Jump to content
DD

TOP 100 najdrożej sprzedanych domen .PL w 2008 roku

Recommended Posts

Oto rynek nieruchomości, którego kryzys się nie ima. Handel domenami internetowymi nazywany rynkiem nieruchomości XXI wieku ma się w Polsce świetnie.

 

Rynek wirtualnych adresów niewiele różni się od rynku realnych nieruchomościami. Tyle że kiedy w mieszkaniach, domach i działkach jest zastój, a ceny spadają z miesiąca na miesiąc, to w domenach wprost przeciwnie – biznes kręci się coraz lepiej.

 

Nice :)

 

O domenach pisze się w coraz bardzie profesjonalny sposób i mam wrażenie, że również dziennikarze coraz lepiej go rozumieją.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

W końcu trochę dobrej prasy. I to nie tylko dlatego że nikt nie używa pejoratywnego 'domeniarze' w artykułach. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oto rynek nieruchomości, którego kryzys się nie ima. Handel domenami internetowymi nazywany rynkiem nieruchomości XXI wieku ma się w Polsce świetnie.

 

średnia cena sprzedanej domeny to kilka tys., średnia cena nieruchomości to kilkaset k.

to będzie miało sens jak ostatnia domena na liście będzie miała cenę sprzedaży obecnej jedynki :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaczynają się pojawiać ciekawe komentarze pod artykułem na Dzienniku :)

 

A tytuł jednego z komentarzy: "Szczęściarze z pomysłem" - cóż za odmiana ;) Chyba moderacja komentarzy robi swoje :)

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zaczynają się pojawiać ciekawe komentarze pod artykułem na Dzienniku :)

 

A tytuł jednego z komentarzy: "Szczęściarze z pomysłem" - cóż za odmiana ;) Chyba moderacja komentarzy robi swoje :)

 

DD

dopiero 2 komentarze są, jeszcze napiszą kto jest ojcem chrzestnym polskiej mafii domenowej ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba moderacja komentarzy robi swoje :)

 

DD

 

Na to wygląda bo komentarze w innym tonie niż zazwyczaj pod artykułami o domenach ;)

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daniel zapytaj się jeszcze urlopy.pl czy im ruch wzrósł przez te ostatnie newsy :-) Jestem pewien, że tak i to może również potwierdzić dlaczego chcieli być na szczycie listy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Daniel zapytaj się jeszcze urlopy.pl czy im ruch wzrósł przez te ostatnie newsy :-) Jestem pewien, że tak i to może również potwierdzić dlaczego chcieli być na szczycie listy :)

Hehe, dobre. Kto kupi najdrożej domenę w tym roku może liczyć na darmowy PR i reklamę ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja mam już pierwszy rezultat ogłoszenia listy. Za jedną z domen, która jest na liście, klient zaproponował mi 20 % więcej, powołując się na cenę mojej transakcji zakupu domeny. W jego ocenie to bardzo uczciwa oferta, a moje cena, to rozbój w biały dzień. :)

 

Wniosek jest taki: dobrze, że listy są publikowane, ale nie dobrze, że cały czas mieszczą się na niej sprzedaże dobrych domen za niskie ceny. Próg powinien wynosić m.in. 10 000 zł. Informujmy o wysokich sprzedażach, bo w innym przypadku konieczne będzie skrócenie listy do top 20.

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daniel, te newsy same już się tak propagują metodą wirusową czy jednak wysyłasz "artykuł prasowy" na skrzynkę każdej redakcji?

Tak czy siak świetna robota :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja mam już pierwszy rezultat ogłoszenia listy. Za jedną z domen, która jest na liście, klient zaproponował mi 20 % więcej, powołując się na cenę mojej transakcji zakupu domeny. W jego ocenie to bardzo uczciwa oferta, a moje cena, to rozbój w biały dzień. :)

 

Ja od pewnego czasu( jeszcze przed opublikowaniem tej "magicznej" listy) wysyłam swoim klientom podobną ale ciut krótszą listę najlepszych domenowych sprzedaży (niestety za tę listę nikt nie chce mi wystawić pomnika) i muszę stwierdzić że takie dane nie bardzo robią wrażenie na potencjalnych kupcach, bo oni wiedzą ile chcą i mogą wydać na domenę.

