Jump to content
domenator

Szok, w jakim popier***nym kraju żyjemy

Recommended Posts

Po metrze i narodowym wprost nie mogę się doczekać budowy polskiej elektrowni atomowej... Tu się zapadnie, tam zaleje, do tego parę razy zmieni się wykonawców - jedno jest pewne: będzie najdroższa na świecie.

 

Ale jak pięknie będzie się świecić [w dozymetrze]

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/wydarzenia/bentley-tez-moze-byc-bankowozem,30764,1

 

Sprobujcie odliczyc VAT z papieru toaletowego, to bedziecie miec przes...ane ;-) [1]

 

Jak widac, sa rowni i rowniejsi.

 

1) To byla przenosnia, bo akurat papier o dziwo mozna bez trudu, za to np. plazmy, ktorej chcielibysmy uzyc jako monitor, juz nie :D Bo fiskus i tak stwierdzi, ze to do uzytku wlasnego, badz innych niezwiazanych z uzyskaniem przychodu zbytkiem... Ech...

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/wydarzenia/bentley-tez-moze-byc-bankowozem,30764,1

 

Sprobujcie odliczyc VAT z papieru toaletowego, to bedziecie miec przes...ane ;-) [1]

 

Jak widac, sa rowni i rowniejsi.

 

1) To byla przenosnia, bo akurat papier o dziwo mozna bez trudu, za to np. plazmy, ktorej chcielibysmy uzyc jako monitor, juz nie :D Bo fiskus i tak stwierdzi, ze to do uzytku wlasnego, badz innych niezwiazanych z uzyskaniem przychodu zbytkiem... Ech...

 

Czy naprawdę wożą pieniądze? - to już inna sprawa. W każdym razie Urzędy Skarbowe mają wnikliwie kontrolować przedsiębiorców, a przyłapani na jeżdżeniu z pustym sejfem mają płacić zaległy VAT.

 

tzn. co? Jak bede jechal takim http://otomoto.pl/fiat-doblo-bankowoz-aso-przewoz-wartosci-kraj-T3316847.html

bankowozem bez pieniedzy to tez bede musial zaplacic zalegly VAT?

Share this post


Link to post
Share on other sites

tzn. co? Jak bede jechal takim http://otomoto.pl/fiat-doblo-bankowoz-aso-przewoz-wartosci-kraj-T3316847.html

bankowozem bez pieniedzy to tez bede musial zaplacic zalegly VAT?

 

Jestem ciekaw, JAK skarbowka zechce to kontrolowac ;) Przeciez w takim sejfie nie musza byc pieniadze. Moze tam byc byle co, a taki kreatywny ubek dorobkiewicz wytlumaczy sie, ze wiozl bezcenne dzielo sztuki. Badz wlozy tam kilka tysiakow na odczepnego... Ech... zmieleni.pl Mowie Wam, zmieleni.pl bo inaczej wyrosnie nam kolejna banda urzednikow do kontrolowania powietrza...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ech... zmieleni.pl Mowie Wam, zmieleni.pl bo inaczej wyrosnie nam kolejna banda urzednikow do kontrolowania powietrza...

