Jump to content
Sign in to follow this  
SELES

Która domena?

Którą domenę wybrać?  

64 members have voted

  1. 1. Którą domenę wybrać?

    • e-konsultacje*pl
      0
    • eLekarze*pl
      0
    • e-pacjent*pl
      4
    • ePorady*pl
      10
    • Lecznica*pl
      14
    • MedCenter*pl
      10
    • MedEkspert*pl
      0
    • MedExpert*pl
      0
    • OsrodekMedyczny*pl + IDN
      1
    • PrzychodniaLekarska*pl
      10
    • SerwisMedyczny*pl
      2
    • SuperLekarz*pl
      2
    • SuperLekarze*pl
      0
    • TerazZdrowie*pl
      3
    • Therapy*pl
      3
    • ZdrowieUroda*pl
      1
    • e-medyk*pl
      4


Recommended Posts

Mój wybór padł na ePorady.pl. Domena dość uniwersalna jeśli chodzi o zawartość portalu, no i łatwa w zapamiętaniu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z podanych przez Selesa wybrałbym PrzychodniaLekarska.pl

 

Polecam zaś dolegliwosci.pl :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak na mój gust najciekawsze to:

 

MedCenter*pl lub PrzychodniaLekarska*pl

 

 

 

#Medmedica .pl

#Medmedica .com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Którą domenę wybrać dla internetowej poradni/przychodni/lecznicy lekarsko-psychologicznej?

 

e-konsultacje*pl

eLekarze*pl

e-pacjent*pl

ePorady*pl

e-medyk.pl

Lecznica*pl

MedCenter*Pl

MedEkspert*pl

MedExpert*pl

OsrodekMedyczny*pl + IDN

PrzychodniaLekarska*pl

SerwisMedyczny*pl

SuperLekarz*pl

SuperLekarze*pl

TerazZdrowie*pl

Therapy.pl

ZdrowieUroda.pl

 

Waham się między 4 domenami, może jednak wybierzecie coś zupełnie innego.

 

Ankieta powyżej.

 

 

Nie podoba mi się żadna... Wszystkie takie nijakie.

Poza tym co ma np. ZdrowieUroda.pl do lecznicy lekarsko-psychologicznej?

Nie ma żadnej z jakimś keywordem odnosnie psychologii, a przecież poradnia o konkretnym zakresie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie podoba mi się żadna... Wszystkie takie nijakie.

Poza tym co ma np. ZdrowieUroda.pl do lecznicy lekarsko-psychologicznej?

Nie ma żadnej z jakimś keywordem odnosnie psychologii, a przecież poradnia o konkretnym zakresie?

Nie chodzi mi o samą psychologię, więc sam keyword psychologiczny odpada, co mi z domeny psychologowie*pl, którą mam, skoro porady nie tylko psychologiczne mają być. Części społeczeństwa wydaje się, że psycholog, to lekarz, więc wykorzystanie domeny medycznej jeszcze przejdzie.

Ja szukam uniwersalnej.

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój głos padł na:

PrzychodniaLekarska*pl

 

Niby długa, ale przynajmniej konkretna i łatwa do zapamiętania wszystkie z przedrostkami lub innymi "udziwnieniami" sam często zapominam i próbuję potem (jeśli mi zależy) wszelkich kombinacji :blush:

 

lecznica*pl również jest bardzo fajna, ale moje pierwsze (i w zasadzie jedyne) skojarzenie, to... weterynarz.

 

Swoją drogą, jeśli będzie już silnik do strony, to może zrobić jeszcze jedną grafikę i pod lecznica*pl uruchomić porady zdrowotne dla właścicieli zwierząt, sporo pytań i problemów znajdowałem niejednokrotnie na różnych forach. Oczywiście zakładając, że jakiś weterynarz zgodziłby się wziąć udział w projekcie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mój głos padł na:

PrzychodniaLekarska*pl

 

[...]

