Jump to content
Sign in to follow this  
heden.pl

PrzegladSportowy.pl

Recommended Posts

Domena jak widać niedawno utworzona i już w arbitrażu :)

 

A na poważnie to już kolejny arbitraż w sprawie tej domeny.

Sytuacja trochę śmieszna bo co prawda istnieje jakiś papierowy odpowiednik ale równ6cześnie "przegląd sportowy" to również potoczne określenie. Takie domeny w ogóle nie powinny podlegać arbitrażowi. Ktoś albo ją odkupi albo łapki precz ;)

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
piłka nożna to potoczne określenie, a przegląd sportowy już moim zdaniem niekoniecznie niestety

 

No właśnie dlaczego nie?

 

Mam prywatnie domenę i chcę na niej postawić hobbystyczny serwis o wydarzeniach ze sportu. Wg mnie jest to jak najbardziej potoczne określenie.

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
No właśnie dlaczego nie?

 

Mam prywatnie domenę i chcę na niej postawić hobbystyczny serwis o wydarzeniach ze sportu. Wg mnie jest to jak najbardziej potoczne określenie.

Rodzaj znaku towarowego

(550) Słowno-graficzny

 

(732) Zgłaszający/Uprawniony Agencja Przegląd Sportowy Spółka z o. o. Warszawa PL

Share this post


Link to post
Share on other sites

czyli mam sie zaczac bac o:

 

#kronikasportowa.pl

#dziennikpilkarski.pl

#magazynsiatkarski.pl

#dodateksportowy.pl

 

i kilka innych ???

 

a tak na powaznie to podzielam zdanie Hedena - jest to popularny zwrot a to ze jakas redakcja nazwala tak swoje pismo to juz ich problem

 

a do "sprytnych" prawników - RECE PRECZ OD DOMEN !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rodzaj znaku towarowego

(550) Słowno-graficzny

 

(732) Zgłaszający/Uprawniony Agencja Przegląd Sportowy Spółka z o. o. Warszawa PL

 

To jeszcze sobie odpowiedz dlaczego jest to znak słowno-graficzny a nie słowny?

Share this post


Link to post
Share on other sites
czyli mam sie zaczac bac o:

 

#kronikasportowa.pl

#dziennikpilkarski.pl

#magazynsiatkarski.pl

#dodateksportowy.pl

 

i kilka innych ???

 

a tak na powaznie to podzielam zdanie Hedena - jest to popularny zwrot a to ze jakas redakcja nazwala tak swoje pismo to juz ich problem

 

a do "sprytnych" prawników - RECE PRECZ OD DOMEN !!!

Znak towarowy to znak towarowy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To jeszcze sobie odpowiedz dlaczego jest to znak słowno-graficzny a nie słowny?

Raczej nie muszę.

Tak naprawdę to nie wiem kto się z kim spiera o przegladsportowy.

Podałem info że jest słowno graficzny w bazie.

Jeśli o domenę spiera się gazeta o tym tytule to ich postawa by mnie nie dziwiła. Przegapili rejestrację, teraz mają w plecy.

Oczywiście powinni odkupić prawo do rejestracji domeny a nie walczyć po sądach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Raczej nie muszę.

Tak naprawdę to nie wiem kto się z kim spiera o przegladsportowy.

Podałem info że jest słowno graficzny w bazie.

Jeśli o domenę spiera się gazeta o tym tytule to ich postawa by mnie nie dziwiła. Przegapili rejestrację, teraz mają w plecy.

Oczywiście powinni odkupić prawo do rejestracji domeny a nie walczyć po sądach.

 

Ale podałeś akurat zgłoszenie, na podstawie którego nie udzielono ochrony. Za to jest udzielona na słowny :)

A kto sie z kim spiera nie ma znaczenia. Ważne jest to, że ochrona została przyznana już po rejestracji domeny i to powinno być ostatecznym wyznacznikiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rejestracje znaków po rejestracji domeny to tzw. domain hijacking. Wystarczy przedstawić daty i sąd się do tego ustosunkuje.

Co do poprzedniego arbitrażu to wystarczy przeczytać uzasadnienie z PIIT gdzie jasno sąd napisał że gazeta Przegląd Sportowy nei ma ograniczonego dostępu do rynku ponieważ posiadają przegladsportowy.com.pl i sports.pl, a zwrot jest opisowy. Nazwa pomimo tego że nawiazuje do popularnej gazety i jest obecna na rynku od dziesiątków lat, nie nabrała wtórnej zdolności odróżniającej, nieodzownej do zakwalifikowania ochrony dla zwrotu potocznego. (jest to trochęewenement ponieważ dziennik istnieje od 1921 r. ale prawdopodobnie ze wzgledu na szerokie użycie zwrotu nei jest wyróżniony na tyle abykwaifikował siedo ochrony specjalnej) Firma Duratherm wykazała że stron o takiej, podobnej nazwie i takich / podobnych treściach jest wiecej, i sąd uwzględnił to w uzasadnieniu.

