Jump to content
domenator

Szok, w jakim popier***nym kraju żyjemy

Recommended Posts

deha, co innego dziecko, a co innego osoba dorosla :)

Dla mnie nie bardzo. ;) Jak wspomniałem, jeżdżę też na rowerze i zdarza mi się zakląć w wielu sytuacjach. Jednak nie chciałbym, żeby taki umberto wjechał we mnie gdybym jako pieszy zagapił się i szedł drogą rowerową... W każdej takiej kolizji istnieje ryzyko poważnego, długotrwałego lub nawet stałego urazu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polska to taki śmieszny i wyjątkowy kraj, że u nas takie rzeczy nie działają. U nas musi być terapia szokowa.

Jak jest ścieżka rowerowa, to oczywiste, że jadąc trzymamy sie prawej strony, bo takie same przepisy są jak na jezdni. NIe. To nie jest oczywiste dla wszystkich. NO to musiałem kiedyś przyładować (ryzykując tez trochę swoje zdrowie) na rowerze takiej parce co to jechała obok siebie blokując całą ścieżkę - królowie szosy normalnie. No i oni chyba mysleli, że ja zjadę ze swojego pasa (jadąc prawidłowo) i ustapię im miejsca. Chwilę później pan się pluł, że jak tak można, że to kobieta, bla bla bla... No to zapytałem się, czy wołamy policję i wlepiamy mandacik, czy tez już (za pomocą terapii szokowej) nauczył żonę jeżdzić gęsiego trzymając się prawej strony i uważać nie tylok na siebie, ale i na innych uczestników ruchu? Chyba poskutkowało. W tym kraju tylko terapia szokowa.

 

Podobnie z nagminnym blokowaniem skrzyżowań. Przecież wszyscy wiedzą jakie są zasady ruchu, wjazdu na skrzyżowanie i zjazdu z niego, prawda? No okazuje się, że są cwaniacy i frajerzy. Ci pierwsi no musza wjechac jeszcze parę metrów, bo im tak się spieszy, że zablokują wszystkich.

Jak powinna wyglądać terapia szokowa w tym przypadku?

Blokujących ściąga na pobocze wielki spychacz bez żadnego ale. Jedna taka akcja i delikwent nauczy się jeździć zgodnie z przepisami.

 

 

Rozumiem, że jako orędownik terapii szokowych nie będziesz miał za złe stróżom prawa, gdy za nieprawidłowe przechodzenie przez jezdnię dostaniesz pałą po udach w ramach tejże terapii? Albo za niezapięte pasy, powiedzmy, paralizatorem. Przekroczenie prędkości kopniak w klatę. W końcu jak uzdrawiać kraj i obywateli, to uzdrawiać.

 

Celowe wjeżdżanie w ludzi- takich idiotyzmów spodziewałbym się najwyżej po niedorozwiniętych gimnazjalistach. Oby nikt z Twoich bliskich nie popełnił na drodze przewinienia, gdy obok będzie jechał równy Tobie edukator w ciężarówce.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szkoda, że nie zdetonowali. taka okazja się już nie powtórzy.

 

Powtorzy ;) Wierzysz w to, ze zabezpiecza wszystkie wejscia? Pffff

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powtorzy ;) Wierzysz w to, ze zabezpiecza wszystkie wejscia? Pffff

... i chyba po to są robione te ustawki ;)

Przecież każde dziecko wie, że w tym roku ma być przeprowadzone (kontrolowane) załamanie finansowe... więc pretekst na postawienie muru odgradzającego "aktorów" od społeczeństwa jest jak najbardziej na miejscu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I powiedzcie, że Polska to normalny kraj.

 

Norwegowie okradzeni w hotelu

 

Cieniem na organizacji zawodów w Wiśle położyła się niestety kradzież. Początkowo mówiło się tylko o stratach w ekipie Norwegów, którym skradziono laptopa, kamerę i sześć tysięcy euro.

 

Z czasem pojawiały się jednak coraz bardziej sensacyjne informacje o tym, że złodzieje splądrowali też pokoje innych reprezentacji. Ucierpiał jeszcze niemiecki skoczek Martin Schmitt, któremu znikło z portfela kilkaset euro. Z nieoficjalnych informacji wynika, że kradzież zgłosił również Ammann oraz fizjoterapeuta czeskiej ekipy.

 

Do kradzieży miało dojść przynajmniej w dwóch hotelach. Na nagraniu monitoringu jednego z nich widać, jak trzech mężczyzn maszeruje hotelowym korytarzem i sięga za kolejne klamki by sprawdzić, które z pokoi są otwarte. Mężczyźni mają na szyjach identyfikatory, która mogą sugerować, że są zaangażowani w organizację zawodów. Mimo nagrania o ich identyfikację będzie trudno, gdyż złodzieje byli zakapturzeni.

