Jump to content
Alex

Strony działajace na domanach z polskimi znakami (IDN)

Recommended Posts

Myślę że ten temat nie był jeszcze poruszany, a popularność IDN w wielu krajach posiadajacych własne alfabety rośnie.

Wylistujmy wiec w ramach informacji, przykłady wszystkich znalezionych stron działajacych na domenach z polskimi znakami.

(Proszę linkować wpisy aby ułatwić podgląd stron)

 

wrzucę parę przykładów na początek:

 

kraków.pl

nieruchomości.pl

ciąża.pl

świeżo.pl

ściąga.pl

skąpiec.pl

wisła.pl

pieczątki.pl

pamiątki.pl

ingżycie.pl

fpięć.pl

samochód.pl

koziołek.pl

chałupy.pl

pąk.pl

złota-raczka.pl

gąski.pl

więcek.pl

świstak.pl

wizytówki.pl

sąd.pl

budyń.pl

spiżarnia.pl

włamywacz.pl

pod-dębem.pl

zdrowaśka.pl

kościerskiexpress.pl

Żentała.pl

iksięgowosc24.pl

59zł.pl

wypożycz.auto.pl

strzały.pl

Słomka.pl

PawełG.pl

wysyłkowo.pl

moto-giełda.pl

krótki.pl

ubóstwo.pl

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites
no ten pół IDN nie działa :rolleyes:  

Zrobiłem typo (i niestety nie da się edytować). Zdarza się. Ale jak wpiszesz poprawnie to zadziała. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przeglądnąłem kilkanaście stron z tej listy i mam wrażenie, że trzeba by uściślić "działanie na domenach z polskimi znakami". Znakomita większość z nich działa na nie-IDN-ach a IDNy służą tylko na przekierowanie lub są tylko ramką dla głównej domeny. Część to raczej minisajty stworzone tylko dla historii w wyszukiwarkach lub MFA - czyli na poziomie szablonów parkingowych.

 

Pozostaje kilka serwisów, które mają podpięte obie domeny i tu można by postawić - IMO - trochę naciąganą tezę, że działają pod IDN.

 

Zaglądając do tego wątku liczyłem na listę poważnych serwisów, które traktują IDN jako główną domenę a nie poboczną lub dodatkową. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przeglądnąłem kilkanaście stron z tej listy i mam wrażenie, że trzeba by uściślić "działanie na domenach z polskimi znakami". Znakomita większość z nich działa na nie-IDN-ach a IDNy służą tylko na przekierowanie lub są tylko ramką dla głównej domeny. Część to raczej minisajty stworzone tylko dla historii w wyszukiwarkach lub MFA - czyli na poziomie szablonów parkingowych.

 

Pozostaje kilka serwisów, które mają podpięte obie domeny i tu można by postawić - IMO - trochę naciąganą tezę, że działają pod IDN.

 

Zaglądając do tego wątku liczyłem na listę poważnych serwisów, które traktują IDN jako główną domenę a nie poboczną lub dodatkową. :rolleyes:

 

Szkoda że nie "przeglądnąłeś" o co prosiłem. Wątek ten jest założony aby wylistować strony działajace na IDN a nie elaborować na temat zasadności stwierdzenia czy wielkosci strony, które nie ma nic do rzeczy z tematem wątku.

Na siłe to nawet w zupie ogórkowej poczujesz smak bananów, ale ja zakładam że jak wpisuję domenę i pojawia się strona to znaczy że ona działa. Tym bardziej jak na billbordzie czy reklamie wszedzie widnieje IDN.

Właściciele stron z róznych względów uzywają przekierowań wiec dociekanie kto co i dlaczego jest zbedne. Chodzi o zwykłą listę działajacych domen IDN, nic wiecej.

 

Nie rozpatrujemy także tutaj wielkości stron i jaka firma za nimi stoi. Duża czy mała nie ma to znaczenia. Nie ma tu parkingów a ta jedna czy dwie minisites które ci tak przeszkadzają niekiedy należą do dużych firm (np. Subway). Ale jeszecz raz, jest to bez znaczenia. Założeniem wątku jest wyszukanie, wylistowanie w jednym miejscu i poznanie stron używających IDN nic więcej.

 

koniec OT

(proszę jeszcze raz o dopisywanie domen z polskimi znakami, a nie komentarze na temat interpunkcji, stron pod nimi zamieszczanych etc. Istnieje osobny wątek do dyskuji na ogólnie pojęty temat domen IDN)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szkoda że nie "przeglądnąłeś" o co prosiłem. Wątek ten jest założony aby wylistować strony działajace na IDN a nie elaborować na temat zasadności stwierdzenia czy wielkosci strony, które nie ma nic do rzeczy z tematem wątku.