 

Rozumiem że dziennik Przegląd Sportowy po ostatnim arbitrazu nie dogadał się z abonentem w sprawie odsprzedaży czy dzierzawy domeny i próbuje ponownie swoich sił. Jest to co najmniej żałosne i świadczy tylko jak nikła jest znajomość rynku domen tej instytucji.

 

zobaczyli że abonent wystawił domenę na SEDO i stwierdzili że jeżeli jest na sprzedaż to należy się własnie im :)

 

To nie pierwszy i nie ostatni przypadek gdy duża firma twierdzi że wszystko jej się nalezy. Chwała Bogu są jeszcze sądy, arbitraże, ICANN, WIPO etc etc etc.

Edited by MisUszatek

Share this post


Link to post
Share on other sites
No właśnie dlaczego nie?

ja nie mówię, że nie. mówię tylko, że moim zdaniem to nie jest potoczne określenie, nie słyszałem żeby ktoś tego zwrotu uzywał oprócz kontekstu gazety pod tym tytułem

 

pamietam jak byłem zdziwiony jak pierwszy raz czytałem wyroki sądu arbitrazowego i tam było:

 

1. przegląd sportowy - nazwa potoczna, wniosek oddalony

2. pilka nożna - jednoznacznie kojarzy się z tytułem prasowym, wniosek zasadny

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja nie mówię, że nie. mówię tylko, że moim zdaniem to nie jest potoczne określenie, nie słyszałem żeby ktoś tego zwrotu uzywał oprócz kontekstu gazety pod tym tytułem

 

pamietam jak byłem zdziwiony jak pierwszy raz czytałem wyroki sądu arbitrazowego i tam było:

 

1. przegląd sportowy - nazwa potoczna, wniosek oddalony

2. pilka nożna - jednoznacznie kojarzy się z tytułem prasowym, wniosek zasadny

 

PiłkaNożna.pl - to był specyficzny przypadek, jeden z pierwszych tego typu i wiedza domainerów w tym zakresie była ograniczona. Jakby abonent wiedział na temat domen to co wie dzisiaj to ta domena nigdy nei przeszła by w rece gazety. Istnieje też teoria opisana przez jeden z blogów na necie że abonent zarządał oprócz rekompensaty, udziałów w serwisie i to przesadziło o decyzji sądu który uznał taką ofertę jako naruszajacą zasady konkurencji.

 

Tak czy inaczej , ta domena była do obronienia, tylko tak jak wpomniałem, człowiek uczy się na błędach i na pewno drugi taki numer z tym abonentem by nei przeszedł.

 

Wystarczy zobaczyć ile stron używa zwrotu Przegląd Sportowy w swoich nazwach, aby stwierdzić o popularności tego zwrotu. Oczywiście faktem jest że dzienik używa tej nazwy od 1921 r. i wiekszości Polakom kojarzy się z tą gazetą, więc zdolnośc odróżniająca powina być wykazana, ale zaś z drugiej strony dziennik operuje już na domanach przegladsportowy.com.pl i sports.pl ,i nei ma ograniczonego dostępu do sieci. Myślę że to i fakt istnienia innych serwisów o tej nazwie zaważyło na decyzji sądu.

Edited by MisUszatek

Share this post


Link to post
Share on other sites
A na poważnie to już kolejny arbitraż w sprawie tej domeny.

Sytuacja trochę śmieszna bo co prawda istnieje jakiś papierowy odpowiednik ale równ6cześnie "przegląd sportowy" to również potoczne określenie. Takie domeny w ogóle nie powinny podlegać arbitrażowi. Ktoś albo ją odkupi albo łapki precz :excl:

 

Nie za bardzo wiem co napisać :excl: .

Tym bardziej, że forum jest bardzo intensywnie penetrowane przez "umyślnych i cichociemnych" różnych korporacji, archiwizujących skrupulatnie wypowiedzi poszczególnych domainersów (musicie mi wierzyć, wiem o czym piszę) .

A więc bardzo krótko . Sytuacja z Sądem Polubownym jest wręcz tragiczna . Jestem przekonany, iż kwiatki podobne do tych z zabytki*pl, niedługo będą regułą :excl: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem szkoda kasy na rejestrację, jeśli znów z parę miesięcy będzie się szarpanym przez jakieś kancelarie prawne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena zlapana przez ppd.pl wiec ciekawe jak sie spor zakonczyl?

 

Po rozwiązaniu umowy (pozwany zapewne nie podpisał wezwania na arbitraż) domena była utrzymywana przez NASK w stanie blokady, ale powód nie był zainteresowany rejestracją, więc została odblokowana. To tak z obserwacji, mogę się w którymś szczególe mylić.

