Jump to content
domenator

Szok, w jakim popier***nym kraju żyjemy

Recommended Posts

No fakt, można zrobić stronę za 149 zł

 

Ale nie wiemy, co było przedmiotem zamówienia. Może archiwizacja dokumentów: skanowanie i wrzucenie na stronę z odpowiednim opisem. nawet jeśli to były bezsensowne pdf-y, to jeśli firemka liczy sobie jedynie 50 zł za godzinę pracy (mówię z autopsji, ostatnio współpracuję z firmą, która tyle sobie liczy), to jeśli tych dokumentów jest dużo to może to być nawet i 1000 roboczogodzin i już jest 50 tys. złotych. Ja absolutnie nie usprawiedliwiam, dla mnie również, przyzwyczajonego, że można wrzucić darmowego wordpressa, to sporo kasy. Ale to jest tak jak to było z tym oburzeniem, że filmik promocyjny Warszawy przed euro kosztował 700 tys. zł. Tylko że mało kto sobie zada pytanie, ile kosztuje godzina lotu helikoptera, żeby zebrać materiał filmowy lub takowy odkupić, żeby te wszystkie ujęcia zrobić, ile kosztuje montowanie materiału. No i samo promowanie filmiku, bo produkcja to jedno, a promocja to drugie. I tak z wszystkim można sobie tłum aczyć, że za drogo. Jak taki jeden komentator z drugim poszuka ofert, to będzie wiedział, że 3-minutowy filmik promocyjny np korpo-filmik może mieć za ok. 10-15 tys. zł (bez scenariusza, bez scenarzysty, bez aktorów z zewnątrz, kręcenie tylko przez 2 operatorów ok 4-8 godzin planu ujęciowego, ale z montowaniem).

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Nie, mi glownie chodzilo o to, ze kto jak kto, ale Sąd Najwyższy powinien na cos takiego rozpisac P R Z E T A R G ;] Poza tym, jak zauwazyles, skanowanie do PDF jest glupota, bo za jakis czas bedzie to trzeba znowu potraktowac OCR-em i skorygowac i znowu panstwo wywali kilkaset tysi...

 

Ostatnio w ogole zauwazylem plage skanowania wszystkiego do PDF. Nawet pisma, ktore zostaly opracowane komputerowo, sa drukowane, przybija sie pieczatke (lub nie), skanuje sie i wrzuca sie do PDF (jakby nie mozna bylo zostawic samego jpg - mniej roboty). Takie praktyki sa coraz czestsze i cholernie utrudniaja zycie nie tylko zwyklym obywatelom, ale tez osobom niepelnosprawnym. Co Ty, jako lewicowiec powinienes potepiac ;)

 

Chyba, ze w tym wszystkim wlasnie o to chodzi, by obywatele nie mogli wyszukac wielu orzeczen, ktore sa skandaliczne? U mnie UG specjalnie skanuje, by jak najmniej ludzi wiedzialo, co sie w gminie dzieje, a nie kazdemu chce sie czytac kilkunasto/dziesiecio stronnicowe sprawozdania z sesji.

 

Nie wiem, ale powinna byc na to jakas ustawa normujaca i przy okazji zakazujaca tego typu praktyk, bo jak tak dalej pojdzie, to bedziemy tracic mase czasu na czytanie uchwal, by znalezc cokolwiek, co nas interesuje.

 

PS. Odrozniam PDF, a skan wrzucony w PDF ;) Naganna jest ta druga metoda.

 

#archiwizacjadokumentow.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie, mi glownie chodzilo o to, ze kto jak kto, ale Sąd Najwyższy powinien na cos takiego rozpisac P R Z E T A R G ;] Poza tym, jak zauwazyles, skanowanie do PDF jest glupota, bo za jakis czas bedzie to trzeba znowu potraktowac OCR-em i skorygowac i znowu panstwo wywali kilkaset tysi...

