Jump to content
ryskadow

premium.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Miałem już o tym pisać wcześniej ale zapomniałem. Mianowicie gdy chce wystawić domenę na giełdę lub edytuję ją na giełdzie i zmienię kategorię to po zatwierdzeniu nie zmienia się. Taką czynność muszę powtórzyć 3x żeby była taka jaką ja chce. Można gdzieś to zmienić ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlaczego po kupieniu 4 domen na aukcji, 2 z nich mają ustawioną blokadę na wystawianie na aukcję przez 14 dni, a 2 nie? Czy jest to związane z różną formą płatności (za 2 pobrano z konta, za 2 płaciłem przelewem), czy coś innego?

 

Czy można coś zrobić z tym, aby podczas cesji elektronicznej po wygraniu aukcji dnsy ustawiały się na premium automatycznie? Ostatnio kupiłem domenę i miała ona ustawione dns aftermarket, aukcję wygrałem, poinformowało mnie o przetransferowaniu, wystawiłem na sprzedaż, kliknąłem w "zobacz ofertę" żeby skontrolować czy wszystko ok, wyświetliło poprawnie i szczęśliwy zamknąłem okienko. Nie przyszło mi do głowy, żeby sprawdzać, czy dnsy są na premium. W sumie domena powisiała przez dobre 2 tygodnie na dnsach aftermarket z brakiem możliwości kontaktu ze mną. Istnieje możliwość ustawienia, aby wszystkie domeny kupione na aukcjach domyślnie ustwiane miały dns premium?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie o to mi chodziło, dziękuję bardzo :) Ustawiłem, żeby zawsze domyślnie ustawiało dns premium po zakupach na giełdzie, ale czy będzie to działało również po kupnie przez aukcję?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy jest możliwe, bo nigdzie nie zauważyłem takiej opcji aby wyeksportować wszystkie możliwe do przechwycenia domeny do pliku (w tym po przefiltrowniu) w danym momencie? Często jest to od kilku do kilkudziesięciu tysięcy domen i taka opcja byłaby przydatna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brakuje mi w opcjach sprzedaży jednej użytecznej opcji tj. ustawienie ceny dzierżawy domeny bez wystawiania jej na sprzedaż w cenie KT i bez opcji jej zakupu na raty.

 

Są takie domeny, z którymi np. nie chcę się rozstawać bo widzę, że ich wartość może drastycznie wzrosnąć ze względu na różne czynniki rynkowe (tym samym problematyczne robi się ustalenie dla nich ceny kup teraz), ale które jednocześnie mógłbym wydzierżawić np. ze względu na ruch lub inne czynniki itp.

 

Pomyślicie nad tym w Premium?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Póki co nie planujemy osobnych ofert dzierżawy. Bez problemu możesz jednak z poziomu kreatora wydzierżawić domenę wybranemu użytkownikowi, a użytkownik może złożyć zapytanie o dzierżawę przez dedykowany formularz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety opcje o których piszesz nie dotyczą domen przekierowanych na sklep.premium.pl bo tam potencjalny zainteresowany nie może złożyć oferty dzierżawy w sytuacji gdy domena nie ma ustalonej ceny KT.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przedyskutuję temat z zespołem i spróbujemy znaleźć rozwiązanie dla tej sytuacji. Pierwsza myśl, jaka przychodzi mi do głowy to umożliwienie składania ofert dzierżawy w oparciu o formularz negocjacji, który już posiada taką funkcjonalność - lecz pod zakładką dzierżawy. Wtedy w przypadku braku ustalonych cen dla oferty widoczne byłyby trzy aktywne pozycje, a nie jedna: raty, dzierżawa i negocjacje, gdzie w każdym przypadku proponuje się kwotę dla wybranego kanału.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brakuje mi w opcjach sprzedaży jednej użytecznej opcji tj. ustawienie ceny dzierżawy domeny bez wystawiania jej na sprzedaż w cenie KT i bez opcji jej zakupu na raty.

 

Są takie domeny, z którymi np. nie chcę się rozstawać bo widzę, że ich wartość może drastycznie wzrosnąć ze względu na różne czynniki rynkowe (tym samym problematyczne robi się ustalenie dla nich ceny kup teraz), ale które jednocześnie mógłbym wydzierżawić np. ze względu na ruch lub inne czynniki itp.

 

Pomyślicie nad tym w Premium?

 

Mi również brakuje takiej opcji, pisałem nawet kilkukrotnie z prośbą o jej wprowadzenie.

I tak miałeś szczęście - Tobie przynajmniej Interson cokolwiek odpisał, moje posty zostały niestety zignorowane...

