Jump to content
DD

TOP 100 najdrożej sprzedanych domen .PL w 2008 roku

Recommended Posts

Nie zgadzam sie z postem domeny.pl jakoby urlop24 byl lepszy od urlopy. Wg mnie do domen turystycznych "24" zupelnie nie pasuje. Ogolnie "24" to w wiekszosci nic nie warte domeny i nie sugerowalbym sie tu sprzedazami pomiedzy domeniarzami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedy czytam, że jakaś domena sprzedała się drogo, czy tanio to zawsze przypominam sobie tę prawdę o wartości wody na pustyni. Dla domainera, który kupuje i utrzymuje setki lub tysiące domen 400 tys. PLN to kwota ogromna, ale dla firmy potrzebującej jednej domeny 400 tys. może być atrakcyjną ceną. Problem polega na tym, że domeny jeszcze nie są traktowane jak bardziej spopularyzowane dobra: dom, samochód, jacht, obraz czy złota karta. 400 tys. PLN to wydatek, na który stać nie jedne przedsiębiorstwo, firmy nie wiedzą że im się to opłaca bo domena to inwestycja, dobra inwestycja.

Kiedy zmieni się postrzeganie domen, to kwoty rzędu 400 tys. PLN nie będą otwierać tej i podobnych list, tylko będą gdzieś pośrodku, a w przyszłości może i będą taką listę zamykać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tyle krzyku, że jedna domena za dużo, a tak mało, że ceny niskie jak na top100, czyżby myślenie jednokierunkowe, wskutek działań Agory na rynku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

co do domen - 24, to nie popadajmy w paranoje. Urlopy24.pl lepsze niż urlopy.pl ? Rozumiem zastowsowanie 24 w tvn24.pl jako new s24 na dobe tym bardziej że mają nawet taki tagline, cała prawda całą dobę i tu to 24 pasuje. Ale urlopy? com'on :)

 

Przypomina mi się jak pierwszy raz w Photoshop zastosowano filtry drop shadow. Kazdy jeden pseudo designer wrzucał shadows jak leci. Taka mała retrospekcja ;)

 

Co do cen.... IMO za urlopy to za dużo, ale za kilka z tej listy spodziewałem sie zdrowo ponad dolne xxx.xxx a ledwo doleciały do średnich xx.xxx

Prawdopodobnie jest to wynikiem sprzedazy D2D bo klient końcowy z pewnością dałby więcej (jak nie teraz to za jakiś czas).

Powinniśmy usłyszeć jeszcez o paru domenach z tej listy.

 

Jak sięgnę pamięcią to beer.com ładnych parę lat wstecz zostało kupione za $80K i półtora roku później sprzedane ponownie za ~$700K

Polska to mniejszy rynek ale analogiczny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
co do domen - 24, to nie popadajmy w paranoje. Urlopy24.pl lepsze niż urlopy.pl ?

FAIL

ja mówie polskie słowo URLOP vs dziwny twór w liczbie mniegiej od urlopu. IMHO Wolę dodac 24 do generyka niz tworzyć jakiś kosmiczny urlopy czy urlopowo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
FAIL

ja mówie polskie słowo URLOP vs dziwny twór w liczbie mniegiej od urlopu. IMHO Wolę dodac 24 do generyka niz tworzyć jakiś kosmiczny urlopy czy urlopowo.

Moim zdaniem urlopowo.pl to bardzo fajna domena.. :rolleyes::angry:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kiedy czytam, że jakaś domena sprzedała się drogo, czy tanio to zawsze przypominam sobie tę prawdę o wartości wody na pustyni. Dla domainera, który kupuje i utrzymuje setki lub tysiące domen 400 tys. PLN to kwota ogromna, ale dla firmy potrzebującej jednej domeny 400 tys. może być atrakcyjną ceną. Problem polega na tym, że domeny jeszcze nie są traktowane jak bardziej spopularyzowane dobra: dom, samochód, jacht, obraz czy złota karta. 400 tys. PLN to wydatek, na który stać nie jedne przedsiębiorstwo, firmy nie wiedzą że im się to opłaca bo domena to inwestycja, dobra inwestycja.

Kiedy zmieni się postrzeganie domen, to kwoty rzędu 400 tys. PLN nie będą otwierać tej i podobnych list, tylko będą gdzieś pośrodku, a w przyszłości może i będą taką listę zamykać.

Zgadzam się z całą wypowiedzią a zwłaszcza z boldem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kiedy zmieni się postrzeganie domen, to kwoty rzędu 400 tys. PLN nie będą otwierać tej i podobnych list, tylko będą gdzieś pośrodku, a w przyszłości może i będą taką listę zamykać.

 

ale chyba nie w Polsce....

 

M

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może to było 50 k. :):angry:

To ja będę obserwował ruch na cocktail24.pl. ;)

 

Co ciekawe Axel wykupił coctail24.pl. :rolleyes:

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co ciekawe Axel wykupił coctail24.pl. :rolleyes:

No to nieźle, w sami się nie zgłosili zapewne? :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co ciekawe Axel wykupił coctail24.pl. :rolleyes:

 

A miał jakieś inne wyjście ? . Skoro jego kumpel networker (robiący za pośrednika), nie był mu w stanie załatwić ani koktaj*pl ani coctail*pl :angry: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisali o domenach :angry:

 

http://www.rp.pl/artykul/5,272637_Transakc...roku_2008_.html

http://www.computerworld.pl/news/340360/Na....roku.2008.html

http://www.idg.pl/news/340360/Najdrozsze.d....roku.2008.html

http://media2.pl/badania/48287-najdrozsze-...-2008-roku.html

http://e-biznes.pl/2009/03/najdrozej-sprze...ny-w-2008-roku/

http://cmo.cxo.pl/news/340360/Najdrozsze.d....roku.2008.html

 

Ostatni link prowadzi do Magazynu Dyrektorów Marketingu :) Jak poczytają to może wreszcie zaczną się zastanawiać nad zakupem domen premium do nowych projektów :rolleyes:

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
A miał jakieś inne wyjście ? . Skoro jego kumpel networker (robiący za pośrednika), nie był mu w stanie załatwić ani koktaj*pl ani coctail*pl :angry: .

Miałem na myśli, że poprawnie wydaje się być cocktail, a nie coctail. Może się mylę, a jak się nie mylę, to może to świadoma literówka. :rolleyes:

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak tam z ruchem na Twoim blogu?

Padł już rekord dzienny :rolleyes:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Padł już rekord dzienny :rolleyes:

 

DD

 

A dokładnie? Jeśli można wiedzieć? :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites
A dokładnie? Jeśli można wiedzieć? :angry:

Ostatni rekord z 3 marca wynosił 459 UU. Nie jest to wiele, choć z drugiej strony, jeśli informacja trafiła do zainteresowanych osób to myślę, że nie jest źle. Ja w każdym bądź razie jestem zadowolony :rolleyes:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wywiad przeprowadziłeś sam ze sobą i podałeś im gotowy na talerzu ?

Nie, Bożena Jaskowska (która była obecna również na MeetDomainers) zadała mi dodatkowe pytania, żeby uatrakcyjnić artykuł.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×