 

Ostatnio w ogole zauwazylem plage skanowania wszystkiego do PDF. Nawet pisma, ktore zostaly opracowane komputerowo, sa drukowane, przybija sie pieczatke (lub nie), skanuje sie i wrzuca sie do PDF (jakby nie mozna bylo zostawic samego jpg - mniej roboty). Takie praktyki sa coraz czestsze i cholernie utrudniaja zycie nie tylko zwyklym obywatelom, ale tez osobom niepelnosprawnym.

 

Ależ mnie to też strasznie wnerwia i utrudnia przeszukiwanie zasobów, np. często potrzebuję dokumentów związanych z projektami unijnymi oraz decyzje, kto dostał, na co dostał itp. I tego w ogóle nie da sie wyszukać w Google - pdfy bez tytułów, zestawione z zeskanowanych jpeg-ów (no bo najwazniejsze, że jest tam podpis czy pieczątka jakiegoś dyrektorka). To jest po prostu tępota umysłowa najcięższego kalibru.

 

BTW zobacz orzeczenia Sądu Polubownego ds. Domen Internetowych

Share this post


Link to post
Share on other sites

katolicki kraj, katolickie obyczaje (7 przykazanie w praktyce):

 

http://ochyachy.pl/5823566129387028748/wigilia-w-radomiu-wideo

http://www.smog.pl/wideo/57770/radom_wigilia_na_deptaku_miazga/

 

Hehehe sam bym wzial ;) Po to tam w koncu ktos to postawil :D To nie ci ludzie byli bezczelni tylko ktos, kto wydal publiczne pieniadze na tego typu impreze w takiej postaci...

 

PS. Ciekawe czy obrusy i ozdoby zostaly? ;)

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.smog.pl/wideo/57770/radom_wigilia_na_deptaku_miazga/

To nie ci ludzie byli bezczelni tylko ktos, kto wydal publiczne pieniadze na tego typu impreze w takiej postaci...

 

Dobry model socjalizmu, przedsiębiorca i co ambitniejszy pracownik zap*** na kiełbasę wyborczą dla urzędu, a lokalna żulia rozdrapuje ochłapy i myśli, że to "Pan"(burmistrz) dał.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobry model socjalizmu, przedsiębiorca i co ambitniejszy pracownik zap*** na kiełbasę wyborczą dla urzędu, a lokalna żulia rozdrapuje ochłapy i myśli, że to "Pan"(burmistrz) dał.

 

Bzdury piszesz:

 

Tu tez jest kolejka do socjalizmu? http://www.cda.pl/video/565458c/Otwarcie-2000-Biedronki Jakby mogli, to by też rozszabrowali!

Share this post


Link to post
Share on other sites

można na takie obrazy i sytuacje reagować różnie, ale to jest PL właśnie.

W Radomiu studiowałem i mi się tam bardzo podoba - mimo tej biedy, ludzie potrafią normalnie w autobusie zrobić znak krzyża, gdy mijają kościół, nie kryją się z tym. Poza tym ani tramwaj, ani autobus nie zamkną Ci drzwi przed nosem, akurat pod tymi względami w trójmieście jest inaczej, gorzej.

Nie ma co oceniać na podstawie wyrwanych z kontekstu zdarzeń, ale najbiedniejsi to nie są Ci co tam brali ze stołów, tylko młodzi, którzy nie mają nic.

 

Nie wiem co jest złego, że ludzie brali to, bo skoro ktoś im pozwolił to wzięli, to nie była kradzież, jak ktoś wyżej zasugerował, ani nikomu się krzywda nie stała.

 

ps. w Radomiu nie ma tramwajów :)

Edited by Czyzis
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bzdury piszesz:

 

Tu tez jest kolejka do socjalizmu? http://www.cda.pl/video/565458c/Otwarcie-2000-Biedronki Jakby mogli, to by też rozszabrowali!

Fakt, jest to nieeleganckie i na jednym filmie i na drugim, ale ja bym tych ludzi tak latwo nie ocenial.

