Jump to content
gtone

SKANDAL! (znów domeny.pl)

Recommended Posts

No niestety. Dla ludzi ważniejsze są domeny za 2 grosze niż darmowy widoczny authinfo bez łaski. Authinfo to podstawa bez której żaden partner NASKu nie powinien przeżyć, ale niestety mało kto bierze to pod uwagę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro taki zapis nadal maja - to nadal mozesz sie zwrocic. Zobowiazuje partnera do obslugi domeny, jednak jak sie z tego poprawnie nie wywiazuje to do dzis mozesz zlozyc do nasku skarge i sie na to powolac.

 

Dlatego NASK nie umywa rąk, nask jedynie zobowiazuje partnera do przestrzegania tych zasad i utrzymywania domen jak i kontaktu z klientem detalicznym.

 

Edit.

Z drugiej strony zobacz czy podczas rejestracji jest cos takiego jak akceptacja regulaminu. Jezeli on sobie tylko poprostu jest, a oswiadczenia o tym ze zapoznalem sie z regulaminem i akcepuje jego warunki nie znalazles. To praktycznie nie zaakceptowales regulaminu i dana promocja Ciebie nie obowiazuje, regulamin promocji jest forma zalacznika do umowy i wymaga takiej samej akceptacji jak umowa. Musi byc Twoja jasna deklaracja ze owy regulamin promocji zaakceptowales.

Edited by Kornel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak sobie czytam z ciekawosci opinie o domeny.pl w sieci i albo wlasciciel koniecznie chce zamknac swoj biznes, albo ta firma prowadzona jest przez slepego i gluchego.

Masakra.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skoro taki zapis nadal maja - to nadal mozesz sie zwrocic. Zobowiazuje partnera do obslugi domeny, jednak jak sie z tego poprawnie nie wywiazuje to do dzis mozesz zlozyc do nasku skarge i sie na to powolac.

 

Dlatego NASK nie umywa rąk, nask jedynie zobowiazuje partnera do przestrzegania tych zasad i utrzymywania domen jak i kontaktu z klientem detalicznym.

 

Dokładnie, ale jednak jest jak jest... Wg mnie domeny.pl za takie praktyki powinny dostać dożywotniego bana za świadczenie jakichkolwiek usług związanych z internetem... ;p Ja tam żadnej domeny nie mam, więc mnie to bezpośrednio nie dotyczy, ale krew się w żyłach gotuje kiedy widzę jak robią swoich klientów w ch**a (za przeproszeniem)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

No dokładnie też jakoś nie dawno, gdy nie słyszałem jak głośno jest o tej stronie, to już miałem zamiar rejestrowac domeny, ale coś mnie zatrzymało patrzac na tak niskie koszty.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja tam żadnej domeny nie mam, więc mnie to bezpośrednio nie dotyczy, ale krew się w żyłach gotuje kiedy widzę jak robią swoich klientów w ch**a (za przeproszeniem)...

Ja również żadnej domeny tam nie trzymam. Jest takie przysłowie: "Widziały gały, co brały". Nie chcę bronić Domeny.pl, bo ich praktyki są karygodne i dziwię się, że ta firma nadal legalnie działa. Ale ludzie sami są sobie winni. Sam pracuję w miejscu, gdzie cały czas mam do czynienia z podpisywaniem umów i uwierzcie mi, że może 25% osób czyta umowy, które dostaje do ręki. Zawsze jest to samo: "Oj Boże! Tyle tego. Gdzie się mam podpisać?" albo "No chyba mnie Pan nie oszukuje i nie ma w tej umowie niczego, czego by mi Pan nie powiedział". Także apeluje do Was i nie tylko - zacznijcie czytać umowy przed podpisaniem a unikniecie nieporozumień i oszczędzicie sobie nerwów. Nie przeczytasz umowy i podpiszesz się to MOŻESZ MIEĆ PRETENSJE TYLKO DO SIEBIE SAMEJ (-EGO).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klania sie kwestia konstytutywna, czyli rozumienie regulaminow ...

