Jump to content
DD

TOP 100 najdrożej sprzedanych domen .PL w 2008 roku

Recommended Posts

Bardzo dobrze, że pojawiło się takie podsumowanie. Dobra robota. Szkoda też, że bardzo dużo transakcji jest niejawne. Gdyby wziąć faktycznie wszystkie sprzedaże to domeny do przynajmniej 7k nie weszły by raczej do TOP 100 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Urlopy.pl to jakas masakra.Sprzedajacy zrobil interes zycia.

 

Tak samo nie moge zrozumiec paru innych sprzedazy jak kwiatki.pl,urlopowo.pl,pracawfinansach.pl,dobryfachowiec.pl,mojewyjazdy.pl,revol

ution.pl i pare innych.

 

Mimo wszystko fajnie Daniel ze znowu poswieciles swoj czas i zrobiles takie opracowanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kreskowki.pl - zgadza sie została sprzedana Keywordowi :-P

 

Co do kwiatki.pl - nabywca (rowniez Keyword) wyjasnil ze byl sklonny zaplacic nawet o wiele wieksza kwote bo jak stwierdził "musiała wrócić do papy" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie tyle juz o urlopy chodzi, co np. urlopowo :) . Nie wiem kto to kupil, ale to chyba pomylka zycia. Juz bym wolal jednak zdecydowanie te urlopy...

 

Keyword, to wg mnie nie ma znaczenia, kto kupil, lecz co kupil i za ile. Wygrales zycie ta transakcja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co do kwiatki.pl - nabywca (rowniez Keyword) wyjasnil ze byl sklonny zaplacic nawet o wiele wieksza kwote bo jak stwierdził "musiała wrócić do papy" :)

 

Szkoda, że wcześniej nie napisał :D Pociągnąłbym aukcję i do 50k :)

 

A tak poważnie to kwiatki.pl i impotencja.pl wg mnie kupione w fajnej cenie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szkoda, że wcześniej nie napisał :) Pociągnąłbym aukcję i do 50k :)

 

A tak poważnie to kwiatki.pl i impotencja.pl wg mnie kupione w fajnej cenie :D

 

Jestem odmiennego zdania jesli chodzi o impotencja.pl - uwazam, ze domena ta bedzie miec powazne problemy ze sprzedaza. Wg mnie dosyc watpliwa inwestycja. Tak jak wiekszosc zwiazana z banza medyczna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do niektórych z Was: Nie wiem czy komentarze w stylu że ktoś na domenie X zrobił interes życia a ze strony nabywcy to totalna porażka są na miejscu. (i podobne)

 

Z jednej strony chcecie zarabiać na domenach za miliony a z drugiej jak już ktoś kupi za kwotę, która była dla niego do zaakceptowania piszecie że jak można tyle dać za taką domenę?

Share this post


Link to post
Share on other sites
...impotencja.pl wg mnie kupione w fajnej cenie :)

Ja tej impotencji pewien nie jestem chyba, że ktoś taki jak Pfizer ( producent Viagry ) albo jakaś apteka internetowa po nią się zgłosi.

Ale mogę się nie znać - lekarzem nie jestem a jako użytkownik nie wpadłbym póki co :D na to by taką frazę wpisać :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra robota Daniel!

Bardzo fajny artykuł i zestawienie cen.

Popieram również pomysł tworzenia miesięcznych rankingów zawierających ceny sprzedaży domen.

Pozdrawiam. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Fajny artykuł. Na forum była oferta sprzedaży kreskowki.pl za 30k netto a pod nią, że sprzedana. Byłaby w top10.

Zupełnie zapomniałem o tej sprzedaży.. dodam w zestawieniu za styczeń 2009 z odpowiednią adnotacją. Dzięki za przypomnienie!

 

Jak będziecie coś sprzedawać (lub kupować) za kwoty od 2000 zł w górę - dajcie znać do mnie :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daniel,

 

dziękuję za zestawienie, kawał dobrej roboty. Na tym polega budowanie własnej marki, jeżeli wiesz, o czym piszę, a wiesz z pewnością. Będzie naprawdę dobrze, jak będziesz kontynuował te zestawienia co miesiąc. Oby jakaś moja transakcja załapała się do wyciągu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

trochę nie w temacie, ale na tym czego inni nie zrozumieli w odpowiednim czasie, najlepiej się zarabia :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oby jakaś moja transakcja załapała się do wyciągu

Ojj też bym chciał. Nowy w tej branży jestem, a znalezienie się którejś z moich sprzedaży byłoby dla mnie swojego rodzaju sukcesem ii z pewnością dużą motywacją na przyszłość. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ojj też bym chciał. Nowy w tej branży jestem, a znalezienie się którejś z moich sprzedaży byłoby dla mnie swojego rodzaju sukcesem ii z pewnością dużą motywacją na przyszłość. :)

