Jump to content
DESiGNER

Dropped - Padł ?

Recommended Posts

mam tak samo, tylko że domena wcale nie wygasła, jej abonentem jest ktoś inny ;)

 

W tej firmie cuda się dzieją. ;)

 

Hehe, a ja dostałem właśnie gratisowo domenę calusek.pl do konta, która w panelu wygasa 2011-06-09 11:21:37, a we whois 2012.06.24 11:41:21.

 

I bądź tu mądry - o co w ogóle biega. ;) Pomijając fakt, że jak już rozdają domeny to mogliby jakieś porządne. ;)

 

LOL, się długo nie nacieszyłem. ;)

 

Domena calusek.pl wygasła i została usunięta z twojej listy domen.

 

Nie no masakra. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrze, że automatDNS jako niezależne źródło o wszystkim nas informuje. Przydatne są też eksporty portfolio co miesiąc do .txt i 2x w miesiącu przeczesać domeny po DNS, czy aby na pewno nic się dzieje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
: Pomijając fakt, że jak już rozdają domeny to mogliby jakieś porządne. ;)

 

Nie no masakra. ;)

Rozdają wg wskazanej wcześniej preferencji ;)

 

Fakt masakra.

Tylko gdzie się przenieść?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozdają wg wskazanej wcześniej preferencji ;)

 

No może, ale ja teraz patrzę, że kiedyś miałem tę domenę calusek.pl i jej nie przedłużyłem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
U mnie "tylko" jeden taki przypadek. Domena, którą kiedyś miałem, ale nie przedłużyłem, znowu stała się moja (dane w WHOIS). Nie mam jej w panelu.

 

Ciekawe co na to prawowity właściciel domeny...

 

EDIT: Już dwa przypadki.

 

DD

Też do mnie wróciła jedna z domen. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dobrze, że automatDNS jako niezależne źródło o wszystkim nas informuje. Przydatne są też eksporty portfolio co miesiąc do .txt i 2x w miesiącu przeczesać domeny po DNS, czy aby na pewno nic się dzieje.

AutomatDNS poinformuje tylko o zmianie abonenta, jak dropped usunie domenę z panelu, albo przeniesie do panelu kogoś innego to domena może niepostrzeżenie wygasnąć. Ciężko będzie się nawet sądzić z tym krzakiem skoro można nie wiedzieć o stracie domen.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja mam trzy domeny .pl, które były przeniesione do premium.pl, ale dalej są w panelu AM.

Przy próbie pobrania kodu authinfo nie pokazuje, że domena nie jest zarejestrowana w AM tylko pokazuje:

 

 

 

;)

 

 

Też do mnie wróciła jedna z domen. ;)

 

Do mnie kolejne dwie ;) Dla jednej z nich sprawdziłem i było authinfo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sekundę temu kolejny mail o zmianie we whois dla innej domeny. Miałem ją w ubiegłym roku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

do mnie jak widze po whois ( w panelu nie sprawdzałem ) powracały domeny, które wystawiałem przez user premium, były na listach do dołączenia do aukcji ( więc ktoś już je zlecił do złapania i juro miały się zacząć aukcję )

 

ciekawe co bedzie teraz

Share this post


Link to post
Share on other sites

o i wróciła domena, której aukcja się skończyła sprzedażą i teraz mam panelu domenę

 

ocelot.pl

 

z info, że wygasa: 2012-03-05 08:41:55

czyli 26 dni temu ;)

 

whois pokazuje, że jest moja i opłacona do:

renewal date: 2013.03.20 09:55:56

Edited by networker

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja wlasnie dostałem ze domena zmienila abonenta a zaraz potem ze wygasla... ;)

tylko ze spadła rok temu

 

Wow, do mnie też wróciła domena - o 19:26 info o zmianie abonenta erotycznetapety.pl, a o 19:33 mail że wygasła - może to któregoś z Was? To by przynajmniej napisał czy ma ją już z powrotem, bo u mnie jej nie ma. Ale nadal jestem abonentem, bo mail przyszedł tylko o zmianie danych NA moje, nie było żadnego innego maila... a domena ważna do lipca.

 

Dobrze, że automatDNS jako niezależne źródło o wszystkim nas informuje. Przydatne są też eksporty portfolio co miesiąc do .txt i 2x w miesiącu przeczesać domeny po DNS, czy aby na pewno nic się dzieje.

 

Automat dns jest nie do przecenienia. kiedyś w NASK był bug i nie informowali o zmianie abonenta OPCJI. Miałem kiedyś opcję na jakąś trzyliterówkę, opcja się zrealizowała, a na domenę opcję założył ktoś inny. Zupełnie przypadkiem dowiedziałem się że po cichu stałem się abonentem tej opcji - w chwili gdy jej prawowity właściciel chciał ją przenieść z dropped do innego rejestratora, a do mnie przyszedł mail do potwierdzenia. Właściciel pewnie był jeszcze bardziej zdziwiony, że mu nic nie przyszło...