 

Przyznac sie, kto zrozumial "na ten przyklad" metodologie wyceny IPEH ? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z Tobą p0zer, ale zwróć też uwagę na to, że regulaminy są często umyśle konstruowane w taki sposób, by nie były do końca rozumiane. Swoją drogą taka praktyka też nie powinna mieć miejsca...

 

 

edit: Dokładnie Luke4U... ;)

Edited by qba.guzik

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zgadzam się z Tobą p0zer, ale zwróć też uwagę na to, że regulaminy są często umyśle konstruowane w taki sposób, by nie były do końca rozumiane. Swoją drogą taka praktyka też nie powinna mieć miejsca...

Dlatego też czasami warto jest zrezygnować ze świetnej oferty (pozornie) na rzecz mniej atrakcyjnej ale bez zawirowań i niejasnych sformułowań w treści umowy. Podsumowując, jeszcze nigdy nie podpisalem czegoś, czego nie rozumiałem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlatego też czasami warto jest zrezygnować ze świetnej oferty (pozornie) na rzecz mniej atrakcyjnej ale bez zawirowań i niejasnych sformułowań w treści umowy.

 

...albo zatrudnić prawnika jako tłumacza ;)

 

Podsumowując, jeszcze nigdy nie podpisalem czegoś, czego nie rozumiałem.

 

Ja również. Kiedyś czytałem umowy dość pobieżnie, lecz na szczęście nauczyłem się by zgłębiać się w ich treści, zanim zdążyłem się na coś naciąć.

 

Jak to się mówi: Cierp ciało jak żeś chciało. Tak jak pisałeś, ludzie są sobie winni, lecz nie usprawiedliwia to działań domeny.pl. Miejmy nadzieję, że w końcu ktoś im się dobierze do dupy...

Share this post


Link to post
Share on other sites
robią takie cyrki w domenomania.pl? bo zarejestrowalem 4 domeny za 0,12 ;)

A przeczytałeś dokładnie regulamin usług i promocji na domenomania.pl? Bo jeśli rejestrujesz domeny po cenie 1.2% oficjalnej ceny (10 zł), to trzeba się liczyć z pewnymi niedogodnościami związanymi z taką usługą..

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witajcie,

dołączam jako następna ofiara regulaminowej pułapki domen.pl.

Najpierw jako osoba fizyczna kupiłem 2 domeny i serwer w promocji "Wiosna przynosi tanie domeny"

później jako firma skorzystałem z niepowtarzalnej super oferty: 2 domeny za grosze no i serwer na 3 miesiące. Żyłem sobie w nieświadomości do pewnego czasu ...

No i się zaczęło - promocja się kończy i nagle emaile, telefony, faktury proforma z nakazem opłacenia. Z niepokojem patrzę w niebo czy czasem nie nadleci nad mój dom helikopter z napisem domeny.pl i ktoś przez megafon nie będzie krzyczał, że mam im kasę zapłacić.

Dopiero wtedy zacząłem czytać Wasze wypowiedzi na forach internetowych.

Ludzie ... z tego co widzę afera z TELE2 to mały pikuś w porównaniu do domen.pl. to - jakiś koszmar. Co za kraina? Aż się boję czytać obecny regulamin, może znajduje się tam zapis, że jak nie zapłacę to mieszkanie moich rodziców przejmą domeny.pl a moje dzieci będą musiały pracować na ich rzecz przez 5 lat po zakończeniu studiów.

Tak na poważnie to sam nie wiem co mam zrobić, wysłałem do niech poleconym rezygnację, odpowiedz emailem dostałem z klauzulą tajne/poufne (prawnik się z tego ubawił po pachy) że nie mam prawa i jeszcze 2 lata płacić, płaciććć.