 

To świetnie że DD jest "w każdej lodówce" ale te publikacje to bardziej pogoń za sensacją( magiczne 400 tysięcy) a nie nagły wzrost zainteresowania domainingiem czy też wartością domen w biznesie. Główny target domenowy( czyli mały i średni biznes bo tu się chyba odbywa większość transkacji) i tak nadal będzie na bakier ze świadomością jak ważna jest domena dla wizerunku firmy. I nie warto ślinić się i liczyć krociowych zysków pod wpływem listy spisanej z tego co pojawiło się na di.pl, która ściągnie tabuny inwestorów wykupujących na prawo i lewo od forumowiczów domeny. Jeśli już, to ściągnie drobnych inwestorów (skuszonych przez takie kwoty na kolosalne i szybkie zyski) którzy będą licytować i wygrywać aukcje na Dropped. Konkurencja z gotówką to nie jest raczej święto lasu dla domainera.

 

No ale z drugiej strony od czegoś trzeba zacząć. Każde info o domenach które trafia pod strzechy jest dobre.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja od pewnego czasu( jeszcze przed opublikowaniem tej "magicznej" listy) wysyłam swoim klientom podobną ale ciut krótszą listę najlepszych domenowych sprzedaży (niestety za tę listę nikt nie chce mi wystawić pomnika) i muszę stwierdzić że takie dane nie bardzo robią wrażenie na potencjalnych kupcach, bo oni wiedzą ile chcą i mogą wydać na domenę.

 

To świetnie że DD jest "w każdej lodówce" ale te publikacje to bardziej pogoń za sensacją( magiczne 400 tysięcy) a nie nagły wzrost zainteresowania domainingiem czy też wartością domen w biznesie. Główny target domenowy( czyli mały i średni biznes bo tu się chyba odbywa większość transkacji) i tak nadal będzie na bakier ze świadomością jak ważna jest domena dla wizerunku firmy. I nie warto ślinić się i liczyć krociowych zysków pod wpływem listy spisanej z tego co pojawiło się na di.pl, która ściągnie tabuny inwestorów wykupujących na prawo i lewo od forumowiczów domeny. Jeśli już, to ściągnie drobnych inwestorów (skuszonych przez takie kwoty na kolosalne i szybkie zyski) którzy będą licytować i wygrywać aukcje na Dropped. Konkurencja z gotówką to nie jest raczej święto lasu dla domainera.

 

No ale z drugiej strony od czegoś trzeba zacząć. Każde info o domenach które trafia pod strzechy jest dobre.

Efekt powinien być taki, że Pan Kazio - właściciel średniej firmy powie pracownikowi, że chce kupić adres lizaki.pl za 500zł bo produkuje lizaki. A pracownik odpowie mu: Szefie, ostatnio czytałem, że domeny nie są takie tanie. Adres może kosztować nawet 10.000zł"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Daniel, te newsy same już się tak propagują metodą wirusową czy jednak wysyłasz "artykuł prasowy" na skrzynkę każdej redakcji?

Tak czy siak świetna robota :)

Ten "wirus" sam się multiplikuje :) Nie spamuję skrzynek emailowych różnych redakcji ;)

 

@domainer Takie są niestety media, że gonią za sensacją.. Przynajmniej obecnie tak to wygląda. I tak uważam, że podeszli bardzo rzeczowo do tematu i nie napisali tylko o dużych transakcjach i oszustwach domenowych a przecież mogli.. ;)

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Efekt powinien być taki, że Pan Kazio - właściciel średniej firmy powie pracownikowi, że chce kupić adres lizaki.pl za 500zł bo produkuje lizaki. A pracownik odpowie mu: Szefie, ostatnio czytałem, że domeny nie są takie tanie. Adres może kosztować nawet 10.000zł"

 

na to Pan Kazio złapie się za głowę, weźmie kalkulator, policzy że ma za to 20 tys lizaków i zarejestruje sobie: superlizakipanakazia.pl :)

 

Jak co 3 miechy będzie publikowana taka lista a średnia cena za domenę będzie wynosiła 20k to może to coś zmieni, za tydzien Pan Kazio zobaczy promocję w nazwa.pl za 1 pln i zapomni o sprawie. Na efekty tych działań przyjdzie więc chyba jeszcze troszkę poczekać. No ale wszystko idzie w dobrym kierunku więc oby do przodu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ale Daniel Twój blog zmulił:) pierwszego dnia publikacji listy otwierało się normalnie - czyli szybko, a przed chwilą z pół minuty czekałem:O

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale Daniel Twój blog zmulił:) pierwszego dnia publikacji listy otwierało się normalnie - czyli szybko, a przed chwilą z pół minuty czekałem:O

U mnie to jest coś takiego:

post-1319-1236616418_thumb.jpg

 

;)

 

EDIT: Już jest OK.

Edited by p0zer

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale Daniel Twój blog zmulił:) pierwszego dnia publikacji listy otwierało się normalnie - czyli szybko, a przed chwilą z pół minuty czekałem:O

Coś się dziś z Wordpressem dzieje a tam jest hostowany blog.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×