Na siłe to nawet w zupie ogórkowej poczujesz smak bananów, ale ja zakładam że jak wpisuję domenę i pojawia się strona to znaczy że ona działa. Tym bardziej jak na billbordzie czy reklamie wszedzie widnieje IDN.

Właściciele stron z róznych względów uzywają przekierowań wiec dociekanie kto co i dlaczego jest zbedne. Chodzi o zwykłą listę działajacych domen IDN, nic wiecej.

 

Nie rozpatrujemy także tutaj wielkości stron i jaka firma za nimi stoi. Duża czy mała nie ma to znaczenia. Nie ma tu parkingów a ta jedna czy dwie minisites które ci tak przeszkadzają niekiedy należą do dużych firm (np. Subway). Ale jeszecz raz, jest to bez znaczenia. Założeniem wątku jest wyszukanie, wylistowanie w jednym miejscu i poznanie stron używających IDN nic więcej.

 

koniec OT

(proszę jeszcze raz o dopisywanie domen z polskimi znakami, a nie komentarze na temat interpunkcji, stron pod nimi zamieszczanych etc. Istnieje osobny wątek do dyskuji na ogólnie pojęty temat domen IDN)

 

Po co te nerwy? ;)

 

Tytuł sugeruje działające strony a nie domeny IDN użyte w jakikolwiek sposób... więc tego się spodziewałem. Jeśli jakość strony nie ma znaczenia to można tu wstawić listę wszystkich IDN z parkingów, bo: "ja zakładam że jak wpisuję domenę i pojawia się strona to znaczy że ona działa." :D

 

Co do billboardów i reklam weźmy wspomniany Sybway: >klik<. Ja tu widzę dwie promowane domeny: www.subway.pl i www.swiezo.pl :rolleyes:

 

Do listy dodaję inną działającą stronę (zgodnie z kryteriami autora wątku) na domenie z polskim znakiem: dópa.pl ;)

 

Podsumowując: "Na siłe to nawet w zupie ogórkowej poczujesz smak bananów".

 

o&o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosiłem aby darować sobie komentarze i ograniczyć sie do wylistowania domen. Rozumiem że wymagam od Ciebie za wiele.

Wiec odpisze na te wywody...

 

Tytuł sugeruje działające strony a nie domeny IDN użyte w jakikolwiek sposób... więc tego się spodziewałem.

Dokładnie. Działajace strony na domenach IDN.

 

Jeśli jakość strony nie ma znaczenia to można tu wstawić listę wszystkich IDN z parkingów, bo: "ja zakładam że jak wpisuję domenę i pojawia się strona to znaczy że ona działa." ;)

 

Czytasz w języku Polskim? To wskaż proszę gdzie była jakakolwiek mowa o "jakości" :rolleyes:

Rozumie się samo przez się że nie chodzi o parkingi.

 

Co do billboardów i reklam weźmy wspomniany Sybway: >klik<. Ja tu widzę dwie promowane domeny: www.subway.pl i www.swiezo.pl :D

 

a ja widzę świeżo.pl ;)

 

subway.jpg

 

 

Do listy dodaję inną działającą stronę (zgodnie z kryteriami autora wątku) na domenie z polskim znakiem: dópa.pl ;)

 

Dzięki, o to chodziło od samego poczatku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po co te nerwy? ;)

 

Tytuł sugeruje działające strony a nie domeny IDN użyte w jakikolwiek sposób... więc tego się spodziewałem. Jeśli jakość strony nie ma znaczenia to można tu wstawić listę wszystkich IDN z parkingów, bo: "ja zakładam że jak wpisuję domenę i pojawia się strona to znaczy że ona działa." :D

 

Co do billboardów i reklam weźmy wspomniany Sybway: >klik<. Ja tu widzę dwie promowane domeny: www.subway.pl i www.swiezo.pl :rolleyes:

 

Do listy dodaję inną działającą stronę (zgodnie z kryteriami autora wątku) na domenie z polskim znakiem: dópa.pl ;)

 

Podsumowując: "Na siłe to nawet w zupie ogórkowej poczujesz smak bananów".

 

o&o

 

DEHA: niektorzy mysla ze maja zawsze prawo do narzucania innym tego co maja robic (New World Order LOL) wiec lepiej siedziec cicho i sie nie wychylac wtedy kazdy bedzie myslal ze jest cudownie i ze IDNy (w tym przypadku) to najpopularniejsze i najlepsze co moze byc w sieci (ludzie maja wizje tak jak i tworca Back to the Future - w filmie wiele rzeczy bylo futurystycznych - obecnych dopiero w dzisiejszych czasach).