To może konkurs z nagrodami? Czyich sprzedaży domen będzie najwięcej w rankingu za 2009 rok :D

 

Proponuję od razu dwie kategorie: ilość i wartość.. ;):)

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na pewno już zarobili na domenie urlopy.pl więcej niż za nią zapłacili. Kwota wydaje się wysoka przez to, że domeny są niedowartościowane. A jak taką kwotę ktoś zapłaci za postawienie budynku w Koziej Wólce w której będzie biuro podróży to będziecie pisali, że tanio postawił? Różnica jest taka, że w Koziej Wólce sprzeda 5 wczasów miesięcznie, a na urlopy.pl 5000. Kretynizmem, który też mi się zdarzył jest sprzedawanie dobrych generyków za kwotę jaką można zarobić na jednym kliencie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na pewno już zarobili na domenie urlopy.pl więcej niż za nią zapłacili. Kwota wydaje się wysoka przez to, że domeny są niedowartościowane.[/b

Ja bym to ujął następująco: domeny są niedoceniane jako narzędzie i przez to niedowartościowane. Ale tu na di.pl raczej wszyscy to wiedzą...

 

Jeśli ktoś zapłacił 400K to widocznie miał w tym swój cel i raczej bym mu w gary nie zaglądał. To tak btw zdziwionych postów co do ceny.

 

DD, dziękuję za zestawienie. Teraz Masz cykliczną robotę do końca życia :) Co do zestawienia mam jeszcze jedno pytanie: jak trudno było Ci dotrzeć to informacji o wartościach transakcji i do tego, że miały miejsce?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co do zestawienia mam jeszcze jedno pytanie: jak trudno było Ci dotrzeć to informacji o wartościach transakcji i do tego, że miały miejsce?

Nie ukrywam, że sporo z tych transakcji to były moje sprzedaże lub zakupy, więc tutaj pracę miałem ułatwioną :) Do tego doszły transakcje od innych inwestorów, któych udało mi się namówić na zdradzenie najciekawszych sprzedaży i zakupów. Pozostałe dane udało się pozyskać z platform aukcyjnych i tym podobnych serwisów. Trochę to zajęło, ale nie było aż tak skomplikowane ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zestawienie dobre, tzn. dobrze że jest, ale mało optymistyczne, ceny raczej niskie, no bo jeśli pierwszą setkę zamyka niskie xxxx... Podejrzewam (i mam nadzieję) że gdyby dorzucić transakcje "tajne", to wyparłyby one co najmniej 80% domen z tej listy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli ktoś zapłacił 400K to widocznie miał w tym swój cel i raczej bym mu w gary nie zaglądał. To tak btw zdziwionych postów co do ceny.

 

Czy w związku z artykulem Daniela mamy prawo piac tylko z zachwytu pomimo tego ze np.uwazam urlopy.pl za nieporozumienie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy w związku z artykulem Daniela mamy prawo piac tylko z zachwytu pomimo tego ze np.uwazam urlopy.pl za nieporozumienie?

piac moze nie, ale mnie ta lista i cena za urlopy.pl cieszy, bo to dobrze rokuje na przyszlosc. Jesli chodzi o cene urlopy.pl mysle, ze nie mozna jej rozpatrywac tylko w kategoriach ceny za domene, inwestor kupil ja juz pod konkretny pomysl i mysle, ze na tym nie stracil :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

urlop24.pl bylby 100x tanszy i 100x lepszy, no ale chyba trzeba zakonczyc ta rozmowe, chociaz domena przejdzie do historii jako najdrozej sprzedana domena ze "slabych".

Share this post


Link to post
Share on other sites
urlop24.pl bylby 100x tanszy i 100x lepszy

 

Tak uważasz ?

Zwróć w takim razie uwagę na to, ile odwiedzin w najbliższych miesiącach będzie miała domena koktajl*pl .

Axel Springer Polska, nie był zainteresowany przejęciem tego adresu za 5k €, więc swój projekt wystartował dzisiaj pod http://www.koktajl24.pl .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak uważasz ?

Zwróć w takim razie uwagę na to, ile odwiedzin w najbliższych miesiącach będzie miała domena koktajl*pl .

Axel Springer Polska, nie był zainteresowany przejęciem tego adresu za 5k €, więc swój projekt wystartował dzisiaj pod http://www.koktajl24.pl .

Może to było 50 k. ;):)

To ja będę obserwował ruch na cocktail24.pl. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×