Edited by abc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi również brakuje takiej opcji, pisałem nawet kilkukrotnie z prośbą o jej wprowadzenie.

I tak miałeś szczęście - Tobie przynajmniej Interson cokolwiek odpisał, moje posty zostały niestety zignorowane...

To nie jest tak, że zostały zignorowane. Mamy te pomysły w notesie, przesyłałeś je także przez formularz sugestii, jednak na tę chwilę najprostszą (także dla użytkowników) opcją jest automatyczne wyliczanie ceny dzierżawy w oparciu o cenę "kup teraz", więc funkcjonalność indywidualnego ustalania tych cen czeka na moment, w którym będziemy mieli *dobry* pomysł na jej wprowadzenie. Nie sztuką jest wdrażać każdy nowy pomysł na szybko, tworząc skomplikowany panel pełen funkcji, które "leżą" nieużywane, bo są nieprzemyślane, nieergonomiczne, czy zwyczajnie trudne do odnalezienia. Już teraz w premium.pl jest bardzo dużo funkcji i wkładamy wiele pracy by uczynić panel jak najbardziej czytelnym i przyjaznym, szczególnie dla nowych użytkowników. W mojej ocenie wprowadzanie w tej chwili "podwójnej" funkcji ustawiania ceny wyprzedaży bez dokładnego przemyślenia spowodowałoby zbędne zamieszanie. Możesz jednak być pewnym, że wszelkie sugestie są przez nas analizowane i jak tylko będziemy mieli *dobry* pomysł jak to zrobić - to to zrobimy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co z kolumną z liczbą odwiedzin każdej oferty na liście domen na sprzedaż? Pytałem kiedyś, było info, że macie to w planach ale na tym się skończyło.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam sugestię dotyczącą strony ofertowej sklepu Premium.pl.

Czy opcje nabycia praw do domeny, których właściciel/sprzedawca nie udostępnia, muszą być widoczne?

Pozbycie się tych nieaktywnych ikon zwiększyłoby czytelność oferty, szczególnie dla osób nieobeznanych w temacie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy byłaby możliwość, aby wszystkie moje domeny sprzedane w pakietach nie były liczone jako "jedna sztuka", ale każda domena czy to osobno, czy w pakiecie po kilka liczona jako "1" ? Np. sprzedaje pakiet dwóch domen - tylko dlatego, aby ktoś nie musiał klikać 2 razy - i licznik pokazuje to jako "1", a mogłoby być sprzedaż = 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam sugestię dotyczącą strony ofertowej sklepu Premium.pl.

Czy opcje nabycia praw do domeny, których właściciel/sprzedawca nie udostępnia, muszą być widoczne?

Pozbycie się tych nieaktywnych ikon zwiększyłoby czytelność oferty, szczególnie dla osób nieobeznanych w temacie.

 

Identyczną sugestię napisałem 24 marca http://di.pl/topic/62393-premiumpl-uwagi-i-sugestie/page-58?do=findComment&comment=543210

ale nie otrzymałem odpowiedzi.. pewnie trafiła do "Notesu" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo milo, ze Uzytkownicy serwuja darmowe uwagi co do usability platformy Premium.pl (za co wlasciciele firmy i inni uzytkownicy pewnie powinni byc, i byc moze sa, wdzieczni; ja takze sporadycznie je sledze). Natomiast zwrocilbym subtelna uwage na to, czy te "dyspozycje" nie stanowia pewnego rodzaju "koncertu zyczen" :)

Premium.pl to nie jest "projekt open source na zamowienie", ale ma sie przekladac na pieniadze - dla wlascicieli i uzytkownikow. Pytanie czy Wnioskodawcy zmian juz maja takie obroty, albo beda miec dzieki zmianom, aby updaty sie realnie oplacaly i mialy przelozenie na pieniadze :) ot taki offtopic :)

Edited by AW

Share this post


Link to post
Share on other sites

Premium.pl to nie jest "projekt open source na zamowienie", ale ma sie przekladac na pieniadze - dla wlascicieli i uzytkownikow. Pytanie czy Wnioskodawcy zmian juz maja takie obroty, albo beda miec dzieki zmianom, aby updaty sie realnie oplacaly i mialy przelozenie na pieniadze :) ot taki offtopic :)

 

Panie Adamie czy sugeruje Pan, że giełda powinna brać pod uwagę jedynie oczekiwania użytkowników utrzymujących np. >5k domen lub tylko tych, których sprzedaż w roku kalendarzowym to >100k z 1-3 domen? Czy aby z punktu widzenia giełdy nie jest ważniejszy obrót i zadowolenie "mniejszych ciułaczy" bo w swojej masie daje większy zarobek?

Edited by Dick

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×