Niestety JOW nie wnoszą znaczące zmiany jakościowej. W niemal wszystkich państwach należących do Cywilizacji Zachodu, bez względu czy wybory odbywają się w JOW, czy ordynacji większościowej panuje taki sam dwupartyjny system władzy z lokalnymi odpowiednikami Tuska i Kaczyńskiego, stale rozrastającą się kastą urzędniczą i wszystkimi patologiami z tego wynikającymi. To pokazuje, że JOW nie mają praktycznie żadnego znaczenia, a być może nawet pogłębiają ten stan. Być może inaczej wyglądałaby sprawa gdyby wprowadzić ostre restrykcje odnośnie posiadania prawa głosu i całkowicie znieść wszystkie progi wyborcze, wówczas JOW mogłyby odegrać pozytywną rolę.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety JOW nie wnoszą znaczące zmiany jakościowej. Na niemal wszystkich państwach należących do Cywilizacji Zachodniej bez wzgledu, czy wybory odbywają się w JOW, czy ordynacji większościowej panuje taki sam dwupartyjny system władzy z lokalnymi odpowiednikami Tuska i Kaczyńskiego, stale rozrastającą się kastą urzędniczą i wszystkimi patologiami z tego wynikającymi. To pokazuje, że JOW nie mają praktycznie żadnego znaczenia, a być może nawet pogłębiają ten stan. Być może inaczej wyglądałaby sprawa gdyby wprowadzić ostre restrykcje odnośnie posiadania prawa głosu i całkowicie znieść wszystkie progi wyborcze, wówczas JOW mogłyby odegrać pozytywną rolę.

Albo powiązać system JOW z samorządami. Np. starosta byłby jednocześnie posłem. Na co dzień byłby odpowiedzialny za lokalne sprawy bieżące, więc ludziom zależałoby na praktykach a nie teoretykach czy ideologach. Odpadłaby cała masa posłów, którzy są niezaradni, niekompetentni lub idą tam tylko po to, żeby jak małpka podnosić łapkę za kilkanaście k pln / miesiąc.

 

Dodatkowo dobre by były "kołowe" karty do głosowania, brak oznaczeń partyjnych i żadnych progów, obowiązek przeprowadzenia referendum (lokalnych i ogólnych) po zebraniu pewnej liczby popierających (tak jak np. w Anglii) i generalnie więcej demokracji bezpośredniej zamiast urzędniczo-biurokratycznej. ;)

Edited by deha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety JOW nie wnoszą znaczące zmiany jakościowej. Na niemal wszystkich państwach należących do Cywilizacji Zachodniej bez wzgledu, czy wybory odbywają się w JOW, czy ordynacji większościowej panuje taki sam dwupartyjny system władzy z lokalnymi odpowiednikami Tuska i Kaczyńskiego, stale rozrastającą się kastą urzędniczą i wszystkimi patologiami z tego wynikającymi. To pokazuje, że JOW nie mają praktycznie żadnego znaczenia.

 

Ale i tak jest to lepszy system, niz obecnie. Z reszta, nikt nie mowi, ze po wprowadzeniu JOW bedzie raj, badz namnozy nam sie tysiace partii... Polecam Ci film z pierwszego zjazdu. Jest tam bardzo fajnie wytlumaczone, o co w tym wszystkim chodzi. Glownie o to, by listy nie byly ikladane przez Tuska/Kaczynskiego, oraz o to, by KAZDY chetny mogl startowac, ORAZ przeciwko naduzyciom w liczeniu glosow. A wierz mi, ze osobiscie znam u siebie falszerzy kazdych wyborow na szczeblu lokalnym... Co z tego, ze glosy zstana przeliczone przez komitety, skoro zawsze mozna sie z oponentami dogadac, by siedzieli cicho? A to zaoferuja Ci kontrakt dla gminy, a to Twojej pelnoletniej bezrobotnej corce co ma dwie lewe rece, zaproponuja prace sekretarki w urzedzie etc A jak mimo to, zaczniesz fikac, to Cie osmiesza, bo maja jak (lokalne media, wszystkie instytucje obstawione swoimi itd). Jeszcze raz polecam Ci obejrzec ta relacje. Tam padlo wlasnie to, o czym napisales. Niech rzadzi w 100% PO, czy PiS, ale wiadome jest wowczas, ze biora calkowita odpowiedzialnosc za swoje czyny. Wiadome jest tez, kogo rozliczac. Czy obecnie wiesz kto jest poslem z Twojego regionu? Bo ja znam der dresa, a reszta zupelnie jest mi obca. Z tym, ze nie przypominam sobie, by ktorykolwiek posel z mojego sosnowiecko dabrowskiego regionu cokolwiek zrobil dla lokalnej spolecznosci. Wrecz przeciwnie, wspomniany der dres traktuje wszystkich jak zlo konieczne (ale to w ogole taki buc, ktoremu wszystko sie nalezalo odkad pamietam). Niestety, o ile lokalna spolecznosc go zna, to ludzie ze Sosnowca czy dalszych czesci mojego duzego okregu uwazaja go za sympatycznego ratownika (bo czasem wystepowal w lokalnej TVP relacjonujac pogode z mojej miejscowosci, badz uczeszczal jako naczelny ratownik jurajski). Gdyby byly JOW, to on juz by nie przeszedl, bo nie mialby szans... A tak, za mnie decyduja i media i Tusk obstawiajac tak a nie inaczej liste...

