Jump to content
domenator

Szok, w jakim popier***nym kraju żyjemy

Recommended Posts

http://www.tvn24.pl/caly-czas-zylam-ze-swiadomoscia-ze-kara-zostala-umorzona,285116,s.html

 

Powodem było niezapłacenie ponad 2 tys. zł kary z Urzędu Kontroli Skarbowej. A tę dostała, bo klientowi swojej już nie istniejącej kwiaciarni wystawiła zwykły rachunek zamiast faktury.

 

Dodac trzeba, ze jak zwykle, nie ma winnych. Sedzia, ktory powinien sprawdzic status spoleczny przed wydaniem takiego nakazu, nie zadal sobie tego trudu. Policja, ktora nie musiala interweniowac w tak poznych godzinach, tlumaczy sie, ze dzialala zgodnie z prawem...

 

Ku*wa, szkoda, ze ruskie wyjechaly, bo nie ma od kogo granata kupic by pie*dolnac nim w ta Wiejska...

Odbieranie dzieci zaczyna być straszakiem na nieposłusznych niewolników. Ale ten trend przyszedł do nas z Europy. Tutaj odebrali bo rodzice byli za starzy (uwaga!!! in-vitro w tle): http://www.tvn24.pl/sad-odebral-dziecko-za-starym-rodzicom,284670,s.html

Mnie natomiast zastanawia pojawienie się w ostatnim czasie tak dużej ilości tematów zastępczych: aborcja, in-vitro, księża pedofile, pijane matki, itp. Czyżby nasi Panowie szykowali coś po cichu i chcieli to ukryć?

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Notice: Missing data in /homez.478/country/www/admin/applications/core/modules_public/ajax/editor.php 41 in /homez.478/country/www/admin/applications/core/modules_public/ajax/editor.php on line 41

 

 

Sąd uznał, że Waldemar M. miał chwilowy zanik pamięci, i umorzył postępowanie. Kierowca żąda 300 tys. zł

 

Po prostu "zatkała mu się żyła w mózgu" i nie ma tu o czym dyskutować!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Duzo sie mowi u nas ze kosciol nie powinien mieszac sie do polityki, tak samo jak jakis duchowny wypowie sie na tematy polityczne od razu jest krytykowany, jednak nie chodzi tu o wszystkich duchownych, tylko o tych katolickich.

Bo jakos zupelnie krytykom nie przeszkadza ze duchowny innego wyznania zasiada w Polskim sejmie.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Każde wyznanie, każda religia jest złem i mi przeszkadza tak samo. religia jest jak widać motorem nienawiści i głównym źródłem przemocy i wojen na świecie. "Bo mój prorok pierdnął tu a nie tam. A mój miał dłuższą brodę, a mój podcierał sobie tyłek ręką, a nie papierem". Jejku, jakie to strasznie ważne, no chyba sie przewrócę z wrażenia. A tamten fioletowy purpurat powiedział, że nie wolno jeść mięska w piątek, ale pambiskóp dał dyspensę jednak z okazji zaduszek (no cóż za pełnia miłosierdzia) no i teraz można już było jeść mięsko w piątek, bo wcześniej nie można było, bo jakiś pambiskóp tak powiedział. nie no, super gość, fajnie że nie mam dzięki niemu wolnej woli, bo on wie, co jest wazniejsze dla mnie, super, tylko po co mi te póltora kilo jakiejś kuli pod czaszką, zwanej mózgiem, tylko waży zbedny balast".

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Każde wyznanie, każda religia jest złem i mi przeszkadza tak samo. religia jest jak widać motorem nienawiści i głównym źródłem przemocy i wojen na świecie.

Jesteś bardzo nietolerancyjny. Poza tym, drugie zdanie jest prawdziwe wyłącznie w sensie takim, że nienawistnicy oraz osoby nie szanujące wolności wyznania innych inicjują spory na tle religijnym, wspominając choćby "artystyczne" darcie biblii, sikanie na znicze, niszczenie nagrobków, karykatury Mahometa itp.

 

Polskie wojsko, zarówno do Afganistanu jak i Iraku, zostało wysłane za czasów rządów SLD, który jest mało religijnym towarzystwem. W Polsce przeważającą religią jest chrześcijaństwo, którego fundamentalną zasadą jest zakaz zabijania ludzi i taka jest też nauka kościoła katolickiego. Z tego wynika, że główne źródła przemocy i wojen są raczej niezależne od religii; wg mnie takimi są głównie degeneracja moralna i intelektualna, w kulturze zachodniej uskuteczniana przez ruchy lewicowe.