Zgłosiłem sprawę do UOKiK, media w najbliższym czasie też się tym zajmą.

Zobaczymy co się dalej będzie działo, rodzinę wysłałem do teściów, a sam zrobiłem zapas żywności i zabarykadowałem się w domu.

 

Przepraszam Was za te żarty ale po kilku dnach wertowania netu i czytania tego wszystkiego o domenach dostałem głupawki.

Nie chcę wam nawet pisać ile musiałbym im zapłacić.

 

Pozdrawiam i łączę się w bólu ze wszystkimi poszkodowanymi przez ekipę z Krakowa.

'grafik31' poprawiłeś mi humor swoim postem gratuluję trafnego przedstawienia tej sytuacji tak jest każdy prawnik posika się ze śmiechu po zapoznaniu z tą sprawą .... DOMENY.PL nie mają szansy wygrać żadnej z tych spraw wspierają ich pewnie tylko ci co się wystraszyli krajowego rejestru długów i szybciutko popłacili ich PROFORMY

 

ta sama sprawa dotknęła także mnie .... w lutym jako osoba prywatna dałem się nabrać na domene i serwer za 13 zł na ROK po 2 miesiącach nagle okazało się że to tylko na 3 miesiące a do 12 miesięcy trzeba doplacic 250 zl mało tego okazało się co najlepsze że PODPISAŁEM UMOWE LOJALNOŚCIOWĄ na 3 lata NIBY .... o żadnym z tych aspektów nie było mowy ani żadnego tekstu przy wykupywaniu promocji przez internet ...przy próbie wypowiedzenia świadczenia przysłano mi fakture na 800 zł (naliczone do końca tych 3 lat) z groźbą że jak nie zapłacę wpiszą mnie do krajowego rejestru długów WSZYSCY POSZKODOWANI NIE DAJCIE SIĘ i NIE PRZESYŁAJCIE IM ŻADNYCH PIENIĘDZY wystarczy spojrzeć w zamówienie które przychodzi na emaila przed zapłatą promocyjnej ceny okres domeny to 1 rok natomiast okres serwera wirtualnego wynosi 1 SZTUKA to się nadaje odrazu do sądu i wytoczenia sprawy za ŚWIADOME WPROWADZANIE LUDZI W BŁĄD.... ZNISZCZYĆ DOMENY.PL !!! podobno możliwe jest wysłanie prośby na piśmie o zmianę warunków promocji i czasu usług na czas NIEOKREŚLONY i zapłatę mniejszej kwoty za ROK i swoją GŁUPOTĘ albo ich głupotę o tym prawdopodobnie zdecyduje sąd ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

W takim razie co robić ? Płacić im dalej te kolosalne sumy za domeny, zrezygnować totalnie z ich usług ponosząc kare za zerwanie umowy czy totalnie olać i sie nie przejmować ?

 

Moja sytuacja wygląda tak że prowadzę działalność gosp ale wszystkie domeny biorę na na siebie jako os fizyczna (po prostu tak robie).

W liście poleconym co do mnie wysłali jest zapisek ze jak podadzą mnie do KRD to będę miał problemy z kredytem, ratami, leasingiem oraz uwaga będę miał ograniczoną możliwość swobodnego prowadzenia działalności gospodarczej (o co kaman ? mogą mi coś zrobić jeśli już tą działalność prowadzę)

 

Pytanie: Czy oni rzeczywiście mogą mnie podać do KRD ? Czy to tylko postraszenie do zapłaty ? KRD przyjmie ich wniosek bo na pewno wiedzą jakie metody stosują więc może im odmówią ?

 

Najlepiej jakby wypowiedział się ktoś z prawników który by nami poszkodowanymi domeniarzami pokierował - Nie jestem jedyny więc na pewno pomoc będzie dla wielu forumowiczów.

 

I na koniec pytanie ostateczne: Płacić za zerwanie umowy czy olać system ?

