Jump to content
ryskadow

premium.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Domyślam się że pytasz o domenę .com lub inną globalną. Jeśli domena jest zabezpieczona, to nie da się zlecić transferu mimo zajomości kodu authinfo czy dostępu do maila.

 

A to jest w premium płatna opcja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to jest w premium płatna opcja?

 

Nie, jest to standardowa opcja dla domen gtld. Czasem jest wykorzystywana przez złośliwych rejestratorów do blokowania transferu domeny od nich. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie, jest to standardowa opcja dla domen gtld. Czasem jest wykorzystywana przez złośliwych rejestratorów do blokowania transferu domeny od nich. ;-)

 

A jak raz zablokuję domenę to mogę ją potem znów odblokować czy będzie to podchodziło pod "złośliwego rejestratora"? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jak raz zablokuję domenę to mogę ją potem znów odblokować czy będzie to podchodziło pod "złośliwego rejestratora"? :P

 

Odblokowanie 1000 zł netto. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy można grzecznie poprosić ( :wub: ) o to aby w liście domen obserwowanych umieścić przy każdej domenie małe miejsce na to aby coś wpisać? Taki jakby mały notatnik do wpisania komentarza. Dałoby radę takie coś wprowadzić na giełdzie albo złożyć zamówienie na taką super fajną opcję?

Edited by vul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam inny pomysł na bajer - szczególnie dla osób, które żerują na historii. W tabelce domen do przechwycenia na Premium.pl znajduje się informacja o najstarszym wpisie z Archive.org. Żeby sprawdzić, czy rzeczywiście coś na tej domenie stało, trzeba zrobić to ręcznie, tj. przejść na Archive.org i wpisać tam adres.

Pytanie - czy nie można by podlinkować tego w tabelce domen do przechwycenia? Znacznie ułatwiłoby to pracę.

 

W tej kwestii można pójść dalej - do jQuery istnieją wtyczki typu snapshot. Można wdrożyć taką wtyczkę, wtedy najechanie myszką na adres mogłoby rozsuwać miniaturowe okienko z podglądem archiwalnym witryny.

 

Borze, moje lenistwo przerodziło się w geniusz! Powinienem zostać waszym dyrektorem technologicznym <3

Edited by Geekboy68k
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gruby myślę, że dobry pomysł. Ci którzy nie mają swoich skryptów i programów ułatwiających żerowanie na historii to znacznie uprości pracę. Ja mam swoje więc z takich okienek i tak bym nie korzystał :D

 

Natomiast jedyne co bym zmienił w Twoim poście to te "borze" :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Geekyboy68k - zawsze możesz złożyć CV :P

 

Co do podlinkowania, to jest takie coś na liście TODO (dla archive.org i alexa), ale jakoś się jeszcze nie wdrożyło. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Geekyboy68k - zawsze możesz złożyć CV :P

 

Co do podlinkowania, to jest takie coś na liście TODO (dla archive.org i alexa), ale jakoś się jeszcze nie wdrożyło. ;-)

 

A moje "rameczki"? :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zauważyłem, że na fakturze usługi z danego miesiąca nie są wymienione wg jakiejkolwiek kolejności. Na pewno nie jest to kolejność usług oraz alfabet. Dla przejrzystości może lepiej segregować pozycje na fakturze wg daty opłacenia?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na liście domen do przechwycenia jak zaznaczam same .pl i .com.pl (klikam żeby było na "siwo") to i tak pokazuje mi tylko same .pl

 

Żeby przeglądać .com.pl to trzeba albo wybrać wszystkie (cyrk na kółkach się robi) albo w kratce "inne" zaznaczyć same .com.pl ale wtedy nie mamy w spisie .pl ... :angry:

 

Czyli reasumując: nie można na jednej liście umieścić samych .pl i com.pl :excl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na liście domen do przechwycenia jak zaznaczam same .pl i .com.pl (klikam żeby było na "siwo") to i tak pokazuje mi tylko same .pl

 

Żeby przeglądać .com.pl to trzeba albo wybrać wszystkie (cyrk na kółkach się robi) albo w kratce "inne" zaznaczyć same .com.pl ale wtedy nie mamy w spisie .pl ... :angry:

 

Czyli reasumując: nie można na jednej liście umieścić samych .pl i com.pl :excl:

 

http://s1.zrzut.pl/VFfVka4.png

u mnie działa ok. spróbuj kliknąć najpierw "wyczyść wyszukiwanie"