 

"Bo mój prorok pierdnął tu a nie tam. A mój miał dłuższą brodę, a mój podcierał sobie tyłek ręką, a nie papierem". Jejku, jakie to strasznie ważne, no chyba sie przewrócę z wrażenia. A tamten fioletowy purpurat powiedział, że nie wolno jeść mięska w piątek, ale pambiskóp dał dyspensę jednak z okazji zaduszek (no cóż za pełnia miłosierdzia) no i teraz można już było jeść mięsko w piątek, bo wcześniej nie można było, bo jakiś pambiskóp tak powiedział. nie no, super gość, fajnie że nie mam dzięki niemu wolnej woli, bo on wie, co jest wazniejsze dla mnie, super, tylko po co mi te póltora kilo jakiejś kuli pod czaszką, zwanej mózgiem, tylko waży zbedny balast".

Ty chyba sam nie wiesz, czy jesteś religijny, czy nie. ;D Chyba, że to po prostu kolejny objaw lewicowego braku spójności światopoglądowej. W Polsce jak i chyba wszystkich krajach zachodnich obowiązuje wolność wyznania, czyli nikt nikomu nie zakazuje ani nie nakazuje żadnej religii. Skoro z racji swojego wyboru jesteś osobą niereligijną, to nie jesteś zobowiązany uczestniczyć w obrządkach ani przestrzegać zwyczajów chrześcijańskich takich jak post. Dla osób wierzących post jest po prostu jednym z elementów tradycji chrześcijańskiej i tobie nic do tego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Religia to wynalazek człowieka i tylko dla jego celów jest wykorzystywana. "Religia" wmawia nam, że tylko ona otwiera nam drogę do zbawienia/nieba. Przeróżne przedmioty/obrazki wymyślone przez ludzi robiących religię i nakazane przez nich nazywaniem świętymi nie ma odniesienia w biblii. Biblia i mówi zupełnie coś innego. (i w to wierzę). (to tak w skrócie)

 

 

Tu można się dowiedzieć.. co to jest watykan, chrześcijaństwo, islam itd.. i wiele, wiele innych wartościowych rzeczy. (może komuś dzięki temu otworzą się oczy?) ;)

http://www.zbawienie.com/index.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli sądom nie zdejmą niezawisłości nic się nie zmieni niestety

Są bezkarni i poza kontrolą ;/

 

Sedzia pewnie nie chcial, ale musial ;)

 

Poza tym, nie po to tato Bolek o take Polske walczyl, by jego syn nie mogl pozniej pojezdzic sobie scigaczami, lamiac przy tym przepisy.

 

By zylo sie lepiej... gdanskiej mafii i eurooslom ;)

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to poseł Kur(w)ski się cieszy.

 

Tez powinienes sie cieszyc z postepu, jaki nasz narod osiagnal po zachodniej cywilizacji ;)

http://www.fakt.pl/Mezczyzna-seks-z-psem-Mieszkaniec-Berlina-uwaza-za-objaw-milosc-to-co-robi,artykuly,184957,1.html

 

http://usa.interia.pl/wasze-artykuly/wasze-artykuly/artykul/zoofilia-w-polscecoraz-wicej-zwierzt-wykorzystywanych,4019

 

Jakiez to postepowe i lewicowe ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

– Uważam się za miłośnika zwierząt – zapewnia.
:o

 

Mam nadzieję, że podobni "miloścnicy" natrafią w końcu na psiaki, które lubią bawić się ostro. Mowię o prawdziwej zabawie.

 

Po takiej akcji "miłośnik" będfzie już mógł tylko zapiszczeć

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

No tak, wystarczy tylko taka karteczka

 

4412_a8ae.jpeg

 

Czy to uratuje biedne zwierzęta przez zboczonymi Niemcami?

 

No to zdanie jest wyrazem najwyższej etycznej troski pana redachtora Fakcajtung o los biednych, słabych niewiniątek i stworzonek bobrzych. To zapewne ten sam akt etycznej troski o dusze czytelników pozwala panu redachtorowi z tak etycznej gazety prezentować od czasu do czasu majtki Dody, urwane głowy czy inne ciekawe rzeczy. Cóż za empatia, wrodzona miłość do wszystkiego co nieludzkie.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tak, wystarczy tylko taka karteczka

 

4412_a8ae.jpeg

 

 

 

No to zdanie jest wyrazem najwyższej etycznej troski pana redachtora Fakcajtung o los biednych, słabych niewiniątek i stworzonek bobrzych. To zapewne ten sam akt etycznej troski o dusze czytelników pozwala panu redachtorowi z tak etycznej gazety prezentować od czasu do czasu majtki Dody, urwane głowy czy inne ciekawe rzeczy. Cóż za empatia, wrodzona miłość do wszystkiego co nieludzkie.

Czyli lewaki postulują możliwość zabijania ludzi w stadium zarodkowym ze względu na brak rozwiniętej świadomości, ale żeby w celu zaspokojenia swoich dewiacyjnych potrzeb, wykorzystać seksualnie pozbawione świadomości zwłoki potrzebują zgody? ;D

 

Po nekrokarcie tylko czekać na pedokarty i zookarty - lewicowy "postęp" nie przestaje mnie zadziwiać.