 

Myślę że w przypadku ewentualnego kolejnego sporu to może być ważny, jeśli nie kluczowy, argument.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po rozwiązaniu umowy (pozwany zapewne nie podpisał wezwania na arbitraż) domena była utrzymywana przez NASK w stanie blokady, ale powód nie był zainteresowany rejestracją, więc została odblokowana. To tak z obserwacji, mogę się w którymś szczególe mylić.

 

Jest inaczej.

 

NASK nie przejmuje się prawami firm, które zgłosiły wniosek do sadu polubownego i nie dostały odpowiedzi od pozwanego.

W takim przypadku domena jest usuwana i uwalniana do rejestracji, tak jakby wygasla.

Edited by MasterofPoland

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślę że w przypadku ewentualnego kolejnego sporu to może być ważny, jeśli nie kluczowy, argument.

 

Też tak myślę... zazwyczaj pozytywnie rozpatrzony arbitraż ujmuje w podsumowaniu przekazanie domeny na powoda (za wyjatkiem scenariusza jaki opisał Master)

W tym wypadku powód zaniechał / zaniedbał proces rejestracji / cesji.

 

Ktoś dostanie teraz dobry argument to ręki.

Edited by Alex (MisUszatek)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Też tak myślę... zazwyczaj pozytywnie rozpatrzony arbitraż ujmuje w podsumowaniu przekazanie domeny na powoda (za wyjatkiem scenariusza jaki opisał Master)

W tym wypadku powód zaniechał / zaniedbał proces rejestracji / cesji.

 

Ktoś dostanie teraz dobry argument to ręki.

 

Drugim argumentem może być fakt, że domena była już wcześniej w arbitrażu i powództwo zostało oddalone w całości:

http://www.piit.org.pl/piit2/index.jsp?pla...2&page=text

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena jak widać niedawno utworzona i już w arbitrażu :)

 

A na poważnie to już kolejny arbitraż w sprawie tej domeny.

Sytuacja trochę śmieszna bo co prawda istnieje jakiś papierowy odpowiednik ale równ6cześnie "przegląd sportowy" to również potoczne określenie. Takie domeny w ogóle nie powinny podlegać arbitrażowi. Ktoś albo ją odkupi albo łapki precz ;)

 

I znów:

 

ostatnia modyfikacja: 2010.12.13 14:27:07

(...)

Zgłoszono spór dotyczący nazwy domeny

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ogólnie to wcześniej czy później to i tak by się stało. Tyle tylko że będzie spory problem natury prawnej. Domena już jakiś czas temu zmieniła właściciela. Obecnym abonentem jest osoba niepełnoletnia. Zatem postępowanie arbitrażowe jest moim jak i zdaniem większości ludzi związanych z prawem niemożliwe. Sąd Arbitrażowy nie posiada legitymacji prawnej do rozstrzygania sporów pomiędzy przedsiębiorcą a osobą nieletnią....o innych argumentach do obrony tej domeny nie będę tutaj pisał. Ale myślę że jest ich sporo a poprzednie orzeczenie w tej sprawie jest podstawą do oddalenia ewentualnego pozwu...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Obecnym abonentem jest osoba niepełnoletnia. Zatem postępowanie arbitrażowe jest moim jak i zdaniem większości ludzi związanych z prawem niemożliwe. Sąd Arbitrażowy nie posiada legitymacji prawnej do rozstrzygania sporów pomiędzy przedsiębiorcą a osobą nieletnią...

Dobrze kojarzę tą wypowiedź z inną ?

poszukuje jak najprostszych rozwiązań prawnych dotyczących prostszej drogi omijającej wszelkiego typu sądy kapturowe...

Share this post


Link to post
Share on other sites
czyli co wszystkie TM na nieletnich ???

 

A czy to nie jest tak, że za niepełnoletnich odpowiadają ich rodzice/opiekunowie? (pytam tylko, bo z prawa jestem lewy)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Najnowsze posty na forum

    • foldery.pl profes.pl crx.pl szkatulka.pl   Zapraszam na aukcje domen od 69 PLN bez ceny minimalnej:   foldery.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10347/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   profes.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10348/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   crx.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10349/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:05:33) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   szkatulka.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10350/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 18:15:44) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:05   DD
    • motogotowka.pl   Sprzedam domene
    • podgrzewane.pl odrestaurowany.pl   jak oceniacie domeny? Będzie coś z tego?
    • Estibot.com wycenił vplay.pl na 3000$, a Wy jak wyceniacie vplay.pl ?
    • Stajnia.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/stajnia.eu/?utm_source=market_redirect&_track=12a366f67063e7f9c52492542ac5b2cd
    • Dziś koniec aukcji na domenę.
    • Defloracja.pl   Aukcja BCM
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,182
    • Most Online
      902

    Newest Member
    garfieldfilm
    Joined
×