Wiesz, jest takie powiedzenie: jak daja to sie bierze. Nikt nic nie ukradl :P Glupota bylo rozdawanie fantow ZANIM ludzie weszli do sklepu i to w taki sposob. Lepiej mogli kazdemu kto wychodzil, dawac po czekoladzie. Poza tym, jak sie pozniej przed kasa wytlumaczyc, ze to akurat dostalo sie przed wejsciem do sklepu?

 

można na takie obrazy i sytuacje reagować różnie, ale to jest PL właśnie.

W Radomiu studiowałem i mi się tam bardzo podoba - mimo tej biedy, ludzie potrafią normalnie w autobusie zrobić znak krzyża, gdy mijają kościół, nie kryją się z tym. Poza tym ani tramwaj, ani autobus nie zamkną Ci drzwi przed nosem, akurat pod tymi względami w trójmieście jest inaczej, gorzej.

Nie ma co oceniać na podstawie wyrwanych z kontekstu zdarzeń, ale najbiedniejsi to nie są Ci co tam brali ze stołów, tylko młodzi, którzy nie mają nic.

 

Nie wiem co jest złego, że ludzie brali to, bo skoro ktoś im pozwolił to wzięli, to nie była kradzież, jak ktoś wyżej zasugerował, ani nikomu się krzywda nie stała.

 

ps. w Radomiu nie ma tramwajów :)

 

Tez mam sentyment do Radomia i potwierdzam :) Jedyne co mnie zszokowalo, gdy bylem tam w marcu, to ze kazdy pali gdzie chce, nawet na przystankach, a policja/straz miejska nikogo nie zatrzymuje :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

można na takie obrazy i sytuacje reagować różnie, ale to jest PL właśnie.

W Radomiu studiowałem i mi się tam bardzo podoba - mimo tej biedy, ludzie potrafią normalnie w autobusie zrobić znak krzyża, gdy mijają kościół, nie kryją się z tym. Poza tym ani tramwaj, ani autobus nie zamkną Ci drzwi przed nosem, akurat pod tymi względami w trójmieście jest inaczej, gorzej.

Nie ma co oceniać na podstawie wyrwanych z kontekstu zdarzeń, ale najbiedniejsi to nie są Ci co tam brali ze stołów, tylko młodzi, którzy nie mają nic.

 

Nie wiem co jest złego, że ludzie brali to, bo skoro ktoś im pozwolił to wzięli, to nie była kradzież, jak ktoś wyżej zasugerował, ani nikomu się krzywda nie stała.

 

ps. w Radomiu nie ma tramwajów :)

 

 

Nie wiem co było przedmiotem filmu ale zgadzam się z Czyzisem w zw. główną myslą.

 

Z kontekstu to sobie faktycznie możemy wyrywać i sytuacje i ludzi. Nie wiem kto tam był na filmie ale bieda istnieje. Niezależnie od tego, że ktoś ma fiksum dyrdum na tle religii czy Kościołów, próbując zsumować wszystko najczęściej do jednego: katolicyzm. To, że wiele ludzi uważa, że są Katolikami [a nawet uczestniczy sobie raz do roku w Wigilii - nawet nie wiedząc często co to słowo oznacza] nie determinuje, że nimi są. Nominalnie, to ja mogę być Eskimosem bo w zimie mi sie wydaje, że nim jestem. Mogę być też reniferem. Dobrze sobie radzę w warunkach zimowych.

 

Ludzi na zaprezentowanym filmie nie zamierzam oceniać negatywnie bo wierzę na wypowiedziane tutaj słowa, że pozwolono aby ktoś zabrał pozostawione rzeczy. I nikomu krzywda się nie stała. Zwłaszcza w wigilijnym kontekście.

Edited by yarowa
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bzdury piszesz:

 

Tu tez jest kolejka do socjalizmu? http://www.cda.pl/video/565458c/Otwarcie-2000-Biedronki Jakby mogli, to by też rozszabrowali!

