Jump to content
ryskadow

premium.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Czy Premium prowadzi statystyki odnośnie w jaki sposób została znaleziona sprzedana domena ?

Np. przez bezpośrednie wejście, przez Home.pl czy też przez szukanie w odpowiedniej kategorii.

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz- do czego służą tagi ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klikając na jakiś Tag powinno szukać domen, które maja taki tag ustawiony, niestety, ale obecnie zdaje się, że wyszukiwarka szuka treści taga w nazwie domeny.

Przykładowo:

https://premium.pl/tag/dealer

https://premium.pl/szukaj/dealer

 

a tak chyba nie powinno być :)

Dlatego spytałem o to. Np klikając w tag "izolowanie" na liście znajduje się domena podrywacz*pl, która nijak się ma do tego tagu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tagi są ustalane przez system i przez użytkowników. System dodaje takie taki jak "od 1 zł", "z ofertami" czy też "tanie domy" (dla taniedomy.pl), a użytkownicy mogą wpisywać dowolne tagi. Moderujemy tagi jedynie pod względem treści (wulgaryzmów, obraźliwych słów), ale nie ingerujemy w decyzje użytkowników. Oczywiście jeśli któryś z klientów zgłosi nam zupełnie kolidujące tagi - usuniemy je z domeny. Tagi brane są pod uwagę przy indeksacji przez wyszukiwarki, a także w wynikach wyszukiwania domen. W interesie sprzedających jest dodawanie prawidłowych tagów do domeny, ponieważ mogą sprowadzić wielu nowych, potencjalnych klientów.

 

Adir: wyszukiwarka coś filtruje wyniki (w zakładce widać znacznie większą ilość), jutro sprawdzimy, gdzie leży problem.

Edited by Interson

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tagi są ustalane przez system i przez użytkowników. System dodaje takie taki jak "od 1 zł", "z ofertami" czy też "tanie domy" (dla taniedomy.pl), a użytkownicy mogą wpisywać dowolne tagi. Moderujemy tagi jedynie pod względem treści (wulgaryzmów, obraźliwych słów), ale nie ingerujemy w decyzje użytkowników. Oczywiście jeśli któryś z klientów zgłosi nam zupełnie kolidujące tagi - usuniemy je z domeny. Tagi brane są pod uwagę przy indeksacji przez wyszukiwarki, a także w wynikach wyszukiwania domen. W interesie sprzedających jest dodawanie prawidłowych tagów do domeny, ponieważ mogą sprowadzić wielu nowych, potencjalnych klientów.

Ale jak widać nie działa to poprawnie...

I jeśli to możliwe to proszę o odpowiedzi z pierwszego postu na tej stronie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale jak widać nie działa to poprawnie...

I jeśli to możliwe to proszę o odpowiedzi z pierwszego postu na tej stronie.

 

Prowadzimy takie statystyki. Z tego co pamiętam raz były udostępniane na forum, ale nie słyszałem, żeby były plany udostępnienia bieżących statystyk tego typu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coś premium niedomaga. Nie dochodzą powiadomienia na maila o złożonej ofercie. Jeżeli wejdę na profil użytkownika nie da się wrócić do menu głównego klikając na logo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy tylko mi to przeszkadza, ale wyświetlanie dwóch kolumn na giełdzie czy aukcji mija się z celem, dajcie możliwość wyboru między starą a nową wyszukiwarką...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też mi to przeszkadzało, ale znalazłam opcję zmiany widoku na jednokolumnowy - nad belką wyników na wysokości sortowania po prawej stronie :) teraz sprawdziłam na innym urządzeniu i wyglada na to, że mój wybór został zapamiętany.

Edited by thurisaz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę, że jest nowy beta panel wyszukiwania spadów :) Pierwszy błąd który zauważyłem występuje w wyszukiwarce Chrome. Przy wyborze "długość nazwy" z pola przesuwnego jak użyjemy scrolla lub nawet zjedziemy w dół strzałką i chcemy wybrać daną liczbę to nas przerzuca w dół do listy domen i nie ma możliwości dokonania wyboru. W IE sprawdziłrm i wszystko jest OK... ;)

 

Poza tym przy okazji zmiany i bety ma, sugestię o której myślałem już od dawna! :)

Proponuję, aby można było kilka lub wszystkie opcje wybierać jako powiązane lub/lub np. interesują mnie domeny zarejestrowane przed 2005r. bez linków lub obojętnie kiedy zarejestrowane, ale z linkami Google powyżej 100. Obecnie jak zaznaczymy takie opcje to tylko możemy wysortować domeny spełniające te kryteria naraz ;) Trzeba dwa razy sortować i jest problem dublujących się domen ;) Rozwiązałbym to poprzez dodanie przy każdym kryterium znaku równości z ptaszkiem i jeżeli ktoś zaznaczyłbym przy kilku opcjach ten znak to oznaczałoby, że chce wyświetlić wszystkie domeny spełniające przynajmniej jedno z tych kryteriów. Jeżeli jedna spełniałaby więcej niż jedno kryterium to wyświetlałaby się oczywiście tylko raz. Możliwe do wykonania? ;)

 

Obecnie przy wyborze jakiegokolwiek zakresu Archive wyszukiwarka zwraca 0 wyników... Czy na czas testów i doskonalenia nowej wersji beta wyszukiwania możecie udostępnić na dole stary system dopóki nowy nie będzie w pełni sprawny?