 

Jesli ktos prosi o IDN tylko i wylacznie to najlepiej jeszcze jakby byl tutaj moderatorem (jak na portalach wielkich gazet) i cenzurowal to kto i co i kiedy moze pisac. Dlatego lepiej tu (na DI) byc obserwatorem niz probowac wyrazic swoje zdanie bo ludzie Cie zjedza ;)

 

Lepiej przestac sie sprzeczac zanim ludzie obrzuca Cie blotem, albo autorzy postow zacznac Cie pozywac do sadu - twierdzac ze niszczysz im prace, dobre imie, bo maja trade marka na linka do tego postu itd.

 

Oczywiscie to co napisalem to tylko moje zdanie.

 

ps. mam nadzieje, ze nikt tego nie skomentuje - w koncu autor prosi o wrzucanie nazw IDNow tu a nie o komentarze. all the best..

Edited by vips

Share this post


Link to post
Share on other sites
a ja widzę świeżo.pl :rolleyes:

 

subway.jpg

O, to moja fotka czy Daniela? Już nie pamiętam, ale wiem, że było na TEDx Warsaw.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przeglądnąłem kilkanaście stron z tej listy i mam wrażenie, że trzeba by uściślić "działanie na domenach z polskimi znakami". Znakomita większość z nich działa na nie-IDN-ach a IDNy służą tylko na przekierowanie lub są tylko ramką dla głównej domeny. Część to raczej minisajty stworzone tylko dla historii w wyszukiwarkach lub MFA - czyli na poziomie szablonów parkingowych.

 

Pozostaje kilka serwisów, które mają podpięte obie domeny i tu można by postawić - IMO - trochę naciąganą tezę, że działają pod IDN.

 

Zaglądając do tego wątku liczyłem na listę poważnych serwisów, które traktują IDN jako główną domenę a nie poboczną lub dodatkową. ;)

 

Dokładnie, rozumiem że witrynka z napisem "domena na sprzedaż"już się kwalifikuje do tego zestawienia? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przeglądnąłem kilkanaście stron z tej listy i mam wrażenie, że trzeba by uściślić "działanie na domenach z polskimi znakami". Znakomita większość z nich działa na nie-IDN-ach a IDNy służą tylko na przekierowanie lub są tylko ramką dla głównej domeny. Część to raczej minisajty stworzone tylko dla historii w wyszukiwarkach lub MFA - czyli na poziomie szablonów parkingowych.

 

Pozostaje kilka serwisów, które mają podpięte obie domeny i tu można by postawić - IMO - trochę naciąganą tezę, że działają pod IDN.

 

Zaglądając do tego wątku liczyłem na listę poważnych serwisów, które traktują IDN jako główną domenę a nie poboczną lub dodatkową. :rolleyes:

 

@Alex: Dokladnie. Uzyj dla definicji "dzialajacej strony pod domena X", w stosunku do IDN.pl takiej samej definicji, jakiej chcesz uzywac wobec .co (czyli domena, ktora dziala niezaleznie, nie przekierowuje na inna domene i nie jest kopia witryny spod innej domeny (w przypadku .co bedzie to np. com, w przypaku IDN.pl bedzie to NonIDN.pl), nie jest parkingiem, nie jest minisite, nie moze byc na sprzedaz i nie moze byc podejrzana o cybersquating). Jakbys mial braki w pamieci, to przeczytaj w tematach .co swoje wlasne definicje. Tu dwa wybrane przyklady:

http://www.di.pl/index.php?showtopic=53532...st&p=351215

http://www.di.pl/index.php?act=findpost&am...&pid=367653

 

Widze, ze Twoja inwestyjcja w IDNy jest wedlug Twoich wlasnych kryteriow BEZGRANICZNA porazka, skoro PO SIEDMIU LATACH istnienia IDN pod koncowka .pl ty w dalszym ciagu szukasz ze swieca zeby uzyc twoich slow "w pelni funkcjonujacych" realizacji KK pod tymi domenami, podczas gdy po zaledwie 4 miesiacach istnienia .co takowych realizacji sa juz tysiace.

 

Dodam, ze nie jestem sceptykiem IDN.pl, sam mam pare takowych, uwazam ze IDNy (nawet te polskie) maja swoja wartosc.

 

Natomiast jestem przeciwnikiem hipokryzji i mierzenia dwoma miarami. Uwazam, ze jesli mam swoj standard oceny jakis inwestycji albo wartosci domen (np. postulowana przez ciebie szybkosc z jaka sa rozwijane realizacje KK pod domenami), to powinienem stosowac go do wszystkich inwestycji (grup domen), a nie tylko do tych, wobec ktorych mam osobiste uprzedzenie, tak jak to robisz ty.