 

http://www.sport.pl/skoki/1,65078,13171470,PS_w_Wisle__Bardal_wygral_historyczny_konkurs__Zyla.html#MT

Share this post


Link to post
Share on other sites

I powiedzcie, że Polska to normalny kraj.

 

Polska to normalny kraj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

No perwnie że sukces, bo i sprawca wykryty, w sprawie wszystko bedzie wiadomo i wszystko zakończy się pełnym sukcesem policji, a nie "umorzeniem ze względu na niewykrycie sprawcy". A policja nie lubi niewyjaśnionych rzeczy, bo to trzeba odłożyć na póxniej i w statystykach źle wygląda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest faktycznie w całości działaniem służącym dobrej sprawie? Przytaczamy krótkie zestawienie danych finansowych Caritasu i akcji prowadzonej przez Jerzego Owsiaka.

 

Kilka liczb, które pomogą uzmysłowić niektórym na czym polega Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

 

Dane na podstawie oficjalnego sprawozdania WOŚP za 2009 rok:

 

Zbiórka - 54.506.270,77 zł, z czego na pomoc opisaną w statucie fundacji przeznaczono 28.993.580,43 zł.

 

Na działalność dobroczynną przeznaczono więc niecałe 54 proc. a gdzie jest reszta? Fundacja wykazuje dochód w wysokości 14.100.823,66 zł i oczywiście znaczna część środków została przekazana na zorganizowanie przystanku demoralizacji - „Przystanku Woodstock”. Wszystko dostępne jest na oficjalnej stronie http://s.wosp.org.pl/Files/Bilans_Fundacji_2009.pdf WOŚP i można porównać.

 

Warto dla porównania przyjrzeć się sprawozdaniu Caritas z 2009 roku:

 

Ogółem Caritas Polska zebrało 441.581.695,94 zł. Na pomoc potrzebującym przeznaczył zaś 435.799.984,43 zł, czyli prawie 99 proc. wpływów.

 

Podsumowując Caritas miało 8 razy większe wpływy, oraz 15 razy większe wydatki na pomoc niż WOŚP.

 

Tego chyba nie trzeba tłumaczyć i komentować, a każdy o zdrowych zmysłach sam potrafi wybrać kogo należy wspierać!

http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=8286&Itemid=100

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest faktycznie w całości działaniem służącym dobrej sprawie? Przytaczamy krótkie zestawienie danych finansowych Caritasu i akcji prowadzonej przez Jerzego Owsiaka.

 

Kilka liczb, które pomogą uzmysłowić niektórym na czym polega Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

 

Dane na podstawie oficjalnego sprawozdania WOŚP za 2009 rok:

 

Zbiórka - 54.506.270,77 zł, z czego na pomoc opisaną w statucie fundacji przeznaczono 28.993.580,43 zł.

 

Na działalność dobroczynną przeznaczono więc niecałe 54 proc. a gdzie jest reszta? Fundacja wykazuje dochód w wysokości 14.100.823,66 zł i oczywiście znaczna część środków została przekazana na zorganizowanie przystanku demoralizacji - „Przystanku Woodstock”. Wszystko dostępne jest na oficjalnej stronie http://s.wosp.org.pl/Files/Bilans_Fundacji_2009.pdf WOŚP i można porównać.

 

Warto dla porównania przyjrzeć się sprawozdaniu Caritas z 2009 roku:

 

Ogółem Caritas Polska zebrało 441.581.695,94 zł. Na pomoc potrzebującym przeznaczył zaś 435.799.984,43 zł, czyli prawie 99 proc. wpływów.

 

Podsumowując Caritas miało 8 razy większe wpływy, oraz 15 razy większe wydatki na pomoc niż WOŚP.

 

Tego chyba nie trzeba tłumaczyć i komentować, a każdy o zdrowych zmysłach sam potrafi wybrać kogo należy wspierać!

http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=8286&Itemid=100

 

Ale nie rozumiem, co chcesz w ten sposób udowodnić? Kim jest jakiś tam Dakowski? Dałeś złamany grosz na Owsiaka? Zajrzałes do papierów WOŚP? Jesli nie, to co ci do czyichś pieniędzy?

Najpierw zapoznaj się informacjami jak działają fundacje.Jesli ci nie odpowiada, nie musisz dawać. Ja np,nie daje na Caritas, poniewaz kiedyś dostarczał nieświeże kurczaki do stołówek i była afera. Wolę dać fundacjom inwestującym w badania naukowe i upowszechniającym wiedzę. Mój wybór.

Share this post


Link to post
Share on other sites

są ludzie, którzy sprawdzają, co dana organizacja, robi z jego pieniędzmi począwszy od:

urzędów, zakończywszy na organizacjach "dobroczynnych"

i to jest dobre :) szkoda, że tak mało ludzi to czyni, to temat rzeka i kwestia indywidualna, ale reasumując, po co w ogóle mieszkać w PL i dawać na urzędy i organizacje?

o to jest pytanie :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×