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://s1.zrzut.pl/VFfVka4.png

u mnie działa ok. spróbuj kliknąć najpierw "wyczyść wyszukiwanie"

 

A takim ustawieniu faktycznie działa. Ale w takim już nie. Pytanie więc się rodzi, po co są te siwe prostokąty? :P

 

edit: jak wybiera się 300+ domen do operacji hurtowej (np. zmiana opisu na giełdzie) to po zatwierdzeniu wyskakuje

502 Bad Gateway

Edited by vul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bubel:

 

Nie można w dziale wyprzedaż wyszukać w jednej liście domen .pl oraz .com.pl (nie ma samych .com.pl na liście).

Nawet gdy zaznaczę .pl + funkcjonalne to pokazuje same funkcjonalne. Znów jak wybiorę z listy "wszystkie" to pokazuje mi również regionalne i robi się bajzel... Jedynym więc sposobem aby przeglądnąć listę pod kątem samych .pl i .com.pl jest otwarcie dwóch zakładek z giełdą tak aby w jednej liście mieć same .pl a w drugiej same funkcjonalne <_<

Edited by vul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlaczego w przypadku gdy się bierze domene na testy ustawiacie najpierw swój dns (mimo podania własnego) a dopiero później ten który się podało? W ten sposób wasze dnsy się propagują jako pierwsze i trzeba czekać na kolejną aktualizcję strefy. Wg mnie to jest skandal bo robicie z moją domeną co chcecie - ja sobie nie życzyłem waszych dnsów ani przez sekundę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlaczego w przypadku gdy się bierze domene na testy ustawiacie najpierw swój dns (mimo podania własnego) a dopiero później ten który się podało? W ten sposób wasze dnsy się propagują jako pierwsze i trzeba czekać na kolejną aktualizcję strefy. Wg mnie to jest skandal bo robicie z moją domeną co chcecie - ja sobie nie życzyłem waszych dnsów ani przez sekundę.

 

Przekazałem do sprawdzenia.

 

[edit] Po sprawdzeniu: to nie jest tak, że rejestrujemy na "swój dns", domena jest rejestrowana na dnsy ustawione przez klienta jako domyślne tutaj: https://premium.pl/preferences.html?section=object a w następnym kroku dnsy są zmieniane na wybrane z rozwijanki podczas rejestracji. Tak że natychmiastowym rozwiązaniem problemu będzie po prostu podanie innych domyślnych dnsów, natomiast docelowo poprawimy działanie tej funkcji tak, aby od razu do rejestru przekazywane były dnsy wybrane z rozwijanki.

Edited by pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam sugestię (ogólnie domainerów to zbytnio nie dotyczy ale dla "klientów z zewnątrz" może być co najmniej dezorientujące):

 

Jak wpisujemy domenę, która jest usunięta z kolejki do głównej wyszukiwarki to jest tak: link

 

Wydaje mi się, że można by to zmienić na bardziej czytelną i jednoznaczną propozycję ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od czego zależy czas weryfikacji wgranego dokumentu w premium? Bo zauważyłem dziwną prawidłowość, ale wolę się upewnić.

 

Staramy się na bieżąco sprawdzać, w kolejności napływania zgłoszeń. Zatwierdzona :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zauważyłem dziwną rozbieżność. Domeny -> Przechwyć domenę na czerwonym pasku prowadzi do formularza, do wpisania pojedynczego adresu. Z kolei Przechwytywanie -> Przechwyć domenę (z czarnego paska na samej górze) - do formularza zbiorowego i listy domen wygasających. To trochę dezorientuje.

Edited by Geekboy68k

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten pierwszy formularz, podobnie jak czerwona belka, jest dostępny także przed zalogowaniem - stąd różnica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałbym przeogromną prośbę o pilną pomoc - klient ma problemy z pomyślnym ukończeniem procesu rejestracji i założeniem konta w Premium.pl.

 

Tuśka, lub ktoś z teamu Premium.pl, pomożecie? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałbym przeogromną prośbę o pilną pomoc - klient ma problemy z pomyślnym ukończeniem procesu rejestracji i założeniem konta w Premium.pl.

 

Tuśka, lub ktoś z teamu Premium.pl, pomożecie? :)

 

Pomożemy. Jak napiszesz mi na mail o co chodzi (PM mi nie działa).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×