 

Pragnę zaznaczyć że przy rejestracji domeny na pewno w regulaminie był zapisek o tych 3 latach - ale tak to bywa jak sie nie czyta regulaminów.

Edited by domainmaniac

Share this post


Link to post
Share on other sites

OLAĆ i się nie przejmować i w ŻADNYM WYPADKU NIE PŁACIĆ tym OSZUSTOM przy tylu osobach OSZUKANYCH sprawy skończą się szybko w sądzie i u rzecznika konsumentów, wątpie żeby każdy odrazu wyskakiwał z 1000 zł i więcej chyba że się naprawdę wystraszy.... sam proces dodania do KRD jest możliwy bo mają prawo zgłosić do nich taki wniosek ale jeśli sprawa jest już nagłośniona dostatecznie KRD nie będzie napewno tak "skutecznie działać " w tym przypadku ... załóżmy że nagle dodanych zostanie kilka tysięcy OSZUKANYCH przez DOMENY.PL a sądy zaczną orzekać wyniki procesów na niekorzyść tych OSZUSTÓW co jest w 100 % pewne KRD po prostu miałby trochę roboty z usuwaniem tych wszystkich osób które napewno upomną się o odszkodowania, poza tym procedura zakłada jeszcze polubowne załatwienie sprawy przed dodaniem do KRD a nawet jeśli kogoś już dodano przez ten cały ambaras do KRD to szybko zostanie stamtąd skreślony po tym co się dzieje !!! DOMENY.PL słono zapłacą za swoje poczynania czy prędzej czy później !

Edited by morphiuss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiem, że może nie wypada reklamować innego forum ale pod tym linkiem jest już 27 stron dyskusji i wiele odpowiedzi na zadawane tutaj pytania.

 

http://www.forum.optymalizacja.com/index.p...8230&st=390

 

Co do KRD: ten wątek też był tam omawiany. Z regulaminu KRD wynika, że firma zajmująca się tym, czym zajmuje się domeny.pl (chodzi o branżę i usługi) nie może zgłosić wpisu do KRD. O dziwo, przedstawiciel domeny.pl napisał, że podpisali oni specjalną umowę która ich do tego upoważnia. Ten fakt już NIE ZOSTAŁ potwierdzony.

 

W tym wątku "tłumaczenia" domeny.pl. Na większość "trudnych" pytań, domeny.pl nie udzielili odpowiedzi:

 

http://www.forum.optymalizacja.com/index.p...=47722&st=0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszyscy poszkodowani przez tą pseudofirmę domeny.pl są proszeni o wysyłanie opisanej przez siebie sytuacji koniecznie z własnym podpisem na adres Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów Plac Powstańców Warszawy 1 00-950 Warszawa z dopiskiem na kopercie NARUSZENIE ZBIOROWYCH INTERESÓW KONSUMENTÓW ... zbiorowych nie indywidulanych ponieważ nie tylko my jesteśmy poszkodowani i jeszcze wiele osób może mieć w przyszłości podobną sytuację jeśli te oszukańcze praktyki nie zmienią się ... co nam to da ? może przyśpieszyć znacznie proces likwidacji tej firmy a przynajmniej da nam solidne dowody na to że sprawa była gdzieś zgłaszana bo po prostu nas oszukano w perfidny podstępny sposób i w dodatku zastraszano śmiesznymi proformami KRD procesami itd. i to nie tylko nas ...