 

No i jeszcze odpowiedz mi, czego tak sie boja politycy, skoro nic by to mialo nie zmienic? ;) Skoro sa tacy super, to nie powinni miec powodu do strachu...

 

[

]

 

--

 

 

 

 

Polecam swietny (jak zawsze z reszta tego autora) artykul :)

http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/oko-na-polske/legalizm-formalizm-debilizm,30756,1

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale i tak jest to lepszy system, niz obecnie. Z reszta, nikt nie mowi, ze po wprowadzeniu JOW bedzie raj, badz namnozy nam sie tysiace partii... Polecam Ci film z pierwszego zjazdu. Jest tam bardzo fajnie wytlumaczone, o co w tym wszystkim chodzi. Glownie o to, by listy nie byly ikladane przez Tuska/Kaczynskiego, oraz o to, by KAZDY chetny mogl startowac, ORAZ przeciwko naduzyciom w liczeniu glosow. A wierz mi, ze osobiscie znam u siebie falszerzy kazdych wyborow na szczeblu lokalnym... Co z tego, ze glosy zstana przeliczone przez komitety, skoro zawsze mozna sie z oponentami dogadac, by siedzieli cicho? A to zaoferuja Ci kontrakt dla gminy, a to Twojej pelnoletniej bezrobotnej corce co ma dwie lewe rece, zaproponuja prace sekretarki w urzedzie etc A jak mimo to, zaczniesz fikac, to Cie osmiesza, bo maja jak (lokalne media, wszystkie instytucje obstawione swoimi itd). Jeszcze raz polecam Ci obejrzec ta relacje. Tam padlo wlasnie to, o czym napisales. Niech rzadzi w 100% PO, czy PiS, ale wiadome jest wowczas, ze biora calkowita odpowiedzialnosc za swoje czyny. Wiadome jest tez, kogo rozliczac. Czy obecnie wiesz kto jest poslem z Twojego regionu? Bo ja znam der dresa, a reszta zupelnie jest mi obca. Z tym, ze nie przypominam sobie, by ktorykolwiek posel z mojego sosnowiecko dabrowskiego regionu cokolwiek zrobil dla lokalnej spolecznosci. Wrecz przeciwnie, wspomniany der dres traktuje wszystkich jak zlo konieczne (ale to w ogole taki buc, ktoremu wszystko sie nalezalo odkad pamietam). Niestety, o ile lokalna spolecznosc go zna, to ludzie ze Sosnowca czy dalszych czesci mojego duzego okregu uwazaja go za sympatycznego ratownika (bo czasem wystepowal w lokalnej TVP relacjonujac pogode z mojej miejscowosci, badz uczeszczal jako naczelny ratownik jurajski). Gdyby byly JOW, to on juz by nie przeszedl, bo nie mialby szans... A tak, za mnie decyduja i media i Tusk obstawiajac tak a nie inaczej liste...

 

No i jeszcze odpowiedz mi, czego tak sie boja politycy, skoro nic by to mialo nie zmienic? ;) Skoro sa tacy super, to nie powinni miec powodu do strachu...