 

Swoją drogą, jeśli będzie już silnik do strony, to może zrobić jeszcze jedną grafikę i pod lecznica*pl uruchomić porady zdrowotne dla właścicieli zwierząt, sporo pytań i problemów znajdowałem niejednokrotnie na różnych forach. Oczywiście zakładając, że jakiś weterynarz zgodziłby się wziąć udział w projekcie.

Jeśli wykorzystam PrzychodniaLekarska*pl , to w wersji weterynaryjnej użył bym raczej PrzychodniaWeterynaryjna*pl. :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Którą domenę wybrać dla internetowej poradni/przychodni/lecznicy lekarsko-psychologicznej?

 

...

 

Waham się między 4 domenami, może jednak wybierzecie coś zupełnie innego.

 

Ankieta powyżej.

 

Zagłosowałbym na eporady, ale to nie do końca kojarzy mi się z leczeniem, więc może

 

#ePoradnie*pl ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wahałem się pomiędzy eporady.pl a przychodnią. Ostatecznie wybrałem PrzychodniaLekarska.pl.

 

Może jest długa ale konkretna i mówi dokładnie o co chodzi. MedCenter.pl jest też dobra ale widziałbym tu raczej witrynę z kompleksową ofertą usług medycznych powiązanych z realem.

 

ePorady.pl nadają sie do wszystkiego, a myślę, że warto podkreślić medyczny charakter strony. To świadczyć będzie dodatkowo o profesjonaliźmie i specjalizacji.

Lecznica.pl chociaż fajna, kojarzy mi się również albo z weterynarzem albo z miejscem gdzie poziom wiedzy medycznej jest delikatnie mówiąc niedostateczny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli wykorzystam PrzychodniaLekarska*pl , to w wersji weterynaryjnej użył bym raczej PrzychodniaWeterynaryjna*pl. :blush:

 

Fakt - nie spojrzałem, co leży na grubie...

 

Swoją drogą, cena dla PrzychodniaLekarska.pl wydaje mi się atrakcyjna. DD już kilka lat temu wyceniał ją w tym przedziale (wiem, że to nie jest wyrocznia, ale...), a od tego czasu wiele się chyba zmieniło zarówno w domenach jak i służbie zdrowia. Jest aktualna?

Edited by jamiko

Share this post


Link to post
Share on other sites
Fakt - nie spojrzałem, co leży na grubie...

 

Swoją drogą, cena dla PrzychodniaLekarska.pl wydaje mi się atrakcyjna. DD już kilka lat temu wyceniał ją w tym przedziale (wiem, że to nie jest wyrocznia, ale...), a od tego czasu wiele się chyba zmieniło zarówno w domenach jak i służbie zdrowia. Jest aktualna?

Tak PrzychodniaLekarska*pl jest do kupienia za 3000 zł netto do końca lipca. Nie wykorzystam jej do nowego projektu.

 

Osobiście teraz skłaniam się tylko do ePorady*pl i do lecznica*pl, z naciskiem na lecznicę, według mnie jest najbardziej uniwersalna.

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites
w jakim miescie chcesz prowadzic ta przychodnie

Chyba się nie zrozumieliśmy. To ma być internetowa przychodnia, porady przez internet. :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites
http://www.google.pl/search?source=ig&...mp;aq=f&oq=

 

na pierwszej stronie, prawie sami weterynarze - jeden punkt medyczny :lol:

na drugiej i trzeciej stronie tylko weterynarze...

Świadczy to o tym, że więcej placówek weterynaryjnych korzysta z nazwy 'lecznica' niż placówek medycznych, jednak jak sprawdzi się bardziej dokładnie, to więcej niż lecznic weterynaryjnych jest przychodni weterynaryjnych, czy gabinetów weterynaryjnych.

Pracuję w służbie zdrowia od lat i jestem przekonany, że wykorzystanie tej domeny dla serwisu o zdrowiu człowieka nie będzie budziło negatywnych skojarzeń. Zabezpieczyłem się jeszcze domenami LecznicaLekarska*pl i LecznicaMedyczna*pl

 

Wyniki w google dla różnych popularnych zwrotów:

 

"klinika weterynaryjna" - 39 500

"lecznica weterynaryjna" - 55 600

"przychodnia weterynaryjna" - 86 200

"gabinet weterynaryjny" - 135 000

 

Wolałbym domenę poradnia*pl, czy przychodnia*pl, z naciskiem na poradnia*pl. ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.