Biedronka rozdaje swoje i ma do tego prawo, a urząd cudze i na tym polega różnica.Ty tego nie zrozumiesz bo należysz do tej "opcji" która z zasady lubi pasożytować na cudzej pracy. Inną sprawą jest fakt, że dawanie za darmo czegokolwiek dorosłym, sprawnym ludziom jest najwyższym stopniem pogardy dla nich bez względu kto to robi, więc nie ma co się dziwić że ktoś zachowuje się w taki sposób w jaki jest traktowany. Btw. założę się, że gdyby tą drogą rozdawali jakieś granty, czy stypendia to pierwszy byś się tam rozpruwał, żeby nachapać jak najwięcej.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

katolicki kraj, katolickie obyczaje (7 przykazanie w praktyce):

 

http://ochyachy.pl/5823566129387028748/wigilia-w-radomiu-wideo

Kto by pomyślał, w Radomiu, ostatniej twierdzy PIS:)

 

PS.

W ostatnich wyborach prezydenckich Kaczyński w Radomiu wygrał z Komorowskim we wszystkich powiatach. Mówią że w Radomiu to nawet geje i lesbijki głosują za PIS:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kto by pomyślał, w Radomiu, ostatniej twierdzy PIS:)

 

PS.

W ostatnich wyborach prezydenckich Kaczyński w Radomiu wygrał z Komorowskim we wszystkich powiatach. Mówią że w Radomiu to nawet geje i lesbijki głosują za PIS:)

 

Sorry, czy ci ludzie mieli wytatuowane gdzies, albo jakos inaczej zaznaczone, ze sa z PiS, badz sa sympatykami PiS? Czy komus cos zlego zrobili? Czy kradli? Rozumiem, ze wyborcy jedynej slusznej partii przewodniej narodu wrecz by sami przyniesli i polozyli na stol? No to popatrz, jakos niczego takiego tam nie widzialem.

 

Musisz WSZYSTKO sprowadzac do absurdu? Juz tak masz od urodzenia, czy wyprano Ci mozg?

 

Wprawdzie to nie dzial "Polityka", ale wiesz o tym, ze PiS jest Wam potrzeby jak powietrze? Powinniscie wrecz Jarkowi pomnik ufundowac za to, ze wciaz jestescie przy korycie, bo gdyby nie on, dawno o Was sluch by zaginal. On jest tak samo platformiany, jak Wy pisowi. Jemu zalezy, by tkwic po wsze czasy w opozycji i nie odejsc na emeryture, a Wam zalezy, by w tej opozycji byl jak najdluzej i nie odchodzil na emeryture... Nie wiem, kto jest bardziej falszywy, on czy Wy. Wydaje mi sie, ze po rowno oszukujecie wszystkich. Oni nakrecaja biednych i starszych, Wy nakrecacie wszystkich innych. Obluda obluda i jeszcze raz obluda. A wiec jak juz zaczniesz krytykowac innych, spojrz w lustro, czy i Ciebie tam nie ma.

 

EOT

 

PS. http://forsal.pl/artykuly/669961,obwodnice_wedlug_partyjnego_klucza.html

To jest dopiero uczciwe... Wiadoe, czemu akurat tam, gdzie "swoi", bo koperty beda tam plynac strumieniami... Przy tym wziecie kilku butelek napoju to pikus...

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Btw. założę się, że gdyby tą drogą rozdawali jakieś granty, czy stypendia to pierwszy byś się tam rozpruwał, żeby nachapać jak najwięcej.

 

NIe wiem, do czego pijesz, ale:

1. każdego roku "rozdawanych" jest mnóstwo stypendiów, grantów badawczych na sumy o jakich ci się nie śniło. W Polsce, w Europie, na świecie - również w krajach nie-socjalistycznych (o ile takie wg twoich kryteriów istnieją).

2. nic nie stoi na przeszkodzie, abyś rozpoczął badania naukowe i zdobył grant badawczy - np. korporacyjny, czyli taki, który funduje kapitalistyczna korporacja. Tak, uwierz mi, one też rozdają pieniądze i często nawet na zasadzie "no strings attached!". Naprawdę. Zdziwiony? Czas przejrzeć na oczy i wychynąć zza klawiatury i monitora i zobaczyć, jak wygląda życie w praktyce.