 

 

PS gratuluję jednemu z internautów sformułowania prostego podsumowania sprawy cyt . "wyobaź sobie że kupujesz w promocji chleb za 1 zł po czym po 2 tygodniach dowiadujesz się że chleb ten naprawdę kosztuje 2000 zł a 1 zł to kosztowała tylko jedna kromka z tego chleba sprzedawana jako PROMOCJA ;) i musisz to zapłacić bo było to napisane w regulaminie umieszczonym na suficie w nieczynnej toalecie "

Edited by morphiuss

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wszyscy poszkodowani przez tą pseudofirmę domeny.pl są proszeni o wysyłanie opisanej przez siebie sytuacji koniecznie z własnym podpisem na adres Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów Plac Powstańców Warszawy 1 00-950 Warszawa z dopiskiem na kopercie NARUSZENIE ZBIOROWYCH INTERESÓW KONSUMENTÓW ... zbiorowych nie indywidulanych ponieważ nie tylko my jesteśmy poszkodowani i jeszcze wiele osób może mieć w przyszłości podobną sytuację jeśli te oszukańcze praktyki nie zmienią się ... co nam to da ? może przyśpieszyć znacznie proces likwidacji tej firmy a przynajmniej da nam solidne dowody na to że sprawa była gdzieś zgłaszana bo po prostu nas oszukano w perfidny podstępny sposób i w dodatku zastraszano śmiesznymi proformami KRD procesami itd. i to nie tylko nas ...

 

 

PS gratuluję jednemu z internautów sformułowania prostego podsumowania sprawy cyt . "wyobaź sobie że kupujesz w promocji chleb za 1 zł po czym po 2 tygodniach dowiadujesz się że chleb ten naprawdę kosztuje 2000 zł a 1 zł to kosztowała tylko jedna kromka z tego chleba sprzedawana jako PROMOCJA ;) i musisz to zapłacić bo było to napisane w regulaminie umieszczonym na suficie w nieczynnej toalecie "

 

 

no tak masz racje Ci co wykupili serwery to nieźle zostali wyrolowani ...

... ale co z tymi co kupili domeny ? tutaj logiczne bylo ze trzeba domene przedluzyc o kolejny rok zeby nie wygasla - lub dać jej umrzeć smiercia naturalna - ja tak chcialem zrobic, ale okazalo sie ze musze domene przedluzac 3 lata i to jeszcze za 10 krotną przebitkę ceny w USA!! - co w sytuacji domanierów nie serwerowców ? ;)

żałuję ze dalem sie skusic na domeny.pl ,, teraz mam sporo domen w dynadot i wiem ze warto troszkę się poświęcić i poszukać konkurencji poza granicami kraju

Edited by domainmaniac

Share this post


Link to post
Share on other sites

w Polsce tez znajdziesz firmy godne zaufania, nie musisz szukac poza granicami ;) Po prostu trzeba dbac o klienta a nie pisac glupie regulaminy...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Z jakimi problemami boryka się rynek domen? Co jest jego największa bolączką?

 

Głównym problemem jest wciąż duże rozdrobnienie rynku, nieuczciwe zagrywki konkurencji i rozbudowane przepisy dotyczące rejestracji i utrzymywania polskich domen. Reszta problemów dotyczy raczej czysto handlowych relacji z klientami. Ale z tym borykają się chyba wszystkie branże.

 

Ciekawe ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jak sie czyta ten wywiad, to po prostu bajka, no po prostu miodzio.

 

Oprócz typowej działalności handlowej, trzeba tez oprawiać coś na kształt edukacji społecznej - tłumaczyć, po co są domeny, serwery i jakie korzyści z tego mogą płynąć.

oj klienci Domeny.pl edukuja sie baaaaardzo szybko ;)

 

Głównym problemem jest wciąż duże rozdrobnienie rynku, nieuczciwe zagrywki konkurencji i rozbudowane przepisy dotyczące rejestracji i utrzymywania polskich domen

 

.mobi staja się powoli rywalem dla klasycznych domen: .net, .org, .biz.
- chyba dobrym kompanem niszowych koncowek (poza .net)

 

Powiedzmy, ze chciałbym kupić domenę z końcówka .pl. Ile będzie mnie kosztować jej kupno i utrzymanie?

 

To trudne pytanie (...)

- hmm, chyba to pytanie do prawnikow i UOKiK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×