 

[

]

 

--

 

 

 

 

Polecam swietny (jak zawsze z reszta tego autora) artykul :)

http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/oko-na-polske/legalizm-formalizm-debilizm,30756,1

 

 

Tak, jak napisałem wcześniej niezależnie od dobrych chęci osób popierających JOW, okręgi jednomandatowe nie wnoszą pozytywnej zmiany dlatego, że nie zmieniają krajobrazu wyborczego, a wręcz cementują system dwupartyjny (co jak rozumiem jest zaletą wg zwolenników JOW.) Historia jasno pokazała, że największym źródłem patologii jest centralizacja i unifikacja, a jedyną drogą wyjścia zwiększenie konkurencyjności. Z tego powodu najlepszym modelem władzy byłby podział kraju na możliwie niezależne okręgi mające pełną autonomię w polityce fiskalnej, monetarnej, sądowniczej, itd. w naturalny sposób konkurujące między sobą o kapitał, czyli podatnika. Rola państwa ograniczałaby się wyłącznie do wspólnej polityki obronnej i zagranicznej. Organem decyzyjnym powinien być sejm złożony z przedstawicieli poszczególnych okręgów, po jednym z każdego. To system trzeba zmienić, a nie dokonywać zmian w jego obrębie.

Tylko rywalizacja i konkurencyjność stwarza impuls do pozytywnych zmian, dlatego konkurować powinny wszystkie podmioty i sfery życia między sobą, również systemy wyborcze.

Edited by Pan_Grzegorz
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, jak napisałem wcześniej niezależnie od dobrych chęci osób popierających JOW, okręgi jednomandatowe nie wnoszą pozytywnej zmiany dlatego, że nie zmieniają krajobrazu wyborczego, a wręcz cementują system dwupartyjny (co jak rozumiem jest zaletą wg zwolenników JOW.) Historia jasno pokazała, że największym źródłem patologii jest centralizacja i unifikacja, a jedyną drogą wyjścia zwiększenie konkurencyjności. Z tego powodu najlepszym modelem władzy byłby podział kraju na możliwie niezależne okręgi mające pełną autonomię w polityce fiskalnej, monetarnej, sądowniczej, itd. w naturalny sposób konkurujące między sobą o kapitał, czyli podatnika. Rola państwa ograniczałaby się wyłącznie do wspólnej polityki obronnej i zagranicznej. Organem decyzyjnym powinien być sejm złożony z przedstawicieli poszczególnych okręgów, po jednym z każdego. To system trzeba zmienić, a nie dokonywać zmian w jego obrębie.

Tylko rywalizacja i konkurencyjność stwarza impuls do pozytywnych zmian, dlatego konkurować powinny wszystkie podmioty i sfery życia między sobą, również systemy wyborcze.

Popieram w 100%. Doszedłem dokładnie do tych samych wniosków. :) W ten sposób mniej więcej funkcjonowały Stany Zjednoczone w czasach kiedy wyrastały na jedno z najmocniejszych państw na świecie, gospodarczo i społecznie. Tak rozwijały się Niemcy po wojnie - z bardzo dużą autonomią poszczególnych landów - dzięki czemu Niemcy są największą gospodarką europejską. Tak też funkcjonuje szwajcarski system kantonalny - najwyższy poziom życia w Europie, pomijając księstwa. Niestety w naszych czasach następuje absurdalna centralizacja władzy na szczeblach państwowych, do tego lewackie postępactwo wymyśliło centralizację europejską.

Edited by deha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadza się, kluczem jest konkurencja, a u nas jest skrajna centralizacja władzy i ulepszanie świata przez lewicowych oszołomów. Dlatego też UE w takim kształcie, jak i jedna waluta to porażka, gdyż zabijają konkurencję.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadza się, kluczem jest konkurencja, a u nas jest skrajna centralizacja władzy i ulepszanie świata przez lewicowych oszołomów. Dlatego też UE w takim kształcie, jak i jedna waluta to porażka, gdyż zabijają konkurencję.

