

#driver.pl

#rajd.pl :)

 

Bez przesady skoro firma nie tworzy własnej nazwy tylko wybiera sobie nazwę ze słownika to musi się liczyć z tym, iż ktoś będzie posiadał takie domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Psobiscie mam nadzieje ze wlasciciele firm otrzasna sie w koncu. Skoro juz robi się ciasno to pomyslcie co bedzie za 10lat! www.prawojazdywkrakowiedzielnicabiezanow.pl. Internet stanie takim strasznym smietniskiem....

Ps. jak sadzicie ile bedzie zarejestrowanych domen pl za 10 lat?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ps. jak sadzicie ile bedzie zarejestrowanych domen pl za 10 lat?

Za 10 lat moze juz nie bedzie domen :) bo tak jak piszesz zbyt duzy smietnik sie robi i trzeba to jakos posprzatac...

Coraz wiekszy jest trend wpisywania do google fraz (np nasza-klasa) niz wstukiwanie www.nasza-klasa.pl - bo to i szybciej i sie nie pomylisz (a jak pomylisz to Cie google poprawi - wiec mysle ze trend bedzie wlasnie w ta strone - wpiszesz "prawojeazdy w krakiowie dzielnica biezanow" - nie zwazajac na literowki google przefiltruje internet i przeniesie Cie do adresu - ciebie nie interesuje jakiego :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

musimy sobie pomagać proponuję sabotaż, wszzystkie literówki "g" przekierować na konkurencję :)

będzie większe zamieszanie i wyszukiwarki stracą pozycję... <joke>

Edited by Adam

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja także uważam że za ileś lat może nie być już domen w obecnej formie.

 

domeny są obecnie pewnym uproszczeniem, żeby nie wpisywać np. "IP serwera/katalog" ale jak uproszczenie zaczyna się komplikować to pojawi się inne rewolucyjne rozwiązanie.

Edited by Marion

Share this post


Link to post
Share on other sites

według mnie będzie się działo to samo co z .com ceny poszybują a zmian nie będzie, co najwyżej "hitler" internetowy, lub jakiś prl-owski robin hood zabierze domeny i da limit powiedzmy 3 na osobę :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest to swego rodzaju wyraz frustracji którą mogę zrozumieć ale nie usprawiedliwić. Też bym chciał za darmo, za bezcen - ale jak nie mogę to szukam na innym podwórku :P:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zawsze z ciekawością czytam tego typu tematu.

Proponuję ustalić jego autorowi stawkę maksymalną za godzinę pracy 2 zł :P Po co ma zarabiać więcej :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • smarowidla.pl   aukcja BCM
    • Gdansk.tv   Sprzedam domene gdansk.tv cena: 2000zł netto
    • Dzięki za Waszą opinie  Już wiem, że nie ma sensu puszczać jej za 5k.
    • Dobra wycena Przemka. Moim zdaniem bliżej nawet tej dolnej granicy niż górnej. Porównywanie rynku i trendów pomiędzy .com a .pl nie ma sensu, to tak jakby porównywać polską gospodarkę do amerykańskiej lub chińskiej.
    • archiwizacja.pl   Dobra domena w dobrej cenie.   https://www.aftermarket.pl/aukcja/2606689/?utm_source=market_redirect&_track=249a42ce335537159e067eec5d1c68a9
    • Każda z niżej wymienionych domen .com.pl po 90 zł netto w opcji "kup teraz" na AM. Oferta ważna do jutra do godziny 19:00. Promocją objąłem te domeny, które uważam, że mają dużą szansę na znalezienie KK. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany zakupem większej ilości domen (od 3 sztuk wzwyż) to proszę o wiadomość na priv (lista domen + login). Robię wtedy escrow i daję  rabat 20 zł netto/domenę.   Dla osób, które przestały wierzyć w moc domen .com.pl informacja; sprzedaje dużo domen tego typu (całkiem niedawno: kret*com*pl za niskie XXXX netto i nie było to 1000 zł). Zapraszam do zakupów. --- Alfabetyczna lista 50 domen.   alternatory.com.pl autolak.com.pl carrental.com.pl culture.com.pl cynamon.com.pl dexterity.com.pl dladzieci.com.pl dobrykredyt.com.pl dobrywegiel.com.pl drukarkifiskalne.com.pl fuga.com.pl gabinetylekarskie.com.pl granitex.com.pl habitat.com.pl harcowka.com.pl instalacjegazowe.com.pl instalgaz.com.pl invitro.com.pl knowledge.com.pl koks.com.pl kolektorysloneczne.com.pl kotlyweglowe.com.pl lighters.com.pl maszynypakujace.com.pl meblenierdzewne.com.pl ocieplenie.com.pl oryginalneprezenty.com.pl orzeszki.com.pl paragon.com.pl pcv.com.pl phone.com.pl piwokraftowe.com.pl posrednictwopracy.com.pl radek.com.pl raki.com.pl rarytas.com.pl rozruszniki.com.pl serwisklimatyzacji.com.pl silikony.com.pl systemykominowe.com.pl szkoleniastrzeleckie.com.pl t-shirts.com.pl + tshirts.com.pl taniekredyty.com.pl tanieogrzewanie.com.pl testing.com.pl tukan.com.pl wrozbyonline.com.pl wycinki.com.pl wyrobyskorzane.com.pl wystrojwnetrz.com.pl
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,182
    • Most Online
      902

    Newest Member
    garfieldfilm
    Joined
×