Edited by deha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak z ciekawosci, co zaznaczyles? ;)

 

Nic, nie mam takiej karty ;) Ale za to noszę z sobą w portfelu taką:

 

organspendeausweis1.png

 

Niestety, wtedy, gdy ją wypełniałem, nie było jeszcze polskiego odpowiednika, teraz chyba już jest

 

przod.png

tyl.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

W Polsce, o ile czegos nie poplatalem, nawet nie potrzeba takiej karteczki, bo reguluje to ustawa. Czyli ustawodawca stwierdzil, ze wszyscy sie zgadzamy. Jesli jednak ktos nie chce, moze to wlasnie zasygnalizowac. W przypadku braku woli, nawet rodzina chyba nie ma zbyt wiele do powiedzenia. jak sie pomylilem, to niech mnie ktos poprawi, bo mi sie to tylko gdzies przewinelo i nie interesowalem sie nadto tematem.

 

PS. Uwazam, ze powyzsze jest sluszne i nie mam nic przeciwko. :)

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites

W Polsce, o ile czegos nie poplatalem, nawet nie potrzeba takiej karteczki, bo reguluje to ustawa. Czyli ustawodawca stwierdzil, ze wszyscy sie zgadzamy. Jesli jednak ktos nie chce, moze to wlasnie zasygnalizowac. W przypadku braku woli, nawet rodzina chyba nie ma zbyt wiele do powiedzenia. jak sie pomylilem, to niech mnie ktos poprawi, bo mi sie to tylko gdzies przewinelo i nie interesowalem sie nadto tematem.

 

PS. Uwazam, ze powyzsze jest sluszne i nie mam nic przeciwko. :)

 

W Polsce wygląda to tak:

 

Czy lekarze powinni skontaktować się z rodziną przed pobraniem narządów?

Według polskiego prawa każda osoba zmarła może być uważana za potencjalnego dawcę tkanek i narządów, jeśli za życia nie wyraziła sprzeciwu.

Lekarze, pod opieką których był zmarły, informują zwykle rodzinę o śmierci i zamiarze pobrania narządów do przeszczepienia, ale nie muszą prosić jej o wyrażenie na to zgody.

Jeśli zmarły pozostawił pisemny zapis dotyczący jego woli odnośnie pobrania narządów po śmierci, lekarze respektują jego decyzję. Bliscy mogą jedynie potwierdzić opinię zmarłego na temat pobrania narządów , jeśli ją znają.

 

***

 

Jak zakomunikować wolę o sprzeciwie lub zgodzie na pobranie narządów pośmierci ?

Zgodnie z ustawą z dnia 01 stycznia 2006 pobranie komórek, tkanek i narządów ze zwłok ludzkich można dokonać, jeżeli osoba zmarła nie wyraziła za życia sprzeciwu.

Sprzeciw należy zgłosić osobiście lub listownie w Centralnym Rejestrze Sprzeciwów w Centrum Organizacyjno- Koordynacyjnym do spraw Transplantacji, ul. Lindleya 4, 02-005 Warszawa na formularzu, który można otrzymać w zakładach opieki zdrowotnej lub na stronie internetowej www. poltransplant.org.pl.

 

Po dokonaniu wpisu w Centralnym Rejestrze Sprzeciwów, osoba zgłaszająca otrzyma listem poleconym potwierdzenie wpisu. Sprzeciw jest skuteczny od daty wpisu do rejestru , która będzie uwidoczniona na potwierdzeniu. Jeżeli formularz będzie źle wypełniony, sprzeciw nie zostanie zarejestrowany, o czym osoba zainteresowana zostanie powiadomiona listownie.

Moc prawną ma również noszone przy sobie własnoręcznie podpisane oświadczenie sprzeciwu lub oświadczenie ustne złożone w obecności dwóch świadków pisemnie przez nich potwierdzone.

W przypadku małoletniego lub innej osoby, która nie ma pełnej zdolności do czynności prawnych, sprzeciw może wyrazić za życia przedstawiciel ustawowy tej osoby. Małoletni powyżej lat 16 lub inne osoby, które nie mają pełnej zdolności do czynności prawnych, mogą same wyrazić sprzeciw.

 

niestety, często sprzeciwy są w ostatniej chwili, np ze strony rodziny:

 

Wiedza społeczeństwa o tym jaką wartość dla setek śmiertelnie chorych ma przeszczepienie narządu jest nadal niewystarczająca. Sprzeciw na pobranie narządu wyrażany przez rodzinę zmarłego powoduje, że nie można uratować życia wielu chorym. Należy prowadzić stałą kampanię edukacyjną, informującą o potrzebach i wynikach przeszczepiania narządów, która pomoże przekonać społeczeństwo o skuteczności tej metody leczenia.

 

W Niemczech np. obecnie majstrują przy przepisach, żeby Kasy Chorych mogły aktywniej działać na rzecz wyrażenia zgody lub sprzeciwu przez obywateli, zamiast czekać i czekać.

 

Tak czy owak jakiekolwiek oświadczenie woli noszone z sobą jest dobrym rozwiązaniem, które na pewno może skrócić pewne procedury administracyjne.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×