UE powstała w kontrze do USA, Rosji i Chin. Bez wspólnej waluty, wspólnej polityki monetarnej, równomiernego rozwoju, nie mielibyśmy szans z większymi, lepiej zorganizowanymi gospodarkami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

UE powstała w kontrze do USA, Rosji i Chin. Bez wspólnej waluty, wspólnej polityki monetarnej, równomiernego rozwoju, nie mielibyśmy szans z większymi, lepiej zorganizowanymi gospodarkami.

Nie mielibyśmy szans na co, żeby Tusk miał komu kapcie w zębach przynosić? Jakoś są setki państw, które nie należą do UE i sobie radzą. Nie wiem czy wiesz, ale nie zawsze trzeba robić coś "w kontrze", albo pod dyktando, a można czasem niezależnie.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czekaj, powołam się na Janka Pospieszalskiego, WC kwadransa czy innego (S)Sakiewicza - tuzy wolnej myśli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czekaj, powołam się na Janka Pospieszalskiego, WC kwadransa czy innego (S)Sakiewicza - tuzy wolnej myśli

Nie pisz już więcej bo tylko kompromitujesz się pokazując jak łatwo tobą manipulować. Widzę, że zupełnie nie masz pojęcia o czym i o kim piszesz. Przypomnij sobie jak wielokrotnie wieszałeś psy na Balcerowiczu i jego tzw. reformach, tu niespodzianka, wiesz kto był ich autorem? George Soros, pseudonim "Filantrop" własnie ten który dzisiaj stał się Twoim idolem. Zasięgnij chociaż raz tematu i rusz głową czy największy światowy spekulant, który doprowadził kilka gospodarek do ruiny to bezinteresowny "wujek dobra rada" zatroskany o los Europy, czy twardy gracz który wysmarował ten tekst, żeby ułatwić sobie to z czego żyje, czyli spekulację i wysysanie grubych MLD z systemów finansowych.

Edited by Pan_Grzegorz
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Twój błąd polega na tym, że odrzucasz z założenia wszystkich, którzy nie są po twojej linii.

 

Soros - mason, agent rzadu światowego - no to nie słucham go, nie cytuję

 

tvn, tvn24 - dziadostwo, amatorzy, szczucie itp. - nie oglądam

 

gazeta.pl - mason, komuch michnik - nie załączam

 

Myślenie schematami.

 

Ja natomiast dopuszczam cytowanie innych, no prawie wszystkich, jedynie "czarnuchów kieckowych kasuję, a zdjęcia w miastach zawsze robie tak, że każdy zapyta: czy tam naprawę nie ma kościołów? Nawet w Krakowie." To że wklejam czyjąś wypowiedź, nie znaczy, ze się z nią zgadzam. Czasem jest po to, by inni mogli się do niej odnieść. I tyle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja natomiast dopuszczam cytowanie innych, no prawie wszystkich, jedynie "czarnuchów kieckowych kasuję, a zdjęcia w miastach zawsze robie tak, że każdy zapyta: czy tam naprawę nie ma kościołów? Nawet w Krakowie." To że wklejam czyjąś wypowiedź, nie znaczy, ze się z nią zgadzam. Czasem jest po to, by inni mogli się do niej odnieść. I tyle.

Tylko, że wkleiłeś ten tekst bo właśnie się z nim zgadzasz, a dokładniej dostałeś ekstazy bo ktoś napisał że trzeba się oddać pod kuratelę Niemiec i to tak bardzo Cię podnieciło. Nie to jest jednak ważne, ale coś innego co pięknie pokazuje ten tekst. Słowa klucze - MFW, Keynes, Unia Europejska, unia monetarna, itd. - komu to służy? Tutaj jasno jest pokazane.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

NO własnie, wiadomo kto jest kołem napędowym Unii i kto chce wszystkim sterować.

 

Na drugi raz jak będziesz robił zakupy w sklepie to dobrze się zastanów, skąd dany produkt pochodzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×