 

Biedronka rozdaje swoje i ma do tego prawo, a urząd cudze i na tym polega różnica.Ty tego nie zrozumiesz bo należysz do tej "opcji" która z zasady lubi pasożytować na cudzej pracy.

Nawet nei wiesz, na czym polega moja praca, ważne jednak, żeby napisać coś tam, coś tam. Tak jak ci prawicowi publicyści: muszą tworzyć potworki typu TygodnikLisickiego, W sieci, i mnóstwo nowych tworów. po co? zeby pisać dla pisania. Sztuka dla sztuki. Zapełniac bzdurami świat, zwiększać entropię bez znaczenia.

 

BTW najlepiej na tym wyszedł producent napoju Zbyszko. A lemingi z prawej strony i tak będa zaraz mówić, że kolejny temat zastepczy na wizji, który przykrywa inne ważne machlojki Tuska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

2. nic nie stoi na przeszkodzie, abyś rozpoczął badania naukowe i zdobył grant badawczy - np. korporacyjny, czyli taki, który funduje kapitalistyczna korporacja. Tak, uwierz mi, one też rozdają pieniądze i często nawet na zasadzie "no strings attached!". Naprawdę. Zdziwiony? Czas przejrzeć na oczy i wychynąć zza klawiatury i monitora i zobaczyć, jak wygląda życie w praktyce.

 

Biedronka rozdaje swoje i ma do tego prawo, a urząd cudze i na tym polega różnica.Ty tego nie zrozumiesz bo należysz do tej "opcji" która z zasady lubi pasożytować na cudzej pracy.

Kolejny raz popisujesz się brakiem umiejętności "połączenia kropek". :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie skrobnąć coś w tym temacie. W prawdzie w Polsce nie mieszkam już od kilku ładnych lat, ale dziś rozmawiałem z rodzicami i okazało się, że przyszedł do mnie list...

 

...od komornika, który ma ściągnąć jakieś wyimaginowane pieniądze dla ZUS-u za, uwaga...2003 rok! Kwota "zaległości" to 240PLN ale z odsetkami, to już jest 3 razy więcej. Wszystkie ZUS-y, jak prowadziłem działalność płaciłem regularnie. Teraz nagle się okazuje, że jednak coś tam sobie znaleźli. I weź tu człowieku śpij spokojnie...nie znasz dnia, ani godziny.

 

Pogrzebałem trochę w necie i okazuje się że takich jak ja są setki, jak nie tysiące z tym, że inni mieli mniej szczęścia i ZUS zażyczył sobie od nich kwoty sięgające kilkudziesięciu tysięcy PLN!

Doszukałem się także, że sejm uchwalił abolicję od tych bzdurnych roszczeń ZUS-u, który nagle po iluś latach zmienił interpretację jednego przepisu, co zaowocowało otwarciem furtki do ściągania pieniędzy od tych, którzy prowadzili jednoosobową działalność gospodarczą. Gratulcacje dla pomysłodawców!

 

Zastanawiam się, kiedy ktoś wreszcie zrobi porządek z tym państwem w państwie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...]

Idzie abolicja więc ZUS próbuje na gwałt pościągać "zaległości" od tych, którzy o niej nie wiedzą. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejny raz popisujesz się brakiem umiejętności "połączenia kropek". :rolleyes:

No tak, bo Biedronka pewnie rozdaje stypendia, a raczej vouchery na porady u psychoanalityka dla wykorzystywanych pracowników.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.rp.pl/artykul/92106,964546-Nie-masz-skrzynki-pocztowej--Zaplacisz-kare.html

 

Jak tak dalej pojdzie, to bedziemy placic kare za brak klamek, albo popsuty dzwonek przy drzwiach. To juz naprawde zaczyna byc przerazajace...