 

Megaburdel. ;) Już nie pierwszy raz znikają mi domeny z panelu.

 

Podziwiam Waszą cierpliwość. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj uruchamialiśmy skrypt, który sprawdzał domeny które wygasły z paneli, a w NASK były przedłużone na kolejny rok. Zwykle działo się tak po aukcji Last Minute, np. gdy ktoś kupił domenę ale jej nie opłacił. Szkoda żeby domeny te wisiały w NASK bezczynnie, więc opisałem je do paneli osób z których one wygasły jako mały kwietniowy bonus ;) Nie są to domeny, które do kogoś należały, a jedynie te, które nie znajdowały się w żadnym panelu.

 

Niestety, zanim zdążyłem je przypisać w pełni do paneli, inny program wykrył że w bazie miały one wcześniejszą daę wygasania i wyrzucił je na powrót ;) Oczywiście, wszystkie domeny które w ten sposób zostały usunięte, są już przywrócone.

 

Pozostaje mi przeprosić wszystkich za spowodowane tym zamieszanie, i zdradzić że do premiery nowego panelu AfterMarket zostało już tylko 36 godzin... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Polecam sprawdzenie historii operacji.

 

błąd, sorry.

 

Już się kompletnie zgubiłem chyba.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

kożystając z okazji domeny .ua są niedostępne do rejestracji jaką bym domenę nie wpisał to jest niedostępna

Edited by budmen1

Share this post


Link to post
Share on other sites
kożystając z okazji domeny .ua są niedostępne do rejestracji jaką bym domenę nie wpisał to jest niedostępna

 

Domeny .ua można rejestrować jeśli posiadasz zarejestrowaną na Ukrainie firmę o takiej nazwie lub znaki towarowe i inne formy zastrzeżenia nazwy. Obecnie można rejestrować jedynie domeny .com.ua oraz domeny regionalne. To jest ciężki rynek ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozostaje mi przeprosić wszystkich za spowodowane tym zamieszanie, i zdradzić że do premiery nowego panelu AfterMarket zostało już tylko 36 godzin... ;)

Strach się bać. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozostaje mi przeprosić wszystkich za spowodowane tym zamieszanie, i zdradzić że do premiery nowego panelu AfterMarket zostało już tylko 36 godzin... ;)

 

Oby to była dobra zmiana, bo po próbach zmian wyglądu serwisu podejmowanych kilka m-cy wcześniej mam pewne obawy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy tak było zawsze, ale "ostatnio" mega problem z rejestracją domen zagranicznych, np. .com, czy .eu. Rejestrują się po min. 12h.

Oni chyba ręcznie je rejestrują, w ciągu dnia ? Co za wieś...

To jest wk@#$% Człowiek nie może normalnie iść spać. Jak nic się nie zmieni, to z .com i .eu wracam do Ovh. Jak będzie zainteresowanie to zrobię transfer do AM i tyle w temacie.. [..]

Share this post


Link to post
Share on other sites
... do premiery nowego panelu AfterMarket zostało już tylko 36 godzin... ;)

Prima Aprilis ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podziwiam Waszą cierpliwość. ;)

Zazwyczaj jeśli chodzi o konkurencję masz niewyparzoną....... klawiaturę ;) (tym razem ładnie się odniosłeś)

 

W tym przypadku zgadzam się z Tobą całkowicie.

 

Zastanawiam się co bardziej mną kieruje że jeszcze trzymam te pare domen w AM - lenistwo czy ceny odnowień, czy oba czynniki.

Pewnie jak dojdę do wniosku końcowego to i przenosiny nastąpią.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie można rejestrować com - Nie można wykonać operacji (Credit limit exceeded)

 

To co się dzieje w AM ostatnio to kompletna żenada ( pl nie można było zarezerwować, nie mogłem zarejestrować .co i teraz nie mogę zarejestrować com ) .

 

BRAWO ;)

Edited by plachcik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dopiero dziś sprawdziłem pocztę i zobaczyłem, że i do mnie wróciły wczoraj 2 domeny. Choć w panelu ich nie widziałem to mam emaile z informacją o zmianie abonenta a następnie o wygaśnieciu tych domen.

Zgodnie z tym co napisał @Dropped.pl

(...) Oczywiście, wszystkie domeny które w ten sposób zostały usunięte, są już przywrócone. (...)

powinienem je mieć w panelu. Ale nie mam. Dlatego mam pytanie do osób, które pisały wcześniej o podobnej sytuacji: czy domeny wróciły do waszych paneli?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×