Jump to content
ryskadow

premium.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Domena .pl (jeśli nie jest zablokowana do transferu: 5 dni po rejestracji bądź po ostatnim transferze) powinna być widoczna w home.pl po 15 min od wystawienia. Jeśli masz przykład domeny, która spełnia te warunki a nie jest widoczna, prośba o podanie jej nazwy.

Teraz się zgadza wszystko, a co z pakietami ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraz się zgadza wszystko, a co z pakietami ?

 

Obecnie pakiety nie są wyświetlane w home.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mam takie pytanie: czy premium.pl planuje kiedykolwiek wprowadzić możliwość wystawiania opcji na aukcje? Mam kilkanaście "rodzynków", które chciałbym spieniężyć i szukam jakiegoś wygodnego sposobu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie działają hurtowe operacje na domenach w zakładce "Sprzedaż".

Zmieniam np. dla 50 domen cenę, klikam zapisz zaznaczone, strona się odświeża, a ceny nie zmieniają się...

 

Próbowałem też usunąć wszystkie domeny hurtowo z giełdy, żeby dodać je ponownie i hurtowe usunięcie przynosi taki sam efekt, czyli strona odświeża się, a domena nadal są wystawione na giełdzie.

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do poruszonej kilka postow wczesniej kwestii indeksacji domen z Premium w Home. Jesli Premium jest tak bardzo elastyczne w spelnianiu zyczen uzytkownikow (a wiemy ze jest:), prosze o umozliwienie indeksacji w home tych domen, ktore sa zarzadzane w kontach podmiotow zagranicznych.

W moim przypadku to bylo problemem niewyswietlania ofert w Home.

 

Technicznie i prawnie (ksiegowo) to przeciez nic trudnego - wystawiam rachunek lub fakture VAT ze stawka np (0%) dla Premium/Home, Premium/home odlicza sobie koszt wiec nie jest nic do tylu, nabywcy (zazwyczaj z Polski) dolicza sie VAT, takze nie bedac nic do tylu. Wszyscy zadowoleni, brak trudnosci ksiegowych.

 

Kilkukrotnie podkreslalem, ze synergia Premium/Home jest kolosalnym atutem Premium i to wszystkim moze wyjsc bardzo na plus i jestem rozczarowany, ze moje konto nie lapie sie do tej funkcjonalnosci.

 

~AW

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli masz europejski VAT-id zgłoszony do VIES, to oczywiście jest taka możliwość, ale jeśli nie, to nie mamy jak się rozliczyć. Wszystko zależy wyłącznie od typu konta, wszystkie "firmowe" domeny są normalnie dostępne do zakupu w home.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli masz europejski VAT-id zgłoszony do VIES, to oczywiście jest taka możliwość, ale jeśli nie, to nie mamy jak się rozliczyć. Wszystko zależy wyłącznie od typu konta, wszystkie "firmowe" domeny są normalnie dostępne do zakupu w home.pl.

Dlaczego jeśli nie jestem platnikiem VAT, nie mamy się jak rozliczyc? Po prostu Wasza cena bylaby wyższa o VAT, ale netto niezmiennie (wylaczajac dodawana prowizje).

 

Analogicznie dlaczego problemem miałaby być amerykańska LLC z Delaware - rachunek lub faktura byłyby wystawiane. A VAT każdy wg. wlasnych regulacji.

Edited by AW

Share this post


Link to post
Share on other sites

LLC nie jest problemem, ale europejska firma bez zgłoszenia w VIES już tak. Rozliczenia z osobami fizycznymi to już zupełnie inna bajka i nawet w obrębie Polski jest to problematyczne (w najbliższych dniach ogłoszę zmiany, które wprowadzimy na tym polu od 1.07).

Share this post


Link to post
Share on other sites

LLC nie jest problemem, ale europejska firma bez zgłoszenia w VIES już tak. Rozliczenia z osobami fizycznymi to już zupełnie inna bajka i nawet w obrębie Polski jest to problematyczne (w najbliższych dniach ogłoszę zmiany, które wprowadzimy na tym polu od 1.07).

Czyli LLC jednak kwalifikowałoby się do tej funkcjonalności, tak? (z supportu otrzymałem inną informację).