Share this post


Link to post
Share on other sites
DEHA: niektorzy mysla ze maja zawsze prawo do narzucania innym tego co maja robic (New World Order LOL) wiec lepiej siedziec cicho ...

 

Nikt Ci niczego nie narzuca. Watek ma proste założenie ale najwyraźniej co poniektórych przerasta proste wklejenie linku. :rolleyes:

Wiesz wklejasz, nie wiesz , nie wklejasz.

 

Ty musiałeś się niestety wysilić na komentarz który ma się nijak do tematu.

Nieważne co napisać byle by coś napisać. Jest takie ładne okreslenia w języku angielskim na to - "verbal diarrhea"

 

Jedno co mnie zastanawia, to co robią moderatorzy na tym forum. Albo Panowie chcecie aby pojawiały się merytoryczne wątki albo jest to jadłodajnia dla trolli forumowych.

Jeżeli chcecie promować pyskówki i prywatne wynurzenia to bezemnie. Mogępolemizować, czy siękłócićz merytorycznymi wpisami ale trolling pozostawiam piaskownicy.

 

Dodałem wątek bo wydaje mi się interesujący. Najwyraźniej musiałem się pomylić.

 

 

Widze, ze Twoja inwestyjcja w IDNy jest wedlug Twoich wlasnych kryteriow BEZGRANICZNA porazka, skoro PO SIEDMIU LATACH istnienia IDN pod koncowka .pl ty w dalszym ciagu szukasz ze swieca zeby uzyc twoich slow "w pelni funkcjonujacych" realizacji KK pod tymi domenami, podczas gdy po zaledwie 4 miesiacach istnienia .co takowych realizacji sa juz tysiace.

 

Dodam, ze nie jestem sceptykiem IDN.pl, sam mam pare takowych, uwazam ze IDNy (nawet te polskie) maja swoja wartosc.

 

Natomiast jestem przeciwnikiem hipokryzji i mierzenia dwoma miarami. Uwazam, ze jesli mam swoj standard oceny jakis inwestycji albo wartosci domen (np. postulowana przez ciebie szybkosc z jaka sa rozwijane realizacje KK pod domenami), to powinienem stosowac go do wszystkich inwestycji (grup domen), a nie tylko do tych, wobec ktorych mam osobiste uprzedzenie, tak jak to robisz ty.

 

Alexis, nie bedęsiewdawał w kolejną pyskówkęz Tobą. Na moje konkretne posty jakośnie miałeś odwagi odpowiedzieć. Mogęci przytoczyćkonkretne pytania które Ci były nie na raczkę i je po prostu kolokwialnie mówiąc olałeś. Wynurzenia na temat moich inwestycji sobie podaruj. Mam 3 domeny IDN i w 2 przypadkach jestem KK wiec o lobbingu tak jak w twoim przypadku nie ma mowy.

 

BTW powtarzasz poraz nty o tych tysiacach realizacji na domenach .co ...wiec podaj linki do tych realizacji. Prooooooooooszę o to setny raz.

 

Co do hipokryzji to rozwiazaliśmy ten problem w osobnym poście...aa chyba że nie , bo nie miałeś odwagi odpowiedzieć, tylko zasmiecasz ten wątek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
BTW powtarzasz poraz nty o tych tysiacach realizacji na domenach .co ...wiec podaj linki do tych realizacji. Prooooooooooszę o to setny raz.

 

Do tej pory uwazalem Cie za inteligentnego, ale slabo poinformowanego. Natomiast teraz mam powazne watpliwosci czy tylko udajesz glupiego. Chyba nie sadzisz, ze bede trwonil czas na kopiowanie tysiecy domen z googla, by ci cos udowodnic, ktore mozna sobie wylistowac bezposrednio w google wpisujac po prostu "site:.co" (oczywiscie angielskie.co szukasz w google.com albo google.co.uk, kolumbijskie.co w google.com.co, polskie.co w google.pl). Nie wiem, czy nie umiesz uzywac podstawowych funkcji google, czy jestes zbyt leniwy, ale dlaczego usilnie zapierasz sie przed rzeczywistoscia?

 

Edit:

K...a masz tu linki leniwcze:

http://www.google.com/#sclient=psy&hl=en&q=site:.co

http://www.google.pl/#q=site:.co&hl=pl...&lr=lang_pl

http://www.google.com.co/#q=site:.co&h...&lr=lang_es

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moja siostra - Burdziełowska.pl.
Ta strona nie działa, jeśli nie pozwalam przeglądarce na przekierowanie, wyświetla się pusta strona. Edited by seomi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×