Pociągnijmy dalej wątek przerażający: Od 2015 we wszystkich nowych samochodach w UE mają być obowiązkowo montowane kamery, w USA od 2015 wszystkie samochody będą posiadały "czarne skrzynki". W USA obecnie kilka korporacji pracuje nad technologią serwowania reklam w zależności od tego co wykryją kamery montowane w telewizorach lub te dostarczane z konsolami. Ciekawe za ile lat stały dostęp do tych kamer będzie miał "Urząd do spraw bezpieczeństwa i moralności" a za ich brak będą kary...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pociągnijmy dalej wątek przerażający: Od 2015 we wszystkich nowych samochodach w UE mają być obowiązkowo montowane kamery, w USA od 2015 wszystkie samochody będą posiadały "czarne skrzynki". W USA obecnie kilka korporacji pracuje nad technologią serwowania reklam w zależności od tego co wykryją kamery montowane w telewizorach lub te dostarczane z konsolami. Ciekawe za ile lat stały dostęp do tych kamer będzie miał "Urząd do spraw bezpieczeństwa i moralności" a za ich brak będą kary...

 

Czyli, że podczas seksu będą mi wyświetlać reklamy Durexa? :blink:

Już jakiś czas temu tak się zastanawiałem, że póki co wszyscy chętnie się "odsłaniają" - fejzbuki, nasze klasy itp., o zakład idę jednak, że minie jeszcze trochę czasu i wszystko pójdzie w drugą stronę. Ludzie będą w stanie wiele zapłacić, aby stać się niewidocznymi...

 

Permanentna inwigilacja...

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pociągnijmy dalej wątek przerażający: Od 2015 we wszystkich nowych samochodach w UE mają być obowiązkowo montowane kamery, w USA od 2015 wszystkie samochody będą posiadały "czarne skrzynki".

 

To jest częściowo dobry pomysł, częściowo zły. Już teraz możesz przecież zakupić sobie rejestrator do pojazdu (taki z tańszych to kosztuje ok. 150 zł), który zarejestruje obraz widziany z przedniej szyby pojazdu. Oczywiście nagranie będzie tylko do Twojej dyspozycji, ale przykładowo na tym filmiku:

 

http://www.liveleak.com/view?i=5b6_1326982331

 

można zobaczyć, że czasem się to może przydać (babce co tak cofnęła, a się dowiedziała, że to było nagrane to pewnie trochę szczęka opadła). ;)

 

Jednym z problemów w tych unijnych przepisach jest to, że samochodowy rejestrator miałby nagrywać obraz z kamer, które będą obejmować widok przed maską auta oraz wnętrze pojazdu. A to ostatnie jest na pewno sporym naruszeniem prywatności (co dalej? kamery w mieszkaniach, żeby też "zapobiec kradzieżom"? No to już jest jak w "Roku 1984"). Drugim problemem jest to, że "rejestrator samochodowy miałby po pewnym czasie automatycznie kasować zapisane, już niepotrzebne dane", ale wcześniej mogłyby one i tak gdzieś być wysłane i np. przechowywane w chmurze.

 

I takie nagrania mogłyby trafić np. w ręce ubezpieczycieli - już teraz się wieloma danymi handluje (a ubezpieczyciele zabierają zniżki za bezszkodową jazdę po spowodowaniu wypadku, gdzie obecnie można się często zwyczajnie umówić z drugą osobą, która np. jeszcze nie ma zniżek i nie ma czego zabrać - kto "zawinił" i nikt tego nie sprawdzi).

 

Jest dużo, dużo niejasności w takiej "czarnej skrzynce", bo jak masz własny rejestrator masz 100% kontroli nad nagraniami, a nad takim czymś to właściwie wcale. Jeśli ktoś w 100% ufa swojemu krajowi, Unii itd. (jest w ogóle ktoś taki?) to pewnie będzie dla niego ok, a tak to chyba nie bardzo.

 

Z tego co się orientuję to jest dopiero projekt i jest on dopiero zgłoszony i badany pod kątem niejasności właśnie. Ale jakby coś takiego przeszło to trochę tak dziwnie. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×