 

Za dalsze info będę wdzięczny prywatnie lub na forum, jesli temat moze byc ciekawy takze dla innych. Z gory dzięki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Firmy zagraniczne spoza EU mogą sprzedawać z fakturowaniem premium.pl, na podobnych zasadach jak polskie firmy nievatowe; zerknę wieczorem na Twój ticket i zweryfikuję odpowiedź.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co się stało z filtrami antyspamowymi dla wiadomości wysyłanych przez formularz Premium.pl? Przestały działać bez jakichkolwiek zmian w ustawieniach/konfiguracji. Od jakiegoś czasu w związku z tym przestał także przychodzić mail zbiorczy dot. wiadomości uznanych przez system za spam, który Premium.pl przysyłało na koniec dnia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od kilku godzin nie otwierają się strony z ofertą. Dnsy ustawione są na:

domain.for.sale.at.premium.pl, domena.do.kupienia.w.premium.pl

 

o co chodzi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od kilku godzin nie otwierają się strony z ofertą. Dnsy ustawione są na:

domain.for.sale.at.premium.pl, domena.do.kupienia.w.premium.pl

 

o co chodzi?

Chodzi oczywiście o zwiększenie zasięgu i szans na sprzedaż domeny. Nie wiem natomiast dlaczego nie otwierają Ci się strony z oferta, dnsy działają prawidłowo, sprawdziłem na wyrywki kilka domen swoich i cudzych (np. rlz.pl, zen.com.pl), i dla każdej działa ok (otwiera się strona sklepu dla danej domeny). Spróbuj coś tam poodświeżać w cache na przykład. Jeśli ktoś ma podobny problem, to będę wdzięczny za zgłoszenie do BOK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie działają, zen.com.pl i rlz.pl też nie. Sprawdzałem na kilku komputerach i na telefonie. Te, które są ustawione na ns1.premium i ns2.premium działają dobrze. Zgłosiłem do boku o godz .13 (RRJ-59654-916)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od kilku godzin nie otwierają się strony z ofertą. Dnsy ustawione są na:

domain.for.sale.at.premium.pl, domena.do.kupienia.w.premium.pl

 

o co chodzi?

 

Potwierdzam, U mnie też nie działają przekierowania url.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, dzięki za info. Może Wam się po prostu jeszcze nie rozpropagowały hosty, rano to sprawdzimy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaszły jakieś zmiany w wyglądzie ? Tzn. po kliknięciu w ikonę Lista Domen jest przestawiony cały pasek z opisem - Dane podstawowe - Dane dodatkowe - Sprzedaż itp. trochę jest nierówno, może dlatego, że pasek Stan-Nazwa - Rejestracja jest ruchomy przy przeglądaniu w dół/górę listy domen ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaszły jakieś zmiany w wyglądzie ? Tzn. po kliknięciu w ikonę Lista Domen jest przestawiony cały pasek z opisem - Dane podstawowe - Dane dodatkowe - Sprzedaż itp. trochę jest nierówno, może dlatego, że pasek Stan-Nazwa - Rejestracja jest ruchomy przy przeglądaniu w dół/górę listy domen ?

Na chwilę coś się zepsuło przy wgrywaniu zmian, już est ok. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na chwilę coś się zepsuło przy wgrywaniu zmian, już est ok. :-)

 

Przemek dziękuję za szybką odpowiedź. Jak zawsze duży PLUS :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwszy raz mam taką sytuację w premium przy sprawdzaniu whois wychodzi taki komunikat

 

 

Wykorzystano dzienny limit sprawdzania danych WHOIS (10).

 

:mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwszy raz mam taką sytuację w premium przy sprawdzaniu whois wychodzi taki komunikat

Reklamacje należy zgłaszać do NASK, który przyznaje partnerom limity whois na żenującym poziomie, nie ma zupełnie czym się dzielić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeny z DNS ustawionym na "domain.for.sale.at.premium.pl, domena.do.kupienia.w.premium.pl" nie mają spełnionego warunku "skieruj domenę na ofertę" w boxie "zwiększ zainteresowanie" - a za tym idzie warunek ten nie zalicza się do liczby warunków pozwalajacej na obniżkę prowizji od sprzedaży.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki - poprawione. Jeśli błędnie Ci uznało zawyżoną prowizję, skontaktuj się z DOK powołując się na ten błąd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×