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wracając do sprawy wyszukiwarki przechwytów BETA proszę ponownie o udostępnienie starej wersji zanim BETA zostanie dopracowana. Przy okazji czy w nowej wersji będzie można wybrać tak aby wyświetlało tylko domeny z danego przedziału archive.org lub z daną ilością linków w Google?

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i ograniczono liczbe wyświetlanych wyników, z tego co wiem nie ma opcji by pobrać domeny do pliku jak w am, takze ja z tych list juz nie korzystam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

CzarnyElo: Filtry zostały napisane od nowa, nie ma możliwość tymczasowego udostepnienia poprzednich. Zdajemy sobie sprawę jak bardzo jest to problemowe rozwiązanie, stąd błyskawicznie reagujemy na każde zgłoszone błędy. Część Twoich została już zrealizowana, dziś poprawimy jeszcze jeden błąd (archive).

 

Mindryl: nie ograniczaliśmy ilości wyników. Albo są takie jakie były, albo wystąpił błąd. Porozmawiam też z zespołem dot. udostępnienia listy spadów w eksporcie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję, wszystko obecnie działa jak należy.

 

Czy moja propozycja wyboru kryteriów lub/lub jest planowana do zrealizowana?

Proponuję, aby można było kilka lub najlepiej wszystkie opcje/kryteria wyszukiwania wybierać jako powiązane lub/lub np. interesuje mnie wyszukanie domen zarejestrowanych przed 2005 lub posiadających linki Google powyżej 100 niezależnie od daty rejestracji. Obecne rozwiązanie wyszukiwania pozwala na wysortowanie domen spełniających oba te warunki naraz. Aby wysortować domeny spełniające ww. kryteria trzeba dwa razy wyszukiwać i występuje problem dublujących się domen, które spełniają oba kryteria. Rozwiązałbym to poprzez dodanie przy każdym kryterium znaku równości z ptaszkiem i jeżeli ktoś zaznaczyłby przy kilku opcjach ten znak to oznaczałoby, że chce wyświetlić wszystkie domeny spełniające przynajmniej jedno z tych kryteriów. Jeżeli jedna spełniałaby więcej niż jedno kryterium to wyświetlałaby się oczywiście tylko raz, aby uniknąć dubli dla domen spełniających więcej niż jeden warunek.

 

;)

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wątpię, nawet ja nie rozumiem o co chodzi, więc obawiam się, czy użytkownicy będą wiedzieli jak tego ewentualnie używać. ;-)

Już raczej zrobimy sugerowany przez mindryla eksport listy i będziesz mógł stawiać ptaszki gdzie Ci pasuje. ;-)

Edited by pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyjaśnię więc na przykładzie:

 

Chcę wyszukać domeny:

 

a/ zarejestrowane przed 2005r.

b/ posiadające więcej niż 100 linków Google, bez ograniczenia co do daty rejestracji.

 

Obecnie muszę to zrealizować za pomocą dwóch wyszukiwań, co powoduje, że część domen, które spełniają dwa powyższe warunki (zarejestrowane przed 2005r. i z linkami Google powyżej 100) dubluje się.

 

Chciałbym móc zrealizować to za pomocą jednego wyszukiwania z wykorzystaniem opcji lub/lub.

 

Teraz jaśniej? ;)

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chce kupić tą domenę za 20zł netto ale jak wchodzę w ofertę, to nie ma kup teraz :P

premiumja.jpg

A tak na poważnie to już jakiś czas temu zauważyłem, że takie błędy się pojawiają.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tak na poważnie to już jakiś czas temu zauważyłem, że takie błędy się pojawiają.

Też zauważyłem to :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chce kupić tą domenę za 20zł netto ale jak wchodzę w ofertę, to nie ma kup teraz :P

premiumja.jpg

 

 

A tak na poważnie to już jakiś czas temu zauważyłem, że takie błędy się pojawiają.

 

Nie udało nam się powtórzyć tego błędu, możesz napisać:

- kiedy mniej więcej wystąpił (dzień, godzina)

- którego formularza użyłeś i jaka była dokładna szukana fraza i ew. wybrane opcje (jeśli nie domyślne)

- z jakiego konta szukałeś, jeśli byłeś zalogowany

?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie śledzę wątku, bo premium.pl to nie moja firma ;)

 

Domena dostępna w premium.pl wyszukana przez home.pl linkuje do sklepu, mimo że sklep jest w panelu wyłączony. Czyli po wejściu z poziomu przeglądarki jest OK, a z home.pl nie bardzo :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie śledzę wątku, bo premium.pl to nie moja firma ;)

 

Domena dostępna w premium.pl wyszukana przez home.pl linkuje do sklepu, mimo że sklep jest w panelu wyłączony. Czyli po wejściu z poziomu przeglądarki jest OK, a z home.pl nie bardzo :P

 

Nie ma i nie będzie przejścia z home.pl na stronę giełdy, zawsze na sklep. Ustawienia, zgodnie z opisem, dotyczą tego jaka strona ma się pokazywać po wejściu bezpośrednio na domenę (jeśli jest zaparkowana na dnsach premium.pl).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×