 

Chyba dam tę domenę do wyceny, bo wzbudziła zainteresowanie. :blush:

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stawiałbym na MedCenter*pl

 

Chciałem napisać Lecznica.pl ponieważ Bardzo dobry generyk, niestety swój wybór skorygowałem po kilku sekundach, lecznica kojarzy mi się raczej z Lecznicami dla zwierząt.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wolałbym domenę poradnia*pl, czy przychodnia*pl, z naciskiem na poradnia*pl. ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.

 

To stwierdzenie niegodne doświadczonego domeniarza :blush:

Stawianie serwisu na domenie tylko dlatego, że się ją ma. To niewiele lepsze od rejestrowania wolnej - "bo jest" zamiast zdobycia istniejącej (dla projektu).

Piszę to chociaż sam mam często kłopot i uważam jakąś domenę za lepszą tylko dlatego, że ja ją wymyśliłem-kupiłem;

 

Lecznica net.pl, gdynia.pl, wroclaw.pl i podobne są dla naszych mniejszych braci i myślę, że to niepotrzebna walka z wiatrakami :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
To stwierdzenie niegodne doświadczonego domeniarza :blush:

Stawianie serwisu na domenie tylko dlatego, że się ją ma. To niewiele lepsze od rejestrowania wolnej - "bo jest" zamiast zdobycia istniejącej (dla projektu).

A może takie właśnie są u nas realia ?

Drogie przedłużenia wielu domen, do tego mnóstwo innych kosztów i sympatia do tego co się samemu znalazło, mogą decydować o postawieniu serwisu na nieco słabszej domenie.

Gdyby Seles nie miał co robić z kasą i chciał postawić największy w tej części Europy serwis dotyczący zdrowia, to pewnie by kupił zdrowie.pl i leczenie.pl do kompletu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To stwierdzenie niegodne doświadczonego domeniarza :lol:

Stawianie serwisu na domenie tylko dlatego, że się ją ma. To niewiele lepsze od rejestrowania wolnej - "bo jest" zamiast zdobycia istniejącej (dla projektu).

Piszę to chociaż sam mam często kłopot i uważam jakąś domenę za lepszą tylko dlatego, że ja ją wymyśliłem-kupiłem;

Myślę, że jesteś w sporym błędzie. Domenę kupiłem na rynku wtórnym w zeszłym tygodniu pod konkretny projekt, jednak mam sporo domen medycznych więc zacząłem się zastanawiać, czy będzie najlepsza.

Zarówno przytoczone przeze mnie domeny poradnia*pl i przychodnia*pl, nie są na sprzedaż, ta była, więc chcąc mieć mocny generyk kupiłem lecznica*pl. :blush:

 

ps. nie jestem domeniarzem. :lol:

 

Stawiałbym na MedCenter*pl

Mam jeszcze MedicalCenter*pl .

 

Widzę, że pomimo różnych uwag, najwięcej głosów zebrała lecznica*pl.

Dzięki za udział w ankiecie.

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites

ePorady.pl fajna ale może mieć też inne zastosowanie to bym ją zachował na sprzedaż

lecznica.pl troche weterynaryjnie brzmi

przychodnialekarska.pl niezła ale przydługa

głos na e-medyk.pl : domainerów może razić kreseczka ale zwykłych userów już nie, ba, tak sobie pewnie wpisują "e-" jak słyszą gdzieś adres

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wg mnie, lecznica.pl jest w przedstawionym stadku prawdziwym koniem czystej krwi arabskiej.

Osobiście stawiałbym na nią, a nie na superlekarzy i medcentery itd.:blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ty jak z jakas teoria trafisz to rece opadaja.

znaczy ja? rozwiń myśl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×